Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 16 la 24 din 24

Subiect: Scrierea Dacilor

kesarion este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2009
    Posturi
    20

Implicit Re: Scrierea Dacilor

Daca sti pe cineva dispus,eu sint de acord. Ori cum,dupa ceea ce am ivatat de la bunicul meu,n-asi fi atins nimic,pentru inceput ,am fi privit doar de la citi-va metrii si am fi incercat sa copiem si sa fotografiem.De saemenea ,cred ca e mai bine sa nu se cunoasca prea multe lucrururi despre acest loc. De fapt,cred ca am spus deja prea multe,fara sa stiu cu cine vorbesc

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

ai posibilitatea cand te conectezi sa intri pe postari si sa modifici ceea ce ai scris!

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Am sters mesajul care spunea prea multe
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Nu trebuie sa iti fie frica de mine...dar e bine ca postarea a fost stearsa. Nu de alta dar nu vrem sa vedem ochi prea curiosi pe acolo stricand ceva...oricum din cate spui...cam greu sa gaseasca locul fara acceptul "paznicilor" nevazuti.
    Dumnezeu este Iubire!

Claudiu S este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    2

Claudiu Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Am vazut doar un document: Origini. Abordarea e interesanta insa analiza nu este dusa mai departe. Oricum voi prelua subiectul si vom vedea ce va iesi in viitorul apropiat...

Claudiu
    Dumnezeu este Iubire!

Claudiu S este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    2

Continuarea e in ”volumul 2”, Vecin cu paradisul, tot pe Scribd.

Claudiu Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Le-am dat pe amandoua jos dar nu am apucat sa imprim si pe a 2a...interesant fiindca ma rugase cineva sa descifrez o inscriptie in chirilica dintr-o biserica din Bucuresti insa nu am gasit pe cineva pana acum sa o faca..probabil ca voi da o fuga acolo fiindca din poza nu se vede chiar bine. Asa ca acest material vine sa ma incite si mai tare
    Dumnezeu este Iubire!

Florin Croitoru este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Posturi
    27

eu nu înțeleg cine poate omologa un sistem de sriere. Cum adică, la nivel internațional? Cine a omologat scrierea de pe codexul Rochoczy ?
    Am văzut lucrarea d-nei Viorica Ienăchiuc. Este absolut fantezistă.Nu a tradus nimic iar textul din codex nu este arătat despărțit în cuvinte. Nu e dat un vocabular. Nu este dată valoarea fonetică a semnelor.În concluzie aceea nu este o lucrare bună. Deci ce i s-a omologat d-nei Ienăchiuc și de către cine?

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte Similare

1. SANCTUARELE DACILOR - Calendarul dacic
    De Catalin in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 2
    Ultimul post: 23 ian 2011, 18:57
  2. Spiritualitate si religia Dacilor
    De Catalin in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 1
    Ultimul post: 27 feb 2009, 04:48

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi