Rezultate de la 1 la 6 din 6

Subiect: Despre masajul Shiatsu

fabienne este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Posturi
    3

Implicit Despre masajul Shiatsu

Din intamplare am intrat pe acest site,vad ca discutati lucruri interesante si incerc sa citesc cate ceva pe aici. De fapt cautam lamuriri in legatuta cu masajul shiatsu,eu am inceput acest masaj, am facut a doua sedinta si simt o ameliorare. Este cineva care a facut acest masaj? Sufar de aracnoidita,m-ar bucura tare mult sa gasesc lamuriri despre acest subiect pe forum.Multumesc anticipat!

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Salut!Bine v-am gasit!

Vom organiza in aprilie un curs de Masaj Shiatsu, atunci va vom putea spune ami multe
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

fabienne este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Posturi
    3

Implicit Re: Despre masajul Shiatsu

Mersi lovelife,eu nu pot sa fac un curs,sanatatea nu-mi permite si nici distanta...de Romania,am uitat sa specific,traiesc in Belgia.Masajul il fac aici,pe net nu am gasit prea multe explicatii,acest masaj se mai numeste cumva reflexoterapie?!

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Shiatsu este diferit de reflexoterapie, la noi in romania shiatsu nu este foarte cunoscut inca, vezi ca sunt multe carti de shiatsu, se bazeaza pe medicina orientala cu puncte si meridiane energetice
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Alia este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Posturi
    1

Buna ziua, as dori sa fac cursuri de masaj shiatsu si masaj cu pietre vulcanice anul acesta. Sper sa se stranga cateva persoane cu aceeasi dorinta in Bucuresti sau chiar in alta localitate pentru a face ceva in folosul oamenilor. Astept raspunsuri si va multumesc pentru lucrurile frumoase intalnite pe acest site si forum.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Alia Vezi post
    Buna ziua, as dori sa fac cursuri de masaj shiatsu si masaj cu pietre vulcanice anul acesta. Sper sa se stranga cateva persoane cu aceeasi dorinta in Bucuresti sau chiar in alta localitate pentru a face ceva in folosul oamenilor. Astept raspunsuri si va multumesc pentru lucrurile frumoase intalnite pe acest site si forum.
    Bun venit, pe forum!
    Nu este foarte clara dorinta dumneavoastra: vreti sa urmati astfel de cursuri, sa va instruiti sau veniti cu oferta de a preda astfel de cursuri celor interesati?

Subiecte Similare

1. Masajul anticelulitic
    De lovelife in forum Masajul
    Replici: 69
    Ultimul post: 23 mai 2011, 11:06
  2. Cateva cuvinte despre masajul Shiatsu
    De Nicoleta in forum Masajul
    Replici: 6
    Ultimul post: 10 ian 2010, 00:56
  3. Masajul in timpul sarcinii
    De Catalin in forum Masajul
    Replici: 15