Pagina 6 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimulUltimul
Rezultate de la 76 la 90 din 97

Subiect: Puterile Paranormale

ellemistery este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2009
    Posturi
    1

Implicit Re: Puterile Paranormale

citeste Vindecarea credintei de Gregg Braden si Cimpul de Lynn Mc"Taggart. Cred ca vei gasi acolo niste rapunsuri...

mosyk95 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2010
    Posturi
    1

Cu vreo 2 ani in urma , m-am trezit dimineata cu un miros ciudat,mirosea a medicamente,a spital,oriunde nu ma duceam acel miros era prezent,si-i spuneam mamei de miros,insa ea imi spunea ca nu simte nimic,peste 3 zile am cazut si mi-am fracturat mina,dupa ce am iesit din spital nu mai simteam nici un miros,acest miros a aparut dupa aproximativ un an,m-am imprietenit cu o fata care era clarvazatoare(de cele mai multe ori imi spunea cu exactitate viitorul pentru max. 2-3 zile)am intrebat-o ce rau m-ar putea astepta,ea mi-a mi-a spus ca voi avea o cearta mare cu cea mai buna prietena(intradevar s-a intimplat chiar in acea zi,apoi mirosul disparuse),a 3-a oara mi-a aparut nu demult,am fost atenta la orice pas pe care-l fac,si in citeva zile mirosul de spital a disparut.
    se mai intimpla sa simt mirosuri de mincaruri din departare,sau sa simt mirosul mincarii pe care o doresc.

Ar putea fi aceasta clarmiros????

Stefy este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    5

Eu pot sa levitez de la varsta de 5 ani dar nu stiu cum si pe langa asta pot controla metale ."are legatura cu chakra? Daca da cum pot sa imi dezvolt puterile?

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

povesteste mai mult....cum adica levitezi? cum ai descoperit? te-ai speriat cand ti s-a intamplat prima data?? si cum controlezi metale? merci!

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    5

Pai cand aveam 5 ani am cazut de la balcon si pana sa ajung jos m-am oprit brusc si am inceput sa o iau in sus .In acel moment eram foarte speriat.Doua saptamani mai tarziu ma jucam co o cutie de tabla si m-am taiat in ea eram foarte suparat.In acel moment cutia s-a ridicat de la pamant . Cand am strans pumnul cutia s-a distrus .Apoi am incercat sa o fac la loc si am reusit .

nelsir este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

Iertata sa-mi fie intrebarea , dar ai ajuns din nou in balcon ?
    Astea sunt intamplari de la 5 ani , in prezent mai ai ceva asemanator si daca da ,le poti exercita cand vrei tu sau cind vor ele ; tu esti stapanul lor sau ele sunt stapanele tale ? Ceea ce a fost la 5 ani s-ar putea sa nu fi fost capacitatile tale ci ale ,, cuiva " ce a avut grija de tine iar chestia cu cutia , fara suparare , s-ar putea sa fie o ,, amintire " de la 5 ani ( apropo in perioada aceea era la voga Superman ? )
    Personal cred in puteri paranormale dar ceea ce spui este fenomenal si asta ma face sa fiu putin circumspect.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    5

Acum le pot controla cand vreau eu . Si apropo nu imi place Superman.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

Foarte interesant. Vrei sa fii mai detaliat, sa impartasesti si altora din experienta ta , pentru ca nu oricine detine astfel de puteri mai ales levitatia si telechinezia ( parca asa se numeste capacitatea de a misca obiectele prin intermediul mintii , daca nu ma insel; se poate sa ma insel , sunt profan in astfel de lucrurii )
    Si daca le poti controla da-mi voie sa te felicit , ai ajuns la o mare capacitate de a-ti stapanii si controla energia interna .
    I-mi aduc aminte de niste articole ce faceau cunoscute incercarile in domeniul militar ale sovieticilor de prin ani 70 cu persoane ce detineau capacitati paranormale. In afara de a invirtii niste mici obiecte pe masa sau de a transmite cateva imaginii la sute sau mii de km ( si alea intro proportie de 75- 80 % ) nu au reusit mare lucru . Daca la varsta de 5 ani indoiai si refaceai cutii de tabla cu mintea acum banuiesc ca poti mult mai mult . Sunt curios;poate vrei sa ne explici ce simti in momentele respective , furmicaturii in palme si/sau picioare , strabaterea intregului corp de catre un usor curent sau tremur sau poate o liniste si pace divina . Daca detii astfel de puteri cred ca ar fi bine , nu te supara pe mine , sa fii foarte atent cu ele . Daca ti-au fost date astfel de puterii si sper sa i-ti fi fost date de ,, lume buna" , ti-au fost date cu un anumit scop, care este acela - ar fi bine de la-i cunoaste .De nu vrei sa spui mai multe despre ele , eu te inteleg si oricare ar fi decizia ta eu i-ti doresc sa alegi calea cea buna .Inca o data de ti-am provocat suparare te rog ma iarta dar totul a fost cu buna intentie .

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    5

Cand folosesc puterile simt furnicaturi pe maini si toate furncaturile se acumuleaza in mijlocul palmei formand un vartej de mare viteza .

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

Poate vrei sa ne spui cit de des le folosesti sau le poti folosii si mai ales in ce constau aceste puterii .

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din Stefy Vezi post
    Pai cand aveam 5 ani am cazut de la balcon si pana sa ajung jos m-am oprit brusc si am inceput sa o iau in sus .In acel moment eram foarte speriat.Doua saptamani mai tarziu ma jucam co o cutie de tabla si m-am taiat in ea eram foarte suparat.In acel moment cutia s-a ridicat de la pamant . Cand am strans pumnul cutia s-a distrus .Apoi am incercat sa o fac la loc si am reusit .
    Si poti sa demonstrezi ca poti face asa ceva? Sau doar vrei sa iei la misto pe cei de aici, ca eu asa presimt
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

Aceasta-i intrebarea , asteptam raspunsul (de va venii vreodata )

mihaicaprariu@yahoo.com este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    106

energia cosmica trece prin toate centrele energetice nicidecum numai prin anahata de exemplu este necesar ca toate centrele sa fie armonios deschise pentru a evita posibile dezechilibre ...

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din Stefy Vezi post
    Iata doua fraze (astea ingrosate) care nu ar trebui folosite de cei ce incearca sa-si inventeze anumite capacitati.
    Cand esti suparat, lucrurile se misca violent prin camera, nu plutesc suav in aer. Iar cand esti speriat, iti "iei zborul"... dar numai de pe forum

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din Alchimiel Vezi post
    6. Invizibilitatea:

- Capacitatea omului de a deveni invizibil atunci cand doreste.
    Banuiesc ca despre aceasta capacitate vorbeste si Sf. Evanghelist Ioan, atunci cand spune, in cap.8, v. 59: "Deci au luat pietre ca sa arunce asupra Lui. Dar Iisus S-a ferit si a iesit din templu si, trecand prin mijlocul lor, S-a dus."

Ne-ati lasat cu chef sa ascultam si restul celor 29 de capacitati...

Subiecte Similare

1. Sunt utile capacitatile paranormale?
    De Ion Furtuna in forum Paranormal
    Replici: 270
    Ultimul post: 06 dec 2013, 22:38

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •