Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 16 la 17 din 17

Subiect: Povestiri adevarate

pasarea_phoenix este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    53

Implicit Re: Povestiri adevarate

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Multumesc frumos pentru povestire!
    Mie imi arata ca vi s-a intamplat o initiere adevarata, care v-a aratat ca puteti sa va invingeti teama si temerile rationale, atunci cand lasati sa se manifeste iubirea si compasiunea, cand lasati Scanteia Divina din dumneavoastra sa se manifeste. Astfel de experiente raman adanc intiparite in structuri si va fi extrem de greu ca ceva sau cineva sa le stearga amprenta.
    Ma bucur fiindca ea arata, inca o data, ca formula "efect placebo" aplicata terapiilor complementare este doar un argument de tip rational menit sa le minimalizeze efectele si importanta. La animale, cu atat mai mult in cazul cainilor vagabonzi, nu se poate invoca efectul placebo, asa cum se face in cazul oamenilor.
    Multumesc frumos, domnule Furtuna. Am sa revin cu povestirea unor astfel de intamplari care mi-au dovedit ca animalele, cainii in mod special, cel putin pentru mine, sunt ceva mai mult decat ceea ce vedem si simtim in viata de zi cu zi. Sau poate eu am o relatie mai speciala cu ei.Ceea ce am invatat de-a lungul timpului este ca acestia simt cel mai bine ceea ce tu esti, ce poti face iar atunci cand au nevoie pur si simplu vin si cer. Evident nu-i refuz niciodata chiar daca sunt in mijlocul multimii iar cei din jur te privesc intr-un anume fel . Eu am o vorba:"Si-a cerut portia de iubire si a plecat". Ne miram, uneori, de ce cainii devin furiosi atunci cand ne vad, dar, exista un motiv intemeiat - de fapt, mai multe motive - pe care l-am descoperit pe propria piele, ei "vad" ceea ce detinem la momentul respectiv "suparandu-se", nu pe noi, ci pe acel "ceva". In fine, as putea scrie mult si bine. Mi-ar placea sa postez aici o intamplare chiar din cadrul cursului de infornergetica in care. fara sa vrea, a fost implicat si domnul profesor, o intamplare destul de haioasa, dar, nu stiu daca-mi este permis acest lucru.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: Povestiri adevarate

Citat Citat din pasarea_phoenix Vezi post
    Mi-ar placea sa postez aici o intamplare chiar din cadrul cursului de infornergetica in care. fara sa vrea, a fost implicat si domnul profesor, o intamplare destul de haioasa, dar, nu stiu daca-mi este permis acest lucru.
    Simtiti-va ca acasa!
    E permis orice, respectand regulile elementare de bun simt. Cum intentia dumneavoastra este de a relata, de a povesti, puteti sa va folositi de cuvinte pentru a va relata impresiile, perceptiile tinand cont si de imaginea pe care o sugerati prin ele privind alti participanti.
    Iar daca aveti mai multe relatari referitoare la tratarea animalelor, putem sa le desprindem de aici sa formam o discutie separata. Daca aveti o propunere si in ce capitol s-ar incadra mai bine, va astept sugestia.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •