Pagina 22 din 22 PrimulPrimul ... 21216171819202122
Rezultate de la 316 la 329 din 329

Subiect: Dedublarea Constienta (exercitiu)

caraghiaur este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    2

Implicit Re: Dedublarea Constienta (exercitiu)

pentru cei care doresc informatii despre dedublare le recomand acest film si caretea de acelasi autor aparauta recent la noi

shine_Spirit este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    12

Am si eu o intrebare foarte serioasa. Este pacat sa te dedublezi? Sau religia ortodoxa e cam gresita pe la coturi si zice ca cam orice e pacat .... iam pus intrebare unui preot si nu era prea sigur pe el, dar a spus ca decorpopralizarea e draceasca.

DToyz este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    7

Cum sa fac sa reusesc mai repede , sa ma dedublez ,am incercat dar nu pot sa ies din corp , simt vibrati ,si tot ce trebuie ,dar nu pot iesi nustiu din ce motiv ?

nelsir este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

Citat Citat din DToyz Vezi post
    Cum sa fac sa reusesc mai repede , sa ma dedublez ,am incercat dar nu pot sa ies din corp , simt vibrati ,si tot ce trebuie ,dar nu pot iesi nustiu din ce motiv ?
    Ce crezi ca vei castiga daca te vei dedubla ? Esti nerabdator si sar putea sa faci greseli , mari greseli.
    Sfatul meu este sa o lasi mai usor ca mai apoi sa renunti ; priveste-o ca pe ceva curios , interesant , ca pe un SF , dar nu te implica , e foarte posibil ca in cazul in care reuseti sa te dedublezi sa fii in mare pericol ; nu poti sa stii de ce parte ajungi , cea buna sau cea rea .
    Alegerea e a ta , ma rog sa fie cea buna ( invata totusi o rugaciune simpla , dar invat-o atat de bine incat sa o stii si cand dormi)
    Dumnezeu sa-ti ajute

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    7

pai eu pana acum am al 3 ochi si chackra gatalui active (mia spus cineva ca le am asa din viata anterioara) chestiea e ca eu de mic am vazut ''fantome si tot felu de ciudateni'' vreu sa ma dedublez pentru ca vreu niste raspunsuri ..... si daca te gandesti ca miar fi frica de ceva eu as zice ca nu prea , stiu cum arata si ce poate face o entitate negativa daca ii dai voie

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

pai eu pana acum am al 3 ochi si chackra gatalui active (mia spus cineva ca le am asa din viata anterioara) chestiea e ca eu de mic am vazut ''fantome si tot felu de ciudateni'' vreu sa ma dedublez pentru ca vreu niste raspunsuri ..... si daca te gandesti ca miar fi frica de ceva eu as zice ca nu prea , stiu cum arata si ce poate face o entitate negativa daca ii dai voie
    Crezi ca legile ce guverneaza acea existenta sunt cunoscute bine , in detaliu sau sunt doar simple supozitii , interpetari subiective ale unor persoane ce au patruns putin in acea realitate ? Vorbesti despre al treilea ochi ; ce te face sa crezi ca il ai activ ? Cartile de yoga ; oare ai inteles bine ceea ce au scris in ele ; cine le-a scris a fost foarte inaintat in acest domeniu sau le-a scris pentru bani ; oare au fost bine traduse , un simplu cuvant tradus eronat poate schimba intregul sens al frazei.
    Vrei niste raspunsuri , multa lume le vrea ; nu te grabii le vei primii la timpul potrivit ,la fel ca noi , toti ceilalti ( chestia este ca dupa ce le vei primii nu o sa le mai poti transmite si altora , de acolo )
    Ceea ce este acolo , bun sau rau , gandeste ca ne este superior ca inteligenta ; nu te poti apara decat trecand de partea buna si asta prin rugaciune
    In ceea ce priveste frica nu e chiar asa , cand vei da nas in nas cu dracul .......
    Faci cum vrei .
    Dumnezeu sa te ajute .

Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    7

pai al 3 ochi , il am deschis pentru ca asa mi-au spus persoane care au experienta cu chestiile astea , si chiar cred ca-l am deschis sa iti spun sincer stiu cum arata dracu pentru ca lam vazut mai mult iam simtit si prezenta si ai dreptate e foarte nasol am fost paralizat de frica timp de cateva secunde asa ca sunt draci si care arata bine dar au sufletul mai rece ca gheata , ma rog nam sa detaliez niste cheasti ,mia spus cineva sa lucrez mai mult pe suflet si nustiu cum sa fac asta

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

pai al 3 ochi , il am deschis pentru ca asa mi-au spus persoane care au experienta cu chestiile astea , si chiar cred ca-l am deschis sa iti spun sincer stiu cum arata dracu pentru ca lam vazut mai mult iam simtit si prezenta si ai dreptate e foarte nasol am fost paralizat de frica timp de cateva secunde asa ca sunt draci si care arata bine dar au sufletul mai rece ca gheata , ma rog nam sa detaliez niste cheasti ,mia spus cineva sa lucrez mai mult pe suflet si nustiu cum sa fac asta
    Fa cum vrei , dar eu raman la parerea ca e bine sa te opresti si sa i-ti traesti viata asa cum ti-a fost data, bucurandute de frumusetile si miracolele ei .Daca te vei dedeubla , daca vei afla mai multe crezi ca vei fi mai fericit ; nu cred , dimpotriva , cu cat vei afla mai mult cu ata vei sti mai putin.
    Cu bine.

adriana augusta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2011
    Posturi
    4

Implicit Raspuns Dedublarea Constienta (exercitiu)

Buna seara , am facut acest exercitiu acum doua ore si ceva . M-am pus in pat si am adormit constient . La un moment dat simteam cum in tot corpul sufletul vroia sa iasa , stiam ca o sa ma decorporalizez dar totodata imi era asa de frica , pana la urma am iesit din corp si eram intr-un tunel foarte lung , era de culoare verde si simteam cum curg prin el .... dar intre timp m-am gandit la corpul fizic si '' m-am trezit '' . A fost o experienta frumoasa . Eram atat de constienta ...Am simtit ca cineva este langa mine si sunt protejata , nu am de ce sa ma tem .

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

Citat Citat din adriana augusta Vezi post
    Buna seara , am facut acest exercitiu acum doua ore si ceva . M-am pus in pat si am adormit constient . La un moment dat simteam cum in tot corpul sufletul vroia sa iasa , stiam ca o sa ma decorporalizez dar totodata imi era asa de frica , pana la urma am iesit din corp si eram intr-un tunel foarte lung , era de culoare verde si simteam cum curg prin el .... dar intre timp m-am gandit la corpul fizic si '' m-am trezit '' . A fost o experienta frumoasa . Eram atat de constienta ...Am simtit ca cineva este langa mine si sunt protejata , nu am de ce sa ma tem .
    Seara buna.
    Poti sa explici ce exercitiu ai facut , si daca il faci de mai mult timp ?
    Te-ai simtit vreodata prizoniera in propriul corp , sa te zbati pentru a avea control asupra lui

adriana augusta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2011
    Posturi
    4

Metoda simpla de dedublare conștientă ce aparține lui Robert Monroe .....

Am mai facut exercitii de genul acesta acum cateva luni dar doar de 3 ori pe urma nu am mai facut . Intotdeauna parca corpu imi era pregatit de decorporalizare dar doar atat .

De fapt am mai avut o decorporalizare acum cativa ani dar fara exercitiu , era altfel atunci , practic imi vedeam trupul jos si eram prinsa de el printr-un cordon de lumina stralucitoare .

Azi mi-am zis sa fac exercitiu asta , citeam de pe forum si mi-a sarit in ochi .

Ce sa zic , de multe ori ma simteam '' prizoniera '' dar m-am acomodat ...

Este atat de minunat cand ies din corpul fizic , libertateee o libertate de nedescris .

Emil este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Posturi
    1

Buna seara !
    Va rog frumos sa-mi explicati punctul 4 mai detaliat . Cum sa ma concentrez asupra altui punct situat la 30 cm departare de fruntea mea ?! ( cu ochii inchisi presupun,dar cum?!) , si cum indrept acest punct deasupra capului,spre spate ,apoi spre crestetul capului ?

LupulAlb este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2012
    Posturi
    2

Super! Postarea care am deschis-o acum mult timp este inca in picioare! Se pare ca Dedublarea Constienta reprezinta totusi un subiect de interes pentru multi preocupati si de cu totul alte lucruri in viata!

Pentru Emil:
    Acel punct este fictiv! Incearca cu ochii inchisi sa iti imaginezi ca si cum ai avea un punct luminos, micut, la o distanta de 30 cm. E ca si cum ti-ai imagina ca ai o ceasca de ceai in mana si doresti sa bei!
    Un efort strict de imaginatie! Apoi iti imaginezi ca se deplaseaza spre o pozitie aflata in dreptul crestetului capului, dar la o distanta tot de 30 cm.

Insa pentru a nu intra in alte dicutii te rog mai intai sa te informezi mai bine cu privire la acest subiect pentru a stii la ce sa te astepti! Prin acest exercitiu daca reusesti sa te dedublezi nu vei vedea alte fiinte fara trup, etc. Este o metoda controlata dedicata incepatorilor anume pentru a nu se speria! De asemenea acest institut si-a deschis o filiala in Bucuresti. Un curs costa aprox. 650 Euro din ce stiu eu, dar ai cazare, masa, mediere, indrumare, etc. la nivel profesionist!

Persoanele care s-au speriat au o parere de multe ori proasta cu privire la aceasta capacitate! Speriatul apare din cauza unui mental neantrenat, nepregatit! De aceea este bine sa ne pregatim mental mai intai!

Luker este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2012
    Posturi
    1

Am incercat acum 2 ani acest exercitiu dar o cunostinta mi-a spus ca este periculos asa ca am lasat-o balta. De ceva timp insa cand ma trezesc dimineata si mai vreau sa lenevesc putin, intru intr-o stare in care nici nu dorm nici nu sunt treaz. In acel moment incep niste vibratii (cateodata destul de puternice) iar eu nu ma pot misca oricat as incerca, dupa 1-2 minute(sau mai mult nu prea imi dau seama cum trece timpul) reusesc sa imi misc corpul. Am zis ok, data viitoare cand mai intru in acea stare am sa incerc sa ma dedublez dar... am gasit ceva pe internet legat de bioenergeticianul Lidia Fecioru. Care povesteste ca s-a dedublat odata dar a intrat in contact cu un suflet al unui om care s-a sinucis( daca tin eu bine minte) si nu s-a mai putut intoarce in corp, daca ramanea in acea stare 24 de ore ar fi ramas dedublata. Sora ei a venit si a ajutat-o. Ma rog, mai multe detalii le gasiti pe internet. Eu si acum vreau sa ma dedublez ( ca si multi alti useri presupun) dar sunteti siguri ca este indicat sa o facem fara supravegherea unui om cu ceva experienta ?

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •