Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 16 la 24 din 24

Subiect: Tentatia viitorului

mihaicaprariu@yahoo.com este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

Implicit Re: Tentatia viitorului

Sunt momente cand noi suntem pusi in fata unor fapte pe care tot noi le-am cauzat fie ca vrem sau nu aceasta este legea cauzei si efectului ,ea a functionat dintotdeauna, de la inceput . In continuare sa gandim pozitiv ,constructiv si dinamic in armonie cu legile universale sa formam armonios cauze armonioase sa fim pregatiti pentru efectele care le cauzam este atat de simplu si frumos ,este minunat sa gadim frumos ,sa manifestam la propriu armonia ,sanatatea,abundenta,fericirea,pacea ,iubirea si toate aceste atribute placute TATALUI se vor manifesta in realitatea planui fizic si in momentul cand devenim constienti de faptul ca noi le-am cauzat ,o sa traim bucuria acestor realizari care nu se mai identifica cu iluzia ,caci noi le-am creat ,asta este una din puterile care TATAL ni le-a dat .pace si multa iubire tuturor!

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

Este o noua zi minunata in care putem gandi frumos si in acelasi timp pozitiv la un viitor plin de de tot ceea ce inseamna DUMNEZEU .Armonia,sanatatea,abundenta,intelepciunea,iubirea ,sunt atribute care insotesc si definesc constiinta universala Divina ,sunt si reprezinta starile de fapt la care este necesar sa accedem ,sa tindem,sa dorim cu toata inima ca ele sa se manifeste in viata noastra ,sa traim in acord cu aceste legi universale care guverneaza TOTUL .Noi oamenii ,prin ceea ce gandim in mentalul nostru influentam manifestarea in planul fizic atot ceea ce este in jurul nostru de aceea consider ca este imperios necesar sa gandim cat mai dinamic ,pozitiv si frumos in prezent ,sa acceptam idelul ca suntem si apartinem aceluiasi DUMNEZEU UNUL SI UNICUL creator a tuturor celor ce exista in univers sa ne manifestam ca fiinte Divine .multumesc si luminata sa va fie calea!

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

Ce minunat este sa visam frumos cu ochii deschisi ,dar cred ca pentru a se realiza in planul fizic tot ceea ce visam este necesar sa pastram in mentalul nostru imaginile pe care le dorim realizate cat mai mult si mai intens pana ele prind contur in realitate ,apoi urmeaza bucuria inimaginabila a realizarilor propriilor ganduri ,cu atentie sa gandim ca suntem fiinte Divine creatia lui DUMNEZEU-CHRIST creatorul tuturor celor ce exista apoi sa ne manifestam ca astfel de fiinte si sa fim responsabili fata de tot ceea ce implica VIATA... .multumesc si pace tuturor!

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

Este minunat si cred cu staruinta ca ceea ceTATAL meu doreste pentru oameni aceea sa se manifeste cu adevarat,sa fim atenti si sa avem puterea de a accepta adevatul sens pe care TATAL il vrea pentru noi oamenii in drumurile noastre spre EL ,manifest deci cu profund respect si piosenie starile care sunt in acord cu DUMNEZEU-CHRIST creatorul tuturor celor ce exista cu adevarat ,subconstientul universal sa accepte aceste sugestii si sa le dea viata in planul fizic si spiritual ,gandesc ca toti oamenii sa fie sanatosi ,fericiti si binecuvantati ,multumesc si iubire tuturor!

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

Este ora luiJupiter deci sa scriem despre lucruri mai imbucuratoare si anume despre felul cum este necesar sa gandim despre oamenii apropriati noua ,chiar si colegi de serviciu ,chiar despre oameni in genere.Numai manifestand ganduri care au o vibratie inalta ii ajutam pe cei din jurul nostru sa se simta bine si de ce nu in siguranta langa noi, se creaza un fel de legatura la nivel subtil care se simte si fizic uneori se simte lucrul acesta ,este minunat cand intalnesc oameni care vorbesc frumos ,sunt amabili,calmi ,surazatori chiar aceia sunt oameni tineri spiritual la propriu .Noi in universul in care ne desfasuram viata aratam prin propriile noastre fapte ca se poate si in alt fel decat cum suntem obisnuiti in realitate vietii de zi cu zi atunci putem spune ca am realizat ceva ,am schimbat o anume stare de lucruri ,se poate sunt convins de acest lucru sa putem lasa o amprenta oriunde pe unde trecem sa lasam ceva frumos in urma noastra ,este bine sa gandim deci benefic la adresa oamenilor in general ,suntem pusi de fiecare data in situatia sa culegem ceea ce semanam ...multumesc si pace tuturor!

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

Sunt pe deplin constient de existenta lui CHRIST si prin gandurile mele il aduc in manifestare ,cu credinta ca iluzia planului fizic dispare cand fac aceste afirmatii ,este necesara sinceritatea macar in momentele cand suntem numai noi singuri in propria constiita sa simtim ceea ce gandim in prezent .Este un drum al cunoasterii pe care ne aflam toti fie ca vrem sau nu ,mai devreme sau mai tarziu tot va birui ceea ce este si a fost mereu viu CHRISTUL DUMNEZEU creatorul nostru si a tuturor celor ce exista .Chiar ma bucur ca am posibilitatea sa scriu despre acest fapt si ma mai bucura faptul ca mai exista oameni care gandesc la fel chiar daca sub alta forma ,de fapt formele nu exista esenta este aceeasi ,continutul acestor forme este credinta ,sa fim asadar in lumina sa gandim pozitiv si sa iubim neconditionat fiecare fiinta vie caci in toate este Dumnezeu .

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

Gandesc si doresc binele la toti oamenii de pe aceasta planeta ,sa fie fericiti si binecuvantati ,energia creatoare care circula in univers ,curge neincetat prin mine spre toti oamenii din jur, am vointa sa ma las condus de CHRISTUL din interiorul corpului meu mental si fizic ,multumesc TATALUI pentru toatea puterea pe care mi-o da in fiecare zi pentru a face lucruri minunate pe acest PAMANT MINUNAT ,pace si iubire tuturor!

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

Totusi se poate spune ca noi oamenii ne dorim un viitor mai plin de siguranta ,mai plin de armonie ,sa fim mai sanatosi mental si fizic ,in jurul nostru sa fie mai multa iubire decat ura si dusmanie ,dar in prezent ce facem concret pentru ca aceste lucruri sa se manifeste in viitor care de fapt este tot un prezent dar mai indepartat ?SUNT de parere ca manifestand in prezent ganduri si actiuni care sa fie in rezonanta cu atributele care definesc CHRISTUL universal ,atunci ne putem astepta totusi la ceea ce am manifestat ,sa traim deci in pace si armonie acum mai mult ca oricand ,sa fim sanatosi si sa facem lucrurile care determina o stare de sanatate buna adica sa mancam sanatos ,sa fim responsabili acum fata de aceasta viata pe care o avem acum caci nu vine nimeni altcineva sa faca acestea in locul nostru ,totul depinde de noi si de actiunile noastre ....Doresc in adevar tuturor oamenilor pace si iubire !multumesc

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

Si totusi se poate sa fim mai buni si mai toleranti unii cu ceilalti chiar si acum in aceasta perioada de ... am renuntat sa mai pronunt un atribut care ar exista numai daca omul ii asigura un loc in viata lui deci sa devenim totusi mai creativi si mai dinamici in ceea ce construim in plan mental sa fim mai linistiti caci Tatal are grija de fiecare creatie a Lui multumesc si pace si lumina tuturor!

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •