Rezultate de la 1 la 12 din 12

Subiect: nuj ce sa ma mai fac

rocsy este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    3

Implicit nuj ce sa ma mai fac

acum 1luna mi-am inc viatza sexuala,a ft contact protejat, folosind
    prezervativul, chiar si aja nu a term in mn...insa trb sa imi vina menstruatia
    acum 1sapt..si nu a ven...ce ar putea fi?nu crd k se pune probl de sarcina.sunt
    putin racita''jos'',ar avea vreo leg cu asta oare si sa imi intarz?va rog eu
    spuneti si voi parerea voastra...ms anticipat.stazi mi-am fc un test de sarcina
    dupa 1luna jumatate de la contact si deasemea 1luna de can mi-a intarz
    menstr..mi-a iejit negativ din fericire...da' nuj dc imi intarzie..o fi de la
    raceala?azi am ft la medicul de familie si mi-a dat trimitere maine ptr nijte
    analize,menstr tot nu mi-a ven...voi credeti k as putea fi insarcinata chiar dk
    am av contact protejat si fara ''accidente''? sau intarzierea ar avea si alte
    cauze?sunt ft stresata de cand nu mi-a ven..nuj cs ma mai fac. mie frik sa nu-mi
    apara maine la rezultat l analize k sunt...dk ''o sa fiu '' sa zicem..o sa scrie
    pur si simplu k sunt insarcinata
    Ultima editare de lovelife : 15 oct 2008 la 18:11

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: nuj ce sa ma mai fac

Stai linistita nu esti insarcinata, dupa inceprea vietii sexuale este normal sa apara diverse dereglari ale ciclului

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    3

app stie cnv cum se numeste sarcina in termeni medicali?sau e tot sarcina?adik la afisarea rezultatelor maine,dk as fi insarcinata,cum o sa scrie?se pricepe careva?va rog eu mult

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

pai depinde pentru ceai facut analize

-

mariuskl este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    16

Sunt normale astfel de dereglari, mai ales dupa inceputul vietii sexuale. Nu te chinui prea tare cu asta.

Si daca te duci sa faci analize te poti uita de sinonime: gestatie, graviditate

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

De obicei apare in "analize"-ce fel de analize?-"uter gravid" in X saptamani(singura " analiza" poate fi ecografia in cazul acesta).
    Dereglarile nu sunt normale,cu exceptia chisturilor(ai mai avut dereglari?),sau daca exista " soc emotional".
    Socul emotional poate fi cauza-sau contact mai putin protejat decat crezi.
    Mai fa un test de sarcina cand crezi ca ar fi 2 luni de la contact si nu te baza pe medicii care te " controleaza".Unii te controleaza de te trezesti peste cateva luni ca ceri ajutor de maternitate la primarie.
    Si domnul "protejat" unde este?Mai este?
    Nu trebuie sa-mi raspunzi mie ,ci gandeste-te bine si ia masuri fara panica.
    Iti tin pumnii.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Astellas este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    3

pozitiv, cred. dar stai linistita, n-o sa scrie asa.

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    3

astazi mi-a ven menstr dupa 2 luni de intarz:P si 5teste negative.ms mult ptr sfaturi.au contat mult ptr mn

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Sa iti fie de bine, si sa nu mai intri asa de repede in panica

-

enya este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    3

Sa iti mai dau un sfat...scrie corect romaneste..ca limba asta veche de mai mult de doua mii de ani se pierde din cauza generatiei voastra....de unde atata "k' "tz"...cuvinte neterminate....Ma ingroziti !

Tixti este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

LOL, cam cu intarziere, poate in astia doi ani, a ramas si insarcinata, a devenit si mamica si poate a invatzat sa scrie si romaneste.
    Dumnezeu ne iubeste pe toti

enya este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    3

Citat Citat din Tixti Vezi post
    LOL, cam cu intarziere, poate in astia doi ani, a ramas si insarcinata, a devenit si mamica si poate a invatzat sa scrie si romaneste.

Atat de tare ma enervez cand vad lucruri de genul asta incat nici data n-am mai vazut-o

plus sunt noua pe forum

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •