Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234
Rezultate de la 46 la 58 din 58

Subiect: Menirea omului pe acest pamant

Mihaitza Avatar
    Mihaitza este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    356

Implicit Re: Menirea omului pe acest pamant

Citat Citat din Camelia Vezi post
    ADICA CE VREI S ASPUI CRIS?
    CA TOT CE E SCRIS PE AICI, cu exceptia a ce a scris anton e scris d e oameni care nu au cap?
    si nu judeca?
    dar tie nu iti e asa putin rusine?
    oricat de desteapta te-ai crede, ar trebui in numele acelei nemaipomenite desteptaciuni cu care te tot bati in piept, sa respecti oamenii,
    ca tot ai zis de lasat egoismul si restul, paote si infatuarea ar mai trebui lasata.

chiar ma dezamagesti cu aerele tale .
    dai tot felul de verdicte de parca tu detii adevarul suprem.
    ce vrei sa spui?
    ca restul sunt egoisti si prosti si limitati?
    stii tu?
    cine te crezi oare de pui etichete pe tot forumul asta?
    Mai, vezi ca nu te aude. Cica te-a pus la ignore"))))))

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Mihaita ,esti avocat?
    Te angajez,platesc bine.
    Daca esti maleabil ,cum spui.

Ps;Nu-ti consuma energia criticandu-ma pe mine ,ci ridicandu-i in slavi pe ceilalti.
    Sfatul meu,nu vorbi de trepadusi daca ai auzit de Isus.
    Desigur ,tu vei face cum doresti.
    bafta!

Ps: observ ca exista un clan aici care are scop sa se ia de mine in loc sa-si expuna experientele sale.
    Frumos debut de clan.Nu se numea cumva lingusire?
    Sper sa ma insel.
    Speranta moare ultima,de-aia am si pus la motto chestia cu izvorul si apa din ulcior ,statuta.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Mihaitza Vezi post
    Mai, vezi ca nu te aude. Cica te-a pus la ignore"))))))
    Mai bine o lasai asa, in ignoranta ei. nu de alta, dar iar a scos un porumbel specific. toti vor sa ii faca ei un rau, mai ales astia care au o parere buna despre biserica, iar ea da sfaturi in continuare, desi nu i-au fost cerute. e specific, daca esti curios, incepe cu s., asa ca te rog, daca mai vii pe acasa, lasa-te de pozne.

ca iei nana!
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Anton Vezi post
    Nu numai hindusii (desi sunt putine cazuri). Budistii deasemenea. etc. RAMANE IDEEA: LASA TOT! Restul sunt interpretari ale persoanelor care nu vor sa renunte, care doar cocheteaza cu ideea.

Sper ca prietenul respectiv sa gaseasca calea cea buna pentru el. Eu am luat mot a mot titlul topicului.
    pai el ne roaga pe noi s ail ajutam in privinta asta, poate citesti si tu macar inceputul. Si ai o idee ... masculina, rationala si obiectiva. .
    Claudiu cred ca i-a scris foarte frumos si practic, insa fiecare poate surprinde fatete ale realitatii care sa ajute.
    Ultima editare de Camelia : 10 feb 2009 la 08:53
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Mihaitza Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    356

Citat Citat din cris Vezi post
    Mihaita ,esti avocat?
    Te angajez,platesc bine.

Ps;Nu-ti consuma energia criticandu-ma pe mine ,ci ridicandu-i in slavi pe ceilalti.
    bafta!

Ps: observ ca exista un clan aici care are scop sa se ia de mine in loc sa-si expuna experientele sale.
    Sper sa ma insel.
    Speranta moare ultima,de-aia am si pus la motto chestia cu izvorul si apa din ulcior ,statuta.
    Nu, sunt student la o facultate tehnica, dar dupa succesele de pe forum, ma bate gandul. E la moda sa ai doua! )) ))

Mihaitza Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    356

Citat Citat din cris Vezi post
    Mihaita ,esti avocat?
    Te angajez,platesc bine.

bafta!

Sper sa ma insel.

Nu exista nici un clan. Nu inteleg de ce spui asa. De Anima nu stiu ce sa zic, dar cu Camelia ce ai??? Pana acum nu ti-a zis nimic de rau. Iar tu ii spui fel de fel de rautati. Oare de ce? Mai bine spune care este menirea omul pe acest pamant. Pe mine ma intereseaza parerea ta.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Ce va apucat iar, si vedeti doar comploturi pe forum? Ma mahniti
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Mihaitza Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    356

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Ce va apucat iar, si vedeti doar comploturi pe forum? Ma mahniti
    Pai asa ziceam si eu. Ce comploturi? Nu ma asteptam sa citesc asa ceva. Dar eu sper ca isi va reveni, tu o vezi pe Camelia complotand? )) )) )) E cea mai tare gluma pe ziua de azi!

Care e menirea, LoveLife?

constantin sorin este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    7

Fiecare om are menirea lui, unii sunt meniti sa nu realizeze nimic in viata, altii lupta ca niste lei ajungand pe diferite trepte ale societatii, dar constata apoi ca nu sunt impliniti, le lipseste ceva, altii reusesc un echilibru in toate, deci fiecare om e unic in felul sau, nu poate fi definit un tipar.

Revenind la mine, (cris a intuit ceva inca de la inceput) lucrurile au inceput sa se miste relativ bine, e si o perioada stresanta ptr toti, incercam sa eliminam gandurile negative, si sa comunicam cat mai mult posibil.
    Am inceput sa mergem mai des si la biserica, si sper sa reusim sa trecem cu bine peste aceste probleme.
    Am sa mai revin cu detalii, oricum am renuntat la ideea care-mi incoltise in minte.
    Va doresc numai bine tuturor si multa sanatate
    Va multumesc ca-mi sunteti alaturi, sincer sa va spun nici nu am cu cine discuta aceste prb, oamenii nu mai sunt dornici de asemenea povesti, multi le au pe ale lor.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din constantin sorin Vezi post
    Revenind la mine, (cris a intuit ceva inca de la inceput) lucrurile au inceput sa se miste relativ bine, e si o perioada stresanta ptr toti, incercam sa eliminam gandurile negative, si sa comunicam cat mai mult posibil.
    Am inceput sa mergem mai des si la biserica, si sper sa reusim sa trecem cu bine peste aceste probleme.
    Ma bucur!
    "sper a reusim" imi arata ca mai aveti ceva indoieli. Nu stiu daca ati vazut filmul The Secret, dar poate ca ar fi bine sa-l vizionati impreuna cu sotia.

Am sa mai revin cu detalii, oricum am renuntat la ideea care-mi incoltise in minte.
    Oricand sunteti bine venit!

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

De-as putea sa fac numai si numai ce asteapta Dumnezeu de la mine si mi-as implini menirea...
    De-as putea...
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

mayasssss este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    1

dupa data de nastere vad ca ai Nodul Nord in Berbec, conform site-ului http://astromagia.radiolynx.ro/astre...durilor-lunare. Citeste acolo ce scrie, poate ajuta...

.... este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2013
    Posturi
    8

Implicit Raspuns Menirea omului pe acest pamant

constantin sorin,orice sar intampla intre voi, o cearta, incepe sa sa rogi lui Dumnezeu si da silinta ca din toata inima sa te intorici la Dumnezu daca nu ai facut asta,si marturiseste la biserica si fa ce spune ea, caci ea este unica nadejde ramasa.pastreaza pacea in sufletul tau si la oric bucurie sau nenorocire zi: De-i nacaz sau bucurie, numai Dumnezeu o stie! i Slava tie Doamne pentru toate!noi neam nascut fiecare pentru o menire, anume lucrul acela care te atrage, care simti ca trebuie si poti sa-l faci, este menirea ta.intoarcete in tinerete si uitete si gaseste ceea ce cauti.avortul este un pacat mare,pentru ca indata ce pruncul sa zamislit are si e o viata si are si el suflet si o inima,chiar daca nu a vazut nicioadata lumina zilei..doresc foarte mult sa fie tot bine,si iartama ca am scris asa tarziu,multe salutari familiei...

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234

Subiecte Similare

1. Cum sa facem ca acest forum sa fie mai bun?
    De lovelife in forum Sfaturi si sugestii
    Replici: 149
    Ultimul post: 25 nov 2010, 18:57
  2. Ajutor!!! Cum se foloseste acest forum?
    De lovelife in forum Anunturi importante privind forumul
    Replici: 10
    Ultimul post: 15 nov 2008, 18:22
  3. Evolutia spirituala o omului dupa Pavel
    De cris in forum Crestinismul
    Replici: 5
    Ultimul post: 06 sep 2006, 20:56

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile