Pagina 5 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimulUltimul
Rezultate de la 61 la 75 din 97

Subiect: Puterile Paranormale

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Implicit Re: Puterile Paranormale

Citat Citat din Meli Vezi post

Referitor la cei 7 ani de acasa va asigur ca ii am. Ii am nu datorita mie ci datorita parintilor,bunicilor si strabunicilor mei. Daca in acest scurt dialog cu dumneavoastra considarati ca am dat dovada de altceva imi cer scuze inca odata, nu asta a fost intentia mea. Pt. d-nu Furtuna am revenit cu a doua intrebare si anume ce a incercat sa spuna in prima replica postata si cu rugamintea de a reposta raspunsul dumnealui deoarece nu am inteles ce vrea sa spuna. Am inceput aceste cerinte prin ai multumi.

Daca as fi considerat ca "restul" nu merita atentia mea nu explicam, ceea ce era evident din punctul meu de vedere si as fi lasat la atitudinea fiecaruia sa inteleaga ce vrea. M-am inscris pe acest site sa comunic, sa aflu raspunsuri la intrebarile mele, sa ascult diferite opinii si sa-mi spun la randul meu opinia atunci cand cineva este interesat. Sunt pe acest site sa comunic cu oamenii de aici pe care nici o clipa nu-i consider "restul" chiar daca avem opinii diferite asupra anumitor puncte, deoarece asa suntem creati - diferiti si fiecare unic in felul nostru.

O zi buna tuturor si numai bine !
    cu dnul Furtuna frumos ati procedat, dar prin alaturare a fost o stridenta. nu mai conteaza, si asa interventia mea a fost pt ca se intampla prea des si e jenant,
    ok
    a fost o neglijenta sau o nepotrivire in comunicare
    va doresc un an bun si asta sa fie singura problema in acest an.. acest mic incident
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Meli este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

Multumesc pt.urari si dumneavoastra la fel un an bun cu sanatate !Consider ca a fost o oportunitate de conversatie cu dumneavoastra si ma bucur ca a sfarsit prin a fi placuta. In filmuletul respectiv pe care de fapt doar dumneavoastra ati reusit sa-l vedeti deoarece a fost anulat site-ul, baiatul care facea toate acele "scamatorii" ( nu stiu daca am atribuit termenul corect) sustinea ca tot ceea ce el face este pe baza de energia si biocampurile propri si ca fiecare dintre noi daca se antreneaza in mod adecvat reuseste sa faca la fel. A spus de asemenea ca a studiat 4 ani la facultate de specialitate din US. Daca asa este cum spune dansul in opinia mea scoala pe care a facut-o el este o scoala extraordinara. Nu am mai auzit de universitati autorizate sa te invete sa-ti folosesti energia proprie pt. a reusi performantele lui in care se include dupa cum ati vazut inclusiv cea de a citi gandurile si cursantii reusesc cu succes. Facand cateva cursuri de radiestezie am crezut ca individul s-a folosit poate de metode mai putin ortodoxe si de aceea am cerut sfatul celor mai experimantati, dar daca intr-adevar este doar dexteritate si creier nu pot sa spun decat bravo si toata admiratia.... acesta scoala chiar merita sa se faca un research in privinta ei.

Numai bine

rob
    rob este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Posturi
    1

magia nu reprezinta o putere ?

SpiritAngel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Posturi
    8

pentu cine a citit Perelinul Rus.Pelerinul a invatat pe cineva sa zica rugaciunea lui inimi.Dupa ceva timp acea persoana vedea lucruri care se intamplau in alta parte.

fialaisabela este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2010
    Posturi
    9

Peste tot exista magie.
    Magie fara credinta nu exista.
    Nu poti sa fii un adevarat Mag, daca nu ai credinta.
    Credinta in ce??????
    Credinta in TOT !
    TOT = ADEVAR = ABSOLUT = CUNOASTERE = IUBIRE
    Atunci te poti numi un adevarat Mag, si posezi adevarata Putere.

karamel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Posturi
    15

puterile paranormale, cele enumerate, cred ca aproape fiecare om le-a avut la un moment dat, ma refer la cele mai "obisnuite"

mie mi s-a intamplat sa pun intrebari filozofice, si sa primesc raspuns imediat fie printr-o voce, sau si mai interesant raspunsul sa ma "trazneasca", in cap sub forma de idee, nu ca si propozitie.

sau sa-mi apara imagini care sa ma avertizeze cu privire la viitor

chiar mi s-a intamplat sa ma decorporalizez involuntar, abia mai apoi constientizand ce este de fapt.

dar nu vreau sa creada cineva ca am cu adevarat puteri paranormale, cele scrise mai sus se intapla cand si cand

Any
    Any este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2010
    Posturi
    2

Eu am auzit ca energia Kundalini este foarte periculoasa si daca o elivberezi si nu o poti controla, poate pune stapanire asupra ta si inebunesti.Este adevarat??? Si care este cea mai usoara chakra/energie de controlat?
    Ultima editare de Any : 02 mai 2010 la 16:36

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Citat Citat din Any Vezi post
    Eu am auzit ca energia Kundalini este foarte periculoasa si daca o elivberezi si nu o poti controla, poate pune stapanire asupra ta si inebunesti.Este adevarat??? Si care este cea mai usoara chakra/energie de controlat?
    Energia Kundalini, asa cum este decrisa ea in spiritualitatea indiana, reprezinta de fapt "sarpele adormit" in centrul energetic Muladhara (oceanul de energie). Trezirea acestei energii (activarea centurului) permite persoanei sa o foloseasca in activitatile ei spirituale (benefice sau malefice), insa ea este totusi o energie de tip grosier, din care doar o mica parte este folosita de catre centrii energetici superiori (energia din primul centru ajunge pana la ultimul - de unde si "sarpele Kundalini".
    Nu stiu daca innebuneste cineva, caci nebunia tine de partea informationala care controleaza energiile. Oricum acest lucru trebuie sa apara ca o finalitate normala, cum ar fi in cazul rugaciunii inimii sau altor tehnici spirituale benefice, si nu un scop in sine. Acelasi lucru este valabil si pentru toate celelalte "puteri paranormale". Nu exista nimic paranormal. Acestea sunt si trebuie sa fie o normalitate pentru oamenii elevati spiritual si reprezinta manifestarea in planul fizic (si nu numai) a virtutilor pe care acestia le pot manifesta la un moment dat (la care se adauga darurile Duhului Sfant). Cei care nu le pot manifesta deloc sunt oameni subnormali si putin elevati.
    Dumnezeu este Iubire!

Any
    Any este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2010
    Posturi
    2

Merci, Claudiu! Acum am inteles ce e cu aceasta energie.Cineva mi-a zis ca ea reprezinta un fel de putere a arhanghelilor si ca este foarte, foarte puternica.

Claudiu Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

NU reprezinta puterea arhanghelilor ci este pur si simplu energia vitala fundamentala a oricarei fiinte vii cu trup. Deci nu trebuie sa iti fie frica de ea caci e parte din tine. Ai sa inveti in timp ca energiile subtile divine sunt cele mai importante pentru orice fiinta, caci ele iti confera adevarata longevitate, vitalitate si sanatate. Deci straduieste-te sa le atragi pe acelea.
    Dumnezeu este Iubire!

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Poate deranjez. Am godite cica pe internet (virusi). Arhangheli in viziunea mea sunt entitati care penetreaza acel strat de energie compacta care se formeaza deasupra "teritoriului"......
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

Claudiu Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Guguam,

Sincer: nu am inteles o iota din ce ai spus
    Dumnezeu este Iubire!

Marchidan21 este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    213

Claudiu, a existat pîna acum vreo încercare de a pune sub un limbaj ceva mai tehnic cunoștințele spirituale, si in special în legatură cu Fizica Cîmpurilor (Cîmp inertial-Newtonian, Cîmp electric-deviatie, Cîmp Radiativ/Gravitational-inversiune, Cîmp magnetic-torsiune, si toate fiind cazuri particulare ale cîmpului unic Spiritual-spiralare)?
    Renunțînd la puțină libertate de cuget pentru a cîștiga puțină securitate spirituală nu le meriți pe niciuna și le vei pierde pe amîndouă.

Claudiu Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Marchidan,

Cred ca pentru asta un fizician ar trebui sa iti raspunda. Deocamdata se cunosc (poate) toate aceste efecte in plan fizic la nivelul campurilor de tot felul (electromagnetic, gravitational etc.) insa ma indoiesc ca se cunosc resorturile spirituale (adica legile divine) care stau la baza generarii lor si a comportamentului lor in acest fel si nu in altul. Evident ca nu o sa intreb ce este gravitatia fiindca nu am auzit sa dea cineva o explicatie concludenta. Cat despre campul unic spiritual, de fapt el este destul de eterogen deoarece nici o fiinta nu este la fel cu cealalta, generand semnale informationale-energetice diferite, unice, care se incadreaza intre anumite limite minime si maxime -> deci exista diferentieri. In absenta unor diferente de potential nu ar exista energiile cinetice, nu ar exista miscare etc., totul fiind intr-o sublima imobilizare. In fond, vointa (de tip divin, angelic si/sau uman) pune in miscare energiile subtile care la randul lor le pun in miscare pe cele mai grosiere, detectabile cu aparatele fizice si implicit materia. Insa, eu personal inca nu m-am interesat sa aflu care sunt regulile de variabilitate sau regulile in sine, deoarece am altele mai importante de pus la punct acum.

Daca vrei totusi sa discuti despre asa ceva, iti sugerez sa deschizi un nou thread. Aici nu e locul potrivit.
    Claudiu
    Dumnezeu este Iubire!

Marchidan21 este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    213

Mulțumesc pentru răspunsuri si voi deschide un nou subiect cît de curînd.
    Renunțînd la puțină libertate de cuget pentru a cîștiga puțină securitate spirituală nu le meriți pe niciuna și le vei pierde pe amîndouă.

Subiecte Similare

1. Sunt utile capacitatile paranormale?
    De Ion Furtuna in forum Paranormal
    Replici: 270
    Ultimul post: 06 dec 2013, 22:38

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •