Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 2345678
Rezultate de la 106 la 115 din 115

Subiect: Secretul

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Implicit Re: Secretul

"Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

ioanalina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    87

,,eu am vazut filmul si mia placut foarte mult,si am inteles cum sa ma folosesc de ceea ce am inteles din el.filmul lam vazut alaturi de o prietena care ma dezamagit mult,nu a inteles nik si ii sa parut pliktisitor,apoi am incertat sa recomand filmul mai multor pers dar au avut aceeiasi reactie oricum filmul prezinta realitatea si ma ajutat intrun fel"
    parerea mea este ca nu putem intelege pina nu sintem pregatiti...am inteles asta atunci cind am citit o anume carte pe care incercasem sa o citesc cu ceva timp in urma si nu reuseam,nu intelegeam nimic m-i se pareau niste prostii,pentru ca peste un timp sa o citesc cu atita usurinta si cu placere,sa inteleg mesajul si sa -mi foloseasca in viata....nu toata lumea e pregatita sa inteleaga ,,the secret"...m-i se intimpla si mie sa incerc sa vb cu o persoana despre un subiect,sa zicem despre ,,the secret" si sa se uite la mine de parca ma crede nebuna,si atunci TAC,pentru ca degeaba vorbesc....dar daca simt curiozitate la persoana respectiva,continui sa vorbesc,saminta e acolo,mai devreme sau mai tirziu v-a incolti....domnule ION FURTUNA imi lipsiti de pe acest forum,parca nu e la fel de frumos fara dumneavoastra...

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din ioanalina Vezi post
    parerea mea este ca nu putem intelege pina nu sintem pregatiti...am inteles asta atunci cind am citit o anume carte pe care incercasem sa o citesc cu ceva timp in urma si nu reuseam,nu intelegeam nimic mi se pareau niste prostii,pentru ca peste un timp sa o citesc cu atita usurinta si cu placere,sa inteleg mesajul si sa -mi foloseasca in viata...
    Asa este, fiecare lucru la timpul potrivit.
    nu toata lumea e pregatita sa inteleaga ,,the secret"...mi se intimpla si mie sa incerc sa vb cu o persoana despre un subiect,sa zicem despre ,,the secret" si sa se uite la mine de parca ma crede nebuna,si atunci TAC,pentru ca degeaba vorbesc...
    Si eu fac la fel, uneori nici nu incerc sa spun, doar TAC. Ii las pe ceilalti sa vorbeasca si sa-mi spuna daca deschid gura sau nu. Alteori, ma mai si insel.
    domnule ION FURTUNA imi lipsiti de pe acest forum,parca nu e la fel de frumos fara dumneavoastra...
    Va multumesc frumos pentru aceste cuvinte, dar forumul este frumos datorita darurilor de iubire pe care si le fac cei care vin aici. Si frumusetea vine in primul rand din intentie, si mai putin din manifestarea ei. Uneori, am mai putin timp, alteori mai putine de zis, dar cum am ocazia vin macar sa vad ultimele postari.

Am doua link-uri pentru dumneavoastra:
    http://www.forum.santamia.ro/showpost.php?p=15821&postcount=35

si
    http://www.forum.santamia.ro/showpost.php?p=16301&postcount=40

jumatatea a doua, cu Ian Xel Lungold.

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    87

,,Va multumesc frumos pentru aceste cuvinte, dar forumul este frumos datorita darurilor de iubire pe care si le fac cei care vin aici. "
    asa este,dar cred ca dumneavoastra sunteti...liantul....cel ce leaga discutiile,le intregeste....
    multumesc pentru link-uri

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din ioanalina Vezi post
    cred ca dumneavoastra sunteti...liantul....cel ce leaga discutiile,le intregeste....
    Multumesc din nou! Mie inca nu mi se pare ca ar fi asa, atata vreme cat pe forum apar si dizarmonii.
    Conform principiului coincidentei, cand doi ma lauda, trebuie sa vad ce fac cu orgoliul ca e sigur ca a inceput sa trazneasca.
    Asa ca inca o data: multumesc din suflet pentru atentionare.
    multumesc pentru link-uri
    Cu foarte multa placere, dar va astept si sa stam de vorba acolo, in masura in care va intereseaza subiectele si aveti vreme pentru ele.

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    87

"Conform principiului coincidentei, cand doi ma lauda, trebuie sa vad ce fac cu orgoliul ca e sigur ca a inceput sa trazneasca. ..
    dragut....dar sunt sigura ca stiti foarte bine sa va stapiniti orgoliul...
    ,,Cu foarte multa placere, dar va astept si sa stam de vorba acolo, in masura in care va intereseaza subiectele si aveti vreme pentru ele. "
    desigur,asteptam cu nerabdare discutia despre oamenii-ingeri...

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    87

,,Uneori, am mai putin timp, alteori mai putine de zis, dar cum am ocazia vin macar sa vad ultimele postari. "
    da....ca un tata,ca un parinte,nu stiu de ce ,dar ....imi sunteti drag...scuze daca insist....dar asta simt.....

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

de obicei oamenii considera ca trecutul le determina prezentul, iar in prezent ei , datorita trecutului, isi vor putea proiecta viitorul. in acest fel, transfera tot trecutul in viitor, blocandu-l si facutul total inefiicient

normal ar fi sa nu se mai bazeze pe vechile experiente si sa nu mai actioneze programati de trecut, ci sa uite de el, sa lase trecutul in urma, acolo und eii este locul si viitorul ramane eliberat, mutandu-se de fapt in prezent. sia tunci, toate dorintele devin realitate..

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

de altfel, exprimarea imi doresc sa... ne face sa fim niste doritori continui si atit. caci aceasta este dorinta esprimata de noi, sa fim mereu niste oamni care isi doresc ceva.

daca ni s-ar indeplini dorinta neexprimata, de a avea sau a fi cineva, ar trebui sa il anihileze pe celc e doreste, si astfel nu am mai fi, ceea ce nu e firesc, universul consira sa indeplineasca dorintele si nu sa le anuleze, pt ca astfel ar fi impotriva lui insusi.

daca apsim in acea realitate si spunem eu sunt deja frumopasa.. sau c emai vrem noi sa fim, atunci pasim dincolo d epelicula lui azi, cu un pas , si suntem deja in vviitorul in care frumusetea aaceea visata este deja. e drept, suntem in prima secunda.. la inceput, dar suntem acolo, lucrurile se intampla deja..

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Implicit Raspuns Secretul

Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

sophia075 este offline Utilizator
    Data inscrierii
    noiembrie 2015
    Posturi
    0

Implicit Raspuns Secretul

M-am întrebat de multe ori de ce mi se întâmplă mie anumite lucruri...

Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 2345678

Etichete pentru acest subiect

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •