Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 91

Subiect: Filme recomandate

rose este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    30

Implicit Re: Filme recomandate

cris, televizorul are un singur scop dpmdv. pot vedea filme pe un ecran mai mare decat al pc-ului. asa ca nu prea m-ai nimerit.

Ion Furtuna, daca apuci sa vezi The Kite Runner poate-mi spui daca am recomandat bine sau nu

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din rose Vezi post
    Ion Furtuna, daca apuci sa vezi The Kite Runner poate-mi spui daca am recomandat bine sau nu
    Cu siguranta! Numai sa-l gasesc intr-o forma accesibila pentru mine, dpdv al vizionarii.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ta`Incaal este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    7

daca vreti sa urmariti niste filme interesante va recomand: 'Apocalypse now redux' si 'Amercan history X'. no comment, urmaritile...

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Proiectul Montauk - continuarea Experimentului Philadelphia. Merita vizionate!

Partea 1:
    http://www.viddler.com/explore/HereAndNow/videos/1/

Partea 2:
    http://video.google.com/videoplay?docid=1075922513658340162&ei=3TFrSejqE4L 8igK9w7C4Cg&q=montauk+project+cd+2

Partea 3:
    http://video.google.com/videoplay?docid=5415495937122207838&ei=CzJrSeSYLI6 2iAL-i6naBw&q=montauk+project+cd+3

Partea 4:
    http://video.google.com/videoplay?docid=-8066455698550196923&ei=XzJrSc_7M5P2iALNiODLCA&q=mo ntauk+project+cd+4

Partea 5:
    http://video.google.com/videoplay?docid=-5220952327043330495&ei=eTJrSZKdCJSCiwLvm8yEBg&q=mo ntauk+project+cd+5

am vizionat primele 2 parti + jumatate din a treia si am simtit nevoia sa iau o pauza . Imi vin tot felul de idei. De parca prezentul nu ar fii al nostru si am fii captivi intr-o bucla spatiu timp temporala. Dar v-am mai spus, elucubrez si eu
    Ultima editare de Ilia : 24 ian 2009 la 18:34
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Peaceful Warrior (2006) - schimbare de mentalitate pe repede inainte din pricina de motivatie. Mesajele de urmarit: ancorarea in realitate, gasirea raspunsurilor, ce e cu intelepciunea si fericirea.
    L-am gasit ca DVD cu subtitrare la DVD-uri cu pret redus.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Klavs este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2007
    Posturi
    73

Thumbs up Re: Filme recomandate

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Peaceful Warrior (2006) - schimbare de mentalitate pe repede inainte din pricina de motivatie. Mesajele de urmarit: ancorarea in realitate, gasirea raspunsurilor, ce e cu intelepciunea si fericirea.
    L-am gasit ca DVD cu subtitrare la DVD-uri cu pret redus.
    Bun filmul!
    "Moneda falsa straluceste intotdeauna mai puternic decat cea adevarata."

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

cris, televizorul are un singur scop dpmdv. pot vedea filme pe un ecran mai mare decat al pc-ului. asa ca nu prea m-ai nimerit.
    Dar ce legatura are cu ce am scris eu?Eu am scris ceva metaforic,nu te-am intrebat ce tv ai tu . scuze de off...
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

rose este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    30

Era modul meu de a-ti spune ca n-are nici o legatura tv-ul cu ceea ce am scris. Se pare ca vrei un raspuns mai elaborat la postul tau... si ce as putea sa spun? Sunt total de acord cu ceea ce spui, aripile sunt interioare (tocmai din acest motiv am semnatura pe care o am; consider ca oamenii pot zbura desi n-au aripi "vizible" - sufletul poate ajunge acolo unde nici un avion nu va reusi vreodata).

Cat despre Ingerul Digital.. daca te-ai documenta un pic ai afla ca acesta 1. exista 2. este deja folosit in State (mai nou nici un animal nu are voie sa paraseasca tara daca nu are acest cip implantat).

Ion Furtuna, cred ca aici gasesti The Kite Runner, din pacate nu stiu cat de buna va fi imaginea ca-mi merge net-ul destul de prost si nu se incarca nimic. Poate ai tu mai mult noroc.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Ion Furtuna, cred ca aici gasesti The Kite Runner, din pacate nu stiu cat de buna va fi imaginea ca-mi merge net-ul destul de prost si nu se incarca nimic. Poate ai tu mai mult noroc.
    Multumesc frumos!
    Una din variantele de acolo a mers.
    Un film trist, tare trist! Cine il vede poate apoi sa deceleze mai bine pentru cate lucruri poate sa multumeasca pentru ca le are la indemana si nu le mai baga in seama.

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Cate ceva, putin din toate
    [media]http://video.google.com/videoplay?docid=-7742769803821402524[/media]

onixrg Avatar
    onixrg este offline I.E. Mugurel
    Data inscrierii
    martie 2008
    Posturi
    161

Mulțumim Ilia. Chiar mi-era "poftă" de o continuare a lui What the bleep... fără să fie tot What the bleep...

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

"Ceea ce alegi cel mai mult sa ai in viata ta, nu este sufficient sa vrei, ceea ce alegi cel mai mult sa ai in viata ta, trebuie mai intai sa devi" Gregg Braden - Trezirea la punctul zero.
    revelatorie experienta Mandelbrot
    [media]http://video.google.com/videoplay?docid=-19789395453285455[/media]

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Felul in care privim lumea este modul in care lumea ne priveste si motivul pentru care, de exemplu, viata mea e lipsita de bucurie, fericire si implinire este ca atentia mea e deficitara pe aceste aspecte, daca suntem victime, ar trebui san e intrebam: nu cumva am mentalitate de victima?!? Daca am mereu parte de ghinion, accidente si tragedii e probabil pentru ca mentalul meu e acordat la refrenul: “asa e viata! N-ai ce-I face!” de ce nu pot sa ating acele idealuri? Datorita lipsei fundamentale de concentrare a atentiei…
    Toti ne creem propriilr realitati si facem asta pentru ca noi suntem observatorii, fiecare suntem observatorii ropriei realitati si propriile constiinte creeaza propriile realitati individuale in cel mai uimitor mod cu putinta
    Calitatea de observatory…… greu……. Observatorul influenteaza realitatea cu propria perceptie….
    Poate ca suntem atat de dependenti de lumea exterioara, de stimulii si raspunsurile acesteia incat creierul incepe sa functioneze ca reactie si nu ca un creator......
    in fine, merita.
    filmul asta raspunde la multe topicuri de pe acest forum si..... dezbraca multe caractere atentie la: de ce plangem, la: de ce suferim, la: cum vedem iubirea (asociata mereu cu parasirea si durerea!!!!!), la: cum prietenii nostrii foarte dragi declarati, simultan sunt persoane .f.f.f rele, declarate in alte conjuncturi......
    partea 1
    [media]http://video.google.com/videoplay?docid=6842118934071010546&hl=ro[/media]
    partea 2
    [media]http://video.google.com/videoplay?docid=-5578975160370900111&hl=ro[/media]

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

“cine esti fara problemele tale?”
    Tare frumos explicat egoul, ca produs al mintii… egoul material si egoul subtil spiritual…. cel ce se hraneste cu “vehemente” si-ti da senzatia de viitoare implinire…
    Explica foarte bine manifestarile de pe forum si de ce credem ca avem mereu dreptate, ca am auzit bine, ca am interpretat corect, ca dam sfaturi bune…..

“Prezentul este singurul lucru care nu va va abandona niciodata”
    “Pentru a va gasi pe voi insiva, n-aveti nevoie de viitor, trebuie sa spui “da” fiecarei forme pe care o ia clipa, …. Daruindu-va formei prezentului, aceasta va poarta in insasi profunzimea clipei pe care o veti recunoste ca esenta a propriei fiinte…”
    Aceeasi intrebare "Cine sunt eu?"
    [media]http://video.google.com/videoplay?docid=-1893160365421210856&hl=en[/media]
    Ultima editare de lovelife : 11 feb 2009 la 13:02

gabryna Avatar
    gabryna este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Partea a doua de la filmul de mai sus nu are subtitrare..sti cumva de unde as putea lua sunbtitrarea?

Etichete pentru acest subiect

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •