Pagina 1 din 22 12345671121 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 329

Subiect: Dedublarea Constienta (exercitiu)

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Implicit Dedublarea Constienta (exercitiu)

Dedublarea constienta este o "putere paranormala" sau mai bine spus o "calitate" deobicei latenta in fiecare om. Ea reprezinta capacitatea omului de a iesi cu corpul spiritual(sufletul) in afara corpului material(fizic) in mod constient. Acesta actiune este intreprinsa de fiecare data cand corpul fizic adoarme in mod inconstient. Nu reprezinta nici un risc aceasta iesire. Pe toata durata despartirii exista un cordon energetic si informational invizivil intre cele doua corpuri, spiritual si material. Pentru absolut orice deranj al corpului material, corpul spiritual revine instant in acesta.
    Pe toata durata exercitiului urmator este bine sa ascultati acesta melodie conceputa special pentru asa ceva, la casti:

The_Monroe_Institute_Metamusic__Inner_Journey_01_M etamusic__Inner_Journey.mp3 (KLIK FOR DOWNLOAD)

Metoda simpla de dedublare conștientă ce aparține lui Robert Monroe

* Etapa nr.1: pregătirea
    Întindeți-vă pe o canapea sau pe un pat, cu capul spre nord, dacă este posibil. Faceți semiîntuneric și luați măsuri pentru a nu fi deranjați. Verificați veșmintele, să fie largi și să nu vă strângă.
    * Etapa nr.2: relaxarea
    Relaxați-vă mental și fizic. Închideți ochii și respirați cu regularitate, ținând gura ușor întredeschisă.
    * Etapa nr.3: concentrarea
    Veți luneca în continuare către somn, concentrându-vă asupra unei singure imagini plăcute și luminoase. Atunci când veți ajunge la frontiera dintre veghe și somn, aprofundați-vă relaxarea, concentrându-vă asupra luminii din spatele pleoapelor dumneavoastră.
    * Etapa nr.4: starea vibratorie
    Sunteți acum pe deplin relaxat și interiorizat. Concentrați-vă asupra unui alt punct, situat la treizeci de centimetri depărtare de fruntea dumneavoastră. Faceți efortul de a îndepărta acest punct, progresiv, deasupra dumneavoastră, și spre spate, spre creștetul capului, apoi imaginați planul, paralel cu corpul dumneavoastră, care conține acest punct. Concentrați-vă atunci asupra acestui plan, imaginându-vă vibrațiile pe care le-ar putea emite. Urmăriți apoi să le faceți să coboare în corp.
    * Etapa nr. 5: plecarea
    De îndată ce veți simți vibrațiile, concentrați-le, îndrumându-le conștient prin corp, de la cap la picioare și invers. Când veți izbuti să provocați aceste unde vibratorii din ce în ce mai intense și mai ample, veți fi gata să realizați despărțirea de corpul fizic.
    * Etapa nr. 6: despărțirea
    Acum, vă veți putea părăsi corpul fizic. Pentru aceasta, este suficient, după o perioadă de antrenament să faceți doar un efort de voință. Concentrați-vă asupra unei imagini în care vă vedeți zburând, gândiți-vă intens cât ar fi de plăcut să plutiți în aer. Fixați-vă pe aceste gânduri și corpul dumneavoastră astral ar trebui atunci să înceapă să se înalțe, făcându-vă să vă puteți privi cu detașare corpul fizic rămas la sol.
    * Etapa nr. 7: întoarcerea.
    Pentru a reveni în corpul fizic, concentrați-vă asupra alinierii celor două aspecte ale ființei ce vă aparțin: corpul fizic, pe care doriți să-l regăsiți și corprile subtile cu care ați realizat călătoria astrală.

Mult Succes!
    PS1: E bine sa mai cautati ceva materiale despre acest lucru pentru a stii mai multe despre si nu va speriati cand o sa fiti constienti intre doua planuri deoarec!!!
    PS2: NU va luati dupa materialele cu dedublare provoaca dezechilibre energetice... aceasta informatie este un fals menit sa dezinformeze pe cei interesati.
    PS3: Trebuie sa aveti o activitate crescuta pe chakra Ajna! Altfel singurul lucru la care o sa va foloseasca exercitiul este pentru a va odihni...(e bun si atat... cu pasi mici...)

Link separat melodie:
    http://rs146.rapidshare.com/files/62210621/The_Monroe_Institute_Metamusic__Inner_Journey_01_M etamusic__Inner_Journey.mp3

PRELUAT DE PE www.alchimiasipoezia.blogspot.com

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Dedublarea Constienta (exercitiu)

PS2: NU va luati dupa materialele cu dedublare provoaca dezechilibre energetice... aceasta informatie este un fals menit sa dezinformeze pe cei interesati.
    Aceasta problema cu posibilitatea unor dezechilibre energetice in urma unei dedublari sunt reale, eu am tratat cateva cazuri.
    Daca nu ai o stabilitate afectiva puternica, daca nu ai suficienta credita si suficienta putere de iertare, multe evenimente din stare de dedublare pot produce afectiuni importante la nivel subtil. Am vazut oameni care nu si-au mai revenit, au ramas intr-o realitate diferita cu mintea.
    Parerea mea este ca nu e bine sa te joci cu asa ceva daca nu esti pregatit.
    Si eu la varsta ta am facut multe experiente de genul, am facut si hipnoza si altele si am invatat din suferinta
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Spune si tu mai multe despre hipnoza,e un subiect interesant...pleasee
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Aceasta problema cu posibilitatea unor dezechilibre energetice in urma unei dedublari sunt reale, eu am tratat cateva cazuri.
    Daca nu ai o stabilitate afectiva puternica, daca nu ai suficienta credita si suficienta putere de iertare, multe evenimente din stare de dedublare pot produce afectiuni importante la nivel subtil. Am vazut oameni care nu si-au mai revenit, au ramas intr-o realitate diferita cu mintea.
    Parerea mea este ca nu e bine sa te joci cu asa ceva daca nu esti pregatit.
    Si eu la varsta ta am facut multe experiente de genul, am facut si hipnoza si altele si am invatat din suferinta
    Daca au avut probleme... nu e din cauza dedublarii ci din cauza lor... dedublare faci de fiecare data cand te culci stii bine acest lucru... doar ca e in mod inconstient din punct de vedere fizic... iar metoda care am dat-o este lipsita de pericole datorita meditatiei care ii este atasata si etapelor... practic dedublare nu poate aparea daca se sare una dintre etape sau daca individului ii este frica...
    meditatia atasata ii induce subiectului o stare de calm prin activarea unor zone ale creierului latente in momentul de fata(ajuta si la dezvoltare psihica, la invatat, calmare, meditatie), iar dedublare o sa fie usoara pe o anumita fregventa... individul va iesi din corp... va putea merge oriunde, fara a intra in contact cu alte entitati fara corp...adica intra dar nu le va percepe... cam in 5 dedublari individul v-a putea identifica actiunea din jurul sau... adica va incepe sa indentifice... si cu timpul va intra inclusiv in contact cu entitatea lui protectoare, cea sfatuitoare si cea coordonatoare in final... si restul de entitati... inclusiv cu cele din planuri superioare...

Cat despre hipnoza aceasta prezinta pericole... daca cel care o induce nu are experienta...

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Nu este acelasi lucru degajarea a o parte din suflet in timpul somnului si dedublare, la dedublare se intampla ceva mai mult de atat, se degaja mai mult, si omul fiind constient intervine in procese care altfel se realizeaza instinctiv, consientul preia partial controlul subconstientului.
    Daca este o periculos datorita unor anumite evenimente astrale sa se degaje, sufletul in timpul somnului o se va degaja acolo unde nu este periculos, nu va accesa amintiri si evenimente care ii pot produce traume. Dar in timpul dedublari constiente, intra in functie curiozitatea, bravismul, orgoliul si alte defecte umane.

Un alt pericol pe care l-am sesizat este si cazul acelor indivizi care comunica cu diferite entitati in timpul dedublarii, in acea stare majoritatea oamenilor sunt usor pacaliti de spirite ratacitoare, care isi asuma anumite identitati false petnru a se distra, si uneori chiar cu demoni ajungand in timp sa fie demonizati sau doar parazitati
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Alchimiel Vezi post
    va putea merge oriunde
    Ca lucrurile sa fie plauzibile, atunci va invit sa va dedublati si sa veniti la mine sa ma vedeti. Apoi sa spuneti pe forum ce culori au pulovarul si camasa pe care le port. Aveti timp pana la orele 23-24. Eu ma declar satisfacut si daca indicati numai culoarea unuia dintre articolele de imbracaminte indicate.
    Va astept cu drag!

Fat_Frumos Avatar
    Fat_Frumos este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    298

Dedublarea constienta este o "putere paranormala" sau mai bine spus o "calitate" deobicei latenta in fiecare om. Ea reprezinta capacitatea omului de a iesi cu corpul spiritual(sufletul) in afara corpului material(fizic) in mod constient. Acesta actiune este intreprinsa de fiecare data cand corpul fizic adoarme in mod inconstient. Nu reprezinta nici un risc aceasta iesire. Pe toata durata despartirii exista un cordon energetic si informational invizivil intre cele doua corpuri, spiritual si material. Pentru absolut orice deranj al corpului material, corpul spiritual revine instant in acesta.
    Dedublarea nu este decat o stare de constiinta alterata, care uneori altereaza atat de tare constiinta, incat cel care o experimenteaza nu va mai fi niciodata acelasi, dupa intoarcere. In fapt prin dedublare atunci cand este fortata prin tehnici se experimenteaza o stare de subconstiinta si nu de supraconstiinta, fiind o deviere de la constiinta intreaga, conferind un anumit acces informational (si vrajitorii pot ghici!). Daca cineva vrea distractie de prea mult plictis ii recomand mai bine sa faca bungee-jumping decat dedublare!
    Se va speria un pic in timp ce riscul de a-i fi afectat psihicul dupa revenire, este cu mult mai redus. Cand te sperii uneori se creaza o bresa in sistemul tau natural prin care pot intra anumiti paraziti. De aceea se zice: "De cand a tras sperietura aia, parca a intrat dracu in el!"
    La efectele colaterale, secundare sau riscurile majore ale dedublarii sa va ganditi dinainte ce preferati: sa va duca rudele la un exorcist sau sa va interneze intr-un spital de boli nervoase unde medicamentatia sa va faca pilaf... Oare merita ? Pentru ce ?
    Romanul la care scriu (neterminat):

Lupul de Nea: "iubeste si fii iubit/a"

Fat_Frumos Avatar
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    298

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Ca lucrurile sa fie plauzibile, atunci va invit sa va dedublati si sa veniti la mine sa ma vedeti. Apoi sa spuneti pe forum ce culori au pulovarul si camasa pe care le port. Aveti timp pana la orele 23-24. Eu ma declar satisfacut si daca indicati numai culoarea unuia dintre articolele de imbracaminte indicate.
    Va astept cu drag!
    Foarte frumoasa simplitatea pulovarului, intr-adevar!
    Se asorteaza prin contrast cu barba dvs. si cu "camasa" ?
    Parca il vad pe Alchimiel fortandu-se sa obtina o dedublare!
    Iata ce imi spune despre dedublare baiatul meu care tocmai a venit langa mine: "Eram in pat si dormeam, atunci am visat ca eram in spatiu si vedeam pamantul rotund cum se invartea incet, jumatate luminat, jumatate intunecat!" (Pentru el a fost grozav si vede si acum planeta in fata ochilor, cand se gandeste la acel vis.
    "Ma gandesc la visul acela si vad!"

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Fat_Frumos Vezi post
    Daca cineva vrea distractie de prea mult plictis ii recomand mai bine sa faca bungee-jumping decat dedublare!
    Ala este un sport scump. Am vazut o instalatie montata pe barajul de la Vidraru, dar inca nu am vazut pe cineva sa o foloseasca. Se pare ca functioneaza numai la comanda speciala.
    medicamentatia sa va faca pilaf
    Leguma, ca la pilaf e cu dichis.

Ce ati scris este probabil pentru cei care ar fi dispusi sa incerce, ca altfel, alchimistul de pe forumul nostru este versat in aceasta tehnica. Uitati, ca eu am deschis geamurile de la balcon ca sa-i fie usor sa ajunga.
    PS Camasa este camasa fara ghilimele ca nu se mai poarta modelul.

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Imi pare rau dar nu fac demonstratii pentru nimeni si nici nu cer nimanui sa fie deacord cu mine... inchideti geamurile sa nu raciti... sau faceti ce vreti... eu nu fac demonstratii la absolut nimic pentru absolut nimeni... ca asa va pot cere si eu sa-mi masurati(cu ansa si raportorul) ce culori port in momentul de fata... si nu am nici cea mai mica garantie ca o sa nimeriti... dar eu nu cer demonstratii... si nici nu am nevoie de acest lucru...
    de fapt ce va determinat pe dumneavoastra sa-mi cereti acest lucru?...
    Multa iubire si lumina!

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Nu este acelasi lucru degajarea a o parte din suflet in timpul somnului si dedublare, la dedublare se intampla ceva mai mult de atat, se degaja mai mult, si omul fiind constient intervine in procese care altfel se realizeaza instinctiv, consientul preia partial controlul subconstientului.
    Daca este o periculos datorita unor anumite evenimente astrale sa se degaje, sufletul in timpul somnului o se va degaja acolo unde nu este periculos, nu va accesa amintiri si evenimente care ii pot produce traume. Dar in timpul dedublari constiente, intra in functie curiozitatea, bravismul, orgoliul si alte defecte umane.

Un alt pericol pe care l-am sesizat este si cazul acelor indivizi care comunica cu diferite entitati in timpul dedublarii, in acea stare majoritatea oamenilor sunt usor pacaliti de spirite ratacitoare, care isi asuma anumite identitati false petnru a se distra, si uneori chiar cu demoni ajungand in timp sa fie demonizati sau doar parazitati
    Atunci ar trebui sa invete sa recunoaca dupa vibratie!!! Ala e singurul lucru care nu se schimba... indiferent ce infatisarea ia demonul... poate sa se transforme in Iisus... dar nu va reusi sa-si induca vibratia lui Iisus... este imposibil... si nci nu ai cum sa demonstrezi contrariul...

Fat_Frumos Avatar
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    298

Atunci ar trebui sa invete sa recunoaca dupa vibratie!!! Ala e singurul lucru care nu se schimba... indiferent ce infatisarea ia demonul... poate sa se transforme in Iisus... dar nu va reusi sa-si induca vibratia lui Iisus... este imposibil... si nci nu ai cum sa demonstrezi contrariul...
    Mai intai ai spus ca dedublarea este fara riscuri, iar acum ca "sa recunoasca [demonul] dupa vibratie" Pai si asta este "fara risc" pentru tot cititorul caruia i-ai recomandat tehnica, in sincerul tau demers ?
    Cati dintre cei de pe forum, carora le-ai adresat mesajul ar putea incerca tehnica din curiozitate, si cati dintre ei stiu sa recunoasca o entitate dupa vibratie ?
    Tu cum recunosti dupa vibratie, hai spune-ne ca poate vrem si noi sa ne dedublam si sa stim cum sa ne ferim de necuratii care bantuie astralul...
    Multumesc frumos!

p.s. chiar si inforenergeticianul, daca uita sa isi dedubleze odata cu el si o ansa mica , cu ce masoara aflat acolo vibratia, ca sa stie ce vibratie are demonul ?

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Imi pare rau dar nu fac demonstratii pentru nimeni si nici nu cer nimanui sa fie deacord cu mine... inchideti geamurile sa nu raciti... sau faceti ce vreti... eu nu fac demonstratii la absolut nimic pentru absolut nimeni...
    Ok! Nu racesc fiindca stau cu pulovarul pe mine. Va multumesc pentru grija!
    ca asa va pot cere si eu sa-mi masurati(cu ansa si raportorul) ce culori port in momentul de fata... si nu am nici cea mai mica garantie ca o sa nimeriti...
    Cand am sa vin pe forum si am sa dau lectii despre ansa si raportor, atunci mi s-ar parea normal ca oricine vrea sa incerce ceea ce spun sa ceara si demonstratii. Daca va uitati pe topicul cu accesul informational veti vedea ca am facut ceva investigatii si deja am ajuns la niste concluzii. Si in acele investigatii au fost implicate zeci de persoane.
    de fapt ce va determinat pe dumneavoastra sa-mi cereti acest lucru?...
    Comportamentul dumneavoastra de a arunca cu piatra in balta.
    Si fiindca imi pasa.
    Forumul asta este un forum deschis, adica, oricine intra si citeste ce se scrie. In el este cuprinsa munca, dorinta de a manifesta iubirea catre semeni a multor oameni. Din aceasta cauza, acest forum are o multime de cititori, cu mult mai multi decat cei care scriu. Unii vin pentru ca vor sa se distreze si controversele forumului ii distreaza, altii pentru ca au nevoie de informatiile de aici, pentru ca rezoneaza cu ceea ce se prezinta aici.
    Prin urmare, fiind membru al acestui forum, consider ca fiecare dintre cei care scriu ar trebui sa fie constienti de efectele celor postate. Nu ma refer la cenzura ci la responsabilitate. Si intervin ori de cate ori vad, simt, mi se pare, in cel mai pur mod subiectiv, ca o anumita postare poate sa aiba un impact nedorit chiar si de cel care a postat.
    Dumneavoastra ati spus pe alt topic ca nu prea stiti de ce va aflati aici, dar ca orice ar zice, oricine, aveti ceva de spus si o veti spune. Mi-a placut, dar placerea asta a mea, are un cost: sa intervin atunci cand, din diverse pricini, nu manifestati responsabilitatea necesara fata de dumneavoastra in primul rand. Asa cum ma pricep si pot: fara pretentii.
    Evident, ca ma bazez pe capacitatea dumneavoastra de a intelege demersurile celorlalti fata de dumneavoastra si pe capacitatea de a invata din mers.
    Altfel, stiti ce simplu si usor se poate stopa un user din a mai posta? Softul acesta este pur si simplu incantator: doar doua click-uri.
    Multa iubire si lumina!
    Doamne ajuta!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din cris Vezi post
    Spune si tu mai multe despre hipnoza,e un subiect interesant...pleasee
    Perioada cu Hipnoza a fost o perioada foarte interesanta pentru mine, care mi-a accelerat evolutia, si datorita careia am aflat multe adevaruri care in timp sau confirmat (inclusiv stiam de o planeta inainte sa fie descoperita cu cel putin 5 nai, si ii stiam descrierea foarte bine, e vorba de planeta Osiris), dar pentru faptul ca eram inca prea tanar 18 ani si vreo 6 luni, am facut si multe greseli care mau costat,

Dar spre norocul meu am parte de un inger foarte intelept, care a stiut ce actiuni sa interprinda astfel incat sa ma mentina pe cale, si sa nu imi pierd sansa in viata asta, si si datorita lui am rezistat atunci cand toti din jurul meu au "picat" spiritual. Datorita lui am invatat un pic ce importanta este moderatia si echilibrul fortelor.

Experienta cu hipnoza a inceput, in ultima saptamana de liceu, cand am intrat in conflict cu cel mai bataios, coleg de clasa, si care era membru unei gasti foarte rele din Galati.
    Atunci am invatat ce poate face furia, acel individ la careu mereu ma sicana,ma scuipa si alte alea, dupa ce l-am rugat de cateva ori sa inceteze, mam infuriat si am dat o lovitura cu pumnul de l-am aruncat pe ala vreo 3 metri in spate (, avea cu vreo 20 KG mai mult decat mine, era ruibist de performanta, nu exagerez, si nu am mai facut nici o data asta), dar nu asta fost problema mare, datorita fortii energetice a furiei, sa spunem ca i-am provocat o gaura in biocampuri, in dreptul inimii care ar fi dus la imbonavire lui in cateva zile sau saptamani. Abia acasa am constientizat ce am facut, am facut cele cuvenite ca sa pot repara raul facut am reusit.
    In urmatoarele zile nu am putut sa ma duc la scoala, un clanu de tigani ma cautau sa ma prinda si sa ma bata.
    M-am rugat la Dumnezeu in timpul unor meditatii care le faceam pe imaginea unui loc sacru al neamului, si am primit raspunsul, am facut ceea ce am fost invatat, si a doau zi mam dus la scoala, si individul parca a uitat tot incidentul, clanurile de tigani si-au gasit brusc alta ocupatie.

In urma meditatiei respective, si a rugaciunei mele sincere de atunci, am primit acces la darul hipnozii, pur si simplu m-am trezit ca stiu sa o fac, si in 24 de ore, aflasem o tehnica de hipnoza care este net superioara a tot ce am citit de atunci pana azi in cartile de specialitate (inca mai studiez hipnoza), bineinteles ca la inceput am pornit mai stangaci , si am facut-o in gluma, ca nu credeam ca ceeea ce imi venea in minte era real.

In noapte cand am experimentat, parintii mei nu erau acasa si prietenii mei cu procupari de spiritualitate venisera sa petreca noaptea la mine sa discutam diverse.

Prima oara am experimentat pe o fata, si cand a intrat in hipnoza nu ne venea sa crede, nu facusem tehnica intreaga, si nu putea comunica decat prin semne, adica ridica o mana pentru da si alta mana pentru nu, sau batea pe picior de x ori daca ceream un nume, sa dovedit ca primeam raspunsuri exacte, eram toti socati.

Apoi am hipnotizat pe cel mai bun amic al meu de atunci, si aici reusisem sa aplic tehnica mai complet, si ne raspundea verbal la intrebari, apoi am facut mai bine tehnica sa imi raspunda verbal la intrebari pe care eu i le puneam in gand.
    A fost ceva uimitor si au fost si cateva experiente haioase atunci, la noi era si prietenul surorii mele care nu avea nici o treba cu spiritualitatea, si se uita ciudat la noi, eu am spus atunci subiectului hipnotizat sa imi spuna ce gandeste individul si a spus "Ce este cu nebuni astia aici?"
    Prietenul surorii mele a picat pe jos, chiar asta gandea, apoi sa apucat un pic de spiritualitate, dar pentru putin timp.

La un moment dat persoana hipnotizata a spus ceva de genul "Este necesar sa treziti subiectul, deoarece va avea nevoi fiziologice"

L-am trezit si ii spunem ca trebuie sa se duca la baie, el a spus ca nu are nevoie, si apoi peste 5 minute a plecat in viteza la baie, ca il palise tare.

Am facut ulterior mai multe experiente foarte reusite, in care am facut multe boacane, cred ca principala era ca le faceam cu public, si imi stimulam orgoliul, oameii aveau diverse ganduri negative , etc.

Cam atat pentru astazi
    Un site
    si un

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din Fat_Frumos Vezi post
    Mai intai ai spus ca dedublarea este fara riscuri, iar acum ca "sa recunoasca [demonul] dupa vibratie" Pai si asta este "fara risc" pentru tot cititorul caruia i-ai recomandat tehnica, in sincerul tau demers ?
    Cati dintre cei de pe forum, carora le-ai adresat mesajul ar putea incerca tehnica din curiozitate, si cati dintre ei stiu sa recunoasca o entitate dupa vibratie ?
    Tu cum recunosti dupa vibratie, hai spune-ne ca poate vrem si noi sa ne dedublam si sa stim cum sa ne ferim de necuratii care bantuie astralul...
    Multumesc frumos!

p.s. chiar si inforenergeticianul, daca uita sa isi dedubleze odata cu el si o ansa mica , cu ce masoara aflat acolo vibratia, ca sa stie ce vibratie are demonul ?
    1. Pana va ajunge sa dea de entitati o sa treaca ceva timp... am spus-o mai sus...
    2. Stiti foarte bine ca un individ are de la o entitate protectoare in sus...
    3. Dedublarea nu-ti produce nimic rau... ganditiva la faptul ca de fiecre data cand adormiti plecati din corp... atunci nu exista riscuri?... asta inseamna ca riscam cam des...
    4. Eu am venit cu exercitiu al unui institut spcializat in acest domeniu (adica studiaza doar dedublare de ani de zile)...
    5. Nu e problema altuia ceea ce fac eu...
    Si revin cu o chestie... fiecare om vede conform vibratiei sale...
    Exercitiul nu permite dedublarea in stare vibratorie joasa, adica daca individul este un ateu... acesta nu va reusi nici intr-o suta de ani cu acest exercitiu... in schimb daca se lasa purtat de el... isi poate ridica vibratia in timp...
    Si dedublare nu se face in 5 minute... la unii poate dura si luni sau chiar ani...

Pagina 1 din 22 12345671121 ... UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •