Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 123456 UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 77

Subiect: Farmece

Tixti este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Talking Re: Farmece

Citat Citat din Catalin Vezi post
    Mai fac diversi vecini, unii individiosi la care li se pare ca atunci cand ai sapat gradina ai gasit un ulcior de bani, sau i se pare unuia ca te-ai uitat stramb la nevasta lui, sau una muiere care vrea sa te amorezezi de ea, ca i-ai cazut cu tronc, prostia omeneasca este mare si isi gaseste mereu motive de a a iesi in fata.
    De exemplu mie mi-au facut diversi diverse, dar nu mau interesat ca daca ma strdui sa fac ceea ce trebuie, ni nu se ating de tine, si uneori in legile divine cei care fac farmece asupra celui care nu le merita le primesc tot ei inapoi.
    Intrebare: cand iti face cineva vraji, stii ca ti-a facut? adica simti ceva, cumva? ca simte cel de langa tine, asta imi inchipui, dar subiectul stie ca a intrat vraja in dansul?
    Ca as vrea sa stiu si eu daca imi face vraji vreo domnishoara. Ca sa stiu sa n-o alung chiar imediat, o mai las cateva zile.
    Se intampla cateodata sa vezi un om normal si dupa o luna doua sa auzi ca s-a luat de bautura, tzigari, droguri, muieri sau alte alea. Si ma intreb cateodata daca e facatura sau prostie omeneasca? sau si una si alta.
    Dumnezeu ne iubeste pe toti

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Re: Farmece

Fata draga, asa zisele farmece se pot anihila foarte simplu folosind cele invatate la cursurile de inforenergetica, aceste farmece nu sunt decat energii si informatii directionate de un amarat care isi spune vrajitor sau descantator, si sa nu te duci la vrajitoare, raul se poate scoate doar cu bine, nu si cu lucruri dubioase
    PS Poate ajung o data in Bucuresti sa vorbim fata in fata, dar nu stiu cand
    Dragul meu, am vorbit deja cu cineva (terapeut IE) din Bucuresti si...partea proasta consta in faptul ca eu si familia mea stam in directa apropiere a celui care are farmece. In plus, cel care are farmece este tatal meu. Farmecele pt el se pare ca s-au extins si la noi (la mine si sot).IE se anihileaza la mine, sot, copil, dar revenind acasa intram iarasi in rezonanta cu ce emite tata si tot asa, ne invartim intr-un cerc vicios. Concluzia : ar trbui sa ne mutam de acolo, dar nu putem.Si sa nu mai intertinem cu tata nici un fel de contact/relatie.Asta nu se poate. In plus tata merge periodic in apropierea celei care a facut farmece si, posibil ca acestea sa se reinnoiasca.

Am postat aici nelamuririle mele, ca voiam sa mai stiu ceva pareri, in special ale celor ce au facut cursurile IE.

Despre babe si alte alea, am inteles ca cele care lucreaza pt BINE, nu ar face decat bine.Acum, nu stiu ce sa zic, simt o teama de babe, vrajitoare ...e ceva ce ma depaseste insa, daca asta ar fi o solutie mai puternica decat procedurile IE...
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din Tixti Vezi post
    Intrebare: cand iti face cineva vraji, stii ca ti-a facut? adica simti ceva, cumva? ca simte cel de langa tine, asta imi inchipui, dar subiectul stie ca a intrat vraja in dansul?
    Ca as vrea sa stiu si eu daca imi face vraji vreo domnishoara. Ca sa stiu sa n-o alung chiar imediat, o mai las cateva zile.
    Se intampla cateodata sa vezi un om normal si dupa o luna doua sa auzi ca s-a luat de bautura, tzigari, droguri, muieri sau alte alea. Si ma intreb cateodata daca e facatura sau prostie omeneasca? sau si una si alta.
    Inca nu m-am prins daca intrebi la misto sau nu.
    Ca sa stiu cum raspund!

Pup!
    ...Puiu la ele!

savanah Avatar
    savanah este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    338

Greseala mea, pomelnicul este o mica lista cu numele de botez al celor pentru care te rogi (si subliniez nume de botez, pentru ca daca cineva este strigat Titi si este botezat Constantin, nu folosesti apelativul scurt). Pe o bucata de hirtie scrii sus Vii si apoi insiri, unul sub altul numele persoanelor din familie, a prietenilo, inclusiv al celui pe care il suspectezi ca ar face farmece.

da, Tixti, sunt ferm convinsa ca vrajile, cu toata suita lor, nu se prind de cel care crede in puterea dumnezeiasca. Am sa iti dau un exemplu, trait si vazut de mine nu odata ci ani la rind. Am mai spus pe aici ca eu sunt nepoata de preot. Vacantele mele se petreceau in curtea bunicilor, indiferent pe unde era purtat bunicul cu parohia in care slujea. Ei bine, intr-un an a fost repartizat intr-un sat in care biserica (extrem de veche, de altfel) era asezata la intersectia a trei drumuri. Niste ulite amarite, inglodate, dar era totusi o intersectie de trei drumuri. Alaturi de biserica era si casa parohiala. Evident, bunica avea in grija toata curtea pe care trebuia sa o intretina curata, maturata si plina de flori.
    Oamenii mai batrini din sat au cam plins-o pe bunica; ea nu a inteles de ce pina cind, intr-o dimineata, a gasit aruncat peste gardul bisericii, in curte, citeva gramajoare invelite in cirpe. Le-a ridicat si s-a uitat sa vada ce sunt, poate si-a pierdut cineva pachetul. Erau pene de gaina (negre, evident), bani gauriti stropiti cu singe, cilti si alte mizerii din astea, innodate in fisii de camasa sau de fusta.
    Asta a fost doar inceputul. Ani la rind, mai ales in preajma unor sarbatori semnificative, gaseam zeci de mizerii aruncate. Le maturam si le aruncam pe foc, ca sa putem pregati curtea bisericii pentru slujba care urma.
    Babele din sat spuneau ca aruncau acolo vrajile pentru ca era un loc special, aflat la intersectia celor trei drumuri si se minunau tare ca nu se prindea nimic de bunica sau de mine care, copil fiind, o ajutam la treaba.
    Chestia care ma dezgusta cel mai mult era cind stropeau gardul cu singe de la gainile care le taiau chiar acolo. Cind participam la spalarea si varuirea gardului aveam grija sa cer acces la borcanele cu dulceata, drept recompensa
    Realitatea e ca si acum imi amintesc senzatia ca eram acoperita, pazita de un fel de strat de bine, de calm prin care nu putea trece greata si frica de porcariile alea (eu imi imaginam ca primeam un fel de mantie care ma ferea de orice, apoi cind am crescut am realizat ca binele asta era mult mai inalt, mai special). Starea asta ma insoteste si azi cind vad lucruri care au atingere cu vrajile.
    Oricum , pentru cei care au probleme cu asa ceva le recomand cu tarie slujbele Sfintului Maslu si Rugaciunile (sau Moliftele) Sfintului Vasile. Acestea din urma, citite de preoti cu har si cu credinta fac minuni instantaneu. Si am convingerea ca daca Biserica a rinduit slujbe si rugaciuni pentru astfel de situatii inseamna ca exista cu adevarat oameni care au nevoie de ele....

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Nu stiu daca am incadrat bine subectu'...daca nu, mii de scuze...

As vrea sa stiu:...
    Exista acolo o serie de intrebari legate de termenul farmec. Potrivit legii atractiei (topic Secretul ) deja aveti un raspuns, cel putin pe ecranul meu care arata asa:
    Lidera Magiei Albe

Vrajitoarea Gratiela Costache Dezleaga orice farmec sau facatura
    evident urmat si de o adresa web.

Din ceea ce am inteles, va este frica de ceva, dar acel ceva nu este deloc clar si limpede. Apare ca o posibilitate de a nu accesa binele.
    Credinta in Sfanta Treime este cea care ne poate face sa accesam numai binele si sa inlaturam fricile. Cine e cu Dumnezeu, cine si ce sa-i faca? Cine o ia pe cont propriu si-o face cu mana lui. Si ingerii cazuti stiu de existenta Lui Dumnezeu, asta nu-i face mai luminosi.
    Aproapiati-va dumneavoastra de Dumnezeu prin iubire neconditionata si totala, si atunci nici o influenta exterioara nu va va mai perturba nici pe dumneavoastra si nici pe cei dragi dumneavoastra. Daca va luati ca model pe Sfanta Fecioara Maria (vedeti raspunsul ei la Bunavestire) si va straduiti sa-l urmati, transformand lupta in iubire calma, atunci toate cate v-au deranjat pana acum vor dispare ca prin farmec.

Nu stiu de ce, dar ma gandesc ca subiectul asta este pentru dumneavoastra un soi de extemporal la spiritualitate, o incercare. Nu ma indoiesc ca veti renunta la a mai furniza energii si informatii care sa potenteze influentele straine care se manifesta fata de cei apropiati dumneavoastra si veti trece cu brio incercarea, emitand numai iubire catre toti cei din jurul dumneavoastra asa cum sunt ei.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Nu stiu de ce, dar ma gandesc ca subiectul asta este pentru dumneavoastra un soi de extemporal la spiritualitate, o incercare.
    Cu siguranta asa este!

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Nu ma indoiesc ca veti renunta la a mai furniza energii si informatii care sa potenteze influentele straine care se manifesta fata de cei apropiati dumneavoastra si veti trece cu brio incercarea, emitand numai iubire catre toti cei din jurul dumneavoastra asa cum sunt ei.

Iubire ...iubire...dar cum ramane cu lectiile lor? Imi sunt parinti. Stiu, eu cu ale mele, ei cu ale lor.

PS: Nici nu stiti ce bucurie imi fac cuvintele dvs! Sau...poate stiti!
    ...Puiu la ele!

Tixti este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Inca nu m-am prins daca intrebi la misto sau nu.
    Ca sa stiu cum raspund!

Pup!
    pai cam asa arata Tixti cand e serios, plin de mistouri . Deci intrebarea e pe bune: cel caruia i s-ar face farmece, stie ca i s-au facut? sau simt si observa numai cei de langa el?
    Am cunoscu odata o persoana care se deochea foarte repede. Era bine mersi si dintr-odata apareau durerile de cap, greturi, alte dureri. De obicei disparea daca ii spunea cineva Tatal Nostru. Dar erau si cazuri mai serioase. Odata i-a fost atat de rau, ca ne gandeam sa chemam Salvarea. Dar din intamplare (eram intr-o excursie prin Ardeal) un localnic s-a oferit sa o duca la sotia lui care stia sa descante. Si i-a descantat cu ceva carbune, nu stiu exact cum si ce fel, dar i-a trecut raul instantaneu. Presupun ca astea sunt genul de farmece pe care le simte cel caruia i se fac. E o regula ca subiectul sa le simta? Si de aici a venit si intrebarea anterioara. Dintr-un grup de prieteni, cine i-ar face rau cuiva, ca nu eram decat vreo 6 persoane si in jurul nostru numai natura. Ma gandesc ca cineva poate sa faca rau si din greseala. Mai ales asta cu deochiul, te minunezi prea mult de o floare si ea se ofileste mintenas.
    Dumnezeu ne iubeste pe toti

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Tixti, tot adorabil esti si serios, si glumet! Revin cu raspunsul meu maine (ca la tine nu arde).

Apeopos de farmece, astazi e ziua Sf Ciprian.Lume multa la Bucaresti. Cine mai doreste, cine mai pofteste...

Am sa-mi cumpar si Acatistul Sf Ciprian. Ca cica ajuta. De ce cica, sa nu ma intrebe dl Furtuna!
    ...Puiu la ele!

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Ethienne , colegul ie trebuia sa fac curatare si familiei tale, sau poate problema nu sunt asa zisele farmece si vraji, ci faptul ca voi sau alti membri din familia largita atrage energii negative.

Si nu iti recomand sa apelezi la vrajitoare sub nici o forma, inforenergetica poate rezolva problema ta, doar sa se gaseasca corect cauza si sa se gasesc un algoritm suficient

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Ethienne , colegul ie trebuia sa fac curatare si familiei tale, sau poate problema nu sunt asa zisele farmece si vraji, ci faptul ca voi sau alti membri din familia largita atrage energii negative.
    Colegul IE ne face curatare mie, sotului si copilului de ceva vreme, dar pe parinti nu a lucrat deloc, ca na, n-am bani sa curat tot neamul! Sau cel putina sa credeam...Acum, data fiind situatia, mama nu se simt pregatita sa mearga la un Ie-an terapeut, iar tata, cel care are farmcele, e ateu.Nici nu se pune problema sa dezvolt subiectul cu el. Nu ar auzi, ba mai mult, s-ar supara si nu as reusi decat sa aduc mai multa suparare in casa.

voi sau alti membri din familia largita atrage energii negative.
    Si da, sotul meu atrage si intetine energii negative. AL a inceput terapiile IE de curand si, dupa spusele terapeutului, ii trebuie cam 2 ani de curatari sistematice. Acum, eu nu pot cuprinde cu mintea asa ceva...O fi incarcatura intr-adevar mare....

Si nu iti recomand sa apelezi la vrajitoare sub nici o forma, inforenergetica poate rezolva problema ta, doar sa se gaseasca corect cauza si sa se gasesc un algoritm suficient
    Ce bine ca se poate rezolva numai IE, ca, sincera sa fiu, cum am mai spus, mi-e teama de vraji, vrajitoare si tot ce se poate intoarce impotriva mea. Plus ca eu nu stiu ce pot face femeile alea si daca lucreaza cu fortele intunericului sau cu binele. Intuitia mea adormita imi spune ca totusi cu binele mai putin ar lucra astfel de oameni. Ca de n-ar fi asa, toata lumea s-ar duce la vrajitoare, nu la medici, nu la pishologi, nu la serviciu.
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Sa ma ierte terapeutul ala spune numai tampenii, se vede ca nu are multa experienta/ Ce grad este si ce experienta are. Cum sa ii trebuieasca 2 ani de curatari sistematice, si apoi cand analizezi cauzele suferintelor vezi si ca sunt probleme cu parintii sau cu bunicii sa vecinii sau altii, si daca nu se paote face o terapie ie directa, se cauta solutii de ajutor, si poi se mai face si o curatare a casei, care dupa cate simt eu nici casa nu a curatat-o.

-

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

cel caruia i s-ar face farmece, stie ca i s-au facut? sau simt si observa numai cei de langa el? .
    Tatal meu nu stie ca are farmece facute. Si nici noi nu am stiut pana de foarte curand. Vedeam, simteam ca starea familiei noastre se deterioreaza pe zi ce trece pe toate planurile, dar nu stiam ce se intampla. Na, ingnoranta, sau ce-o fi!

E o regula ca subiectul sa le simta? .
    Nu cred ca e o regula ca subiectul sa simta niste simptome fizice d erau. se poate ca subiectul doar sa nu se mai inteleaga cu nimeni, sa fie "orbit' ci canalizat numai pe o directie precisa si exacta trasata de cel ce a facut varjile.

La tatal meu, culmea e ca....a fost un timp suspect de cancer.Cam la 1 an de cand banuim noi ca i-au fost facute farmecele. Sa va mai spun ca analiza PSA e marita, insa el e absolut ok? Inclusiv RMN-ul a iesit curat si ok.

Deci, se poate ca subiectul sa nu sesizeze nimic, dar o dereglare in organism tot se petrece.

Dintr-un grup de prieteni, cine i-ar face rau cuiva, ca nu eram decat vreo 6 persoane si in jurul nostru numai natura. Ma gandesc ca cineva poate sa faca rau si din greseala. Mai ales asta cu deochiul, te minunezi prea mult de o floare si ea se ofileste mintenas.
    DIn "greseala' nu se face rau. Daca ai sufletul curat, nu ai cum sa faci "greseli" d'astea (acum noi ne referim la deoki, nu la farmce, farmecele clar se fac numai cu inetie si ...niscaiva efort - apropos, am ramas muta d euimire zilele trecute cand am gasit pe net, pe un site, scriind foarte citet CUM SA FCI FARMECE CUIVA...asa ceva nu stiu cum poate exista....)

Revenind la deoki, si pana de curand nu imi puteam explica cumd e o persoana buna la suflet, dupa aprerea mea, poate deokea asa grav. Sa spun ca de cand m-am casatorit ma deoki, kiar si cand nu credeam in deoki ma deokeam, stare vecina cu un rau d emoarte si nu imi trecea decat daca sotul imi descanta...Si pana sa ma casatoresc cu el nu ma deokeam.

Am intebat la cursile IE cum sta treaba cu deokiul si ...mi s-a explicat!
    ...Puiu la ele!

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Sa ma ierte terapeutul ala spune numai tampenii, se vede ca nu are multa experienta/ Ce grad este si ce experienta are. Cum sa ii trebuieasca 2 ani de curatari sistematice, si apoi cand analizezi cauzele suferintelor vezi si ca sunt probleme cu parintii sau cu bunicii sa vecinii sau altii, si daca nu se paote face o terapie ie directa, se cauta solutii de ajutor, si poi se mai face si o curatare a casei, care dupa cate simt eu nici casa nu a curatat-o.
    Vorbim pe privat!
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Revenind la deoki, si pana de curand nu imi puteam explica cumd e o persoana buna la suflet, dupa aprerea mea, poate deokea asa grav. Sa spun ca de cand m-am casatorit ma deoki, kiar si cand nu credeam in deoki ma deokeam, stare vecina cu un rau d emoarte si nu imi trecea decat daca sotul imi descanta...Si pana sa ma casatoresc cu el nu ma deokeam.
    Daca deoache acea persoana sigur nu este ceva in regula cu ea, lumina nicodata nu va genera intuneric, pentru simplu fapt ca intunericul este lipsa luminii, si raul este lipsa binelui

-

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Daca deoache acea persoana sigur nu este ceva in regula cu ea, lumina nicodata nu va genera intuneric, pentru simplu fapt ca intunericul este lipsa luminii, si raul este lipsa binelui

Asa-i, dar eu nu stiam pe atunci ...Vedeam persoana buna, mai da buna, stii cum, sa o calce altii in picoare de buan ce e, dar deoake de sa cazi din picioare.
    ...Puiu la ele!

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 123456 UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •