Pagina 2 din 32 PrimulPrimul 123456781222 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 480

Subiect: La o vorba

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Implicit Re: La o vorba

Citat Citat din Ilia Vezi post
    taman voiam sa te intreb cat tine linia aia a stabilitatii
    ca daca-l pui pe un scorpion sa scrie dex-ul, precis definitia stabilitatii este alta, fiind un personaj in continua schimbare, azi, nu mai e ca ieri.
    si tousi el are o linie stabila. are convingerile lui intime si anumite trasaturi temperamentale
    nu poti sa faci un scorpion sa nu mai fie senzual sau sa nu aipe reprezentari puternice despre oameni si evenimente, culori, etc
    emotii f puternice
    doar daca , saracul, a fost facut harcea aprcea d eviata. dar chiar si atunci are puterea de a simti f mare
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

si mai are una, ce iubeste, iubeste pana moare.
    chiar daca se desparte de o persona pe care o iubeste, incompatibilitati, drumuri diferite, tot iubeste acea persoana si-l preocupa.
    nu-si lasa niciodata familia. daca din 7 frati unul ajunge sus si-i trage pe toti dupa el, in 7 din 10 cazuri, ala care trage cu abnegatie caruta cu frati, parinti, rude e scorpion.
    si-apoi sa vezi "suturi" ca de, a incalcat liberul arbitru si a ajutat fara sa i se ceara.
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

in fine, nu vreau sa particularizam discutia si nici sa devina egotica
    la un moment dat, s-a pus intrebarea de ce din cei aproape 1000 (e posibil sa ma insel la nr.) de utilizatori inregistrati activeaza numai cativa?
    tu ce parere ai?
    intrebarea este pentru toti cei care vor sa vina la o vorba.
    si mai ales pentru cei care nu activeaza si stiu cel mai bine, de ce

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

si mai are una, ce iubeste, iubeste pana moare.
    chiar daca se desparte de o persona pe care o iubeste, incompatibilitati, drumuri diferite, tot iubeste acea persoana si-l preocupa.
    nu-si lasa niciodata familia. daca din 7 frati unul ajunge sus si-i trage pe toti dupa el, in 7 din 10 cazuri, ala care trage cu abnegatie caruta cu frati, parinti, rude e scorpion.
    si-apoi sa vezi "suturi" ca de, a incalcat liberul arbitru si a ajutat fara sa i se ceara.
    ce frumos..
    din pacate nu am cunoscut nici un scorpion ... nici macar o scorpioanca.. ma refer asa, cunoscut cu adevarat..

dar cred ca si in privinta mea latura aia , fondul general de scorpion si-a spus cuvantul...

ce voiam sa te iontreb
    conteaza suturile alea? si imbrancitul si lipsa de recunostinta?
    pt mine nu a contat decat o singura data in viata
    in rest am trecut peste si am spus ca e ca la copii. cand se fac bine, dupa raceala, devin obraznici)

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

in fine, nu vreau sa particularizam discutia si nici sa devina egotica
    la un moment dat, s-a pus intrebarea de ce din cei aproape 1000 (e posibil sa ma insel la nr.) de utilizatori inregistrati activeaza numai cativa?
    tu ce parere ai?
    intrebarea este pentru toti cei care vor sa vina la o vorba.
    si mai ales pentru cei care nu activeaza si stiu cel mai bine, de ce
    da, buna iontrebare..
    pai e la fel ca in viata.. cativa actioneaza si restul iau de-a gata..

la un mom dat, cineva a zis pe aici ca aveti grija ce spuneti ca forumul este monitorizat si se tine cont de tot ce spuneti.
    ei si? as spune pt a nu stiu a cata oara...

multi si-au creat o imagine si nu vor sa si-o strice..
    altora le este teama
    iar multi se tem ca daca ar pune intrebari ar parea nestiutori sau prosti. si le e rusine

altii nu au timp

e ca la scoala
    unora nu le place sa scrie. considera ca nu sunt suficient de "talentati"

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

de fapt, cred ca cel mai bine ar fi sa raspunda macar aici, cei ce nu prea scriu de obicei.. care sunt motivele pt care nu "indraznesc" sa se manifeste

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

da, s-au mai dat raspunsurile astea, intr-un fel sau altul.
    unii chiar s-au inchipuit in relatia lider-turma, cosmetizata apoi cat s-a mai putut (inchipuirea)
    Insa nici unul din cei care activeaza nu s-a gandit, daca e vina mea??
    ia sa fac o introspectie, sa ma inchipui unul nou venit.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

eu personal, am observat ceva, societatea cu clasele ei sociale e asa de in sange, incat se manifesta la greu si pe forum.
    si daca esti nou, ar fii bine sa vii cu ceva "diplome grele" ca sa fii acceptat in "cartier".
    si daca unul din cartier s-a simtit lezat faci la rapid cunostinta cu toata "haita" si "haita" musca.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

sa dau si exemple, ca asa sta frumos.
    intra unul nou - petru777, ii simteai bucuria de a descoperi un forum de spiritualitate, dorinta de a-si spune si el cuvantul, ce-i drept avea vazduhul lui, insa ce conteaza, toti avem.
    pune o tema in discutie, in loc de raspuns la teme sau reorientari cu intelegere, explicatii, de obicei primeste atac la person, striga din toti rarunchii si spune ca nu a venit sa se certe cu cineva, degeaba. Orice spune, e "halit". i se descopera repede si trecutul si faptul ca a activat pe un site de matrimoniale, e declarat repede mincinos, dupa care un admini pentru a linisti un user, incalca si deontologia oricarui forum si destainuie zona de unde "activeaza" omul (scrie la calc), desi nu se dovedise ca distribuie droguri, iar noi nu eram de la politie.
    de curiozitate, cand ai timp, te rog sa citesti toate posturile lui petru777 si raspunsurile la ele.
    la un moment dat ma gandeam sa deschid un topic numit "gazeta de perete", in care sa postez "perlele" de pe forum, insa nu stiu cat e de suportat pentru ca ego-ul e invers proportional cu umorul.
    omul ala asa cum era el, nu a jignit desi a fost jignit, s-a retras.

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

da, s-au mai dat raspunsurile astea, intr-un fel sau altul.
    unii chiar s-au inchipuit in relatia lider-turma, cosmetizata apoi cat s-a mai putut (inchipuirea)
    Insa nici unul din cei care activeaza nu s-a gandit, daca e vina mea??
    ia sa fac o introspectie, sa ma inchipui unul nou venit.
    nu stiu despre ce vb. aia cu liderul nu o cunosc.

in ce priveste introspectia eu cred ca fiecare si-a facut-o la un mom dat. eu, dupa episoadele cu stersul de ex. si cred ca si altii. iar daca nu, ar fi biune s ao faca, asa e.

se mai intampla ceva interesant. am observat de 2 ori pana acum. de ex sa scrii un mesaj d e raspuns, cu cele mai bune intentii si chiar dorind sa iti spui parerea, care de altfel ti-a fost ceruta si sa constati ca ai fost interpretat intr-un mod care nici macar nu ti-a trecut prin minte. daca prevedeai era bine, pentru a-l evita. si atunci e greu, pt ca iti faci griji ca orice ai spune este privit din alta perspectiva. asta e si motivul pentru care scriu ce gandesc de obicei fara sa mai inter-relationez cu altii,
    de multe ori mi s-a raspuns nu mie, ci celei pe care o credeau ei ca as fi. pt ca uneori oamenii au impresia ca daca ei te vad o pers importanta , te vezi si tu. si poate tu esti in pielea ta un om care nus e crede buricul pamantului. de multe ori ti se raspunde considerandu-se apriori ca te crezi cum te vad altii.
    te trezesti cu etichete si atunci unii se pricep mai bine sa taca decat sa raspunda. altii raspund , cum fac eu, si in loc de a fi luate cuvintele ad-literam sunt luate ca riposte. am fost nevoita de cateva ori s aprecizez ca nu ma intereseaza polemica, si ca astept un raspuns pe bune. fireste, totdeauna e loc d emai bine.

au fost si cazuri in care faptul ca am avut alte pareri a fost considerat aroganta. si mai ales faptul ca am incercat sa aduc argumente pentru ceea ce spuneam. dar toate trec..eu personal nu pun la suflet..

a, si inca ceva
    au fost numeroase persoen care nu mi-aui scris pe forum ci direct pe adresa d e mail spunand ca nu vor sa faca publice problemele lor dar ca si-ar dori sa discute problema respectiva cu mine

si au evitat forumul

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

unii, ca sa le pice bine, pot numi asta, selectie.
    insa mie mi se pare normal, ca atunci cand iti pui intrebarea - de ce?
    si cauti sa afli si un raspuns, mai intai te uiti acolo unde vezi cel mai repede.
    la cei care au activat putin, dupa care brusc nu au mai activat.
    si citesti, ca esti pe forum.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Citat Citat din Camelia Vezi post
    se mai intampla ceva interesant. am observat de 2 ori pana acum. de ex sa scrii un mesaj d e raspuns, cu cele mai bune intentii si chiar dorind sa iti spui parerea, care de altfel ti-a fost ceruta si sa constati ca ai fost interpretat intr-un mod care nici macar nu ti-a trecut prin minte. daca prevedeai era bine, pentru a-l evita. si atunci e greu, pt ca iti faci griji ca orice ai spune este privit din alta perspectiva.
    este adevarat ce spui.
    insa cu rabdare si intelegere se pot deslusii toate, important este sa nu fie rea vointa.
    am intervenit odata intr-o discutie cu sectarii si parintele Cleopa, intentia nu a fost de a tine cu unul sau altul din cei doi aflati intr-o controversa. Insa de atunci, floare_de_colt nu a mai activat. Nu stiu daca am avut vreo contributie la asta, m-a framantat, in sensul ca mi-a parut rau. Daca s-a suparat, a inteles gresit.
    Insa in cazul asta efectul conteaza si imi cer iertare. Floare de colt, te rog sa ma ierti.
    Eu nu mi-am permis sa afirm ca parintele Cleopa greseste, ci am spus ca e greu ca unul de rand sa inteleaga un maestru si actiunile lui, e gresit cand luam noi cuvintele lui motamo

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

unii, ca sa le pice bine, pot numi asta, selectie.
    insa mie mi se pare normal, ca atunci cand iti pui intrebarea - de ce?
    si cauti sa afli si un raspuns, mai intai te uiti acolo unde vezi cel mai repede.
    la cei care au activat putin, dupa care brusc nu au mai activat.
    si citesti, ca esti pe forum.
    aici tre sa spun ca e drept ce spui tu dar ca nu am procedat niciodata asa.
    nu prea am timp si stau si prost cu vederea si cand obosesc deja nu mai vad nimic., ca sa fac economie de vedere, intru numai acolo unde cred eu ca ma intereseaza si citesc sau scriu . dar nu mai "pierd" vremea cu alte analize.
    poate fi o dovada de suficienta, e drept. alteori imi e rusine pur si simplu sa intru pe cate un subicet pt ca mi se pare ca emite asa o intimitate si parca nu as vrea sa pic precum musca in lapte. nu imi explic bine reactia asta, dar asa e.

eu am avut o problema cu cei care decretau cate ceva cu aerul ca aia e si altcum nu. ))))))))))))daaaaaaaaaaa. aici reactionam si eu.sau la cei care faceau cu degetelul altora de parca ei nu erau oameni si nu greseau. si aici poate m-a mai piscat un spiridus de limba.. hihi

sa caut petru...
    ce rau imi pare.. sper sa nu fiu si eu printre cei care i-au tras in cap... asa din inconstienta.. doamne, sper sa nu...))

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Mai exista si varianta ca Floare de colt, care era insarcinata daca nu ma insel, sa se ocupe de bebeul ei si sa nu mai aiba timp de glumite.
    Dumnezeu sa-ti binecuvanteze pruncul!

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Mai exista si varianta ca Floare de colt, care era insarcinata daca nu ma insel, sa se ocupe de bebeul ei si sa nu mai aiba timp de glumite.
    Dumnezeu sa-ti binecuvanteze pruncul!
    aaa da
    daca era insarcinata atunci sigur are un program facut d e bebe strumf si nu mai are timp de noi
    din 3 in 3 ore ... nu mai stie de net...

daca e asa o felicit si eu si ii doresc sanatate. si bebe fericit

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •