Pagina 6 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimulUltimul
Rezultate de la 76 la 90 din 103

Subiect: Rugaciuni ajutatoare

zaharia gabriel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2010
    Posturi
    13

Smile Re: Rugaciuni ajutatoare

Citat Citat din ioanalina Vezi post
    Rugăciune pentru vindecarea relațiilor de familie

Doamne Dumnezeule,
    Știu că celălalt membru al familiei mele și eu avem amândoi îngeri păzitori. Îi rog pe acești îngeri păzitori să ne ajute să ne vindecăm problemele și neînțelegerile. Vă rog, ajutați-ne să ne eliberăm de orice mânie sau neiertare. Fie ca toate efectele greșelilor noastre să se risipească și să fie uitate de oricare dintre cei implicați. Te rog, ajută-mă să las deoparte orice judecată față de mine sau față de alții. Te rugăm ca îngerii noștri păzitori să ne dea cât se poate de limpede îndrumările Tale, știind că voia Ta pentru noi e pace. Mulțumesc.

Rugăciune pentru vindecarea de poftele nesănătoase

fficeffice" />>>
    >>
    Dragi îngeri, >>
    Va rog să mă înconjurați cu harul vostru vindecător și să mă ajutați sa-mi vindec poftele pentru alimentele și băuturile nesănătoase. Vă rog să mă ajutați să scap de pofta pentru substanțe toxice și să mă ajutați să fiu motivat să trăiesc și să mă hrănesc sănătos. Vă rog să mă călăuziți atunci când cumpăr, prepar și mănânc alimentele și să mă îndrumați cum să trăiesc fără să poluez propria ființă și lumea noastră. Cu multă dragoste și recunoștință, vă mulțumesc.

Rugăciune pentru a găsi curajul de a-ți urma Menirea Vieții

fficeffice" />>>

>>

Arhanghele Mihail, te rog să vii la mine acum. Te rog frumos să pogori în mintea și inima mea și să înlături toate temerile care mă împiedică să fac schimbările necesare în viață. Ajută-mă să mă simt în siguranță materială și emoțională. Ajută-mă să mă eliberez de teama de a face schimbări. Te rog ajuta-mă să merg înainte fără teamă, cu deplină credință în Dumnezeu. Te rog să mă ajuți să aflu că Dumnezeu mă sprijină cu aceeași energie cu care menține planetele pe cer. Las acum toate grijile și temerile mele în seama lui Dumnezeu. Ajută-mă să aflu, să cred și să-mi deschid inima pentru iubire ca să pot trimite aceeași iubire către Domnul și toți copiii săi. Îți mulțumesc. Amin.

Va multumesc pentru toate rugaciunile postate,m-au ajutat mult sa imi gasesc pacea spirituala.

zaharia gabriel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2010
    Posturi
    13

Implicit Re: Rugaciuni ajutatoare

O sa o incerc si pe aceasta :

Dumnezeul meu,cred in Tine si ma rog Tie intareste-mi credinta!Te iubesc,sporeste-mi dragostea! Ma pocaiesc,fa-mi cainta sa prisoseasca!Te slavesc ca pe intaiul meu inceput!Te doresc ca pe cea mai inalta dorinta a mea!Iti multumesc ca Binefacatorului meu cel vesnic!Te chem ca pe puternicul meu ajutor.
    Dumnezeul meu,binevoieste si povatuieste-ma cu intelepciunea Ta,calauzeste-ma cu dreptatea Ta,mangaie-ma cu milostivirea Ta,apara-ma cu puterea Ta.
    Iti inchin,o,Dumnezeule,gandurile,faptele,suferintele mele,ca in viitor sa ma gandesc la Tine,sa graiesc de Tine,sa lucrez dupa voia Ta,sa sufar pentru Tine.
    Doamne eu voiesc ceea ce voiesti Tu,pentru ca Tu voiesti sa ma supun voii Tale si fagaduiesc sa fac ceea ce voiesti Tu.Te rog cu umilinta,lumineaza-mi mintea,oteleste-mi voia,curata-mi trupul si sfinteste-mi sufletu!Dumnezele preabun,ajuta-ma sa ma curatesc de gresalele trecute,sa biruiesc ispitele viitoare si sa lucrez cuvintele virtutii.Umple inima mea de dragoste pentru bunatatea Ta,de ura pentru gresalele mele,de ravna pentru binele aproapelui si de defaimare pentru desertaciunile lumii.Fa-ma sa fiu supus mai marilor-mei si cu dragoste catre catre cei mai mici ,credincios prietenilor si iertator vrasmasilor mei.
    Vino,Atotputernice,intru ajutorul meu,ca sa biruiesc cele sapte pacate de capetenie,care sunt pricina tuturor pacatelor.Sa biruiesc adica:mandria,prin smerenie crestineasca;iubirea de argint prin milostenie;invidia,prin dragoste si bucurie pentru binele aproapelui;desfranarea prin infranare si curatire;lacomirea prin cumpatare;minia prin rabdare;lenea prin barbatie crestineasca.Asemenea sa biruiesc si toate celelalte pacate si patimi ce izvorasc din acestea.Si-mi da virtutile crestinesti:credinta,nadejdea,dragostea.Dumnezeul meu fa-ma intelept intru lucrarile mele,curajos in primejdii,rabdator in nenorociri si smerit in propasire.Nu ma lasa sa uit vreodata a fi cu luare aminte la rugaciuni si in biserica,cumpatat la masa,repede la implinirea datoriilor si statornic in hotarari.Doamne insufla-mi grija sa am intodeauna constiinta dreapta ,infatisare cuviincioasa,vorbire folositoare si purtatre in buna raduiala.Da-mi harul tau,ca sa ma deprind a-mi stapani intodeauna patimile,a ma invrednici de darurile Tale,a pazi legea Ta si a merita mantuirea.Dumnezeul meu,fa sa cunosc cat de mici sunt bunataile pamantesti si cat de mari sunt cele ceresti,cat de scurt este timpul acestei vieti si cat de nemarginita este vesnicia.Ajuta-mi sa fiu intodeauna gata de moarte si sa nu ma cutremur de judecata Ta,sa scap de chinurile cele vesnice si sa dobandesc raiul prin Iisus Hristos,Domnul Nostru.Amin.
    Ultima editare de zaharia gabriel : 21 mai 2010 la 21:37

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Este o rugaciune foarte puternica dar foarte grava, caci comite unul din cele 2 pacate capitale: influentarea liberului arbitru. Daca Dvs. o faceti deja, pregatitiva sa suportati consecintele. Nu tot ce imbraca haine albe este si benefic. Aceasta rugaciune v-a fost recomandata de preot?

dilema21 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    17

Dupa cum o inteleg eu,nu este nici pe departe o rugaciune."Cu doua te vad,cu trei te leg,sangele il beau si inima o sfaram."Nu mai sfatuiti pe nimeni sa faca alstfel de rugaciuni,Oana 2010.Cine te-a sfatuit pe tine,rau te-a sfatuit.Ai grija.

dilema21 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    17

Oana draga,ce-ai scris tu nu e rugaciune.E mai degraba un fel de vraja.Si care e poanta ca ai scris in spaniola? Daca aveai asa bune intentii,traduceai.Poate nu este la indemana multora sa inteleaga."Con dos te veo,con tres te ato,la sangre te bebo y el corazon te parto."= "Cu doua te vad,cu trei te leg,sangele ti-l beau si inima ti-o sfaram."Daca nu-i bine cum am inteles eu,atunci zi-mi tu cum este corect.Sau nici tu nu stii si rostesti niste cuvinte pe care nu le intelegi,doar ca sa vezi barbatul visurilor tale tarandu-se la picioarele tale,asa cum se zice in acest text.Nu mai scrie prostii,si ai grija ce-ti doresti.

Tomas Morus este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2010
    Posturi
    90

In primul rand, conform Sfintelor Scripturi nu exista "sabloane" (rugaciuni standard) pentru rugaciuni. Fiecare se roaga dupa mintea lui, cu cuvintele si dupa nevoile lui.
    In al doilea rand, rugaciunile care-i sustin pe altii in nevoi (materiale, sociale, spirituale...) nu au nimic special fata de o rugaciune obisnuita.
    In al treilea rand, cand te rogi fa-o din toata inima.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Am o intrebare si va rog frumos sa-mi da-ti un raspuns.
    Ce intelegeti prin "miluieste" din rugaciunea inimii (isihasta)?

"Doamne Isuse Hristoase, Fiul Lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul!"

Multumesc frumos!

PS Ma intereseaza in special intelesurile personale. Definitiile din dictionare le-am vazut.
    Pentru mine, "miluieste" este Psalmul 50 rezumat intr-un cuvant, sau o curatare si o activare instantanee, facuta de insusi Dzeu.
    Nu am apucat sa citesc toate postarile de pe aceasta tema, asa ca s-ar putea sa spun ceva ce a si fost spus.
    Cand iubesti pe cineva, iti doresti sa il ajuti, iar a-l ajuta inseamna a-i da mediile necesare sa se descurce singur, iar nu sa-l faci dependent de tine.
    Acelasi lucru il face Dzeu. Atat timp cat credem, citind Evanghelia, ca Sf Gabriel a luat o forma exterioara si s-a adresat urechilor fizice ale Fecioarei, cand i-a dat vestea ca va naste pe Mesia, nu vom intelege nimic. Tot astfel, cel ce crede ca pentru a obtine ceva trebuie sa se roage tot timpul la un Dumnezeu exterior, e posibil sa nu primeasca niciodata nimic.
    Caci Dzeu nu doreste sa fim dependenti de El.
    Actiunile repetitive intaresc memoria, campurile vitale si implicit vointa, ducand-o pana in corp. Rugaciunea constanta si cu vibratie inalta intareste in noi vointa acelui Dzeu. interior- care nu gaseste intotdeauna calea sa se manifeste, pentru a-si lua el singur ceea ce are nevoie- si pentru a-l pune in Armonie cu Dzeul exterior.
    Cu cat cei doi sunt din ce in ce mai mult in armonie, cu atat vom incepe sa cerem doar acele lucruri de care, realmente, avem trebuinta, renuntand la a mai cere lucruri puerile.
    Prin rugaciune constanta si stil de viata care inalta vibratia personala, vom "sti" ce trebuie sa facem si de ce avem nevoie, la un moment dat.
    "Sus sa aveti inimile!". "Inaltati-va" deci vibratia sufletului nu pentru a-i permite lui Hristos, care e pe undeva prin cer, sa coboare in inima voastra, ci pentru ca hristosul din voi sa se poate uni cu hristosul exterior si astfel sa fiti una si sa puteti primi "duhul cel sfant, mangaietorul".
    "Doamne, miluieste-ma pe mine, pacatoasa!"

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Iata ce spune R. Garrigou-Lagrange despre rugaciune, in cartea sa "Cele trei varste ale vietii interioare":
    Dumnezeu a prevazut din eternitate tot ajutorul de care avem nevoie, si in plus, "auxilium-ul", harurile ce ne indeamna sa cerem, deoarece el se poarta cu noi ca si cu niste copii liberi, solicitandu-ne colaborarea. Avem nevoie sa cerem pentru a obtine ajutorul lui Dumnezeu, pentru a face binele, pentru a persevera, asa cum are nevoie graul de samanta inainte de a fi recoltat. Fara samanta, nu exista spice, nu vom avea harurile pe care trebuie sa le primim. Si pe masura ce ne vom intensifica cererile, vom identifica vointa noastra cu vointa lui Dumnezeu, iar El ne cunoaste necazurile si nevoile. Ne face sa asteptam, uneori, pentru a ne dispune mai bine, pentru a dori harurile cu o mai mare ardoare; de multe ori ne rectifica cererile si ne da ceea ce avem nevoie cu adevarat; in sfarsit, uneori nu ne da ceea ce am cerut, pentru ca, cine stie, cerem un lucru rau, invesmantat numei de vointa noastra in straiele binelui. O mama nu va da copilului ei o lama ascutita, chiar daca straluceste si acesta o doreste cu ardoare (...) Rugaciunea noastra trebuie sa fie, de aceea, increzatoare si senina, deoarece Dumnezeu stie de ce avem nevoie, mult mai bine decat noi insine."
    Sfantul Augustin spunea ca rugaciunile nu ne sunt ascultate uneori, pentru ca nu suntem buni (vrednici), pentru ca ne lipseste curatenia inimii ori dreapta intentie sau, pur si simplu, pentru ca nu stim sa cerem, facand-o fara credinta, fara perseverenta si umilinta, ori fiindca cerem lucruri rele care ar putea sa ne dauneze.
    Sf. Grigore cel Mare spune si el: "Unul cere in rugaciune sa-i dea Domnul o nevasta buna, altul o casa (...), altul haine sau alimente. Fireste, cand avem nevoie de aceste lucruri, trebuie sa i le cerem lui Dumnezeu Atotputernicul, dar sa nu uitam de porunca Mantuitorului: Cautati, mai intai, Imparatia lui Dumnezeu si dreptatea Lui si toate acestea vi se vor adauga (Matei, 6-33)". Sa nu ne rugam, asadar, numai pentru cele ce ni "se vor adauga"!
    Multora dintre noi (spune F.Fernandez Carvajal in "De vorba cu Dumnezeu"), ni s-a intamplat sa ni se raspunda, atunci cand ii spunem cuiva: "roaga-te pentru mine!" (caci trebuie sa cerem ajutor si semenului nostru, nu numai lui Dzeu.): "de ce, ti s-a intamplat ceva?". Nu trebuie sa asteptam sa ni se intample "ceva" pentru a ne ruga, caci, iata, in orice clipa ni se intampla ceva, iar atunci cand lipseste rugaciunea "se trec si se petrec multe lucruri" (J. Escriva de Balaguer- "Surco").
    Incheind, as vrea sa ma refer la o postare a stroeloretta, pe aceasta tema, referitoare la profetia unei sfinte asupra "cutremurului" care va dura "3 zile" si la necesitatea de a ne ascunde in casele noastre si a aprinde "lumanari sfintite".
    Aceasta profetie ma duce cu gandul la parabola lui Isus despre cele 10 fecioare, la Apocalipsa lui Ioan, la profetiile lui Nostradamus, etc. Dar, atat timp cat vom goli rafturile supermarketurilor de sticle de ulei, sau bisericile de lumanari sfintite si chibrituri, s-ar putea sa nu intelegem ca, in acel "cutremur", sa se darame "casa" exact unde e magazia ce strange aceste "provizii" externe.
    Dati la o parte "perdelele" ferestrelor si priviti la stiri, la ce se intampla in lume, si veti vedea ca sunteti deja martorii "primei zile de cutremur", si de asemeni celei "de-a doua zi", care incepe sa mijeasca, si veti intelege ca "ziua" are acelasi sens ca in NT, in pildele lui Isus, "casa" este trupul iar "uleiul" candelelor sau "lumanarea sfintita" este implinirea poruncilor lui Dzeu de catre crestini, care, prin comportarea lor curata si simpla, stralucesc ca niste lumini in lume (Filipeni, 2-15).

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Rugaciunea Domneasca, primita de la Mantuitorul Iisus Hristos, cunoscuta si sub numele de Tatal nostru, intr-o interpretare deosebita a Angelei Gheorghiu:
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=e1zzcHQJKiY[/media]

Sa fie de folos!

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Fragment din cartea "din tainele vietii si ale universului" de Scarlat Demetrescu

Rugăciunea poate înlătura legea divină?

Omul nu poate afla Adevărul decât prin destrupare, ori noaptea, când iese puțin din trupul său.
    Noi, duhurile superioare, cunoaștem adevărurile Tatălui, după cum voi cunoașteți că cerul e înnorat sau senin, dar nu le putem spune omului, pentru că am veni în conflict cu ideile lui terestre.

Legile Tatălui sunt universale. Oriunde ne întoarcem privirea nu vedem nici o excepție, nici o abatere.de la legile Sale. Atunci cum o să credeți că legea are.să fie suspendată, prin faptul că voi vă rugați! Dar cu toate acestea, rugăciunea este necesară, pentru că trăind în neștiința vieții trupești, nu cunoașteți cauza suferinței voastre. Constituie o adevărată fericire faptul că se naște în om speranța că Tatăl îi va asculta rugăciunea și își va suspenda legea. Efectul real al acestei speranțe este că bietul om simte de parcă suferința i s-a mai alinat. E o simplă părere sau iluzie, dragul meu frate, pentru că legea e lege și cauza trebuie să-și aibă efectul.

Cum viața terestră este plină de spini, presărată mai mult cu zile negre decât cu bucurii, bietul om neștiutor de legile divine, se roagă și iar se roagă, ore întregi. Marele nostru Divin, fost Isus, văzând că iudeii înșiră rugăciuni, rostite mecanic, numai din buze, iar nu din adâncul sufletului, a recomandat apostolilor să facă cunoscută oamenilor o scurtă și concisă rugăciune: Tatăl nostru.

După plecarea divinului Guvernator solar, la această simplă rugăciune s-a mai adăugat câte ceva și astfel ea a fost alterată. Vedeți de ce nu vă putem comunica Adevărul? Pentru că venim în conflict cu ideile voastre religioase. Dar vă pot spune, în numele Adevărului, că au fost create mai târziu, din interes material, multe alte rugăciuni, căci interesul predomină în toată viața omului trupesc. Astfel, preceptele divine - simple și clare - au fost înlocuite cu un pomelnic nesfârșit de rugăciuni.

Noi nu am recomandat niciodată asemenea înșiruiri de vorbe fără rost. Lumea duhurilor de pretutindeni nu se roagă Tatălui ca să-și suspende legea. Noi nu rostim în rugăciunile noastre cereri, ci aducem Creatorului cuvinte de laudă și ne exprimăm adorarea și fericirea procurată de studiul tainelor Sale. Noi nu îi putem cere nimic, deoarece atotînțelepciunea Sa ne-a dat totul ca să viețuim și să învățăm.

Prin rugăciune vă înălțați sufletul la un înalt nivel vibratoriu, coborând din Cer energii binefăcătoare prin care restabiliți pacea și armonia pe pământ. Rugăciunea este comuniunea omului cu Divinitatea, este o relație intimă a omului cu Creatorul său.

Cu cât duhul este mai'jos pe scara evoluției, cu atât este mai neștiutor de legile divine. După cum un om nu poate cunoaște toate legile țării sale, tot astfel duhul inferior nu poate cunoaște toate legile Tatălui, și încălcându-le din neștiință, constată mai apoi că își atrage asupra sa, în mod automat, pedeapsa.

Legea este scrisă în materia-memorie a universului, dar duhul-copil - ignorant - nu știe să citească în această pravilă cerească. El încalcă legea, neștiind de urmarea ei - pedeapsa. După mii și sute de mii de ani, după o serie nesfârșită de reîntrupări în suferințe, duhul ajunge să prindă teamă și respect față de Divinitate și legile Sale.

Cei mai mari ai noștri le spun: „Copii, siliți-vă să nu mai greșiți și rugați-vă Tatălui să vă lumineze conștiința." Nu li se spune că Divinul Tată a făcut legea, că El nu se mai ocupă de cei ce greșesc și că pedeapsa se aplică automat. Duhul trebuie să știe doar să implore mila Creatorului. Venit în lumea trupească, el repetă ceea ce a făcut în Cer și se roagă fierbinte în casele Domnului, ca să-i ierte greșelile. însă va veni vremea când conștiința îi va spune că oricâte rugăciuni va face, greșeala comisă nu se poate ierta și că trebuie plătită cândva.
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

crisschitic este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Posturi
    1

Rugaciune din Inima

Milostive Dumnezeule, faca-se voia Ta care vrea ca fiecare sa se mantuiasca si la puterea adevarului sa ajunga,
    Miluieste-ma pe mine robul Tau ....... (iti spui numele)
    Si primeste aceasta rugaciune a mea ca pe un strigat din dragoste poruncit de Tine:
    Doamne miluieste-ma,
    Doamne miluieste-ma,
    Doamne miluieste-ma.
    Amin

E rugaciunea pe care o zic in fiecare dimineata si seara. Daca e spusa din suflet, se simte cum iti creste vibratia interioara si cum inima se umple de lumina. Doamne ajuta!!!

Lumina si Iubire

MonaB Avatar
    MonaB este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2009
    Posturi
    15

9 Marti la rand va rugati astfel

Sfanta Marta, ma indrept catre tine plina de incredere,cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa fac cunoscuta aceasta rugaciune.
    Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului Lumii in casa ta din Betania, te implor roaga-te si pentru noi, pt mine si familia mea, sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi, astfel incat sa ne invrednicim sa primim ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea ce ma copleseste acum. (dorinta...se spune suferinta)

Te implor, ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate,precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal Nostru - de 3 ori

Bucura-te Marie cea plina de Har, Domnul este cu Tine.
    Binecuvantata esti Tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului Tau -Isus.
    Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre .
    Amin.

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Citat Citat din crisschitic Vezi post
    Rugaciune din Inima

Milostive Dumnezeule, faca-se voia Ta care vrea ca fiecare sa se mantuiasca si la puterea adevarului sa ajunga,
    Miluieste-ma pe mine robul Tau ....... (iti spui numele)
    Si primeste aceasta rugaciune a mea ca pe un strigat din dragoste poruncit de Tine:
    Doamne miluieste-ma,
    Doamne miluieste-ma,
    Doamne miluieste-ma.
    Amin

E rugaciunea pe care o zic in fiecare dimineata si seara. Daca e spusa din suflet, se simte cum iti creste vibratia interioara si cum inima se umple de lumina. Doamne ajuta!!!

Lumina si Iubire
    Da de ce, "faca-se voia Ta care vrea ca.....". Pare o conditionare, se intrevede o lipsa de incredere, sa se faca voia Ta care vrea asta, daca nu vrea asta, fraza de mai sus, algoritmic, devine nula.
    Nu suna mai bine: Dumnezeule, faca-se voia Ta, miluieste-ma pe mine ......?? Si aici se intrevede o abandonare totala data de incredere urmata de ruga (catre atotputernic, omniscient, omniprezent) de milostivenie.
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

brun3ta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Posturi
    2

Implicit credinta

vreau sa fac rugaciunea lumanarilor aprinse dar am nevoie de ajutor de la cineva care a facut-o sau o cunoaste..nu inteleg trebuie aprinse rand pe rand lumanarile si zici la fiecare de 4 ori tatal nostru?si in rugaciunea de la sfarsit unde imi pun dorinta ca nu scrie in rugaciune nicaieri ceva de genu "aici iti spui dorinta.."desi multi zic k dorintele li se indeplinesc..si le pun la sfarsit sau cum?si ce fel de post se tine?va rog raspundeti-mi sincer cei care cunoasteti va multumesc din suflet!

brun3ta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2010
    Posturi
    2

Implicit credinta

am facut rugaciunea sfanta marta si vreau sa o incep din nou..pe acest forum a incercat-o cineva?i s'a indeplinit dorinta?mi-e nu stiu daca mi se va indeplini inca astept..am incredere in ea..astept un raspuns serios multumesc

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •