Pagina 1 din 6 123456 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 77

Subiect: Farmece

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Farmece

Nu stiu daca am incadrat bine subectu'...daca nu, mii de scuze...

As vrea sa stiu:

1. Biserica si practicile ortodoxe pot desface farmecele?

2.Pt a desface farmecele, cel in cauza (care are farmece) trebuie sa ia atitudine (maslu, acatiste, slujbe, spovedanii, impratasire) sau poate si un alt membru al familiei sa "munceasca' in locul lui? Cel care are farmece este ateu, n-are treaba cu biserica.Nu o huleste, dar nici nu intra in ea.Nu practica. Crede ca exista Dumnezeu si atat.

3.Se pot desface farmece prin terapie IE pe poza, fara ca cel care are farmecele facute sa stie ca e lucrat, fara ca el sa faca nimic?

4. Daca eu ma agit pt un ateu cu farmece si reusesc cu ajutorul cuiva sa i le dezleg, iau asupra mea vreo incarcatura nedorita?

Multumesc anticipat stiutorilor!
    PS: nu e pura curiozitate. Am nevoie sa aflu raspunsurile la intrebarile de mai sus.
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: Farmece

Se poate si prin biserica, prin post, spovedanie, fapte bune, sa ierte pe cei care le-a facut rau, si sa ii iubeasca, sa trmitia inapoi spre faptuitorulu farmecelor numai ganduri bune si dragoste crestineasca si farmecele dispar

Asazisele farmece se pot anihila si prin tehnicile specifice din inforenergetica destul de usor, si daca faci fara dusmanie sau ura, cu iubire de Hristos nu te ating de loc.

Si da se pot anihila farmecele si facute asupra ateilor, ca la ei si la cei prea putin credinciosi se prind farmecele, la oamenii care sunt buni, curati si il slujesc pe Dumnezeu nu se prind

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Multumesc, Catalin.

Punctul 4, te rog din suflet, raspunde-mi si la intrebarea aia...Si la 2...
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

este rapsuns si pt punctele alea, sunt un pic amestecate raspunsurile mele

-

Tixti este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Adica Etienne, daca ai o tzara de credinta si de iubire crestineasca si daca crezi cu hotarare in Dumnezeu si daca nu crezi deloc in farmece, superstitii si alte alea, poti sa faci orice, ca nu se prinde nimic de tine. Poate sa iti faca oricine si ritualuri vodoo ca tot nu te lipesti. Aasa ca poti ajuta fara probleme pe oricine ca nu iti face rau. Dimpotriva, ai de castigat.
    Dumnezeu ne iubeste pe toti

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din Tixti Vezi post
    Adica Etienne, daca ai o tzara de credinta si de iubire crestineasca si daca crezi cu hotarare in Dumnezeu si daca nu crezi deloc in farmece, superstitii si alte alea, poti sa faci orice, ca nu se prinde nimic de tine. Poate sa iti faca oricine si ritualuri vodoo ca tot nu te lipesti. Aasa ca poti ajuta fara probleme pe oricine ca nu iti face rau. Dimpotriva, ai de castigat.

Multumesc, Tixti!
    PS: mi-a fost dor de tine!

Catalin, revin maine, ca se pare c anu am inteles tot. Thanks oricum!
    ...Puiu la ele!

savanah Avatar
    savanah este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    338

Sfintul Maslu este o slujba extrem de puternica impotriva oricaror vraji, blesteme, etc.
    De preferat sa participi la o slujba tinuta de doi-trei preoti (in general la manastiri) si mai multe spatamini la rind (mai multe vineri la rind, sau mai multe dimineti -dupa slujba de noapte- cind calugarii ieromonahi fac Sf. Maslu)
    Niciodata nu va exista vreo rugaciune de dezlegare care sa conditioneze ridicarea relelor de la un crestin cu conditia sa le preia un alt crestin!
    La Sf. Maslu poti duce haine pe care le va purta cel pentru care te rogi (maieu, camasa, etc) si care i le dai dupa aceea. Tot aici dai pomelnic cu numele tuturor celor din casa celui pentru care te rogi, si aduci faina alba si ulei. Aceste ingrediente le iei dupa slujba si le duci in casa acelui om si le folosesti la mincare, iar uleiul il arzi in candela lor.
    Dar cel mai bine vorbesti cu un preot in virsta sau cu un calugar. Poate nu e vorba de vraji.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Savanah... cred ca "vrajile" si alte alea se duc de la om si cu ajutorul lui. Daca impricinatul nu are pe Dumnezeu in suflet, poti sa te faci si calugar la Muntele Athos, ca pe sarsaila tot nu-l scoti dintr-ansul. Am cunoscut pe cineva cu patima bauturii. Nevasta-sa a fost si la biserica, a facut si toate cele randuite, a dus la preoti si lucruri de-ale omului. S-a vindecat miraculos la un moment dat (dupa ce a divortat crestina de el ). S-au impacat si traiesc impreuna, dar de bautura tot nu s-a lecuit. Are perioade cand o lasa si perioade cand o ia de coada.
    Am cunoscut si pe cineva (o fata) care avea "cununiile legate". Ce inseamna asta, n-am stiut niciodata si nici nu voi sti vreodata. Maica-sa ii baga mereu in cap ca ea are cuniniile lagate, ca e "lucrata", etc. Tipa in loc sa o doara-n cot de poveste, era mereu depresata si pierduta in spatiu, ca vai tu, ea nu o sa cunoasca niciodata iubirea adevata si Fernando si Alvaros din poveste nu o vor vedea niciodata. Din chestii de-astea ajungi aproape de lucruri nebunesti (sinucidere sau alte alea). Normal ca pe mine ma amuzau astea si o rugam sa imi explice si mie cum e sa ai cununii legate. Acuma e maritata si e in Canada. Cum a scapat de legaturi, habar n-am, dar pentru mine astea sunt abureli. Si exemple sunt multe. Dar cred ca toate pleaca numai de la cel care crede ca sufera de vraji si alte alea.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Daca este sub blesteme sau vraji, suferindul numai are liber arbitru complet, ajutorul oferit il ajuta sa redoabandeasca liber arbitru, cu sau fara participarea lui, apoi cand are libertatea completa de a aalege numai poti sa faci nimic fara implicarea respectivului

-

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Cata, te intreb si eu de curiozitate. Cine i-are face farmece unui om absolut nevinovat, banal, anonim total... Un anonim insurat, cu doi copii, cu un serviciu banal, cu amici oarecare etc... Pe mine ma depasesc astea. Inteleg sa ai dusmani cand esti o persoana publica, dar un anonim?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Mai fac diversi vecini, unii individiosi la care li se pare ca atunci cand ai sapat gradina ai gasit un ulcior de bani, sau i se pare unuia ca te-ai uitat stramb la nevasta lui, sau una muiere care vrea sa te amorezezi de ea, ca i-ai cazut cu tronc, prostia omeneasca este mare si isi gaseste mereu motive de a a iesi in fata.
    De exemplu mie mi-au facut diversi diverse, dar nu mau interesat ca daca ma strdui sa fac ceea ce trebuie, ni nu se ating de tine, si uneori in legile divine cei care fac farmece asupra celui care nu le merita le primesc tot ei inapoi.
    Morala tu ocupate de treburile lui Dumnezeu si nu iti fa griji de astea
    Adevarul este ca sunt unii din astia care fac magie neagra si sunt foarte puternici si f bine pregatiti, dar aia nu se vor lua de un om simplu, aia o fac cu motivatii clare si cu interese mari , nu isi cheltuie energia pentru un inginer simplu acolo cu nevasta si 2 copii

-

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din Tixti Vezi post
    Cata, te intreb si eu de curiozitate. Cine i-are face farmece unui om absolut nevinovat, banal, anonim total... Un anonim insurat, cu doi copii, cu un serviciu banal, cu amici oarecare etc... Pe mine ma depasesc astea. Inteleg sa ai dusmani cand esti o persoana publica, dar un anonim?
    Tixti, oamenii banali au facute vraji, nu oamenii publici. Sau si, si.
    Dusmani ai si in anonimat.
    ...Puiu la ele!

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din savanah Vezi post
    Sfintul Maslu este o slujba extrem de puternica impotriva oricaror vraji, blesteme, etc.
    De preferat sa participi la o slujba tinuta de doi-trei preoti (in general la manastiri) si mai multe spatamini la rind (mai multe vineri la rind, sau mai multe dimineti -dupa slujba de noapte- cind calugarii ieromonahi fac Sf. Maslu)
    Merg la Sf maslu tinut la una din biserici de 2 preoti, la alta de 7 preoti. Merg 7 sau 9 dati consecutiv.

Tot aici dai pomelnic cu numele tuturor celor din casa celui pentru care te rogi, si aduci faina alba si ulei. Aceste ingrediente le iei dupa slujba si le duci in casa acelui om si le folosesti la mincare, iar uleiul il arzi in candela lor.
    Inca nu stiu cum sa dau un pomelnic, nu am mai dat pana acum, dar intreb la manastirea respectiva unde voi da, ce si cum.

Dar cel mai bine vorbesti cu un preot in virsta sau cu un calugar. Poate nu e vorba de vraji.
    Este sigur vorba de farmece. Plus ca avem si eu si sotul blesteme in neam (in fiecare in parte), neamul meu a tot avut farmece facute, neamul sotului si blesteme si farmece. Deci, incarcatura mare, care trbuie cumva curatata.
    ...Puiu la ele!

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Catalin, este pacat sa apelezi la o descantatoare/desfacatoare ce-o fi aia, care sa desfacata farmecele? AM inteles ca numai prin biserica, cu toate practicile religioase, farmecele nu se dezleaga. In skimb, se pot dezlega de catre cineva care se pricepe (femei/babe ). Sa apelez la asa ceva?

Tixti, pana de curand, nu credeam nici sa ma pici cu ceara nici in descantec, nici in deoki, nici in farmece sau blesteme. Acum...ce sa zic...
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Fata draga, asa zisele farmece se pot anihila foarte simplu folosind cele invatate la cursurile de inforenergetica, aceste farmece nu sunt decat energii si informatii directionate de un amarat care isi spune vrajitor sau descantator, si sa nu te duci la vrajitoare, raul se poate scoate doar cu bine, nu si cu lucruri dubioase
    PS Poate ajung o data in Bucuresti sa vorbim fata in fata, dar nu stiu cand

-

Pagina 1 din 6 123456 UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •