Vezi rezultatele sondajului: Credeti ce scrie in aceste carti?

Votanti
33. Nu puteti vota in acest sondaj
  • Da

26 78,79%
  • Nu

7 21,21%
Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 75

Subiect: Radu Cinamar

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Implicit Re: Radu Cinamar

Citat Citat din gabryna Vezi post
    Ca sa ma documentez personal...mi-ar lua ceva timp si sincera sa fiu ..era o curiozitate, nu e ca ma intereseaza FM, pt. ca orice aflu..oricum nu castig nimic..Iar ca sa-i spun domnului FM de pe astrologie ce ati spus mai sus...fara alte completari..as face o figura tare urata..
    Stiu, inainte si eu ma documentam foarte mult despre ei... dar mi-am dat seama ca nu are rost sa ma complic cu toate prostiile lor... si ca mai bine asi aplica ceea ce a afirmat Mahatma Ghandi...

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Din punctul meu de vedere cea mai veridica informatie din cartea Viitpul cu cap de mort este cea legata francmasonerie, si celelalte informatii sunt adevarata, dar sa spunem ceva mai romantate

Eu pe domnul FM l-as intreba de ce singurii presedinti care nu au facut parte din masonerie su fost asasinati, si mai ales Kenedy luase cu putin timp in urma masuri anti masonerie
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

cosmin_rei este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    81

Nu am o parere deloc buna despre aceste carti. Intotdeauna o cantitate mare de informatii care te conduc intr-o directie ar trebui sa te faca sa te gandesti la ce pierzi in cealalta parte. Informatia din cartile domnului Radu Cinamar nu ma impresioneaza nefiind prezentata intr-un mod folositor. E un stil asemanator ca si cel al lui Pavel Corut dar in alt fel. In sensul ca si acesta are o problema cu limitele, de data aceasta intre stiinta si mistica. De aceea pe acesti autori ii citesc relaxat incercand sa raman obiectiv daca insist sa aflu ce spun ei ca stiu.

gabryna Avatar
    gabryna este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Pai Corut spune ca ceea ce scrie este fictiune!
    Cinamar in schimb ,afirma ca e totul veridic..acum nici eu nu as crede tot ce scrie...dar momentan nici motive sa nu cred nu am..

Domnule Lovelife,il pot intreba eu,apoi va zic si dvs. ce imi raspunde?sau va dau adresa sa-i spuneti dvs. intrucat stiti mai multe?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Domnule Lovelife,il pot intreba eu,apoi va zic si dvs. ce imi raspunde?sau va dau adresa sa-i spuneti dvs. intrucat stiti mai multe?
    Eu nu caut polemici cu astfel de oameni, punei doua intrebari si lasal sa gandesca fara sa mai intrati in polemica ulterior, ei vor gasi explicatii
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Nu am intrat deloc in polemica.
    Am spus ce m-am priceput sa spun..la fel si el,desigur despre FM stie mult mai multe decat mine..Dar s-a purtat un dialog frumos ,desigur sper sa nu se atace cand i-oi pune intrebarile

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din cosmin_rei Vezi post
    Nu am o parere deloc buna despre aceste carti. Intotdeauna o cantitate mare de informatii care te conduc intr-o directie ar trebui sa te faca sa te gandesti la ce pierzi in cealalta parte. Informatia din cartile domnului Radu Cinamar nu ma impresioneaza nefiind prezentata intr-un mod folositor. E un stil asemanator ca si cel al lui Pavel Corut dar in alt fel. In sensul ca si acesta are o problema cu limitele, de data aceasta intre stiinta si mistica. De aceea pe acesti autori ii citesc relaxat incercand sa raman obiectiv daca insist sa aflu ce spun ei ca stiu.

Ciudat mie mi s-au parut chiar foarte folositoare... adica pe langa actiune... ofera si anumite informatii care daca vrea sa le cauti singur sau sa le descoperi din intamplare prin alte carti... ti-ar lua ceva timp...
    daca esti interesat de un anumit lucru din carte il poti cerceta mai apoi in amanunt separat de carti...

cat despre fm Radu Cinamar prezinta un adevar demonstrat in nenumarate cazuri...

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Ce parere aveti despre vol.3,unde Cinamar zice clar ceea ce a vazut Brad despre vremea lui Isus..despre cum a manipulat biserica lumea..despre cum s-a rescris totul?

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

volumul 3 fiind care, ca d-abia am citit viitor cu cap de mort ! oricum, nu prea am inteles ce e cu titlul asta ! insa mi-am adus aminte de o poveste din perioada studentiei: un coleg povestea ca s-au ratacit prin bucegi (erau in grup). au cerut unui cioban indicatii. cioban fara oi, daca imi amintesc bine. din gresala probabil era dotat cu arma. i-a indreptat spre alta parte decat aia unde vroiau sa mearga. asta se intampla imediat dupa '90, nu am retinut exact cand a fost in excursie. la timpul respectiv am zis ca tipul fabuleaza. acuma ma mai gandesc ! plus ca povestioara aia cu disparitia celor 2 pe stanca am mai gasit-o undeva. si am mai citit povesti stranii de prin muntii nostri.

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Volumul al treilea se numeste "Misterul din Egipt-primul tunel"..al doilea fiind "O initiere secreta-12 zile"si a aparut si vol.4'pergamentul secret'

Al treilea volum este continuarea la Viitor cu cap de mort,care se numeste asa..sti tu de ceContinua cu relatarea celor descoperite in tunel..sunt multe de zis, iar spre sfarsit intr-o camera numita camera oculta este un fel de masina a timpului,functionala doar pe baza energiei umane..Cezar Brad,de care spune in prima pagina Alchimiel a efectuat deja calatorii..si s-a dus normal in perioada lui Isus..
    Concluzia la toate cartile ar fi.. ca habar nu avem de trecutul nostru..ca totul s-a scris pe "langa"..cica din toata biblia doar "parabolele lui Isus"au ramas aproximativ la fel..zice ceva-putin de Maria Magdalena..pacat ca zice doar spre sfarsit si foarte putin..

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

http://www.scribd.com/doc/5576344/Ra...t-Primul-tunel

Aici gasiti al treilea volum din Cinamar

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Pentru interesati:a aparut volumul 4 de Cinamar,mie mi-a ajuns ieri,abia astept sa vad despre ce este vorba

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

L-am cumparat si eu duminica, acum il citeste sotia mea
    Un site
    si un

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

E faina tare cartea dar observ ca se termina si ne lasa tot in ceata..

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

E faina tare cartea dar observ ca se termina si ne lasa tot in ceata..
    Tainele tot taine raman, chiar daca se mai ridica, in mod artistic, un pic cortina.

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •