Pagina 32 din 32 PrimulPrimul ... 2122226272829303132
Rezultate de la 466 la 480 din 480

Subiect: La o vorba

Victor este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Implicit Raspuns La o vorba

Domnule Claudiu,

La momentul respectiv mi-amintesc ca am postat si un link, dar acum vad ca nu mai este. Nu am cunostinte despre acel subiect, dar varianta cu Iisus prin Tiber mi se pare deplasata. Chiar scapa asta tuturor izvoarelor din vremea respectiva?

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din Victor Vezi post
    Modul imperial in care ma invitati la o decizie ma face sa cred ca sunteti o mare autoritate in domeniu. Nu va contrazic, insa as prefera sa vad autoritatea "stralucind"prin competenta si bun simt...
    "Usoara" superioritate / aroganta pe care o manisfestati, deocamdata e tot ce am vazut. Daca acestea credeti ca sunt expresii ale competentei / bunului simt, va rog sa ma eliberati de manifestarile dumneavoastra pline de superioritate... Poate va rapesc din timpul pe care-l puteti acorda altora care v-ar si crede...

Mult bine

George
    Postarea nu va era adresata, domnule Victor/ Tomisiv/ Velea/ George! Am postat pentru ca am vazut in comportamentul acelor pisoi un sablon de comportament general-uman, iar reactia Dv. imi confirma ca am vazut bine...
    Cand ma rugati sa va eliberez de manifestarile mele ma rugati de fapt sa fiti bamat (din nou)? Mai exista o posibilitate: sa nu cititi, sa evitati ceea ce scriu; doar nu va considerati buricul pamantului incat sa credeti ca tot ceea ce se scrie aici trebuie sa fie pe placul sau spre folosul dv. exclusiv? Asta ar fi o explicatie a faptului ca-mi cereti ceva ce nici Dv nu puteti face.
    Sau doar sunteti nemultumit pentru ca insusi fratele Dv. refuza sa va accepte punctul de vedere si s-a inscris din nou la cursurile I.E. din aceasta toamna...
    Dumnezeu sa fie cu toti!
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

corinuta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    27

Implicit Raspuns Re: La o vorba

Citat Citat din Ilia Vezi post
    in fine, nu vreau sa particularizam discutia si nici sa devina egotica
    la un moment dat, s-a pus intrebarea de ce din cei aproape 1000 (e posibil sa ma insel la nr.) de utilizatori inregistrati activeaza numai cativa?
    tu ce parere ai?
    intrebarea este pentru toti cei care vor sa vina la o vorba.
    si mai ales pentru cei care nu activeaza si stiu cel mai bine, de ce
    pai pentru ca mai nou nu s emai poate posta dac esti protejat de "firewall" asa ca cei care isi dorec nu pot

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din corinuta Vezi post
    pai pentru ca mai nou nu s emai poate posta dac esti protejat de "firewall" asa ca cei care isi dorec nu pot
    De obicei, intre bara de meniuri si pagina deschisa apare un mesaj de genul: browserul Dv. a impiedicat aceasta pagina sa redirectioneze automat la alta pagina. Iar in dreapta, pe aceeasi linie, apar doua optiuni: Permite sau Inchide. Apasarea pe primul buton iti permite sa raspunzi direct din mail, daca nu, ramane cealalta optiune, cea pe care ati folosit-o ca sa postati mesajul din care eu am citat. Deci de putut se poate, cand se doreste cu adevarat, chiar daca nu mai e la fel de comod.....
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

testul Filtrului Triplu:

In Grecia Antica, Socrate era renumit pentru respectul cu care isi trata prietenii. Intr-o zi o cunostinta l-a intalnit pe marele filosof si l-a intrebat:

"Stii ce-am auzit despre prietenul tau?"

"Stai putin", a replicat Socrate.
    "Inainte de a-mi spune ceva as dori sa facem un test. Se numeste testul Filtrului Triplu."

"Filtrul Triplu?"

"Exact", a continuat Socrate. "Inainte de a vorbi cu tine despre prietenul meu, ar fi o idee buna sa stam un pic si sa filtram ceea ce vei spune.
    Acesta este motivul pentru care il numesc testul Triplului Filtru.
    Primul filtru este Adevarul. Esti absolut sigur ca ceea ce vrei sa-mi spui este adevarat?"

"Nu", spuse omul. "De fapt doar am auzit despre asta si..."

"In regula" a spus Socrate. "Deci nu stii daca este adevarat sau nu.
    Acum hai sa incercam si al doilea filtru, cel al Bunatatii.
    Ceea ce vrei sa-mi spui despre prietenul meu este ceva bun?"

"Nu, din contra..."

"Deci" a continuat Socrate, "Vrei sa-mi spui ceva rau despre el dar nu esti sigur ca este adevarat.
    Totusi poti sa treci testul, deoarece mai este un filtru: filtrul Utilitatii.
    Ceea ce vrei sa-mi spui despre prietenul meu imi va fi de folos?"

"Nu, nu chiar!"

"Bine", a concluzionat Socrate,
    "Daca ceea ce vrei sa-mi spui nu este nici adevarat, nici bun, nici chiar folositor, de ce ar mai trebui sa-mi spui ceva?"
    (sursa: FB)
    Un site despre

Calypso este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    6

Nu cred ca e forumul potrivit pentru asta.. Eu incerc totusi... Daca o sa fie sters mesajul... Asta este

Sunt indragostita de cineva care nu imi raspunde la fel. am incercat sa ma vad cu altii.. m-am vazut dar gandul mi-e tot la el.. a avut un interes fata de mine mai demult dar nu ne-am pus de acord cu niste chestii.. de ce ma tine asa de mult dragostea fata de el?

Nu stiu ce sa fac. Eu plec din tara curand. Sa il scot la o cafea? Sa nu l scot? Voi ce credeti?

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

te tine pentru ca vrei.

Pot veni voci (desi vad ca nu au venit) sa spuna ca ai ceva de rezolvat cu el dintr-o viata anterioara, ca nu-s ce planeta se-nvarte si astre-au luminat cand v-ati nascut, bobii s-au spart si cartile de tarot freamata , glumesc.

Acum as manca rinichi, dar n-am, maine ma trezesc si-mi amintesc ca aseara am vrut rinichi prajiti, desi nu-mi mai doresc, insa pot trai aseara si sa spun vreau, dar nu gasesc si tot asa ---- si de fapt nici nu mi-au placut vreodata.... si cand ii gasesc fac beahhh.
    De fapt sunt suparata ca nu-mi plac rinichii, cand atator altora le place! Rinichii raman rinichi!

Intre timp cred ca ti-ai baut cafeaua impacata in strainatate, fara iz de rinichi prajiti

Calypso este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    6

Da. Am plecat. Amu am uitat de el. Ai dreptate, Ilia Ai exprimat foarte bine ce am simtit!!!

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Nici o urare, nici o bucurie, nici o vorba, nici......., nimic!
    Craciun binecuvantat, dragilor!
    Va imbratisez cu drag

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

INCHIDE OCHIII …SI SUBCONSTIENTUL TE VINDECA…PUR SI SIMPLU

Nu-i așa că pare foarte simplu?

Faceți acest exercițiu simplu și eficace și veți vedea… Este important ca în timpul efectuării exercițiului Jin Ji Du Li sa ținem ochii închiși.

Atenție exercițiul se face cu ochii închiși!

Exercițiul constă în a sta într-un picior, cu ochii închiși. Atât este tot exercițiul.

Să facem o încercare. Ne ridicăm, închidem ochii și încercăm să stăm drept cu un picior ridicat.

Dacă nu puteți sta în această poziție min. 10 secunde înseamnă că starea corpului vostru arată că aveți 60-70 de ani. Este posibil să aveți doar 40 dar corpul vostru a îmbătrânit mai repede.

Când am citit acest mail mi-am zis: „mare scofală, sunt sigur că-l pot face fără nici o problemă”.

Dezamăgire totală! M-am bucurat însă că am încercat. Am observat că pot face asta destul de ușor cu ochii deschiși, dar este cu totul altceva cu ochii închiși! Nu am putut să stau drept mai mult de 2-3 secunde.

Nu este important să ridicăm piciorul prea sus. Dacă organele noastre interne nu sunt în sincron, ne putem pierde echilibrul și dacă ridicăm piciorul doar puțin.

Chinezii sunt foarte buni cunoscători ai corpului omenesc.

Este liniștitor să știm că prin antrenare și practicare susținută ne putem recâștiga echilibrul.

După părerea specialiștilor chinezi, practicarea zilnică a acestui exercițiu timp de un minut, ne poate feri de demență!

Medicul chinez Zhong Li Ba Ren propune ca la începutul practicării exercițiului să încercați să nu închideți ochii de tot. Pe măsură ce avansați, puteți să o faceți cu ochii complet închiși.

Exercițiul Jin Ji Du Li , practicat zilnic ne poate ajuta la tratarea multor boli, ca de ex.: hipertensiune arterială, diabet, afecțiuni ale coloanei, senilitate.

Cartea medicului chinez Zhong Li Ba Ren intitulată „Mai bine ne ajutăm singuri, decât să așteptăm ajutorul medicilor” care tratează sănătatea noastră, a fost vândută anul trecut în China, în peste 1 milion de exemplare la prima ediție.

Concluzia medicilor chinezi este că bolile corpului omenesc apar atunci când apar probleme de coordonare dintre diverse organe interne, adică atunci când corpul își pierde echilibrul.

Exercițiul Jin Ji Du Li este capabil să regenereze acțiunea reciprocă a organelor pentru ca acestea să funcționeze corect.

În cartea sa medicul Zhong Li Ba Ren spune, că marea majoritate a oamenilor nu pot sta într-un picior, cu ochii închiși mai mult de 5 secunde, dar prin antrenamente zilnice pot depăși chiar și 2 minute. Cu cât mai mult putem sta în această poziție, cu atât mai puțin ni se va părea că este obositoare.

Pe măsură ce veți practica acest exercițiu veți observa o îmbunătățire a memoriei dar și a calității somnului. Dacă practicați zilnic timp de 1 minut exercițiul Jin Ji Du Li nu veți suferi de senilitate.

Medicul Zhong Li Ba Ren e explicat că prin picior trec 6 meridiane importante. Este posibil ca în timp ce stăm într-un picior în timpul exercițiului să simțim în picior o durere. În acest caz organele corespunzătoare meridianului respectiv primesc semnale și încep să reintre în echilibru. Prin această metodă toate canalele corpului nostru se concentrează asupra piciorului.

Practicarea exercițiului are o influență benefică asupra hipertensiunii arteriale și diabetului precum și a bolilor derivate din acestea. Vor înceta ăn scurt timp afecțiunile cervicale precum și ale coloanei. Ajută în mod hotărâtor la îndepărtarea senzației de picioare reci, precum și la întărirea sistemului imunitar.

Nu trebuie să așteptați în practicarea exercițiului Jin Ji Du Li până la apariția unei boli. Poate fi practicat aproape de oricine. Este benefic să se înceapă practicarea lui din tinerețe, căci în acest fel se pot preântâmpina o serie de neajunsuri la vârste înaintate.

Nu este recomandat persoanelor care au probleme cu picioarele, sau celor care nu pot sta timp îndelungat în picioare.
    INCHIDE OCHIII …SI SUBCONSTIENTUL TE VINDECA…PUR SI SIMPLU | Subconstientul genial

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

INCHIDE OCHIII …SI SUBCONSTIENTUL TE VINDECA…PUR SI SIMPLU

Nu-i așa că pare foarte simplu?

Faceți acest exercițiu simplu și eficace și veți vedea… Este important ca în timpul efectuării exercițiului Jin Ji Du Li sa ținem ochii închiși.

Atenție exercițiul se face cu ochii închiși!

Exercițiul constă în a sta într-un picior, cu ochii închiși. Atât este tot exercițiul.

Să facem o încercare. Ne ridicăm, închidem ochii și încercăm să stăm drept cu un picior ridicat.

Dacă nu puteți sta în această poziție min. 10 secunde înseamnă că starea corpului vostru arată că aveți 60-70 de ani. Este posibil să aveți doar 40 dar corpul vostru a îmbătrânit mai repede.

Când am citit acest mail mi-am zis: „mare scofală, sunt sigur că-l pot face fără nici o problemă”.

Dezamăgire totală! M-am bucurat însă că am încercat. Am observat că pot face asta destul de ușor cu ochii deschiși, dar este cu totul altceva cu ochii închiși! Nu am putut să stau drept mai mult de 2-3 secunde.

Nu este important să ridicăm piciorul prea sus. Dacă organele noastre interne nu sunt în sincron, ne putem pierde echilibrul și dacă ridicăm piciorul doar puțin.

Chinezii sunt foarte buni cunoscători ai corpului omenesc.

Este liniștitor să știm că prin antrenare și practicare susținută ne putem recâștiga echilibrul.

După părerea specialiștilor chinezi, practicarea zilnică a acestui exercițiu timp de un minut, ne poate feri de demență!

Medicul chinez Zhong Li Ba Ren propune ca la începutul practicării exercițiului să încercați să nu închideți ochii de tot. Pe măsură ce avansați, puteți să o faceți cu ochii complet închiși.

Exercițiul Jin Ji Du Li , practicat zilnic ne poate ajuta la tratarea multor boli, ca de ex.: hipertensiune arterială, diabet, afecțiuni ale coloanei, senilitate.

Cartea medicului chinez Zhong Li Ba Ren intitulată „Mai bine ne ajutăm singuri, decât să așteptăm ajutorul medicilor” care tratează sănătatea noastră, a fost vândută anul trecut în China, în peste 1 milion de exemplare la prima ediție.

Concluzia medicilor chinezi este că bolile corpului omenesc apar atunci când apar probleme de coordonare dintre diverse organe interne, adică atunci când corpul își pierde echilibrul.

Exercițiul Jin Ji Du Li este capabil să regenereze acțiunea reciprocă a organelor pentru ca acestea să funcționeze corect.

În cartea sa medicul Zhong Li Ba Ren spune, că marea majoritate a oamenilor nu pot sta într-un picior, cu ochii închiși mai mult de 5 secunde, dar prin antrenamente zilnice pot depăși chiar și 2 minute. Cu cât mai mult putem sta în această poziție, cu atât mai puțin ni se va părea că este obositoare.

Pe măsură ce veți practica acest exercițiu veți observa o îmbunătățire a memoriei dar și a calității somnului. Dacă practicați zilnic timp de 1 minut exercițiul Jin Ji Du Li nu veți suferi de senilitate.

Medicul Zhong Li Ba Ren e explicat că prin picior trec 6 meridiane importante. Este posibil ca în timp ce stăm într-un picior în timpul exercițiului să simțim în picior o durere. În acest caz organele corespunzătoare meridianului respectiv primesc semnale și încep să reintre în echilibru. Prin această metodă toate canalele corpului nostru se concentrează asupra piciorului.

Practicarea exercițiului are o influență benefică asupra hipertensiunii arteriale și diabetului precum și a bolilor derivate din acestea. Vor înceta ăn scurt timp afecțiunile cervicale precum și ale coloanei. Ajută în mod hotărâtor la îndepărtarea senzației de picioare reci, precum și la întărirea sistemului imunitar.

Nu trebuie să așteptați în practicarea exercițiului Jin Ji Du Li până la apariția unei boli. Poate fi practicat aproape de oricine. Este benefic să se înceapă practicarea lui din tinerețe, căci în acest fel se pot preântâmpina o serie de neajunsuri la vârste înaintate.

Nu este recomandat persoanelor care au probleme cu picioarele, sau celor care nu pot sta timp îndelungat în picioare.
    INCHIDE OCHIII …SI SUBCONSTIENTUL TE VINDECA…PUR SI SIMPLU | Subconstientul genial

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •