Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 123456 UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 77

Subiect: Farmece

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: Farmece

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Am sa-mi cumpar si Acatistul Sf Ciprian. Ca cica ajuta. De ce cica, sa nu ma intrebe dl Furtuna!
    Nu va intreb pentru ca stiu ca va va folosi.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Nu va intreb pentru ca stiu ca va va folosi.

OMULE !

L-am luat! SI pt mama, si pt mine, si pt sot!

Acum, sa vedem care citeste mai repede!!!
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Etienne Vezi post
    L-am luat! SI pt mama, si pt mine, si pt sot!

Acum, sa vedem care citeste mai repede!!!
    Puteti sa o luati mai usurel! Partea spirituala nu prea poate face obiect de concurs. Acatistele, ca si orice rugaciune trebuie sa faca sa cante corzile sufletului iar mintea sa stea cumintica. Se poate citi si pe diagonala cam cum este obisnuinta pe forum numai ca nu este de nici un folos, ba va face sa si pierdeti vremea pe deasupra.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Puteti sa o luati mai usurel! Partea spirituala nu prea poate face obiect de concurs.

Ei, era un fel de-a spune!
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

hai_duc este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    66

in unele carti exista o "definitie" generala.
    daca crezi ca ai putere sa ' farmeci' poti sa fi 'fermecat' . e ca o usa. o deschizi sa blestemi, tot prin ea poti fi afectat de aceleasi tipuri de farmece, si/sau ..

credinta. te apara.

se mai spune ca orice rau contine si samanta proprie distrugerii sale.(valabil si pentru bine?) seamana cu simbolurile ying yang.

spunea parintele Steinhardt despre 'dreapta masura'.. dreapta masura in toate...
    Quis custodiet ipsos custodes ? cine-i va pazi pe paznici?

daruind vei dobandi

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Vei primi mereu ceea ce ai daruit dar de amploare mai mare

-

Mihaitza Avatar
    Mihaitza este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    356

De ce sunt atat de preocupati copchiii din ziua de azi de vraji si de vrajitori? Noi eram de matematica si de olimpiade)Sau de fotbalul de pe maidan.
    Oare asta le va afecta in vreun fel viitorul?

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Stai linistit putini sunt ocupati de asta multi sunt preocupati de sex, messenger, ipod si altele mai moderne nu de vraji magie etc
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din Mihaitza Vezi post
    De ce sunt atat de preocupati copchiii din ziua de azi de vraji si de vrajitori? Noi eram de matematica si de olimpiade)Sau de fotbalul de pe maidan.
    Scoala(adica cei care iau deciziile din intuneric) a inceput sa manipuleze informatia... spaland efectiv mii de creiere... Faptul caci anumiti copii desi au potential de a invata refuza sa faca acest lucru... este ptr a se proteja... cel putin noile generatii or sa respinga mai tot ce inseamna sistem mainipulator...

Ar trebuie sa va ganditi la chestia asta... ptr ca vremurile se schimba... si manipularea acum e pe fata... si chior de esti o vezi...

Cat despre Farmece... cu cat iti sacralizezi viata mai mult cu atat mai usor iti vine sa te protejezi de acestea...
    Pur si simplu cand este lansat un atac spre tine...acesta se intoarce inapoi la sursa(amplificat) fara macar sa ai habar...ca ai fost atacat... la atacurile foarte puternice ...cand se intorc la sursa acestea il pot chiar omora pe cel care le-a savarsit...
    daca ai o vibratie ridica... atacut este de vibratie joasa si nu te poate afecta... nu poate intra pe aceiasi unda cu tine... asa ca se intoarce...
    Ultima editare de Alchimiel : 14 dec 2008 la 20:12

cosmin_rei este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    81

"daca ai o vibratie ridica... atacut este de vibratie joasa si nu te poate afecta... nu poate intra pe aceiasi unda cu tine... asa ca se intoarce..."

Frecventa vibratiei tale nu este intr-un singur plan. Dezvoltarea capacitatilor paranormale este egala in orice directie o ia practicantul. Nivelul la care nu vei mai fi atins este cel de Sfant, asta insemnand ca ai trecut la o frecventa a vibratiei in domeniul de frecventa superior care nu mai are corespondent in domeniul de frecventa inferior. Ridicarea in vibratie deci creste nivelul de responsabilitate (fiind atacat) dar si de rasplatire (si sustinut), alegerea depinzand de tine.

Eu nu m-as culca pe-o ureche in ideea ca am nu stiu ce initiere dar nu respect principiile in care am fost initiat fiindca nu stii ce te asteapta dupa colt. De aceea orice sistem da si metode de purificare si protectie ca in cazul in care o dai in bara sa nu fii imediat doborat ci sa ai timp sa-ti recunosti greseala.

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

eu nu vb de initieri... eu ma refeream la cei care au o vibratie ridicata...
    acele tehnci de protectie nu sunt destul de bune ptr a te proteja in totalitate...
    spre exemplu cei protejati de Arhanghelul Rafael (care are cea mai ridicata vibratie dintre arhangheli...sa nu intelegeti gresit aceasta afirmatie)... este foarte putin afectat de vraji... vrajile fiind efectiv respinse (fara ca individul sa stie)... ele intorcandu-se la sursa... de aceea vrajitorii si-au dezvoltat anumite tehnici de redirctionare(care nu au efect totimpul)... deoarece in caz de esec... vraja se intoarce instantaneu (mult mai puternica)... provocand uneori chiar moartea vrajitorului...

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Are dreptate cosmin, si eu am intalnit multe persoane care au facut un curs doua, au trecut prin nu stiu ce initiere si se cred invulnerabili, adevarul este ca invulnerabili erau doar putin dintre sfinti, ce este drept cu cat estei mai aproape de dumnezeu esti mai putin vulnerabil, dar invulnerabil devii cand atingi anumite planuri ale pefeciunii
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Are dreptate cosmin, si eu am intalnit multe persoane care au facut un curs doua, au trecut prin nu stiu ce initiere si se cred invulnerabili, adevarul este ca invulnerabili erau doar putin dintre sfinti, ce este drept cu cat estei mai aproape de dumnezeu esti mai putin vulnerabil, dar invulnerabil devii cand atingi anumite planuri ale pefeciunii
    despre acele persoane vb si eu... si nu despre asa zisii initiati...

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Mihaitza Vezi post
    Probabil ca de la Harry Potter.
    Discutam astazi cu un coleg de serviciu, care-mi spunea ca astepta vacanta de iarna ca sa se dea cu sania pe saturate. Acum nepotul lui asteapta vacanta ca sa stea pe calculator tot pe saturate.
    E o anumita fuga de realitate, catre virtual, care pare mai usor de transformat. Dar cum atractia catre fabulos a existat dintotdeauna, mi se pare mai potrivit sa privim mai optimist situatia. Ce n-ati auzit de bolile copilariei care vin si trec. Si creeaza imunitatea necesara.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Nici parintii nu mai lasa sa stea copii afara la joaca singuri, ii tin mai mult in casa, si in loc de comunicare cu alti copii nu au incotro si trebuie sa se joace singuri, pentur ca acumparintii numai fac 2-3 copii ci unul singur, si un copil nu prea are frati cu care sa se joace
    Un site
    si un

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 123456 UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •