Rezultate de la 1 la 14 din 14

Subiect: Eficienta si rolul vaccinurilor

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit Eficienta si rolul vaccinurilor

Love ,vaccinurile sunt destul de controversate in momentul de fata din cauza aspectului lor deosebit de comercial si de " experimental".
    Lasand la o parte reactiile adverse,exista campanii puternice impotriva vaccinurilor datorita continutului lor de metale grele .
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Ce sunt sfintele taine?

In spatele vaccinurilor, pe langa motivatia terapeutica, exista 2 motivatii mai puternice cea financiara si cea de control, sau inducerea altor afectiuni, sterilitate, deviatii comportamentale
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din lovelife Vezi post
    In spatele vaccinurilor, pe langa motivatia terapeutica, exista 2 motivatii mai puternice cea financiara si cea de control, sau inducerea altor afectiuni, sterilitate, deviatii comportamentale
    Este adevarat ,mi-a luat mult timp sa studiez problema ,care este complexa ,in lb romana nu se gasesc prea multe(poate se gasesc mai nou) ,dar ceva aici ...cum sa zic pe romaneste ..." pute" .
    Romanii inca nu-si pun probleme ,ca nu cunosc situatia si nu sunt informati (din pacate).
    La mine la servici de ani de zile se fac liste cu cine vrea vaccinuri antigripale.
    Eu desi spun clar nu , ma trezesc cu 2-3-4 vaccinuri " gratis" .
    Pana acum le dadeam cui le voia ,mai sunt care le aduna si le vand la jumate de pret pe la tara ,anul asta le-am aruncat direct la gunoi.
    Spre deosebire de alti ani am citit intai prospectul si m-am minunat.

Interesant mi se pare faptul ca in premiera ,la noi in tara s-au facut proceduri de actiune de urgenta in caz de sars sau banuiala de sars.
    In media...nici o informare ,cat de mica.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Pai fina mea este asistenta medicala, si a fost obligata sa isi faca vaccin antigripal, si dupa vaccin in general a vut probleme de sanatate cu simptome specifice gripei, mai mari decat daca lua gripa, si gripa o lua sau nu, putea sau nu sa fie bolnava, asa a fost bolnava sigur, si asa imi spunea ca este cu majoritatea celor vaccinati
    Si in plus chiar daca au fost vaccinati, multi pacienti tot au luat gripa
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Fat_Frumos Avatar
    Fat_Frumos este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    298

Pai fina mea este asistenta medicala, si a fost obligata sa isi faca vaccin antigripal, si dupa vaccin in general a vut probleme de sanatate cu simptome specifice gripei, mai mari decat daca lua gripa, si gripa o lua sau nu, putea sau nu sa fie bolnava, asa a fost bolnava sigur, si asa imi spunea ca este cu majoritatea celor vaccinati
    Si in plus chiar daca au fost vaccinati, multi pacienti tot au luat gripa
    Si eu stiu un caz, o familie in care s-au vaccinat cu totii, 4 persoane, si in circa o saptamana erau toti gripati, dar partea cea mai urata era ca au tinut-o asa multa vreme... doar ce le trecea si iar se imbolnaveau...
    Romanul la care scriu (neterminat):

Lupul de Nea: "iubeste si fii iubit/a"

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

acum cativa ani il sun pe doctorul de familie ! aflu ca era acasa pe motiv de boala. il intreb: "dom' doctor sa ma vaccinez si yo ?" zice " auzi ? eu sunt vaccinat si sunt acasa bolnav de gripa, stii cate tulpini de virus sunt ? sfatul meu e sa nu te vaccinezi !"
    de cand a inceput euforia vaccinurilor gripale, nu m-am vaccinat niciodata si am facut intr-adevar gripa cu temperatura, stat in pat, dureri musculare, etc. o singura data si mi-a trecut fara antibiotice, sau mai stiu eu ce ! a trecut perioada aia "de varf" dupa care mi-am revenit ! si de atunci n-am mai avut nimic !

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Eficienta si rolul vaccinurilor

Si cand mai pui la socoteala ca si dadeai bani ca sa te imbolnavesti
    Un site
    si un

Fat_Frumos Avatar
    Fat_Frumos este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    298

Si cand mai pui la socoteala ca si dadeai bani ca sa te imbolnavesti
    cei despre care am povestit eu, primisera vaccinarea gratuit, si... dee... ca tot romanu'... cand e pe gratis... cu capu' 'nainte...
    Romanul la care scriu (neterminat):

Lupul de Nea: "iubeste si fii iubit/a"

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Sunt statistici privind vaccinarile.Publice.
    De peste 10 ani,experimental ,se fac vaccinuri antigripale la studenti la medicina,fara succes: raportul vaccin -imbolnaviri nu s-a schimbat ,s-a accentuat,s-au imbolnavit mai rau.
    Soacra mea este medic.
    Minunat. Ea nu a facut nici vaccin ,nici gripe.A facut doar naveta la tara,cu caruta,20 km ,inainte de caruta IRTA ,Inaite de IRTA ,ITB .A facut doar niste chestii la coloana de la toate astea.Dar gripa...nu.

eqvagel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

Implicit Raspuns Eficienta si rolul vaccinurilor

Stiu ca e greu in ziua de azi sa lamuresti pe cineva cu o cultura mediocra sau submediocra ca ceva organic, palpabil, poate face bine.Vaccinurile au reusit la eradicarea multor boli periculoase vezi doar hepatita ca sa nu mai vorbim de tbc .Daca credeti in d zeu atunci ar trebui sa stiti ca medicii au fost ingaduiti pe pamant pentru a veghea la sanatatea d vstra.Si fac multa scoala pentru asta. Sa pui in balanta ceea ce spune un medic despre boala cu ceea ce spune vecina de la doi ................Ma abtin de la alte comentarii .Apropo raceala n are nimic comun cu gripa,doar cateva simptome

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Vaccinurile sunt extraordinar de bune, daca se folosesc doar componente benefice vietii, din pacate se pun compusi mai putini benefici, care dau si efecte secundare, iar unii oameni sunt distrusi de vaccin, e cunosc cateva persoane care au fost afectate grav din punct de vedere fizic in urma unui vaccin, sunt si copii sau chiar adulti care au decedat in urma vaccinelor. Din pacate industria vaccinelor si a medicamentelor in marea ei parte vad oamenii ca o sursa de venit, nu ca suferinzi ce au nevoie de vindecare, aici este problema.
    Un site
    si un

Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

Este o industrie iar toate industriile din lume sunt axate pe profit.Aveti idee cate teste si cati ani dureaza pana cand un medicament este lansat pe piata?Banuiesc ca nu mai trebuie sa va spun ca sunt oameni alergici si la flori,iar faptul ca exista cativa se aproximeaza sub 1% care reactioneaza negativ nu este nimic anormal.Beneficiile pe termen lung sunt enorme,iar marea majoritate a vaccinurilor sunt gratuite

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din eqvagel Vezi post
    Este o industrie iar toate industriile din lume sunt axate pe profit
    Profitul este necesar, dar nu este ok sa faci medicamente care au si efecte secundare special pentru a putea avea o piata mai mare pentru alte medicamente.
    iar faptul ca exista cativa se aproximeaza sub 1% care reactioneaza negativ nu este nimic anormal
    Procentul este mult mai mare, si mai este si efectul nociv pe termen lung
    iar marea majoritate a vaccinurilor sunt gratuite
    O lectie importanta pe care am invatat-o in viata este ca nimic nu este gratis, si ce este gratis este mai scump decat ceea ce este pe bani. Cand vezi ca ceva este gratis deschide ochii mai bine.
    Nu sunt gratuite ci chiar foarte scumpe, doar ca banii ti se iau prin impozite, si fiind scumpe numai raman bani si pentru restul serviciilor medicale.
    Un site
    si un

Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

1 nu exista medicamente fara efecte secundare.Nici plantele nu sunt total inofensive
    2 procentul este mult mai mic nu mai mare
    3 impozite se platesc in toata lumea,iar interesul guvernantilor este de a nu avea multi bolnavi(aia trebe platiti)
    ca orice se plateste pe lumea asta e clar,intr un fel sau altul
    4 metalele grele sunt radioactive si nu se folosesc in industria vaccinurilor decat in cercetare,nu veti gasi uraniu sau plutoniu in nici un vaccin.Daca aveti copii eu va sfatuiesc asemea doctorilor sa ii vaccinati astfel ii veti scuti de multe neplaceri mai tarziu..sanatate maxima

Subiecte Similare

1. Fazele lunii si rolul lor in viata cotidiana
    De waki in forum Astrologie
    Replici: 32
    Ultimul post: 02 mar 2010, 08:06

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •