Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 60

Subiect: Simpozionul de Inforenergetica - Ploiesti - 2009

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Implicit Re: Simpozionul de Inforenergetica - Ploiesti - 2009

Citat Citat din morosanul Vezi post
    ASA SA FIE,pentru inceput postati un numar de cont in lei la o banca si unul in dolari pentru ca unde ma voi afla in urmatoarele 2 luni poate o sa primiti si un ajutor de acolo,cat despre popularizarea evenimentului cu siguranta in unele medii,iar pentru alte detalii va voi contacta personal la timpul potrivit.Sper ca am fost destul de clar doamna CAMELIA. DOAMNE AJUTA.
    ASA voi face. vb cu presedinta filialei ploiesti si in aceasta seara voi scrie aici cele 2 conturi.
    multumesc foarte mult pentru ajutor si sper sa imi scrieti si pe e-mail pt a trimite siglele firmelor ( publicitate firmelor care sponsorizeaza simpozionul), dar si pe cele ale persoanelor particulare care doresc acest lucru.
    sa va intoarceti sanatos si voios.
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

morosanul este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Posturi
    16

Citat Citat din Camelia Vezi post
    ASA voi face. vb cu presedinta filialei ploiesti si in aceasta seara voi scrie aici cele 2 conturi.
    multumesc foarte mult pentru ajutor si sper sa imi scrieti si pe e-mail pt a trimite siglele firmelor ( publicitate firmelor care sponsorizeaza simpozionul), dar si pe cele ale persoanelor particulare care doresc acest lucru.
    sa va intoarceti sanatos si voios.
    ALO Ploiestiul... aici Erevan,se aude?

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din morosanul Vezi post
    ALO Ploiestiul... aici Erevan,se aude?
    putintica rabdare, stimate domn!
    nu a mers netul, nu am gasit doamna(presedinta!)

No, acuma, speram ca feed-back-ul sa nu fie ca raspunsurile postului erevan din bancurile de pe vremea raposatului, ca apoi atunce s-or gata si zilele bune!

ps
    multumesc pentru ideea practica de a publica nr de cont pe forum. si daca numai cu atat ne-om alege de la erevanul nou si tot e bine.

numai putintica rabdare la domnu' daca se poate!

Data inscrierii
    iulie 2008
    Posturi
    16

putintica rabdare, stimate domn!
    nu a mers netul, nu am gasit doamna(presedinta!)

No, acuma, speram ca feed-back-ul sa nu fie ca raspunsurile postului erevan din bancurile de pe vremea raposatului, ca apoi atunce s-or gata si zilele bune!

ps
    multumesc pentru ideea practica de a publica nr de cont pe forum. si daca numai cu atat ne-om alege de la erevanul nou si tot e bine.

numai putintica rabdare la domnu' daca se poate!
    Spuneti-mi ce castigati daca sunteti ironica... si mai sunt si altii,spuneti-mi ce vor spune colaboratorii mei... va spun eu..,lasa X cum am ajutat noi biserici manastiri etc,o sa donam si la acest simpozion...,cand am spus ca va contactez prin email nu ma refeream la publicitate,sigle,etc, ci doar la aflarea amanuntelor despre acest simpozion, iar legatura dintre postul de radio EREVAN si locatia capitalei EREVAN este cale lunga...,dar asta este,postati nr. contului,iar eu la randul meu voi posta nr,data,banca,actului doveditor donatiei si cu asta... DOAMNE AJUTA.

PS.
    Nu ma cunoasteti stimata doamna si nu ma puteti judeca ,sunt alti care ma cunosc, ex. din conducerea societatii din care activati,, lasati ansa pt. alte scopuri,judecati cu...

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Dar de ce te iriti asa repede domnule Morosanu, si mai ales fara motiv, tu ai facut o mica gluma la care sa raspuns tot hazliu, nu inseamna ca te judeca nimeni, doar ti se pare. Doamna Camelia face o munca voluntara la fel cum faceti probabil si dumneavoastra, si o sa va dea informatiile necesare cand o putea, nu inainte.

Este si asa o perioada cand la toti li se apre ca cineva are ceva cu ei
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

iarina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    18

Da,nici eu nu cred ca a vrut sa supere Camelia pe domnul,cred ca pur si simplu i-a raspuns cu ceva mai multa veselie,generata de bucuria ca cererea ei pentru sponsorizare nu a fost facuta in van.Camelia nu face misto de nimeni,a facut si ea o glumita.Eu va urez succes,si Cameliei,si domnului Morosanu

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

multumesc colegilor pentru interventie, mie chiar nu mi-a venit sa cred.

cu ansa nu se masoara rational, ci doar cu inima
    conducerea fundatiei nu e lipsita de simtul umorului
    nu va faceti griji pentru prietenii dumneavoastra, deoarece sigur vor intelege gluma.
    eu personal va multumesc pentru ajutor

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

cont deschis la BANCA TRANSILVANIA

RO51BTRLO3001205488410XX

PERS DE CONTACT

PROF. EMILIA RIZEA, presedinta Filialei Ploiesti
    tel: 0723899355

psiholog, Camelia Radu, vicepresedinte
    cameliaradu@gmail.com

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

presedinta filialei Ploiesti anunta ca se va deschide si un cont in valuta.
    de asemnea, in curand vom afisa suma care reprezinta taxa de participare.

Data inscrierii
    iulie 2008
    Posturi
    16

multumesc colegilor pentru interventie, mie chiar nu mi-a venit sa cred.

cu ansa nu se masoara rational, ci doar cu inima
    conducerea fundatiei nu e lipsita de simtul umorului
    nu va faceti griji pentru prietenii dumneavoastra, deoarece sigur vor intelege gluma.
    eu personal va multumesc pentru ajutor
    Nu a-ti inteles ce am vrut sa spun eu, stimata doamna, iar la cele spuse de dvs, ar fi mai indicat sa scrieti, CRED CA...'conducerea fundatiei...' si 'nu va faceti griji'...POATE EI...'vor intelege'....
    Vorbiti in numele dvs personal, asa cum a-ti facut cand mi-ati multumit, iar in legatura cu contul am luat la cunostinta.DOAMNE AJUTA.
    Ultima editare de lovelife : 16 ian 2009 la 13:08

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Va invit sa va faceti inteles. poate este important

cat despre restul aspectelor chiar nu vreau sa mai polemizez. nu pentru ca nu as putea.. dar nu rezolvam nimic.

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Implicit Simpozionul de Inforenergetica - Ploiesti - 2009

Hagi Prodan House Museum
    County Prahova
    Locality PLOIEȘTI
    Commune
    Address Str. Democrației nr. 2
    Postal code 100558
    Telephone 0244/529.439
    Fax
    Access Bucharest - Ploiești national road
    Time table 9:00 - 17:00; Monday: closed
    Founded 1985
    Director Lia Maria Dulgheru
    Collection(s) The museum building is a monument of architecture of the period homestead type, built by 1785, characteristic of Prahova towns. It is known as "Hagi Prodan House". It bears a stucco decoration from 1825 - 1830, with floral ornamental motifs, a late influence of Brancovan stucco decoration, originally in many colours, carried out by known local craftsmen. It has been inhabited until the first decades of the 20th century, restored after World War I due to the care of Nicolae Iorga, by the architect Toma T. Socolescu, and turned into the first museum in the history of Ploiești. After 1957 it became a department of the History Museum, as the manager Nicolae Simache built up here a museum figuring a period house ("Hagi Prodan House"). In 1982 - 1984 the house was restored due to the care of the architect Călin Hoinărescu, as the resistance structures were consolidated and the original look of the edifice recreated. On the 31st of March 1985 here opened the Temporary Exhibition dedicated to the poet Nichita Stănescu (1933 - 1983). Since 1989 the exhibition has been permanent. On the 1th of May 2005 here a permanent exhibition was opened reconstructing a typical urban house from the 18th - 19th centuries. The visitors can see Oriental art objects, rugs, spice burners, smoking devices, mother of pearl incrusted little tables, old Romanian textiles, the dining room furniture, richly decorated, the wooden ceilings with star motifs, the mother-of-pearl incrusted bed in the bedroom of the house, and kitchen daily houseware. One of the most important exhibits is the "Icon from Jerusalem", dated 5th of June 1819, which belonged to the owner of the house, Hagi Prodan.
    Category Muzeu județean
    General profile ART
    Main profile Istorie, Artă plastică, Artă decorativă
    WEB address

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Ce este asta?
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din lovelife Vezi post
    ce este asta?

cateva obiective turistice si istorice, deosebite, ce pot fi vizitate in ploiesti, cu ocazia simpozionului ie

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Hagi Prodan House Museum
    County Prahova
    Locality PLOIEȘTI
    Commune
    Address Str. Democrației nr. 2
    Postal code 100558
    Telephone 0244/529.439
    Fax
    Access Bucharest - Ploiești national road
    Time table 9:00 - 17:00; Monday: closed
    Founded 1985
    Director Lia Maria Dulgheru
    Collection(s) The museum building is a monument of architecture of the period homestead type, built by 1785, characteristic of Prahova towns. It is known as "Hagi Prodan House". It bears a stucco decoration from 1825 - 1830, with floral ornamental motifs, a late influence of Brancovan stucco decoration, originally in many colours, carried out by known local craftsmen. It has been inhabited until the first decades of the 20th century, restored after World War I due to the care of Nicolae Iorga, by the architect Toma T. Socolescu, and turned into the first museum in the history of Ploiești. After 1957 it became a department of the History Museum, as the manager Nicolae Simache built up here a museum figuring a period house ("Hagi Prodan House"). In 1982 - 1984 the house was restored due to the care of the architect Călin Hoinărescu, as the resistance structures were consolidated and the original look of the edifice recreated. On the 31st of March 1985 here opened the Temporary Exhibition dedicated to the poet Nichita Stănescu (1933 - 1983). Since 1989 the exhibition has been permanent. On the 1th of May 2005 here a permanent exhibition was opened reconstructing a typical urban house from the 18th - 19th centuries. The visitors can see Oriental art objects, rugs, spice burners, smoking devices, mother of pearl incrusted little tables, old Romanian textiles, the dining room furniture, richly decorated, the wooden ceilings with star motifs, the mother-of-pearl incrusted bed in the bedroom of the house, and kitchen daily houseware. One of the most important exhibits is the "Icon from Jerusalem", dated 5th of June 1819, which belonged to the owner of the house, Hagi Prodan.
    Category Muzeu județean
    General profile ART
    Main profile Istorie, Artă plastică, Artă decorativă
    WEB address
    E-MAIL address
    Publications
    Contact person Gabriela Nicolae; Constanța Munteanu
    Position șef serviciu; muzeograf

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Previziuni astrologice pentru anul 2009
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 92
    Ultimul post: 12 oct 2009, 10:22
  2. Replici: 0
    Ultimul post: 20 mar 2009, 14:19

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente