Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 30

Subiect: Buna!

Angelina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    10

Implicit Buna!

Sunt noua pe aici pentru ca v-am gasit de curind, si imi pare bine ca existati. Sunt convinsa ca aici voi gasi raspunsuri la multele intrebari care ma framinta.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Buna!

Te asteptam sa ne spui ce te framant si ce anume ai constientizat
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    10

Am intrat pe net cautind informatii despre reincarnare. Si am gasit informatii interesante pe acest site. Subiectul asta ma framinta in mod frecvent. As vrea sa pot sti ce am fost in alta viata, si de ce fac anumite lucruri in viata asta.

gabryna Avatar
    gabryna este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Ma intreb de ce suntem curiosi sa aflam ce am fost in alta viata..?Voi aveti aceasta curiozitate?
    Acum cateva luni,un an poate mi s-ar fi parut interesant de aflat..acum in nici un caz..
    Cu ce ma ajuta pe mine ca am fost "mare lucru"in alte vieti..cu ce mi-ar imbogati actuala viata?cu nimic!presedinte sa fi fost..atata timp cat e la trecut si eu sunt in prezent..ce folos?

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Uneori este important ce ai facut in alta viata si nu ce ai fost, si asta pentru a constientiza care este sursa unor anumite suferinte sau necazuri, si daca nu iti este necesar nu trebuie sa afli

Partea haioasa este ca majoritatea se vad in alte vieti, regi, printi, cavaleri, oamenii de stiinta, nobili etc. Dar foarte putini se vad ca tarani, vacari, servitori (cu exceptia cazurilor cand sunt servitorii regelui) sau alte categorii mai amarate.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    10

Citat Citat din gabryna Vezi post
    Ma intreb de ce suntem curiosi sa aflam ce am fost in alta viata..?Voi aveti aceasta curiozitate?
    Acum cateva luni,un an poate mi s-ar fi parut interesant de aflat..acum in nici un caz..
    Cu ce ma ajuta pe mine ca am fost "mare lucru"in alte vieti..cu ce mi-ar imbogati actuala viata?cu nimic!presedinte sa fi fost..atata timp cat e la trecut si eu sunt in prezent..ce folos?
    De ce suntem curiosi? Pentru ca se spune ca viata anterioara ne marcheaza si viata asta.
    Interesant este ca, un pic tot te-a interesat ce ai fost in alta viata, chiar daca a fost cu putin timp in urma.
    Avem atitea nelinisti in viata asta, si nu gasim raspunsuri acum, de aceea le cautam in alte "vieti". Daca am sti cum am trait in alta viata, si ce ni s-a intimplat in aceea viata, greselile pe care le-am facut atunci poate nu le-am mai repeta in viata asta. Asta-i doar parerea mea, de aceea sunt foarte interesata de acest subiect.

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Cineva ma invatat sa nu ma mai gandesc la trecut..ci la prezent..si asa este "ajunge ziua de azi asa cum este ea,ce rost are sa ne impovaram si cu cea de maine,ori cu cea de ieri?"
    La inceput nu am inteles cum se poate face asa ceva,cand azi este cladit pe ieri si maine pe azi
    Acum parca inteleg mai bine..gandindu-ma la ieri ori la maine,uit de azi..

Daca tu afli ca in viata anterioara ai fost criminala,ori vrajitoare..cu ce te ajuta?

Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    10

Cineva ma invatat sa nu ma mai gandesc la trecut..ci la prezent..si asa este "ajunge ziua de azi asa cum este ea,ce rost are sa ne impovaram si cu cea de maine,ori cu cea de ieri?"
    La inceput nu am inteles cum se poate face asa ceva,cand azi este cladit pe ieri si maine pe azi
    Acum parca inteleg mai bine..gandindu-ma la ieri ori la maine,uit de azi..

Daca tu afli ca in viata anterioara ai fost criminala,ori vrajitoare..cu ce te ajuta?
    Ar fi extraordinar de bine sa putem trai doar prezentul fara sa ne gindim la trecut, sau la viitor. Asta ar insemna sa ne traim clipa si probabil am fi foarte fericiti. Dar nu prea se poate, avem ancore in trecut care ne urmaresc si care intr-un fel sau altul ne influenteaza prezentul. Iar sa traiesti fara sa te gindesti citusi de putin la ziua de miine iar mi se pare imposibil, cel putin pentru mine personal.
    Daca as afla ca am fost criminala ori vrajitoare, as fi foarte incintata, pentru ca astfel imi dau seama ca am evoluat in viata asta, si probabil de aceea am o viata linistita acum, pentru ca am fost rea in cealalta, sunt multe de spus si de interpretat.

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Ti se pare imposibil si devine asa,intrucat asa gandesti..

Si daca in cealalta viata ai fost buna,o zeita,o sfanta??
    Ultima editare de gabryna : 07 feb 2009 la 13:50

Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    10

Ti se pare imposibil si decvine asa,intrucat asa gandesti..

M-as gindi probabil ca in viata asta nu sunt sufiecient de buna si ar trebui sa fac mai mult pentru asta. Deci orice as fi fost in viata anterioara tot mi-ar influenta viata asta. Si continui sa cred ca nimic nu-i intimplator, toate au scop pe lumea asta, important este sa tinem ochii deschisi si sa intelegem sensul lucrurilor si al faptelor noastre si a celor din jurul nostru.

anima Avatar
    anima este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    404

Ti se pare imposibil si decvine asa,intrucat asa gandesti..

He He He!!!
    Daca in alta viata a fost o zeita , se cheama ca si acum e o zeita, adica nemuritoare. Daca in alta viata a fost o sfanta, in viata asta nu are cum sa fie mai putin. Relele, ca si bunele, se aduna. Si chiar daca, sa spunem ca viata de acum e doar o corectie, calitatile tot se simt, ceva anume, un mister tot razbate. Cel putin asa zice teoria.

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Exact.Daca erai de ex. ceva deosebit ceva tot licarea si in actuala existenta..si viceversa..
    Daca ai facut rau..acum suporti consecintele si te cam chinui sa devii bun,daca vrei asta desigur..
    Ai fost bun..acum ai o viata mai linistita,mai plina de pace,dar astea nu sunt concluzii la care ajungi indiferent de ceea ce ai facut sau ai fost?
    Daca vrei o viata buna/frumoasa,te rogi sa fie asa,traiesti ca atare,nu mai conteaza nimic..chiar daca afli,te vei afla in acelasi punct..si vei avea aceeasi concluzie..si daca era asa important ne nasteam cu amintirile din ultima viata macar..

anima Avatar
    anima este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    404

Exact.Daca erai de ex. ceva deosebit ceva tot licarea si in actuala existenta..si viceversa..
    Daca ai facut rau..acum suporti consecintele si te cam chinui sa devii bun,daca vrei asta desigur..
    Ai fost bun..acum ai o viata mai linistita,mai plina de pace,dar astea nu sunt concluzii la care ajungi indiferent de ceea ce ai facut sau ai fost?
    Daca vrei o viata buna/frumoasa,te rogi sa fie asa,traiesti ca atare,nu mai conteaza nimic..chiar daca afli,te vei afla in acelasi punct..si vei avea aceeasi concluzie..si daca era asa important ne nasteam cu amintirile din ultima viata macar..
    Ceva deosebit are fiecare. Ca e mai destept sau mai putin destept. Si daca staruie, cel mai putin destept poate ajunge mult mai sus decat puturosul.Asta e una. Exersand mintea sigur ca ea devine mai eficienta.

Nu te nasti cu acele amintiri pentru a putea sa fii proaspat si sa nu te cramponezi de durerile, limitarile, esecurile, tristetile de atunci. Ca sa poti inainta.

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Si in concluzie..mai conteaza ce ai facut in alta viata?
    Eu insist ca nu..nu te ajuta cu absolut nimic.

Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    10

Eu cred ca, conteaza ce ai fost, si mai ales ce ai facut, asa gasesti niste explicatii pentru viata actuala si pentru a te ajuta in viitor. Eu, mi-as dori foarte mult sa stiu cine am fost si mai ales ce-am facut in alte vieti. Eu consider ca m-ar ajuta, asa cred eu.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. La ce este buna reflexoterapia
    De lovelife in forum Reflexoterapia
    Replici: 13
    Ultimul post: 06 oct 2011, 02:40
  2. buna
    De serpendine in forum Sa ne cunoastem mai bine
    Replici: 2
    Ultimul post: 25 aug 2008, 16:14
  3. Final fapta buna
    De Adriana Popa in forum Discutii libere