Pagina 2 din 22 PrimulPrimul 1234567812 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 329

Subiect: Dedublarea Constienta (exercitiu)

Fat_Frumos Avatar
    Fat_Frumos este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    298

Implicit Re: Dedublarea Constienta (exercitiu)

Citat Citat din Alchimiel Vezi post
    Exercitiul nu permite dedublarea in stare vibratorie joasa, adica daca individul este un ateu... acesta nu va reusi nici intr-o suta de ani cu acest exercitiu...
    Aha, deci ateii nu viseaza si nu se dedubleaza in somn...
    Sau doar cand vrei tu si iti foloseste ca argument... deocamdata au incetat sa mai poata...
    Inteleg, deci cam asta e nivelul tau de cunoastere!
    Multumesc frumos, m-am lamurit!
    Romanul la care scriu (neterminat):

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Lupul de Nea: "iubeste si fii iubit/a"

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

1. Pana va ajunge sa dea de entitati o sa treaca ceva timp... am spus-o mai sus...
    Sa o crezi tu, apare si de la prima experienta intalnirea cu entitatile, si eu nu cunosc multe persoane care sa fie pregatite pentru asa ceva

3. Dedublarea nu-ti produce nimic rau... ganditiva la faptul ca de fiecre data cand adormiti plecati din corp... atunci nu exista riscuri?... asta inseamna ca riscam cam des...
    Am explicat mai sus ca seamana un pic aceste experiente, dar nu sunt la fel.

4. Eu am venit cu exercitiu al unui institut spcializat in acest domeniu (adica studiaza doar dedublare de ani de zile)...
    Daca face experimente de ani de zile nu prezinta o garantie ca e corect ceea ce fac, si Santamia are imaginea de firma mare de masaj, ca este o autoritate in domeniu, si de fapt suntem cativa oameni la inceput. si exista in Romania mii de oameni mai bine pregatiti ca noi. Un aeste imaginea si una este realitatea.
    Stiti foarte bine ca un individ are de la o entitate protectoare in sus...
    Ele intervin in mod limitat, te protejeaza la primele calatorii, si asta daca le permiti si au voie, apoi daca insisti in prostie numai au voie sa intervina, pentru ca trebuie sa inveti (am aflat asta cand faceam hipnoza)
    Si revin cu o chestie... fiecare om vede conform vibratiei sale...
    Exercitiul nu permite dedublarea in stare vibratorie joasa, adica daca individul este un ateu... acesta nu va reusi nici intr-o suta de ani cu acest exercitiu... in schimb daca se lasa purtat de el... isi poate ridica vibratia in timp...
    Eu nu am vazut nicaieri in tehnica ceva care sa ajute la protectia individului, ceva care sa il lege de Dumnezeu, el intra in starea asta sa vada ca o gasi, fara discernamant, poate dumneavoastra stiti ce e aia protectie, dar majoritatea cititorilor nu stiu
    Si dedublare nu se face in 5 minute... la unii poate dura si luni sau chiar ani...
    Mai sus spuneai ca din 5 exercitii iti iese
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Ok! Nu racesc fiindca stau cu pulovarul pe mine. Va multumesc pentru grija!

Cand am sa vin pe forum si am sa dau lectii despre ansa si raportor, atunci mi s-ar parea normal ca oricine vrea sa incerce ceea ce spun sa ceara si demonstratii. Daca va uitati pe topicul cu accesul informational veti vedea ca am facut ceva investigatii si deja am ajuns la niste concluzii. Si in acele investigatii au fost implicate zeci de persoane.

Comportamentul dumneavoastra de a arunca cu piatra in balta.
    Si fiindca imi pasa.
    Forumul asta este un forum deschis, adica, oricine intra si citeste ce se scrie. In el este cuprinsa munca, dorinta de a manifesta iubirea catre semeni a multor oameni. Din aceasta cauza, acest forum are o multime de cititori, cu mult mai multi decat cei care scriu. Unii vin pentru ca vor sa se distreze si controversele forumului ii distreaza, altii pentru ca au nevoie de informatiile de aici, pentru ca rezoneaza cu ceea ce se prezinta aici.
    Prin urmare, fiind membru al acestui forum, consider ca fiecare dintre cei care scriu ar trebui sa fie constienti de efectele celor postate. Nu ma refer la cenzura ci la responsabilitate. Si intervin ori de cate ori vad, simt, mi se pare, in cel mai pur mod subiectiv, ca o anumita postare poate sa aiba un impact nedorit chiar si de cel care a postat.
    Dumneavoastra ati spus pe alt topic ca nu prea stiti de ce va aflati aici, dar ca orice ar zice, oricine, aveti ceva de spus si o veti spune. Mi-a placut, dar placerea asta a mea, are un cost: sa intervin atunci cand, din diverse pricini, nu manifestati responsabilitatea necesara fata de dumneavoastra in primul rand. Asa cum ma pricep si pot: fara pretentii.
    Evident, ca ma bazez pe capacitatea dumneavoastra de a intelege demersurile celorlalti fata de dumneavoastra si pe capacitatea de a invata din mers.
    Altfel, stiti ce simplu si usor se poate stopa un user din a mai posta? Softul acesta este pur si simplu incantator: doar doua click-uri.

Doamne ajuta!

Apreciez ceea ce spuneti dumneavoastra aici, dar exercitiul prezentat este dezvoltat de cel mai mare institut care se ocupa de studiul dedublarii...
    Acest exercitiu releveaza omului dedublarea fara riscuri... la nivelul constient la care va fi in timpul dedublarii nu va putea percepe orice... in primul rand din cauza entitatilor sale protectoare care ii releva treptat noul mediu pe care individul il exploreaza constient fizic... omul nu e singur de capul sau... chiar daca el asta vede... abea dupa cateva dedublari incepe sa intre in contact direct cu entitatile sale protectoare... si acest lucru deasemenea treptat... acele entitati sunt destul de elevate sa-si dea seama ca daca s-ar releva amicului lor dornic de explorare de odata... acesta risca un "stop cardiac spiritual"

Indivizii respectivi cu care ati facut dumneavoastra schimb de informatie... probabil au folosit o tehnica defectuasa sau ceva mult prea inalt pentru nivelul lor de constiinta... si si-au format un blocaj... dar acest lucru e din cauza lor... nu al dedublarii... nu poti ridica un sac de 100 kg deodata ca-ti rupi spatele... iti trebuie exercitiu... incepi cu 10 kg...si treptat urci pana la 100 Kg...
    Prin exercitiul relevat la inceputul subiectului, cei curiosi nu vor avea probleme... = 10 kg...

All Love!
    Sper ca acum par ceva mai responsabil...

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din Fat_Frumos Vezi post
    Aha, deci ateii nu viseaza si nu se dedubleaza in somn...
    Sau doar cand vrei tu si iti foloseste ca argument... deocamdata au incetat sa mai poata...
    Inteleg, deci cam asta e nivelul tau de cunoastere!
    Multumesc frumos, m-am lamurit!
    Ma refeream la faptul ca nu pot constient!...
    Puterea de rugaciune a cuiva care are credinta e mult mai mare decat a cuiva care nu are credinta...
    nu asta si in ie... ala cu gr mai mare e mai eficient ca cel mai mic... mi s-a dat peste bot cu chestia asta!!!... nivelul de cunoastere!!!
    desi mi s-a spus clar ca sunt de gr. mic care au vindecat cancer si de gr. maxim care nu au facut acest lucru niciodata...

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din lovelife Vezi post

Mai sus spuneai ca din 5 exercitii iti iese
    5 dedublari nu e tot una cu 5 exercitii...
    5 dedublari le poti face in 1000 de exercitii...

Cam asa mi-ati interpretat toate postarile ...
    deci nu mai comentez nimic...

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Am citit mesajul cu hipnoza, multumesc ptr ca mi-ai raspuns.
    Eu n-am cunoscut pe nimeni care faca acest lucru,eu sincer nici n-am incercat macar...insa sa stii ca odata o sa vin sa ma hipnotizezi si pe mine,pe bune.

Ps: privind dedublarea ,eu zic sa nu va nelinistiti ,haideti sa facem un sondaj,cati ar incerca exercitiul?Asa,de capul lor?
    Oricum,cine ar vrea s-o faca ,gaseste carti si gaseste pe net informatii destule.
    Andu a uitat sa spuna faptul ca nu se recomanda acest exercitiu aiurea.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Ca tot ajunsei si pe aici (Cris, uite ca ma tin de cuvant), va voi intreba mai intai de toate: care este scopul dedublarii constiente? De ce as vrea sa fac asa ceva?

Curiozitate? Cunoasterea de anumite informatii?

Daca e vorba de curiozitate, va zic de pe acum sa stati potoliti. Daca e vorba de cunoastere, cand veti merita, veti primi darul cunoasterii de la Duhul Sfant (e ca si cum ai avea informatia in cap inainte de a pune intrebarea), asta ca sa nu va aventurati prosteste.

Parasirea voluntara a corpului fizic este si ea supusa anumitor conditii, iar iesirea cu structurile nemuritoare mai mult decat trebuie poate avea efecte foarte nedorite (cum ar fi sa nu mai revii cu toate) si poate duce chiar la demonizare.

Alchimiel, parasirea voluntara presupune intr-adevar pastrarea amintirilor a ceea ce vezi (daca te-ai gandit cumva la asta, ceea nu se intampla decat rar in somn), insa chestia asta este insuflata tocmai de cei care vor sa profite de noi (baietii rai). Ma indoiesc ca exista printre noi asa de multi care sa aiba cu adevarat experienta in "plecare si revenire" si sa beneficieze de protectia maxima (adica sa iti pazeasca ingerii tai spatele).

De aceea insist mai degraba pe primirea darului cunoasterii, care mi se pare o cale mult mai eficienta de cunoastere, si sa lasam pentru atunci cand vom fi cu adevarat pregatiti sa "iesim". Dar...repet..e numai parerea mea.

Claudiu
    Dumnezeu este Iubire!

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Buna Claudiu, sigur ca te tii de cuvant, ma bucur ca poposesti cand ai timp...
    Ai pus bine problema ,de ce ar vrea cineva sa se dedubleze?
    A fost o discutie mai veche ,cand Andu abia venise pe forum si incepuse cu capacitatile paranormale si nemurirea si restul.
    Eu l-am intrebat atunci de bilocatie, nu stiam ca are 18 ani si ca el cerceteaza ,credeam din ce scria ca stie si poate face anumite lucruri.
    Dup-aia ne-am lamurit .
    Cunosc pe cineva care face cele de mai sus,mi-a povestit.
    Dar eu n-as incerca.
    Totusi acest fenomen mie mi s-a intamplat pur si simplu ,sa plec prin astral cu o entitate calauzitoare,mi s-a intamplat si in vis,dar aici vorbesc de stare treaza.
    Este un lucru periculos,in primul rand ptr ca exista entitati parazite care bantuie prin spatiu si pot ocupa corpul fizic daca corpul astral pleaca.
    In al doilea rand daca divinitatea considera , corpul astral poate fi condus oriunde doreste divinitatea,apare si in biblie ceea ce este numit "rapire in duh" ,dar aceasta desprindere este asistata de entitati calauzitoare care au grija sa nu se intample nimic.Aceste entitati apar ca siluete .
    Asa,pe romaneste ,un sfat: "don't push your luck too far!"
    Adica nu va fortati norocul.
    Numai bine!

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din Claudiu Vezi post
    De aceea insist mai degraba pe primirea darului cunoasterii, care mi se pare o cale mult mai eficienta de cunoastere, si sa lasam pentru atunci cand vom fi cu adevarat pregatiti sa "iesim". Dar...repet..e numai parerea mea.

Claudiu
    Frumos spus...imi aduce aminte de ruga mea cu multi ani in urma "da-mi Doamne,intelepciune".
    Fara intelepciune nu exista cunoastere,eu asa cred.Parerea mea.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

exercitiul prezentat este dezvoltat de cel mai mare institut care se ocupa de studiul dedublarii...
    Adica aruncati responsabilitatea si va atrageti prestigiu.
    Recent, am vazut in filmul postat de Ilia astazi pe un om care relata experienta de tip OBE (experienta in afara corpului) obtinuta in urma aplicarii unei tehnologii dezvoltate de acest institut. E mai mult o problema de legislatie, la americani se permite, la noi extrem de greu, utilizarea unei astfel de denumiri pentru o entitate economica.
    Senzatia mea este ca au ceva probleme in obtine efecte daca dau astfel de tehnici for free. Si atunci apar niste tipi in filme care povestesc ca pot pot sa aiba senzatii extracorporale si nu oricum, ci in altii, ca nada. Apoi tehnici free ca sa gaseasca pe cei care o pot face usor, dar nu stiau inca. Si poate ca mai exista si altele.
    Problema de baza este alta: de ce sa o faci. Care sunt problemele de etica si de moralitate.
    Nu stiu daca ati observat dar pe forumul acesta se pune un accent deosebit pe experienta personala, pe intrebarile si raspunsurile posibile provenind din diverse puncte de vedere. Cand este vorba despre experiente si tehnici atunci sunt relevante tocmai detaliile legate de experimentul propriu sau marturiile celor care chiar au fost de fata. Copy-paste poate face oricine. Traducerile necesita si ceva cunostinte de limba (programele de traducere dintr-o limba in alta inca nu sunt foarte grozave ), dar daca nu sunt dublate de experienta proprie atunci sunt un copy-paste mai cu pretentii.
    Sunt necesare si copy-paste si traducerile prezentate ca citate atunci cand e vorba de subiecte de interpretare, ca sa stie oricine citeste despre ce este vorba, dar la partea practica, chiar este nevoie de informatii.
    Acest exercitiu releveaza omului dedublarea fara riscuri...
    Dar si cu eficienta tinzand catre zero, dupa cum vad din postarile dumneavoastra.
    acesta risca un "stop cardiac spiritual"
    Asta spune Institutul Monroe? Poate mai detaliati un pic subiectul ca este de-a dreptul mirobolant.

Indivizii respectivi cu care ati facut dumneavoastra schimb de informatie... probabil au folosit o tehnica defectuasa sau ceva mult prea inalt pentru nivelul lor de constiinta... si si-au format un blocaj... dar acest lucru e din cauza lor...
    Din cate stiu, indivizii erau subiecti. Tehnica, prea inalt, constiinta, blocaj... sunt cuvinte prea mari si care nu explica nimic cand este vorba de lucruri atat de gingase si instabile cum este si accesul informational.

nu al dedublarii...
    Cine a zis ca s-a dedublat careva?
    nu poti ridica un sac de 100 kg deodata ca-ti rupi spatele... iti trebuie exercitiu... incepi cu 10 kg...si treptat urci pana la 100 Kg...
    Prin exercitiul relevat la inceputul subiectului, cei curiosi nu vor avea probleme... = 10 kg...
    Daaa, haltera din aia din plastic goala pe dinauntru pe care scrie 10kg.

Sper ca acum par ceva mai responsabil...
    Doar o parere!

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din cris Vezi post
    privind dedublarea ,eu zic sa nu va nelinistiti ,haideti sa facem un sondaj,cati ar incerca exercitiul?Asa,de capul lor?
    He-he-he! Si in 100 de ani vom avea vreo 20 de raspunsuri.
    Oricum,cine ar vrea s-o faca ,gaseste carti si gaseste pe net informatii destule.
    Numai ca nu gaseste si marturii adevarate despre lucrurile ciudate care se intampla. Dar cand vede pe un forum ca vine cineva si zice: uite o chestie tare. Daca mai da si impresia ca a facut si a mers fara nici o problema atunci tocmai asta este firul de nisip care inclina balanta.
    Sigur ca totdeauna cel care o pateste este cel vinovat, dar aia care erau pe margine si se uitau nefacand nimic chiar sunt ingerasi?
    Andu a uitat sa spuna faptul ca nu se recomanda acest exercitiu aiurea.
    Mda, stil de closca!

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

PS1: E bine sa mai cautati ceva materiale despre acest lucru pentru a stii mai multe despre si nu va speriati cand o sa fiti constienti intre doua planuri!!!
    Din cate vad am zis cine doreste sa mai caute... bine inteles ca exercitiul nu o sa fie pus in practica de cineva care nu stie despre ce este vorba...
    Si app. si o cana cu apa... daca nu o bei corect te poti ineca... dar ma opresc aici ...

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

As vrea sa va spun ceva ,eu am un coleg care se ' dedubleaza" ,m-am abtinut sa povestesc asta ,desi este interesant,dar se poate considera ca barfesc.
    Colegul meu a cumparat o carte de la Teora ,cred ,despre tehnica dedublarii ,si intr-un moment de relax la servici mi-a povestit experientele sale ,plimbarile prin eter.Eu il cred ,ptr ca este veridic ce povesteste .Colegul meu are 40 de ani .
    Eu consider ca este dintre cei care are noroc in acest domeniu ,n-a patit nimic.

Ps; privind cei care stau pe margine si se uita...ma gandesc aici la un vers din bob marley ..." how long shall they kill our profets while we stand aside and look? " ...si nu ma refer aici la Andu ,evident,ci la atitudine umana,se sta de sute de ani pe margine si se priveste ,este o a doua natura a omului.
    Este deja traditie ca cei care indraznesc sa fie sacrificati ...pacat.

Nu este o atitudine de " closca" ,cred,sper, ci am incercat sa recunosc faptul ca intr-un fel ,sunt co-autoare morala a acestui subiect.

Ca sa revenim: a incercat cineva dedublarea doar ptr ca a citit aici?
    pe bune?
    Am o intrebare: cati oameni sunt macar cat de cat constienti de ceea ce inseamna " dedublare" ?
    Stiti ca vorbim aici o limba straina ptr majoritatea oamenilor?
    Unele lucruri pot fi spuse safe in public ptr ca nu sunt intelese .

Casandra este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    71

Adevarul este mereu undeva la mijloc. Cred totusi ca asa cum s-a postat si mai sus, atunci cand este momentul sa iei act de "cunoastere" D-zeu iti va aduce informatiile pe calea care ti potriveste cel mai bine.

Eu una sunt total multumita de calatoriile in astral pe care le fac in fiecare seara prin intermediul visului. Sunt atat de reale incat nu le-as schimba pe o dedublare, si in vis cand intreb si cer anumite informatii le obtin. Asa ca....fiecare e liber sa aleaga pentru el ceea ce crede ca e mai bine, dar nu intotdeauna ceea ce credem ca ne-ea face bine...este si ceea ce avem nevoie.

Si as mai adauga ceva la care ar putea sa mediteze o buna parte din cei ce citesc acest forum. M-am dus odata la cineva care cunoastea foarte bine aceste domenii si am dus o poza a unei persoane care spunea ca are putere de clarvedere si multe alte lucruri, pt ca ma bruia informational foarte tare... si raspunsul a fost :
    " Sunt multe persoane la ora actuala din intreaga lume, care citesc foarte mult si devin atat de pasionati de ceea ce citesc incat incep sa se identifice cu informatiile care le parvin pe acea cale si incep sa creada ca vad una si alta sau ca au nu stiu ce puteri..." a continuat " nu, persoana asta doar citeste foarte mult, ceea ce nu este rau, dar pentru anumite daruri nu e suficienta doar dorinta... e un complex de factori. deci copiii nu va mai lasati indusi in eroare! "

P.S.: Prin mesajul reprodus mai sus , nu vreau sa ofensez pe nimeni, dar cred ca putem reflecta aspura lui si sa ne intrebam de fiecare data ce e mai bine sa alegem pentru noi. Totul suna frumos dar toate suporta nuante si diferite valente. Numai bine va doresc!

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

" Sunt multe persoane la ora actuala din intreaga lume, care citesc foarte mult si devin atat de pasionati de ceea ce citesc incat incep sa se identifice cu informatiile care le parvin pe acea cale si incep sa creada ca vad una si alta sau ca au nu stiu ce puteri..." a continuat " nu, persoana asta doar citeste foarte mult, ceea ce nu este rau, dar pentru anumite daruri nu e suficienta doar dorinta... e un complex de factori. deci copiii nu va mai lasati indusi in eroare! "
    Asa este, de multe ori cei care fac aceste dedublari au parte de multa imaginatie, eu am facut mai multe experiente de genul asta in trecut, dar acum am invatat sa las sa se intample atunci cand este necesar, nu cand vreau eu, si se intampla de la sine, si tehnica de hipnoza tot datorita unui fel de dublare am invatat-o.
    Intamplator am avut si asta noapte o experienta de genul asta, si nu ca ma dorito eu, asa a fost sa fie, a fost ceva foarte interesant, mi-au crescut foarte mult capacitatea de analiza si sinteza, si in timpul acestei stari am inteles, cum este cu efortul minim aplicat in determinarea unor anumite evenimente, si partea cea mai interesanta este ca atunci cand intram mai mult in corp, numai aveam inteligenta necesara sa pot intelege fenomenul, asta a fost prima mea experienta in care am realizat cat de mult se poate mari capacitatea cognitiva cand esti in afara trupului, si cat de mult iti limiteaza trupul fizic potentele

Si Alchimel la prima mea experienta de dedublare am patito tare, vreo 6 LUNI am avut probleme de stabilitate a structurilor nemuritoare si nimeni nu stia cum sa ma ajute, si m-am vindecat cand domnul Dumitriu a spus ceva fara sa isi dea seama, rupt de context, dar care era petnru mine, si sa dovedit a fi solutia problemei mele.

Eu indemn la moderatie, si sa nu faci ceva fara sa stii ce faci, si fara sa fii pregatit. Si sa faci doar actiuni care au o utilitate, un scop, ce facem doar din curiozitate sau ego nu te ajuta, chiar iti face rau. si nu poti sa scrii tot felul de informatii public, fara discernamant, ca daca unul o pateste facand un experiment propus de unul din noi, noi raspundem mai mult decat respectivul
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Pagina 2 din 22 PrimulPrimul 1234567812 ... UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •