Pagina 6 din 32 PrimulPrimul 1234567891011121626 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 76 la 90 din 480

Subiect: La o vorba

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Implicit Re: La o vorba

La multi ani!
    Tuturor celor ce se numesc "Stefan" le urez sa aiba acea frumusete interioara, acel curaj in a apara cele sfinte, acea vapaie de dragoste mai presus ca moartea.
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

de ce nu iesiti voi cu mult curaj "la o vorba", pacat de topicuri
    sa va rezolvati diferendele, daca aveti, s-ar putea sa gasiti multe asemanari, dupa legea atractiei
    sau "culegi ceea ce semeni"

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Ilia,sa nu aruncam cu vorbele.
    Nu-i cunosc pe acestia 3 ,caci sunt 3 ,si nu ma trimite" la o vorba" cu 3 necunoscuti ca nu ma duc.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

pai, cam asta se intampla, se arunca cu vorbe...
    eh, se mai intampla...
    mi se pare mai nimerit aici, la o vorba, pare normal.
    la topicul "exista dumnezeu" voi va bateti pentru "existenta voastra (rationala)", parte, desigur din Dumnezeu Tatal.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

si, dilema si 21, cine esti tu cu primul tau post?

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Eu ma bat cu "nime" ,deci nu e corect sa ma trimiti cu cei necunoscuti ,undeva.Habar n-am cine sunt...dar popi sigur sunt.Pacat ca nu cunosc dogme ca ii potoleam.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Citat Citat din cris Vezi post
    Andu la acel Ra ma refer ,dar acum ma hartuieste biserica.Eu zic sa taci ..o vreme ,sau cum vrei tu.
    Andu, citeste bine aici si auzi in acelasi timp, constientizeaza, esti tras intr-un vartej care nu-i al tau. Esti asmutit.
    Dilema din 21 pari a fii sotul lui Cris (99% nu ma insel, te deconspiri)
    Cris, dai cu biciul in stanga si dreapta dupa care te vaiti in gura mare ca te doare mana si vrei sa fii compatimita.
    Toate subiectele ati reusit sa le reduceti la un numitor comun, pute de ego, desfranares pirituala, jena sa va fie!Cine, ce stie?
    Acuzati non-stop si va dati victime!!!
    Daca s-a intamplat ceva in trecut, a fost cu voia Domnului, in mod sigur.
    Si teodora si tot.A fost necesar.
    Si bierica si preotii sunt necesari daca exista.
    A fost inchizitie, unii preoti sunt/par a fii falsi, dar ei unt acolo, snt necesai, au misiunea lor. Dar voi de ce va opriti acolo? De ce nu puteti tree mai departe? Nu va vedeti blocajul?
    si ce daca a fost? a trebuit. si trebuie sa multumiti pentru asta.
    si Atlantida, cine, ce stie? Toth, numai impresii.
    Putem spune ce am auzit, citit, ni se pare simtit, dar sa ajungem sa spunem ca stim, ca asa a fost, sa ne dam prin masina de tocat.....

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

vi se acorda indulgenta de atata timp, nu vedeti. vedeti ca sunteti deosebiti, fratilor va reveniti azi?
    ok, maine, insa reveniti-va!
    unii oameni n-au citit biblia, insa stiu sa respece cuvantul Domnului, ala transmis din gura-n gura.
    Altii n-au citit biblia, insa suerinta ia- indreptat spre Dumnezeu, i-au simtit sprijinul, ce nevoie mai are sa citeasca biblia?
    ce nevoie ai sa stii cine este si ce-a facut Toth, cand il simti pe Dumnezeu si cand il urmezi, ce-ti mai trebuie?
    e demon, e sfant, nu mai conteaza, astea sunt evaluari, tu mergi cu Dumnezeu, care nu sta in impiedicari de teodora, biserici, preoti etc

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

mi se acorda indulgenta?
    BANARE ESTE NUMELE MEU ,acum.
    Ilia ,tu esti desteapta ,tu ai chema minerii tata draga.fata draga

Andu nu e sotul meu ....aoleu....AOLEO .
    Gata ,un ban ?
    Stergere de cont ?

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din Ilia Vezi post
    Andu, citeste bine aici si auzi in acelasi timp, constientizeaza, esti tras intr-un vartej care nu-i al tau. Esti asmutit.
    Dilema din 21 pari a fii sotul lui Cris (99% nu ma insel, te deconspiri)
    Cris, dai cu biciul in stanga si dreapta dupa care te vaiti in gura mare ca te doare mana si vrei sa fii compatimita.
    Toate subiectele ati reusit sa le reduceti la un numitor comun, pute de ego, desfranares pirituala, jena sa va fie!Cine, ce stie?
    Acuzati non-stop si va dati victime!!!
    Daca s-a intamplat ceva in trecut, a fost cu voia Domnului, in mod sigur.
    Si teodora si tot.A fost necesar.
    Si bierica si preotii sunt necesari daca exista.
    A fost inchizitie, unii preoti sunt/par a fii falsi, dar ei unt acolo, snt necesai, au misiunea lor. Dar voi de ce va opriti acolo? De ce nu puteti tree mai departe? Nu va vedeti blocajul?
    si ce daca a fost? a trebuit. si trebuie sa multumiti pentru asta.
    si Atlantida, cine, ce stie? Toth, numai impresii.
    Putem spune ce am auzit, citit, ni se pare simtit, dar sa ajungem sa spunem ca stim, ca asa a fost, sa ne dam prin masina de tocat.....

1. Prima afirmatie e falsa... ptr ca eu am doar 18 ani... si Cris nu stiu cat are(si nici nu sunt curios)... dar in orice caz... cu minim 5-6 ani mai mult.... si sunt sigur ca suntem si din orase diferite(asta e 100% )...
    2. Nu am postat in victima...nu m-am plans... nu am acuzat...
    daca mi-ai fi citit absolut toate cele peste 240 de postari ai fi observat... ca am afirmat ca tot ce s-a intamplat a fost din Voia Domnului... si eu tot ce am spus despre baietii rai...e... sa-i rasplateasca Bunul Dumnezeu cum crede el mai bine...la care sa dauge toata"iubirea mea si tot ce mai bun si mai frumos in mine" asa ca dar din parte mea...sa le arat ca nu am nimic cu ei... si ca le multumesc ca ma ajuta sa-mi antrenez iubirea...
    3. Daca la atlantida is numai impresii ... ce te tot deranjeaza atata ce dicutam noi?

Constientizeaza mai bine ceea ce spun postez eu(ca sa nu mai postezi pe langa subiect degeaba)... ca tot ce ai plusat acolo e timp consumat aiurea... nu doar a tau sa scrii ce ai scris... ci si al meu sa citesc si sa raspund...si al celor care vor citi aceste postari intr-un loc unde nu au ce cauta... data viitoare mesaj privat...

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

cine vb de andu?
    eu vb de dilema 21.
    nu te acuza si arde nimeni pe rug. Numai vezi de cate ori ai avut impresia ca esti acuzata/lezata/strapunsa/ucisa. E un moft.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

in continuare, demonstratie clara, eu spun de dilema, tu vb de andu = sot, andu repede se arunca si striga/demonstreaza ca nu e sot, fratilor, o fii secolul vitezei, dar aveti putintica rabdare....
    usurel ca nu arde

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Citat Citat din Andu-Marian Vezi post
    1. Prima afirmatie e falsa... ptr ca eu am doar 18 ani... si Cris nu stiu cat are(si nici nu sunt curios)... dar in orice caz... cu minim 5-6 ani mai mult.... si sunt sigur ca suntem si din orase diferite(asta e 100% )...
    2. Nu am postat in victima...nu m-am plans... nu am acuzat...
    daca mi-ai fi citit absolut toate cele peste 240 de postari ai fi observat... ca am afirmat ca tot ce s-a intamplat a fost din Voia Domnului... si eu tot ce am spus despre baietii rai...e... sa-i rasplateasca Bunul Dumnezeu cum crede el mai bine...la care sa dauge toata"iubirea mea si tot ce mai bun si mai frumos in mine" asa ca dar din parte mea...sa le arat ca nu am nimic cu ei... si ca le multumesc ca ma ajuta sa-mi antrenez iubirea...
    3. Daca la atlantida is numai impresii ... ce te tot deranjeaza atata ce dicutam noi?

Constientizeaza mai bine ceea ce spun postez eu(ca sa nu mai postezi pe langa subiect degeaba)... ca tot ce ai plusat acolo e timp consumat aiurea... nu doar a tau sa scrii ce ai scris... ci si al meu sa citesc si sa raspund...si al celor care vor citi aceste postari intr-un loc unde nu au ce cauta... data viitoare mesaj privat...
    andu, mai citeste o data ce am scris i fa diferenta intre andu.... si apoi cis..., te rog frumos, calm, numai citeste cu atentie, resira adanc

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

vi se acorda indulgenta de atata timp, nu vedeti. vedeti ca sunteti deosebiti, fratilor va reveniti azi?
    ok, maine, insa reveniti-va!
    unii oameni n-au citit biblia, insa stiu sa respece cuvantul Domnului, ala transmis din gura-n gura.
    Altii n-au citit biblia, insa suerinta ia- indreptat spre Dumnezeu, i-au simtit sprijinul, ce nevoie mai are sa citeasca biblia?
    ce nevoie ai sa stii cine este si ce-a facut Toth, cand il simti pe Dumnezeu si cand il urmezi, ce-ti mai trebuie?
    e demon, e sfant, nu mai conteaza, astea sunt evaluari, tu mergi cu Dumnezeu, care nu sta in impiedicari de teodora, biserici, preoti etc
    Vreo cateva chestii de aici am spus eu in cateva postari anterioare... nimic nou... multumim oricum... cu ce sunt deosebit?... nu exista oameni deosebiti...ptr ca asta ar insemna ca Dumnezeu face discriminari... si el ne iubeste pe toti la fel...
    Tot respectul... si toata iubirea... va rog cititi postarile toate... nu doresc sa jignesc... (asta sa nu mai apara gen mihaitza sa ma faca boschetar si nesimtit... nu ca asi avea ceva cu el...)

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

in continuare, demonstratie clara, eu spun de dilema, tu vb de andu = sot, andu repede se arunca si striga/demonstreaza ca nu e sot, fratilor, o fii secolul vitezei, dar aveti putintica rabdare....
    usurel ca nu arde
    ala a fost doar un punct...si ati primit informatia grsit...99% ati masurat? sfat eliberati mentalul... ptr a primi informatii 100% corecte... dureaza doar cativa ani de practica pana reusiti ...

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •