Pagina 7 din 32 PrimulPrimul 123456789101112131727 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 91 la 105 din 480

Subiect: La o vorba

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Implicit Re: La o vorba

Andu, nu era vb despre tine in propozitie, decat aici , in aceasta chemare , "
    Citat Citat din cris Vezi post
    Andu la acel Ra ma refer ,dar acum ma hartuieste biserica.Eu zic sa taci ..o vreme ,sau cum vrei tu.
    "
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din Ilia Vezi post
    Andu, nu era vb despre tine in propozitie, decat aici , in aceasta chemare , "
    "
    Ilia de ce ma citezi pe mine aiurea?

emancipate yourselves from mental slavery ,none but ourselves can free our mind
    how long shall they kill our profets
    while we stand aside and look?

Este vorba de Isus aici.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Citat Citat din Andu-Marian Vezi post
    ala a fost doar un punct...si ati primit informatia grsit...99% ati masurat? sfat eliberati mentalul... ptr a primi informatii 100% corecte... dureaza doar cativa ani de practica pana reusiti ...
    99% era ca "dilema 21" este sotul lui Cris, bazata pe afirmatia promta pe care a facut-o la primul post desi este inscris de ceva vreme (sa-i zicem experienta psihologica) si nu pe masuratori, acum ma pui pe ganduri, tu esti cumva si userul:"dilema 21" ?
    Si Andu, las-o un pic mai moale cu atitudinea de sfatuitor, le-oi stii si tu p ale tale adevaruri, insa sunt numai ale tale. Si toti suntem sub soare!

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

99% era ca "dilema 21" este sotul lui Cris, bazata pe afirmatia promta pe care a facut-o la primul post desi este inscris de ceva vreme (sa-i zicem experienta psihologica) si nu pe masuratori, acum ma pui pe ganduri, tu esti cumva si userul:"dilema 21" ?
    Si Andu, las-o un pic mai moale cu atitudinea de sfatuitor, le-oi stii si tu p ale tale adevaruri, insa sunt numai ale tale. Si toti suntem sub soare!
    Pai si atunci ce caut in postarea aia?... si de unde sa tiu eu care e faza cu dilemele...
    bai frate ce intepatura de sfarsit... adevarurile alea is vechi de cand lumea si pamantul... demonstrate si redemonstrate... de fapt nici nu ai nevoie de ansa... si apartin aceluasi soare... deci va priveste si pe dumneavoastra......

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Si Andu, suntem pe forum, fara varsta si fara grade, nu vorbim la persoana a treia. Te rog, desigur, vb cum vrei.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

din pcate, trebuie sa te intreb acelsi lucru ca si tilak, Catalin.
    De ce ai sters posturile lui ca fiind agresive?
    Puteai sa le muti la alt topic, pentru ca nu se incadrau la topicurile care vb, de aceea ii rugam sa iasa la o vorba.
    Si fat Frumos si Sorin Stefan au iesit la discutii. Au discutat normal, Cris s-a facut singura "pantof"
    Chiar asa, ai citit posturile, te mai miri de ce nu intra oameni pe forum sa-si spuna parerea. De asta, Catalin.
    Nu era nimic de sters acolo.
    Inca un moft al lui Cris.
    Tot ce are alta parere distruge si Doamne feeste ca ala sa se impotriveasca.
    Nu stiu, poate nu vad bine.
    Ultimul venit are acelasi drept ca si primul. Daca primul il va desfiinta pe ultimul venit, veti ramane mereu 3 primii cu ale voastre impresii nealterate de exterior.
    Am citit posturile lui Tilak cu atentie si pe ale lui fatu frumos si sorin andrei, singura lor legatura este ortodoxismul, poate, insa cris vede deja armata impotriva-i.
    Pai este de asteptat sa iasasi oameni care sa spuna si alta parere.
    De ce n-ai sters posturile lui Cris cand o face pe Ora de aur in ultimul hal, sau pe petru sau altii, o multime. Si bine ca nu le-ai sters, dupa mine ele trebuie sa ramana pentru a constientiza despre el, cine e, ala de scrie nu ala cui ii sunt adresate, e o terapie.
    Ea a atacat, nu a fost atacata.
    Nu o ajuti stergand posturile, din contra. Iti tipa fetita rsfatata ca vrea sa manance numai tort, ii dai?

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Pai si atunci ce caut in postarea aia?... si de unde sa tiu eu care e faza cu dilemele...
    bai frate ce intepatura de sfarsit... adevarurile alea is vechi de cand lumea si pamantul... demonstrate si redemonstrate... de fapt nici nu ai nevoie de ansa... si apartin aceluasi soare... deci va priveste si pe dumneavoastra......
    repet cu rabdare
    Dilema 21 este un user care a intervenit in discutie
    a apostrofat dur pe tilak si fatu frumos ca n-au c sa caute pe acest forum si a fost prima lui interventie.
    probabil a fost sters postul
    cauta userul: dilema 21 nascut in 64
    si inca o data, te rog, citeste postul original, vezi unde se opreste fraza cu tine si unde incepe cealalta
    Ce Dumnezeu, mai am sa desenez pe hartie
    aici sunt limbi incurcate!

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Si Andu, suntem pe forum, fara varsta si fara grade, nu vorbim la persoana a treia. Te rog, desigur, vb cum vrei.
    mdeeaa...
    din cauza faptului ca nu am vorbit la persoana a 3-a cu cineva care m-a facut prost in fata... am fost facut nesimtit si boschetar... si zbiera in gura mare sa ma sanctioneze un admin...apoi tot el era cel intelegator care in spiritul sarbatorilor ma iertat...(nu ca ar fi gresit si el...cu vreo ceva) deci cum sa se mai exprime omul in ziua de astazi?... asa ca fac si eu postarile amestecat...

Creca trebuia sa fac si eu tam tam... noroc ca ma ignora lumea ca de altfel ma papau la micu dejun......(astea au fost cu referire la respectivul individ... nu ca asi fi suparat...)

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

de aceea am deschis acest topic, nu vreti sa-l acceptati, insa e necesar.
    Urmaresti topicurile, exemplu "exista Dumnezeu" sau "atlantida" sau oricare si sunt "alterate" de chestii de genul esti tare, esti bun, ne-am mai intalnit, esti slab, prost , lehamisesti etc.
    Am inceput chiar sa scriu o poezie-satira, inspirata pe loc, la fata topicului "sfinte taine" , am pus stop si iata buba a copt, mai bine puneam poezia
    Pe mapamond a aparut un nou cuvant
    “Lehamisire”
    Manifestare de iubire-n absolut
    Cunoastere si-nalta glasuire
    Ce vine din mistere din trecut
    fficeffice" />>>
    O, nici nu stiti
    Micuti lingavi de stire
    Ce mii de ganduri circula-n cuvant
    Caci mintea mea cu-a iei nemarginire
    N-a reusit sa-l prinda-n ……

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Nu am luat cele mai bune decizii cu acest conflict, dar astea au fost si mi le asum.
    Stiu ca si cris este vinovata, si cineva ma atentionat pentru ca ma gresit cand am laudat pe cineva foarte tare, si i-am spus ca face parte din sufletul nostru, si incepand cu acel moment a devenit mai agresiv. Si a avut mare dreptate, am constat ulterior.
    Omul cat traieste invata, eu am invatat, abia acum cu toate ca stiam, ca lauda prea multa face rau, lauda multa este o agresiune, dar ami bine sa invat mai tarziu decat niciodata
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

mdeeaa...
    din cauza faptului ca nu am vorbit la persoana a 3-a cu cineva care m-a facut prost in fata... am fost facut nesimtit si boschetar... si zbiera in gura mare sa ma sanctioneze un admin...apoi tot el era cel intelegator care in spiritul sarbatorilor ma iertat...(nu ca ar fi gresit si el...cu vreo ceva) deci cum sa se mai exprime omul in ziua de astazi?... asa ca fac si eu postarile amestecat...

Creca trebuia sa fac si eu tam tam... noroc ca ma ignora lumea ca de altfel ma papau la micu dejun......(astea au fost cu referire la respectivul individ... nu ca asi fi suparat...)
    Pai Andu, deja ai repetat de cateva ori incidentul si eu cred ca esti suparat nitel
    si cand te adresezi cu "mdeeaaa", spre exemplu eu nu prea stiu cum sa primesc, nu te cert, nici ignor, insa te ingadui, dupa mine este cea mai buna manifestare la astfel de adresare (pentru ca eu daca am spus vreodata "mdeeeaaaa" am spus cumva la "sictir" si neavand incotro, de asta bat toba pe adevarurile fiecaruia, insa cu rabdare le putem descoperii si tine cont de ele, a distruge nu-i solutie, nimic nu se distruge, se transforma, nu, alchimie). Prin primele tale posturi, imi amintesc ca Mihaita te-a apostrofat si eu am intervenit aratandu-i alt punct de vedere, era vb de ceva cu respect.
    Apoi iar te-a apostrofat, a facut-o cu iubire si de ce nu vezi si exprimarea care a iavut-o fata de anima, deloc ortodoxa sa-i zic asa, si stii, nu, daca intrevezi ce-ar putea sa i se intample cuiva, nicicum nu trbuie sa-l ameninti si sa sune ca si bucurie, "vezi tu ce patesti"
    vezi tu, repet de asta am infiintat acest post, lucrurile pot fi discutate si intelese, apoi transcense, posturi frumoase sunt "alterate "cu discutii neconstructive.
    aici poti macina buba pan-o stacnezidefinitiv.
    desigur, a nu se nteleaga ca aici iesim sa ne injuram si gata

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

sunt numai neintelgeri.
    Nimeni nu-i mai bun ca altul, insa vrem sa fim intelesi si mai putin sa intelegem.
    respectati topicul, cand aveti ceva de spus, in sensul sa aduceti informatie, cunoastere, spuneti-o, nu mai incercqati sa aduceti la un numitor comun toate.
    Cand aveti ceva d spus, clarificat, despre o atitudine, cuvant off topic, iesiti la o vorba, sau infiintati alt topic "la taifas", la intelegere", "limba comuna la babilon", orice.
    aveti ceva de spus altfel, infiintati propriul topic: alchimia, metanoia, non-religia, biblia vazuta de mine ec, nu tb sa le reducem pe toate la parerea noastra obsesiva, nu tb sa impunem nimic, numai ne dam pareri.
    exemplu - vb de poze cu copii si ajungem la popi si biserici.
    avem frustrari, toti avem, simtim nevoia sa le strigam, infiintam topicuri, cu raspundere: "eu ursca biserica", "ursac popii", "urasc barbatii", "urasc femeia", lasitatea, minciuna, le strigam pana le depasim, insa e recunoastem, altfel.....
    apa de ploaie cum zicea Cris, nu?
    ce cauta urasc pe un forum de spiritualitate?
    pai strigi pana termini, depasesti, decat sa strigi adcuns prin toate topicurile despre Dumneeul, iubire, biblie etc

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Bravo Ilia, imi place, ai punctat ceva adevaruri
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Nu am luat cele mai bune decizii cu acest conflict, dar astea au fost si mi le asum.
    Stiu ca si cris este vinovata, si cineva ma atentionat pentru ca ma gresit cand am laudat pe cineva foarte tare, si i-am spus ca face parte din sufletul nostru, si incepand cu acel moment a devenit mai agresiv. Si a avut mare dreptate, am constat ulterior.
    Omul cat traieste invata, eu am invatat, abia acum cu toate ca stiam, ca lauda prea multa face rau, lauda multa este o agresiune, dar ami bine sa invat mai tarziu decat niciodata
    nu este nimeni vinovat.
    insa nu actiona ca si cum este cineva, asta iti atrageam atentia, pentru ca aa atragi satisfactii obscure pe de o parte si nemultumiri pe de alta

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Si acum fac o declaratie:
    " mai, fata draga, Cris vei veni din nou printre noi, stii de ce? pentru ca te iubim, noi te iubim, noi astia care ti-am "suportat" 2000 de posturi in care-ti strigi disperarea. Si fatu frumos te iubeste, uite ce frumos ti-a vorbit cand tu ai facut pipi pe valorile lui si sorin stefan la fel si tilak in felul lui mai direct.
    Ai cerut ajutor la Camelia - ai facut-o la timpul ei "intunecata", iti amintesti, dar parea a stii sigur ce zici, vorbesti din astral
    glumesc
    ti-e greu sa crezi, nu, eu chiar te iubesc nespus, asa cum pare ca te faramitez, gaseste solutie si pentru tine, nu te mai lasa deoparte, sau nu mai amana.

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •