Pagina 6 din 6 PrimulPrimul 123456
Rezultate de la 76 la 83 din 83

Subiect: intrebari despre IE

Marchidan21 este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    213

Implicit Re: intrebari despre IE

Citat Citat din discoverer Vezi post
    ...
    Ortodoxia (nu neaparat toti slujitorii ei) predica pocainta si frica de Dumnezeu, lucrurile cele mai esentiale.
    Asta seara e posibil sa vorbesc cu un mare duhovnic ortodox si, posibil, sa-ti spun mai multe.

O zi buna!

În tradițile populare, expresia "om cu frica de Dumnezeu", nu se referă la teamă sau groază, ci mai degrabă la cumințenie (morală) și respect.
    Limba e flexibilă și semnificațiile subtile ale cuvintelor se schimbă în timp.

Eu nu am frică de Dumnezeu. Mie frică numai de mine.
    Nici măcar nu știu prea bine ce e cu treaba asta cu viața.
    Dar încerc să înțeleg.

Armonie!

Marian
    Renunțînd la puțină libertate de cuget pentru a cîștiga puțină securitate spirituală nu le meriți pe niciuna și le vei pierde pe amîndouă.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Si calea de mijloc, cea corecta, este Iubirea de Dumnezeu.
    Sunt multe teorii legate de reincarnare sau reintrupare, dar conceptul de reintrupare este singurul care poate raspunde la intreabrea de ce unii se nasc in conditii mai propice de manstuire si altii in conditii in care este foarte greu spre imposibil sa ajunga la mantuire.
    Si trebuie sa acceptam ca Dumnezeu este drept si corect, nu este partinitor, in care unora le da mai multe sanse si altor mai putine sau deloc.
    Sunt multe de spus despre asta, dar nu cred ca este cazul aici, daca doresti deschide un alt topic
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

bial este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    4

Rog pe cineva din filiala Bucuresti sa mi trimita un mesaj privat cu detaliile despre cursuri, gradul 1. Au inceput deja? Am incercat sa sun la un numar afisat pe site, insa nu mi-a raspuns nimeni.
    Va foarte multumesc

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din bial Vezi post
    Rog pe cineva din filiala Bucuresti sa mi trimita un mesaj privat cu detaliile despre cursuri, gradul 1. Au inceput deja? Am incercat sa sun la un numar afisat pe site, insa nu mi-a raspuns nimeni.
    Va foarte multumesc
    http://www.forum.santamia.ro/showpos...3&postcount=30
    Asta pana cand va va raspunde cineva asa cum doriti.

bial este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    4

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    http://www.forum.santamia.ro/showpos...3&postcount=30
    Asta pana cand va va raspunde cineva asa cum doriti.
    Va multumesc, asta vroiam sa aflu.

rares1977 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    2

Citat Citat din lovelife Vezi post
    .
    Eu am spus ca il cunosc, si nu preda acelasi lucru, doar putine lucruri pe care a reusit sa si le insuseasca la cele 4 grade de inforenergetica pe care le-a urmat in Fundatia Sf. Ap. Andrei, si inforenergeica sa dezvoltat mult de cand a pelcat el din fundatie, acum sunt 10 grade, si cele 4 grade sunt mult emi complexe, pentru ca sau facut multe studii
    Doar la gr 1 se aseamana mai mult restul difera mult.
    Eu sunt cel care prefer originalul si nu copiile ieftine

de ce crezi neaparat ca ceea ce preda acest domn ar fi doar o "copie ieftina"?? ai fost la cursurile lui? cred ca abia dupa ce ai fost la acele cursuri ai putea sa iti dai cu parerea. nu te supara ca spun acest lucru dar asta e parerea mea. poate si altii spun acelasi lucru despre cursurile de IE.
    daca insa ai fost la acele cursuri si stii din proprie experienta ceea ce se preda acolo, atunci iertata sa imi fie interventia aceasta

icsx este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    23

sunt nou pe acest forum. pana de curand nu auzisem despre asa ceva. am citit cateva lucruri interesante pe aici si am aflat si ce este IE.

Alibey este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Posturi
    5

Implicit Raspuns intrebari despre IE

Draga Camelia,
    Am si eu o intrebare (foarte greu de selectat dintr-un stup intreg de intrebari care nu au raspuns conventional in IE-istica):
    Ultima editare de lovelife : 24 ian 2012 la 08:10 Motiv: Subiecte private

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul 123456

Subiecte Similare

1. Intrebari despre celulita
    De Catalin in forum Masajul
    Replici: 9
    Ultimul post: 07 ian 2013, 16:38
  2. Intrebari, dileme, probleme
    De Eolh in forum Sfaturi si sugestii
    Replici: 101
    Ultimul post: 18 aug 2009, 10:08
  3. Intrebari