Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 44

Subiect: mi-a murit un copil la 1 zi de la nastere

lorettastroe este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    27

Implicit mi-a murit un copil la 1 zi de la nastere

Mi-am pus de multe ori intrebarea oare acest copil spalat niste pacate de-ale mele sau ale sotului meu,sau a tot neamului nostru...s-a nascut cu defecte grave , a fost resuscitat doar pt. ca sa fie botezat intr-o religie pe care n-o am nici sotul meu nici eu,doar preotul acela a fost la ora aia la indemina,apoi a murit la citeva ore sub ochii mei...Mai am doi copii pe care mi i-am dorit foarte mult,doar nu inteleg ,eu caut intotdeauna explicatii,poate prea multe.am inteles ca acum sint mama de inger.stie cineva ceva despre lucrurile astea?

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: mi-a murit un copil la 1 zi de la nastere

Staiu linisitita nu te amagi nu esti mama de inger, cand se intrupeaza un inger, nu i se intampla astfel de lucruri, in mod clar copilul tau nu a fost un inger, nici macar un sfant, probabil un suflet simplu, si el si-a spalat niste pacate prin aceasta nastere cu probleme si aceasta moarte, si probabil a stiut ca asta i se va intampla in momentul cand a coborat din ceruri la conceptie.

Poti fi pacatele tale, al e sotului sau a celor din jurul tau a caror iubire ai acceptato, si pot fi si pacatele copilului.
    Icearca sa analizezi ce ai facut inca din momentul conceptiei si pe toto parcursul sarcinii, sentimente, suparari s mi multe altele asemanatoare, in speciual tu si sotul tau.
    Sa il ierte si sa il iubeasca Dumnezeu pe copilul tau, oricum acum ti-au crescut sansele de a avea un copil sanatos, mai ales daca stii sa privesti aprtea pozitiva

PS Care este religia ta si a sotului, de curiozitate?

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    27

A mea ortodoxa si ramine asa,el e neamt evanghelist dar cind a fost in maroco a trecut la religia lor

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    27

multumesc pt. parere.era vorba despre un site al unei actrite romane care a pierdut un copil in munchen si a facut o fundatie cu numele copilului ei,si ea le spunea mamelor care au pierdut copii mame de ingeri,la asta ma refeream.Da am incercat sa ma gindesc la toata perioada gravidiei,si tot ca a fost atunci prefer insa sa nu ma mai gindesc prea mult la acele momente...esti clarvazator cumva?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

nu sunt clarvazator, am doar niste extrasensibilitati si ceva experienta in astfel de lucruri. Oricum iubirea poate rezolva totul

-

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Aseara am citit acest mesaj si mi-am zis: nu se poate altul care minte.Asta chiar punea capac la toate.
    Loretta ,nici nu sti ce ma bucur ca ai corectat situatia si ai spus ca nu ESTE vorba de tine.Fi tu insati ,in sfarsit....bine ca ai spus adevarul.
    Bravo tie.
    Dupa ce ieri am scris unor persoane ca mint,am zis ca daca iti spun si tie zice lumea ca sunt nebuna de legat.Ceea ce chiar nu ma deranjeaza,in schimb cand am vazut si mesajul tau am zis ca eu nu mai scriu aici pe forum,ajunge.

Ma bucur ca ai scris acest mesaj ca nu e vorba de tine,chiar ma bucur.
    Luasem hotararea de a nu mai scrie niciodata citind acest mesaj al tau Loretta.

Nu vrei sa scri mai bine despre tine si s-o lasam pe actrita in pace?
    Ultima editare de cris : 18 aug 2008 la 19:16
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Cris loreta spune de actrita care numea mamele care au pierdut un copil "mame de ingeri" si sa stii ca nu minte, eu asa simt

-

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Un copil care moare in acest fel urca spiritual pe "parintii" fizici.
    Moartea la acest nivel nu e simtita ,Catalin,e ca un val de mare ,ca o adiere de vant.Cei care raman sufera si isi rascumpara spiritual faptele trecute si prezente .
    Stii cum e sa implinesti pe pamant sa fi " mama de inger" ?
    Sa fii pur ,in adevar ,ingeresc ,dar nu diafan, ci in corp.Diafan si neintrupat e usor ,greu e in corp,in gravitatie ,in minciuna.
    De-aia ,una e sa fi " mama de inger" -cu o misiune,alta e sa ingropi ,sa pui cruce si servuuuusss...cu d-zeu inainte ca eu sunt viu si ala e mort... si d-zeu cu mila ca am ingropat crestineste.
    Mama de inger este un inger intrupat in corp pe pamant.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Cris oamenii sunt f diferiti, asa sar intampla la tine, dar fiecare reactioneaza diferit, in functie de elevare, in functie de cunoasterea din aceasta viata, in functie de pacatele care ii limiteaza accesul la adevaruri, in functie de foarte multi factori, dar noi oamenii tindem sa ii analizam pe cei din jurul nostru dupa propriile noastre defecete si calitati, si presupun ca ar reactiona asa cum reactionam si noi

-

stroeloretta este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

am incercat sa pun o poza la avatar cu copii mei la mormint,nu stiu daca am reusit mai incerc...n-am mintit .Era vorba mi-am adus aminte azi noapte de organizatia emma

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

Deci nu stiu despre ce minciuni este vorba eu spun doar atit,eu nu am mintit,mi-a murit un copil(nu stiu ce e de mintit in asta),actrita se numeste bianca brad care apierdut un copil in muenchen,organizatia se numeste emma.Era doar o exprimare,nu trebuie luat totul ca atare,eu nu sint un inger,sotul meu la fel,am trecut amindoi prin multe...impreuna si separat dar ingeri nu sintem.Tot ce m-a mirat a fost ,Catalin a vazut in trecutul meu ceva ce el nu avea de unde sa stie,pt. ca eu nu am prieteni,nu sint deschisa si n-am povestit la nimeni despre asta aici pe forum sau in alte parti,a vazut in primul rind un trecut de acum un an si la distanta,mi-a spus gindeste-te la problemele dintre tine si sotul meu mai exact pe care le-ai avut..putea sa spuna gindeste-te la problemele imobiliare pe care le-ai avut sau la cele materiale sau la cele cu serviciul,sau altele,a spus exact ce a fost,cind am conceput copilul,s-a referit si la asta...au fost certuri probleme,si pe parcurs,atunci am spus te rog nu ma mai chinui ca nu stiu ce copil va iesi....si parca am cobit,asa s-a si intimplat,a iesit cu boala chromozom 18(defecte genetice),de la conceptie se intimpla nenorocul nu se dezlipeste bine ovulul cumva am reusit eu sa-mi traduc.Apoi imi raspunde Catalin, in timp ce eu citeam definitii despre iubire si rugaciuni,imi raspundericum iubirea rezolva totul sau ceva de genul asta...si..acum ai foarte bune sanse de a aduce un copil sanatos pe lume,ps. acum citeva zile s-a oprit efectul unei injectii de 3 luni pe care am facut-o sa nu ramin gravida asa de repede pt. ca doresc sa respir umpic dupa atitea cezariene...de unde stii tu Catalin toate astea despre mine?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Sunt lucruri general valabile, cauze ale astfel de suferinte, uneori mi se intampla sa spun lucruri care au o anumita rezonanta in sufletul omului, si asta probabil ca imi sopteste un ingeras ce sa spun, poate chiar ingerul tau sfatuitor.
    Si defectul genetic se poate produce pe toata perioada de gestatei, dar mai ales in primele 3 luni de sarcina, la tine s-a intamplat cam la aproximativ 2 saptamani de la conceptie, si este datorita unei suparari mari pe sotul tau (si probabil nici nu stiai ca esti insarcinata), si o decizie pe care ai luat-o sau ai vrut sa o iei in acea perioada. Acum nu trebuie sa mai triesti in trecut, ci sa incerci sa constientizezi ca ai facut unele greseli, sa te ierti si sa te iubesti pe tine si pe sotul tau si sa mergi mai departe, plansul excesiv, auinvinovatirea si autocompatimirea iti blocheaza viitorul. Nu uita important este sa iubesti si nu sa fii iubit, restul vine de la sine

-

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

Tot ce se poate,totul e posibil,in legatura cu aceasta boala care defapt pina acum ramine pt. cercetatori o enigma,nu se poate face nimic nu se poate trata,copiii doar mor mai devreme sau mai tirziu.Apropos stiu ca nu frumos sa intreb pe altii dar ce parere ai tu Catalin sa plec de aici din Leipzig spre Garda see(italia),sau sa ramin,sa fac un studiu de altepflegerin=infirmiera de 3 ani,sau sa incerc sa gasesc aici in Leipzig un loc sa practic meseria mea de technician dentar.Si poti terog din tot sufletul sa-mi faci un favor...crezi ca am sa reusesc sa-i vind afacerea sotului meu?sint intr-un stress..mi-a raspuns un interesat ca-mi da raspuns in 2 zile,si stau ca pe jar....

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

mesajul meu suna ca cei care vin la astrolog si intreaba daca o sa cistige la lotto.scuze

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    27

Cred ca nu e bine sa intreb pe nimeni nimic,am sa-l rog pe Dumnezeu sa-mi ajute si probabil ca in orice directie voi merge imi va fi bine alaturi de El.Simt ca nu ajunge ce fac pt. copii pt. familie am vrut sa ajut si pe alte planuri ca sa ma inalt umpic,sint atitia oameni batrini care sufera aici,iar putine femei doresc sa ajute...insa scoala inca o data 3 ani e atit de mult,am incercat cind eram gravida cu lucas sa ma intorc in tara,am regasit timisoara altfel,am vorbit cu oameni cu care inainte nu spuneam decit buna ziua ,nu pot sa stau in tara,singurul lucru care imi place in tara e spiritualitatea oamenilor din romania chiar si a omului de rind,aici in germania sau in spania oamenii sint deosebit de simplii si saraci spirituali marea majoritate...

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Astept un copil
    De Etienne in forum Despre sarcina
    Replici: 46
    Ultimul post: 25 nov 2010, 01:35
  2. Cifra zilei de nastere si cea a obiectivelor
    De Emptyness in forum Alte stiinte spirituale
    Replici: 0
    Ultimul post: 14 mar 2009, 21:04
  3. vibratia spirituala a datei de nastere
    De Camelia in forum Astrologie