Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 56

Subiect: Pelerinaj Sfant Ionesti

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

Sa-ti spun ceva Petru; am citit cele de mai sus.
    In ultima perioada ,am avut si eu cateva viziuni: mama divina si-a aratat chipul ,Isus, si de cateva zile o entitate pe care as putea-o numi Arsenie Boca dupa numele sau pe pamant.
    Am sa-ti povestesc despre cea cu Isus : eram la volan si in apusul soarelui,cam in acelasi loc unde am vazut" chipul "Mamei, am avut urmatoarea viziune: Isus statea pe o piatra in fata unor oameni ,putini ,zece -doisprezece.
    Eu eram printre cei care stateam " turceste" in fata lui.
    Chipul lui radia ca mierea poleita cu aur ,o miere poleita insufletita.
    Ochii lui zambeau .El a intins mana spre noi si a zis: voi ati ajuns aici prin propria voastra vointa.
    Dupa care am vazut din nou soseaua prin parbriz.

Ps: mie si celor ca mine nu le e frica

Corect ,ceea ce ai spus Catalin.
    Caci o entitate nu are nevoie de " carte" ,Isus n-a scris nimic niciodata.
    Ultima editare de Catalin : 16 aug 2008 la 19:35
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: Pelerinaj Sfant Ionesti

Si intitaile au nevoie de studii, lipsa de studii este un handicap pentru viata respectiva, si Iisus s studiat mult, mai ales in perioada de pana la 30 de ani, si in alte intrupari chiar a scris cate ceva. Uite sa vezi la Joao de Deus ce dezavantaj are ca nu are scoala, si cum profita unii si altii de el, sau ciobanul Vasile Lupu cum au profitat de el diversi, si de acest om simplu de le Ionesti la fel este, Dumnezeu stie de ce le-a dat aceasta viata cu mai putina scoala

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din Catalin Vezi post
    Si intitaile au nevoie de studii, lipsa de studii este un handicap pentru viata respectiva, si Iisus s studiat mult, mai ales in perioada de pana la 30 de ani, si in alte intrupari chiar a scris cate ceva. Uite sa vezi la Joao de Deus ce dezavantaj are ca nu are scoala, si cum profita unii si altii de el, sau ciobanul Vasile Lupu cum au profitat de el diversi, si de acest om simplu de le Ionesti la fel este, Dumnezeu stie de ce le-a dat aceasta viata cu mai putina scoala

Asa este ,si Isus a fost trimis de invatatarea sa Iudita in Egipt, India ,Tibet etc sa invete .Cayce asa spune.
    Si de Cayce au profitat unii si altii ,cu petrolul cu bursa...

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Petru,nu vrei sa spui mai multe despre "Gelula" sau "Gerula"?
    Sau esti un alt " bot" care ma" viruseaza" pe mine?Ia spune tu frumos aici sau taci.

petru777 Avatar
    petru777 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    40

"Nu stiu cine este Gelula" - textul pe care l-am afisat, am scris ca l-am luat de pe sursa www.totnatura....ro - acolo fiind o marturisire a lui Valeriu Popa; pe care o confirm si o sustin; Nu ma indoiesc deloc ca esti o persoana care priveste cu ochii cei duhovnicesti- cei buni - ba chiar as tinde sa sustin acest lucru fara a te cunoaste foarte mult; Cat despre viziunea ta - Dumnezeu mereu are grija de copiii lui, ii fereste ,ii ocroteste, ii iubeste- vazandui cateodata ca niste barcute pe apa... Ma bucur mult cand 2,3 persoane construiesc o conversatie frumoasa,buna si corecta, care poate fi ajutor duhovnicesc pentru multi ...Doamne ajuta!

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din petru777 Vezi post
    "Nu stiu cine este Gelula" - textul pe care l-am afisat, am scris ca l-am luat de pe sursa www.totnatura....ro - acolo fiind o marturisire a lui Valeriu Popa; pe care o confirm si o sustin; Nu ma indoiesc deloc ca esti o persoana care priveste cu ochii cei duhovnicesti- cei buni - ba chiar as tinde sa sustin acest lucru fara a te cunoaste foarte mult; Cat despre viziunea ta - Dumnezeu mereu are grija de copiii lui, ii fereste ,ii ocroteste, ii iubeste- vazandui cateodata ca niste barcute pe apa... Ma bucur mult cand 2,3 persoane construiesc o conversatie frumoasa,buna si corecta, care poate fi ajutor duhovnicesc pentru multi ...Doamne ajuta!

Las-o balta.Cum adica fara a ma cunoaste foarte mult?
    Mda si cum e cu cancerul lui Azazel care se trata dupa Valeriu Popa?
    Pe mine nu ma pacalesti.

petru777 Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    40

nu stiu ce este un bot si nu vreau sa virusez pe nimeni....v-am adus la cunostinta niste lucruri care mie mi-au folosit foarte mult, si in calitate de teolog - am obligatia(lucru pe care il fac din dragoste) de a duce mai departe cuvantul lui Dumnezeu...

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Mda ,esti brusc teolog.
    Parca erai pelerin.Minti.Lasa-l pe D-zeu deoparte.
    Ai "obligatia" ? Care ? Sa misionariezi?Pe net?

petru777 Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    40

Implicit

mai inainte de a fi teolog am fost pelerin, si am ramas in continuare...nu poti fi si teolog si pelerin...nu stiu de ce te superi e o neintelegere...in fine...crezi ce vrei, eu nu am nimic impotriva ta, fata de mine esti ok

pe net,in tren,avion, oriunde cine e dispus si vrea sa asculte...asa dupa cum sfintii apostolii ne-au fost nou exemple in propovaduire lui Dumnezeu...
    Ultima editare de Catalin : 16 aug 2008 la 19:34

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Petru,ziceai ca-ti plimbi nevasta in parc.
    Dar anunt pe simpatie.ro de ce dai si te dai student?

http://www.simpatie.ro/index.php?pag...file&id=170579

Ala din poza cu cravata verde tu esti?

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

http://forum.softpedia.com/lofiversi...p/t428129.html

Fratilor, cine are urechi sa auda si cine are ochii sa vada, si sa se foloseasca! Cei care nu cred, nu ma intereseaza parerea lor!

Pelerin de 7 ani si organizator de 3 ani de pelerinaje la Ionesti va invit sa mergem impreuna acolo unde Dumnezeu vorbeste oamenilor intoarcere la credinta. In 1998 Maica Domnului si Mantuitorul vorbeste lui mos Ionica, nea Ion (un om simplu de la tara,un cioban,cu 4 clase) si ii porunceste lui sa ridice o sfanta Troita, iar la sfintirea Troitei se arata pe cer cruci din nori vazute de mai bine de 10.000 de persoane.De atunci si pana cand va randui Dumnezeu, batranul vorbeste oamenilor sa se intoarca la credinta. De atunci si pana astazi vin pelerini din toata tara si din afara sa asculte cuvantul cel sfant, sa primeasca ajutor si binecuvantare de la Dumnezeu.Foarte multi oameni s-au vindecat de multe boli, chiar si deamonizati s-au vindecat, toate acestea facandu-le Dumnezeu pentru ca noi sa il cunoastem pe EL. Dimineata mergem la Biserica din sat, apoi la Sf. Troita, apoi la fantana cu apa vie (Mantuitorul: oricine va bea din aceasta apa si va avea credinta se va vindeca de orice boala va avea- adevarat este!) Apoi vom lua masa afara la o masuta de lemn de langa Troita, vom merge la raul in care s-a aratat si se arata Chipul Mantuitorului,iar apoi vom merge la nea Ion, pentru a asculta un cuvant de credinta si cu el vor vorbi pelerinii problemele lor si vor cere sfat fiecare in parte. Doamne ajuta!!!

Pelerinaj lunar, facut pe baza de rezervari

0762.820.812 Petre\ Durata 1 zi, pret 45 lei- transport

Anunt cu scop umanitar! Doamne ajuta!

Chiar trebuie sa iti faci reclama la afacerile tale in modul acesta??? Daca esti asa de credincios, de ce nu le organizezi gratis, facand un bine semenilor tai, asa cum scrie la biblie??? Sau a intrat samanta "raului" si in tine??

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Organizez pelerinaje si eu.
    0764.821.816 Vasile\ Durata 1 zi, pret 44.9 lei- transport

petru777 Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    40

Pe simpatie intram inainte sa ma insor, in cazul in care observi...are o data trecuta de mai bine de un an...e un mesaj expirat...Nu imi permit sa organizez gratis, dar ma opuc de organizare, sunt ghid, fara a lua nimic de la oameni, tot ce se plateste se plateste pentru transport de care si beneficiaza. Se poate face si milostenie, dar milostenia o faci celor care nu isi permit sa beneficieze de acel lucru prin propriile sale posibilitati...si aici e o intelepciune...Tot ceea ce fac, nu fac decat pentru voi, iar tu
    Cris, ti-ai dat seama ca mai confundat- cu o framantare mai din tineretea ta- mai facut in tot felul- si nu numai ca dupa ce ai obesrvat ca ai gresit, nu ti-ai cerut scuze, dar continui cu interpretari SF - care nu au la baza un minim de respect, de ratiune, de empatie, de orice - in momentul acesta tu dai cu pietre in icoane- eu sunt un pacatos - dar ceea ce v-am adus voua - (invitatia in acest pelerinaj)- este sfant.
    Iti dai seama cata penibilitate poate sa fie daca ajungi sa te bagi in viata personala a unui necunoscut; culmea crezand ca mai esti si vreun detector de minciuni;
    Stii ce nu inteleg; am postat, si e singurul forum in care am comentat actiunile mele si asta pentru ca stiam, am dedus ca apartine unor oameni apropiati ai lui Valeriu Popa; Dar tu nu stiu cum ai ajuns sa fii de'a casei, daca ai niste reactii impotriva unor lucrari sfinte - pe care Valeriu Popa le-a apreciat atat de mult incat a scris si o carte pe tema asta. Ma asteptam sa facem o colaborare in acest sens - crezand ca oamenii de aici chiar slujesc lui Dumnezeu - nimic de zis afara de tine nimeni nu m-a suparat si au fost ok; dar tu esti ceva de speriat; si repet te rog sa nu ma mai stresezi; puteti sterge subiectul puteti face ce vreti; sa ma dati afara de pe forum; dar nu mai arunca minciuni pe care le visezi si nascocesti tot felul de situatii false;
    Poate o avea Dumnezeu o lucrare cum a avut si cu Ap Pavel din prigonitor la facut apostol- pentru asta te respect- ca traiesti, ceea ce inseamna ca Dumnezeu te iubeste; dar ar fi bine sa te caiesti cu ceea ce ai facut, ca altfel nu prea e bine, nu fata de mine, ci nu stiu cum ai sa te descurci la judecata; Ai vazut a fost vai si amar de toti cei ce au luat in desert pe Dumnezeu; asta ai facut si tu acum...binenteles ca mandria nu te va lasa sa privesti cu ochi smeriti si sa intelegi ceea ce ti-am spus- dar poate ai vreo revelatie...Dumnezeu sa te ierte, ca nu stii ce faci

petru777 Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    40

Acum am aproape 25...atunci pe simpatie aveam 23 si putin (am vrut sa par mai mare-nu a fost bine)...dar daca observi anuntul ala trebuie sa fie din 2006...numai ca astia nu le mai sterg...le lasa acolo si peste 50 de ani...(chiar e un site bun simpatie- iti ofera ocazia sa gasesesti o persoana potrivita) cu toate ca pe fata mea nu am gasit-o acolo, ci la Ionesti. Acum ca ti-am explicat, sa nu mai ai stres cand dormi...te rog sa nu te mai bagi in seama cu mine...eu din acest moment nu m-ai am nimic de discutat cu tine; daca esti moderator te rog fa un bine si sterge-ma din grupul vostru de membri

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Bre Petru,corect este " sa nu ma bagi in seama" si nu " sa nu te bagi in seama cu mine" .(vad ca " extremistii gramaticii" nu spun nimic aici)
    Ziceai ca ai 24 de ani -deci ai 25? Multi inainte.

Esti pelerin de 7 ani? Bravo.De fapt ce anume faci de 7 ani?Autostopul? Cersesti?

Ai facut teologia? Foarte bine. Te-ai mai luminat?Sau te-ai dogmatizat?Si pelerinaj cum ai facut daca erai student la zi?

Ti-a placut simpatie.ro? Fa un topic : ce am gasit pe simpatie.ro,poate fi util.
    Dar sa sti: o rugaciune sincera inlocuieste toate " simpatiile" din lume.
    Eu am gasit sufletelul meu prin dialog cu d-zeu: am zis doamne eu sunt un stalp ,da-mi stalpul de langa mine .Si asta era tot pe vremea netului,dar eu prefer sa apelez la doamne-doamne.

Alminteri la scoala de popi n-ai invatat ca trebuie macar sa treci de 33 de ani ca sa incepi ceva?Nici Isus n-a pretins nimic la 25 de ani.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Replici: 0
    Ultimul post: 29 mai 2009, 16:04
  2. POGORAREA DUHULUI SFANt
    De dinel in forum Paranormal
    Replici: 0
    Ultimul post: 11 iun 2008, 21:10
  3. Aniversare www.sfant.ro
    De cristicarstea in forum Sfinti romani