Pagina 4 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimulUltimul
Rezultate de la 46 la 60 din 97

Subiect: Puterile Paranormale

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

Implicit Re: Puterile Paranormale

drumul merge in ambele sensuri. si tie ti se poate cere sa dovedesti ca punctul tau e cel mai bun si calea ta mai eficienta, mai ales cand zici ca te bazezi pe rezultate. poate dai un exemplu concret!

ZegasJojo este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    3

voi chiar credeti k paranormalul este legat de religie? poate k nu este adevarat si va legati de religie pt k nu aveti de ce altceva...si de exemplu "ALchimel" daca tot esti informat despre atatea lucruri,ai vreo abilitate?vreo putere kre sa`ti demonstreze toate spusele?

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din ZegasJojo Vezi post
    voi chiar credeti k paranormalul este legat de religie? poate k nu este adevarat si va legati de religie pt k nu aveti de ce altceva...si de exemplu "ALchimel" daca tot esti informat despre atatea lucruri,ai vreo abilitate?vreo putere kre sa`ti demonstreze toate spusele?
    daca pui problema PUTERILOR, atunci inseamna ca esti la nivelul bazic.

religia sau , mai corect, credinta in Dumnezeu, caci despre ea este vorba, nu neaparat despre a fi religios, reprezinta un reper al sensului pe care doresti il accesezi. FORTELE SI PUTERILE, in mod natural nu au semn de plus sau minus, dar orice atitudine, cunoastere, hotarire sau actiune, ca atare si lucrul cu "fortele" , la nivel uman, devine bun sau rau in functie de alegerea ta. tu, pentru ca esti om, nu poti fi impartial inca, obiectivitate totala nu paote exista si nici capacitatea de a vedea in intregime Adevarul si Cunoasterea.

ca atare, alegerea iti apartine.
    religia este o cale d eformare , de elevare, de accedere a adevarurilor superioare. daca vrei, paote fi un fel de exersare a sufletului care invata prin aplicarea in viata a perceptelor bune, cum sa discearna binele de rau, cum sa faca bine. asta este legatura. daca vrei s aai acces la zonele d evibratie inalta, nu o poti face daca ai o minte grosiera si o atitudine agresiva. poti descoperi ... forte si poti accesa adevaruri, dar pe cele rudimentare, bazice, cele ale agresivitatii si nu pe cele ale divinului
    gandeste-te la artele martiale, care au ca baza o serie de percepte clar benefice. si la alte religii, pana la urma. deoarece nu este important prin ce forma accesezi divinul si principiile beneficitatii, ci daca le aplici si crezi. asta este important.
    e drept ca marii maestri spirituali spun ca nu este intamplator ca te nasti intr-o religie si ca, chiar daca vei apsi in alta, sa nu o faci pana ce nu ai inteles-o bine pe a ta. exista totdeauna un motiv pt care esti crestin sau musulman. etc.

cat priveste daca cineva are vreun har sau nu, ei bine au, destui, pe unii ii cunosc si eu din cei d epe aici si pot spune ca da, au haruri.
    trebuia cumva sa isi faca o carte de vizita si sa scrie pe ea care sunt acestea?
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Meli este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

La multi si fericiti ani tuturor ! As dori o parere despre energia pe care o foloseste acest baiat. Este de natura benefica sau mai putin benefica, sau este doar antrenament pe baza de proprie energie pe care fiecare dintre noi o are si o poate folosi, asa cum sustine protagonistul? Va multumesc.
    http://www.alinblaine.com/media.html

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Meli Vezi post
    La multi si fericiti ani tuturor ! As dori o parere despre energia pe care o foloseste acest baiat. Este de natura benefica sau mai putin benefica, sau este doar antrenament pe baza de proprie energie pe care fiecare dintre noi o are si o poate folosi, asa cum sustine protagonistul? Va multumesc.
    pai zice singur: " Īn magie, 70% este dexteritate, iar 30% este creier."

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Azi zice:
    This Account Has Been Suspended

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Azi zice:
    This Account Has Been Suspended
    mai bine!

Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

Multumesc pt. replica d-nu Ion Furtuna, dar din pacate nu pot sa o citesc. Daca se poate sa o repostati va rog. O zi frumoasa !

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Multumesc pt. replica d-nu Ion Furtuna, dar din pacate nu pot sa o citesc. Daca se poate sa o repostati va rog. O zi frumoasa !
    Ziceam ca am incercat astazi link-ul si ca el nu mai este disponibil.

Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

Ieri am postat linkul si a mers. Intr-adevar contul este suspendat. Oricum multumesc si pe curand

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Vai, Meli, ce draguta esti si mai ales politicoasa. dar de ce numai domnului Furtuna ii multumesti? restul nu merita atentia ta? ca asa se intelege.

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Hehe,

Draga Cami, Meli a raspuns punctual . Oricum nu trebuie sa asteptam multumiri de la nimeni, nu?

PS: La multi ani si la cat mai multe realizari in AL
    Dumnezeu este Iubire!

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Claudiu Vezi post
    Hehe,

Draga Cami, Meli a raspuns punctual . Oricum nu trebuie sa asteptam multumiri de la nimeni, nu?

PS: La multi ani si la cat mai multe realizari in AL
    i-am raspuns fix la intrebare, nelasand-o sa astepte prea mult.
    insa ai si tu dreptate, de ce sa ma supar ca nu are cei 7 ani de acasa, doar nu m-am ocupat eu de educatia ei.

multumesc frumos pentru urare, pentru gandul bun si pentru zambet. sa le duci cat mai departe si steagul acela al AL sa il ridici peste toate zarile..

Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

Imi cer scuze d-na/d-soara Camelia pt. ca m-am adresat strict d-lui Furtuna. Am vazut raspunsul dumneavoastra si apreciez faptul ca ati postat promp o replica la intrebarea mea. Va multumesc. In filmuletul de pe linkul respectiv protagonistul afirma ceea ce dumneavoastra ati postat, asta am inteles si eu - 70% dexteritate si 30% creier. Intrebarea mea era referitor la energia pe care o foloseste protagonistul filmului si anume daca este de origine benefica sau mai putin benefica si daca intr-adevar fiecare dintre noi poate face ceea ce face el "daca ne antrenam"( citat din film), sau el are anumite daruri speciale.

Referitor la cei 7 ani de acasa va asigur ca ii am. Ii am nu datorita mie ci datorita parintilor,bunicilor si strabunicilor mei. Daca in acest scurt dialog cu dumneavoastra considarati ca am dat dovada de altceva imi cer scuze inca odata, nu asta a fost intentia mea. Pt. d-nu Furtuna am revenit cu a doua intrebare si anume ce a incercat sa spuna in prima replica postata si cu rugamintea de a reposta raspunsul dumnealui deoarece nu am inteles ce vrea sa spuna. Am inceput aceste cerinte prin ai multumi.

Daca as fi considerat ca "restul" nu merita atentia mea nu explicam, ceea ce era evident din punctul meu de vedere si as fi lasat la atitudinea fiecaruia sa inteleaga ce vrea. M-am inscris pe acest site sa comunic, sa aflu raspunsuri la intrebarile mele, sa ascult diferite opinii si sa-mi spun la randul meu opinia atunci cand cineva este interesat. Sunt pe acest site sa comunic cu oamenii de aici pe care nici o clipa nu-i consider "restul" chiar daca avem opinii diferite asupra anumitor puncte, deoarece asa suntem creati - diferiti si fiecare unic in felul nostru.

O zi buna tuturor si numai bine !

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Imi cer scuze d-na/d-soara Camelia pt. ca m-am adresat strict d-lui Furtuna. Am vazut raspunsul dumneavoastra si apreciez faptul ca ati postat promp o replica la intrebarea mea. Va multumesc. In filmuletul de pe linkul respectiv protagonistul afirma ceea ce dumneavoastra ati postat, asta am inteles si eu - 70% dexteritate si 30% creier. Intrebarea mea era referitor la energia pe care o foloseste protagonistul filmului si anume daca este de origine benefica sau mai putin benefica si daca intr-adevar fiecare dintre noi poate face ceea ce face el "daca ne antrenam"( citat din film), sau el are anumite daruri speciale.

O zi buna tuturor si numai bine !
    pt ca acesta era raspunsul. care energii? daca 70 % este dexteritate, exercitiu, deci e vb de o abilitate care a fost exersata indelung.. una fizica.. dexteritatea
    si 25% creier, adica ratiune, cu toate rpocesele psihice aferente..
    energia aceea benefica sau malefica, cea la care va referiti, in acest caz si dupa propriul sau raspuns, nu exista. nu este pusa in functiune.
    magia fiind iluzionism in cazul de fata, o meserie care s einvata si unde ceea ce folosesti este creier si dexteritate, nu are a face cu paranormalul.
    v-am raspuns scurt si exact.

Subiecte Similare

1. Sunt utile capacitatile paranormale?
    De Ion Furtuna in forum Paranormal
    Replici: 270
    Ultimul post: 06 dec 2013, 22:38

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •