Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 91

Subiect: Filme recomandate

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: Filme recomandate

Ma cheama Furtuna, ca pe la fenomenul meteorologic nu ca pe zeita cum ati scris.
    Va multumesc frumos pentru bunavointa!
    Numai ca acest film facut de niste sarbi incepe cu Tatal nostru si continua apoi cu etalarea tuturor surselor de pe internet care alimenteaza frica, prezentate ca adevaruri: de la teoria conspiratiei (locala si planetara), la ura de rasa si credinta, la paginile lor de istorie, la interpretari ale unor elemente de geometrie sacra, la demonizarea unor realizari tehnice contemporane pana la indemnul de retragere in pesteri si munti. Nu mai vorbesc despre afirmatii eronate si interpretari gresite.
    Pot sa integ ca sarbii au suferit din cauza ultimului razboi european si ca nu pot uita prea lesne suferintele indurate si pe agresori, dar senzatia pe care mi-a lasat-o filmul este aceea de manipulare in ideea de credinta de frica.

Prefer filmele care imi arata cum sa descopar Scanteia Divina, pe Dumnezeu din oameni si Darurile Lui care-mi vin prin oameni. Nu prea ma dau in vant dupa zgura si intunecimile lumii, prefer Lumina si ma bucur cand o regasesc in oameni si-n ceea ce fac ei sub influenta ei, in flori, in piatre, pe Pamant si in cerul limpede. Intre credinta de frica si credinta din iubire eu am ales-o pe ultima.

Mai sunt si alte filme de acest gen, facute in diverse locuri din lume dar cand dau de ele le dau recycle bin, asa ceva nu recomand nimanui tocmai din motivele de mai sus.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Citat Citat din rose Vezi post
    Ion Fortuna, click aici pentru documentar
    Inainte de a da clic pe documentar, zic, ia sa caut eu cine este Ion Fortuna asta si gasesc, Lorian Ioan Fortuna. Nu stiam ca avem printre romani o asemenea fiinta. Eu am un puternic simt al umorului si ca atare a ras cu lacrimi. Am fost si mare amatoare de sf-uri (am citit cam tot ce apraea in domeniu) si tot m-a uimit imaginatia lui. De unde le-o scoate? Serpilieni (civilizatie de tip gravitationale), balaurieni, gorilieni (civilizatie de tip luminos).
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

ben
    ben este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    12

Nu mai vorbesc despre afirmatii eronate si interpretari gresite.
    curios exist pe pamant...

etalarea tuturor surselor de pe internet care alimenteaza frica
    nici asta nu stiu

Prefer filmele care imi arata cum sa descopar Scanteia Divina
    recomandari?

merci

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Ilia Vezi post
    Inainte de a da clic pe documentar, zic, ia sa caut eu cine este Ion Fortuna asta si gasesc, Lorian Ioan Fortuna. Nu stiam ca avem printre romani o asemenea fiinta. Eu am un puternic simt al umorului si ca atare a ras cu lacrimi. Am fost si mare amatoare de sf-uri (am citit cam tot ce apraea in domeniu) si tot m-a uimit imaginatia lui. De unde le-o scoate? Serpilieni (civilizatie de tip gravitationale), balaurieni, gorilieni (civilizatie de tip luminos).
    Va rog frumos sa ma iertati, dar nu vad filmul pe care il recomandati legat de informatiile postate.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din ben Vezi post
    curios exist pe pamant...
    Nu inteleg!

nici asta nu stiu
    Majoritatea informatiilor de acolo le-am accesat prin internet. Cele mai multe prin e-mailuri (pps-uri), pe diverse site-uri cu orientare de spiritualitate sau paranormal

recomandari?
    Vedeti mai sus cele deja facute, iar daca veti urmari discutia aceasta, cand voi avea acces la ele am sa scriu.

merci
    Cu foarte multa placere!

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

am cautat pe google dupa nume, corect Lorin Ioan Fortuna (nu Lorian) si-am gasit diverse articole, emisiuni tv (am inteles ca a avut emisiune pe DDTV), are si un site http://www.lorin-fortuna.ro/, pe youtube sunt o multime de filmulete
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

ben
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    12

zisesem ca sunt curios care sunt informatiile eronate.
    nu cred ca daca o afirmatie circula pe internet ca spam e automat falsa.

mi-a placut mult seven puonds ,cu will smith.are un mesaj...uman.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din Ilia Vezi post
    am cautat pe google dupa nume, corect Lorin Ioan Fortuna (nu Lorian) si-am gasit diverse articole, emisiuni tv (am inteles ca a avut emisiune pe DDTV), are si un site http://www.lorin-fortuna.ro/, pe youtube sunt o multime de filmulete

Am vrut sa dau un raspuns la msg anterior(cel cu hohote) privind Lorin si galactoizii ,serpoizii si reptilinoizii...si" romanii pe care-i avem printre noi "-dar m-am gandit ca poate fi interpretat aiurea(mesajul adica ).
    Nu conteaza numele cuiva pe net ,si numele meu da la iveala tot ceea ce eu nu sunt : adica notar ,femeie de " afaceri de succes" etc.

Ps : numai bine D-lui Furtuna.(se mai intampla)

PPs : si eu am simtul umorului exagerat.Putem discuta despre reptilienii si serpoizii aceia?
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

rose este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    30

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Ma cheama Furtuna, ca pe la fenomenul meteorologic nu ca pe zeita cum ati scris.
    Va multumesc frumos pentru bunavointa!
    mea culpa!

Intre credinta de frica si credinta din iubire eu am ales-o pe ultima.
    Poate sunt naiva dar ma incapatanez sa cred ca asta alege toata lumea. Fear is not an option.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din rose Vezi post
    mea culpa!
    Vorba lui cris, se mai intampla!

Poate sunt naiva dar ma incapatanez sa cred ca asta alege toata lumea. Fear is not an option.
    Ok! Dar daca nu este asa, din diverse pricini, atunci avem datoria sa prezentam alternative si solutii pentru vindecarea de frica. Acum, ca-mi stiti preferintele, nu aveti cumva un link mai pe placul meu?
    Multumesc frumos!

ben
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    12

pe bune sunt curios care sunt informatiile eronate din inger digital.mi le spui?;

rose este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    30

Ma refeream la cei care sunt liberi sa aleaga, mare pacat ca nu toti se bucura de aceasta libertate!

In Inger Digital ne este prezentat un rau care ar putea fi fortat asupra oamenilor, mi-e greu sa cred ca orice fiinta de pe acest pamant ar alege sa renunte la libertatea (din ce in ce mai restransa) de care se bucura. Desi, daca ma gandesc ca traim intr-o lume in care orice sms/email trimis poate fi citit, orice telefon dat poate fi ascultat imi dau seama ca practic deja am acceptat si am imbratisat (si chiar am devenit dependenti) de alte forme a Ingerului Digital.

Faptul ca nu nu ne place ceea ce vedem nu inseamna ca aceste lucruri nu exista.

Este un argument subiectiv, aici va dau dreptate dar orice argument are acest destin. Cunoscand toate argumentele (subiective cum sunt) putem ajunge la ceea ce credem noi despre un subiect anume, si-atunci un documentar precum Inger Digital devine util.

In curand sper sa va pot recomanda ceva mai frumos, momentan si eu sunt in cautarea unui film care sa ma linisteasca, m-am cam saturat de crime si drame si stiri despre criza financiara.

Edit:
    Acum mi-am amintit de The Kite Runner despre care puteti citi mai mult aici . L-am vazut acum cateva luni si mi-a placut mult, o poveste tare frumoasa despre iubire/prietenie neconditionata...

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

pe bune sunt curios care sunt informatiile eronate din inger digital.mi le spui?;
    1. Sunt prezentate fotografii de OZN care au fost trucaje realizate in scopuri comerciale, lucru recunoscut de autori in tabloide. Una din ele era o palarie aruncata in aer si fotografiata.
    2. Tesuturile, inclusiv pielea contin apa, iar apa absoarbe radiatiile electromagnetice. Din aceasta cauza citirea cip-urilor implantate se face cu un dispozitiv care se pune pe piele sau foarte aproape de aceasta. Urmarirea prin satelit a unui cip, implantat sau nu, este imposibila pentru ca ar trebui ca acesta sa aiba o anumita putere a radiatiei electromagnetice emise ca sa poata fi receptionat de antenele satelitului. De unde atata energie?
    3. Accelerarea vitezei forezei din Siberia: oricine a dat o gaura in beton armat stie ca intr-un fel merge gaurirea in stratul de beton, altfel in piatra si altfel cand atinge metalul. Cand foreza trece dintr-un strat dur intr-unul moale se intampla acelasi lucru. Ipoteza Pamantului gol este infirmata de o multime de date experimentale, inclusiv de existenta campului magnetic terestru.
    4. Strigatele din iad: Cu cat intram mai adanc in scoarta terestra cu atat presiunea este mai mare. Discontinuitatea realizata de foraj face ca aceasta presiune sa fie aplicata tuburilor de foraj. Cand ea depaseste o anumita limita se produce deformarea plastica a metalului. Cand structura cristalina a metalului este distrusa se elibereaza energie care se disipa si sub forma de sunete. Barele de cositor cand sunt indoite (adica deformate plastic) scot sunete. Cine a fost intr-un laminor a auzit asemenea sunete. Poate ca nu cu aceasi bogatie de exprimare. La laminor presiunile aplicate sunt constante, la tubul de foraj sunt variabile din cauza caracterului compozit al scoartei terestre.
    Poate ca mai sunt, dar ca sa fac o lista ar trebui sa mai vad filmul, insa nu am nici un chef sa-l mai vad inca o data.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Rose ,eu habar n-am de filmul inger digital,dar acest inger pare sa aiba niste aripi de care se foloseste toata lumea.
    Ce chestie cu aripile,ele sunt simbolice si privind existenta lor si privind taierea lor.Aripile sunt interioare.

Ps: incearca sa nu te mai uiti la tv o vreme ,stiu ca e iarna,dar incearca fara tv o saptamana-doua.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

ben
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    12

multumesc frumos.totusi cu punctul 2 nu sunt de acord.

Etichete pentru acest subiect

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •