Vezi rezultatele sondajului: Credeti ce scrie in aceste carti?

Votanti
33. Nu puteti vota in acest sondaj
  • Da

26 78,79%
  • Nu

7 21,21%
Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 75

Subiect: Radu Cinamar

gabryna Avatar
    gabryna este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Implicit Re: Radu Cinamar

Pai...Cinamar. pune sare pe rana ,cum s-ar spune..

Mda..am terminat-o,de vreo continuare ceva stiti?ca altfel e de rau..
    Ultima editare de gabryna : 12 mar 2009 la 18:53

ioni9 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    1

salut! de aproximativ un an m-am apucat sa strang informatii despre galeria din bucegi si sa ma antrenez in diferite cluburi, spre exemplu un club de speologie,pentru a putea merge in bucegi, mai este cineva interesat sa se bage? cine da adresa de meil: ioninoua@yahoo.com sau la 0721619987

IUHA este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    2

salut , am citit primele 2 carti. am pe birou " PRIMUL TUNEL" pe care-l voi termina maine cu dorinta de a gasi si ce-l de-al 4-lea volum. cred ca oriunde printre noi si nu numai, existe ceva ce nu percepem si ne calauzeste viata prin aceasta lume.
    care sunt termenii si traseul dorit de tine in aceasta expeditie dragul meu ioni9? multumesc.

profist07 Avatar
    profist07 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    16

http://www.aum.ro/carti/carti/

cele 3 volume si multe altele mai pot fi citite si accesand link-ul de mai sus!

Omu
    Omu este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    1

Citat Citat din gabryna Vezi post
    Pai...Cinamar. pune sare pe rana ,cum s-ar spune..

Mda..am terminat-o,de vreo continuare ceva stiti?ca altfel e de rau..

Fara a spune de unde stiu, iti zic ca o sa mai apara un singur volum, care va fi si ultimul. Si cu asta gata. Asa ca sa ne bucuram ca a avut curajul sa zica ce stie.
    Numai bine.

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

cate volume sunt in total?

stroeloretta este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

tipul asta radu cinamar imi aduce aminte cumva de un om mai in virsta dar foarte prezentabil si respectabil,care povestea la televizor in cadrul unei emisiuni cred ca pe b1 dar nu-mi aduc aminte exact,in fine tipul avea parul alb,si lucrase pt. guvern zicea ca a fost atacat si ca il duruse capul ingrozitor,mai povestea cred ca tot el ca el se ocupa sa afle daca starea celor care erau prin anumite tari si luati prizonieri daca ei in momentul respectiv erau linistiti sau agitati si astfel se actiona...nu stiu e ce ma duce gindul la el cind il citesc pe radu cinamar dar mi s-a parut ca tipul are un fel de curaj de a spune lucrurilor pe nume,poate asta au acesti doi oameni in comun sau poate este unul si acelasi om...In orice caz cartile sunt scrise bine are talent asta eclar nus e pune problema daca e adevarat sau nu ce scrie...ci poate mesajul cartilor dar care o fi acela ma intreb ca eu inca nu am aflat,poate l-ati aflat voi...

tellli este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2009
    Posturi
    3

Nu-mi vine sa cred ca atatia oameni se lasa prostiti de asemenea informatii.
    Se pare ca oamenii alearga dupa senzational ,,,,,, iar unii hranesc aceasta goana. Revenitiva oameni buni ....... cartile astea sunt SF 100% ....... cica nu a putut taia doctorul cordonul ombilical genialului care vedea viitorul cu o precizie de 28 de ore )

Rina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    2

Toate informatiile din carti sunt adevarate.
    Ii rog pe cei care STIU asta, nu doar presupun, sa ma contacteze la renamailro@yahoo.com

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

De unde stii ca toate sunt adevarate? Eu stiu ca este amestecat adevarul cu fictiunea din diferite considerente. Este mecesar asta, multe adevaruri nu sunt suportabile in stare pura oricand, e nevoie de timp.
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Rina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    2

"Este adevarat, de la sine inteles si fara urma de indoiala."
    Am avut experienta activarii celui de-al treilea ochi in urma cu cateva luni, dupa ce ani de zile am fost obsedata de alchimia spirituala. Astept cu nerabdare sa se trezeasca cat mai multi dintre noi.
    Nu propun nimanui sa ma creada pe cuvant, dar simt nevoia din ce in ce mai puternica sa iau legatura cu oameni care sunt pe aceeasi lungime de unda cu mine.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Povesteste-ne din experientele tale, poate pe un alt topic, dar ne intereseaza sa stim ce trairi au si altii, ce simt , ce vad.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

radu_cu este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    1

Am citit si eu cartea lui Radu Cinamar.Ce cred este faptul ca un sambure de adevar este,ca in spate este o organizatie care vrea sa dezinformeze?Nu vad rostul acestei dezinformari.Fictiune,asa s-a zis si de Jules Verne.Am citit despre subiect multe si curiozitatea mea este daca cineva din cei care au zis ca vor merge in zona ca sa faca cercetari au fost sau nu,ca pe multe forumuri au scris uni ca merg dar nu au mai scris daca au si fost si ce au gasit acolo.

tellli este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2009
    Posturi
    3

Toti cei care cred in aceste aberatii au ceva in comun : nu au fost niciodata in Bucegi.
    Luativa cateva zile libere vara viitoare , si un cort ..... luati Bucegii de la un capat la altul din toate partile si convingetiva inainte de a sustine cu incapatzinare asemenea informatii.
    Eu unul am fost de nenumarate ori .... si din Sinaia si din Busteni si din Fundata ...... si de la Pestera ....... si nici urma de americanii vostri.
    Cartile acestui Radu Cinamar creaza un fel de schizofrenie ...... sunt socat cand citesc internetul despre acest subiect.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din tellli Vezi post
    Toti cei care cred in aceste aberatii au ceva in comun : nu au fost niciodata in Bucegi.
    S-ar putea sa fi fost. Pe partea rasariteana a Bucegilor se afla si cale ferata si sosea, iar daca treci prin Sinaia sau/si Busteni se cheama ca ai fost in Bucegi. Iar daca cineva face coada la telecabine si trage niste aer de cota 1400 sau 2000 ori de la Babele, tot in Bucegi se cheama ca a fost.
    Luativa cateva zile libere vara viitoare , si un cort ..... luati Bucegii de la un capat la altul din toate partile si convingetiva inainte de a sustine cu incapatzinare asemenea informatii.
    La iesirea din Busteni spre Azuga pe partea stanga a soselei este un tunel cu porti mari si inchise tot timpul. Ca odata era acolo un depozit de branza, asta nu are nici o importanta pentru cine poate sa scrie o poveste. Nu mai vorbesc despre garajele sapate sau aparent sapate in stanca Bucegilor: oricare poate fi intrarea secreta.
    Eu unul am fost de nenumarate ori .... si din Sinaia si din Busteni si din Fundata ...... si de la Pestera ....... si nici urma de americanii vostri.
    Frumoasa invitatie, intradevar!
    In ceea ce-i priveste pe americani, parca era vorba despre ageti secreti. Astia nu stau cu ecuson in piept, oriunde s-ar afla ei. Si la cat de secreti sunt s-ar putea sa stie si romaneste.
    Cartile acestui Radu Cinamar creaza un fel de schizofrenie ...... sunt socat cand citesc internetul despre acest subiect.
    Va rog frumos, nu va stresati degeaba, pentru niste povesti! Unora le plac astfel de povesti. Dumneavoastra, din cate spuneti, va place muntele. Fiecare cu placerile lui.

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •