Pagina 1 din 6 123456 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 83

Subiect: intrebari despre IE

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Implicit intrebari despre IE

despre INFORENERGETICA se stie putin, si, mai ales, nu totdeauna pe intelesul tuturor. as dori ca, impreuna cu colegii mei IE, sa raspundem pe cat se poate, unor intrebari sau nelamuriri in legatura cu unele aspectele IE.

cei care au nelamuriri despre aceasta cunoastere, pot pune intrebarile aici.

de asemnea, cred ca este necesar ca toti aceia care vor, trebuie si pot sa detalieze pe cat se poate, natura acestei cunoasteri, sensul ei si ceea ce sta la baza, la fel, fara a intra in detalii, insa fara a da explicatii savante.

va multumesc pentru participare, tuturor celor ce veti pune umarul la aceast demers.
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit Re: intrebari despre IE

Eu nu stiu nimic despre infoenergetica ,si recunosc ca sunt in plus.
    Am vrut sa fac cursuri ,dar programul meu de lucru la servici nu-mi permite,cum nici familia nu pot s-o las balta(ma refer la toata familia mea ,nu doar la oameni).
    Pe viitor ,va ganditi sa faceti si cursuri on-line?
    Sunt persoane care ar aprecia ,e mai accesibil netul fata de o distanta pe sosea de sute de km.Eu pe sosea fac 3 ore dus-intors pana la curs ,daca gasesc parcare ,ca daca nu plec,dupa o ora de invartit aiurea pe strazi.
    Multumesc celor catre care ma adresez.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Draga Cris,

Ma tem ca aceste cursuri nu se preteaza la "fara frecventa". Cunoasterea de tip spiritual presupune implicarea TUTUROR structurilor tale, muritoare si nemuritoare, deoarece schimburile informationale au loc pe toate acestea. Daca asa ceva s-ar intampla, oricine ar fi privat de o cantitate enorma de informatii si energii care se transmit in timpul cursurilor de catre "audienta" invizibila; mai mult, nu se realizeaza integrarea tuturor cursantilor in acea atmosfera de studiu care se realizeaza. Inteleg ca iti doresti, dar sunt convins ca daca ti-ai schimba putin centrul intereselor tale, dezideratul tau va deveni realitate. Spune-ne in ce oras esti si poate se leaga ceva.

Claudiu
    Dumnezeu este Iubire!

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Inforenergetica, ca si orice scola spirituala, are nevoie de contactul direct intre oameni, de contactul direct dintr lector si cursanti, la o cunoastere spirituala se transmite mai mult decat ceeea ce scrie in suportul de curs, se transmite la nivel subtil, ingerii altfel lucreaza. Ingerii actioneaza direct asupra sufletului si mult mai eficient supra grupurilor
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Va multumesc ptr raspunsuri,aveam eu niste banuieli ca nu se poate mai la ff.
    Nu stau in oras ,ci la tara ,Claudiu.(la 50 de km de Cluj si fac naveta de 15 ori /luna)

Iarna trecuta am luat legatura cu Dl Pura si au fost doua cursuri pe care le-am ratat din motive personale( adica am daramat casa si am construit alta ,am fost cu cortul cum s-ar zice ) si cum nu am terminat casa ,nici anul acesta nu vad vreo sansa.
    Insa ptr anul viitor tinem legatura si imi voi lua concediu exact cand are loc cursul,ca altfel nu cred ca am cum ptr ca inteleg ca orele se tin dupa amiaza ,iar eu lucrez in ture si nu pot ajunge decat o zi da si una ba.
    Sau poate se tine vreun curs prin octombrie -noiembrie ,cred ca atunci as putea ,ca am concediu.
    Va multumesc si tinem legatura.
    Numai bine!
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

gabryna Avatar
    gabryna este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Eu locuiesc in Uricani,judetul Hunedoara,exista vreo sansa sa se faca in zona asta cursurile?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

In Hunedoara se organizeaza, in uricani nu cred, doar daca se aduca peste 30 de doritori, si in urma testarilor sa ramana 20
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

gabryna Avatar
    gabryna este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Poate s-ar aduna daca s-ar afisa anunturi ceva..Mie mi-ar place foarte mult sa incerc sa fac cursurile.
    Aaa si in Hunedoara cand se organizeaza?sotul meu conduce..el poate merge cu masina si daca eu nu le pot face le face el.Si cat costa cursurile?

sese este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    1

azi e prima oara cand am auzit despre infoenergetica.
    nu stiu absolut nimic,nimic.este cineva care poate da minime notiuni?
    chiar si pe mail.(preferabil)

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din sese Vezi post
    azi e prima oara cand am auzit despre infoenergetica.
    nu stiu absolut nimic,nimic.este cineva care poate da minime notiuni?
    chiar si pe mail.(preferabil)
    da, voi incerca eu sa iti raspund. daca doresti insa mai multe informatii, este tot la sectiunea asta, un subiect despre radiestezie si inforenergetica. si poti citi acolo, dupa care, poti chiar sa accesezi site-ul de inforenergetica.

hai sa iti povestesc eu cateva ceva.

inforenergetica este o stiinta de granita, ale carei principii imbina atat stiinta, cat si spiritualitatea.adica, se considera, ca nimic din ceea ce exista, ni se intampla si descoperim nu este strain si in afara Creatiei Divine, chiar daca acele principii manifeste, fenomene, evenimente sau concepte fac obicetul cunosterii stiintifice, umaniste sau literare.
    de la nivel personal, la nivel de grup, de la aspecte de fiecare zi, la mari evenimente cosmice, toate sunt si apartin Creatiei divine, de aceeea, pot fi studiate si pe calea inforenergetica.

la baza, inforenergetica este o conceptie despre lume si viata care spune ca tot ce exista se bazeaza pe energie, iar aceasta, organizata superior devine informatie.
    adica, la inceput a fost CUVANTUL, iar datorita acestui fapt, orice materie, eveniment , fiinta, au o structura subtila, informationala, ca un fel de proiect inteligent si cu sens, cu determinare spirituala, care se manifesta astfel pana la materie.

conform acestei conceptii, lumea materiala nu ar exista, daca nu ar avea la baza informatia organizata in algoritmi si programe informationale.

"Inforenergetica - i.e. - se ocupa de studiul fenomenelor si proceselor determinate de existenta unei cantitati de informatii - Qi, organizate conform unui algoritm mai mult sau mai putin complex si implementate intr- un suport energetic oarecare (electromagnetic, caloric, chimic, mecanic, etc), optim pentru scopul urmarit, pentru a avea efecte, rezultate, eficienta asupra unor tinte materiale, energetice, informationale, etc., prestabilite. Aceasta stiinta spirituala, care include invataturile din Sfanta Scriptura si toate stiintele moderne, utilizeaza metode proprii de cercetare. Unica in lume este posibilitatea de a efectua masuratori si determinari alfa-numerice cu ajutorul instrumentului principal de lucru - ansa radiestezica - avand brevetul de inventie RO113710 din anul 1996."

http://www.inforenergetica.ro/

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

inforenergetica , adica informatie si energie, este si un mod de viata. deoarece s-a constatat ca nu poti avea acces informational daca nu ai un anumit comportament, o anume tinuta morala, in mare, daca nu esti in armionie cu tine si cu Dumnezeu. a fi in armonie inseamna pretui si iubi viata daruita de Creator, a avea grija de plante, animale si oameni, a nu face rau cu buna stiinta nimanui, niciodata, cu niciun prilej.
    sunt lucruri cunoscute, insa toate acestea nu inseamna sa te indepartezi de a fi tu insusti, de a-ti asuma greselile sua minusurile si/sau a invata din experientele ce iti apr in cale.

aceasta ar fi calea pe care mergi in viata, aceea a binelui si a iubirii. dar a face exces de zel si a deveni bigot nu reprezinta un tel.

ideea e sa fii o persoana pozitiva, care si in situatii critice sa nu isi piarda speranta. si daca sio-o pioerde sa apeleze la prieteni

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Inforenergetica are la baza metodele de investigare radiestezice, dar nu se limiteaza la atat. de la radiestezie este preluata metoda accesului informational intuitiv, insa domeniile de cercetare sunt practic nelimitate
    la inceput sunt studiate diferitele semnale infor,mationale, apoi este sutudiat omul ca sursa informationala, dupa care sunt prezentate diferite proceduri de interventie terapeutica, ce au la baza principiile inforenergeticii.

cercetarea IE se paote aplica pentru orice domeniu de activitate umana.

luminos1 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    30

am si eu o intrebare
    sunt din bucuresti si vreau sa fac cursuri de radiestezie si am de ales intre constantin bors si cei de la "sfintul andrei"
    poate cineva sa-mi dea o sugestie
    cei de la "sfintul andrei" sunt f departe de mine, sos fundeni
    ii rog mult de tot pe cei care cunosc sa-mi raspunda, multumesc

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Constantin Bors a facut ceva cusuri si invatat ceva de la Fundatia Sf. Ap. Andrei, si apoi a hotarat ca se desparte si face el scoala lui. Dar el a ramas la un nivel coborat cu informatia pe care a luat-o atunci si aramas la ea, la Fundatia de Sf. Ap. Andrei, informatia este mult mai "curata" si mult mai complexa, sunt mai multe studii.
    Constantin Bors este o copie ieftina, dar daca vreti calitate faceti si sacrificii cu distanta
    Un site
    si un

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

depinde ce vreti doar radiestezie?... sau radiestezie si inforenergetica(Fundatia Sf. Apostol Sf. Andrei)

Pagina 1 din 6 123456 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Intrebari despre celulita
    De Catalin in forum Masajul
    Replici: 9
    Ultimul post: 07 ian 2013, 16:38
  2. Intrebari, dileme, probleme
    De Eolh in forum Sfaturi si sugestii
    Replici: 101
    Ultimul post: 18 aug 2009, 10:08
  3. Intrebari
    De tib_i in forum Alte confesiuni