Pagina 4 din 11 PrimulPrimul 12345678910 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 46 la 60 din 160

Subiect: Oare ce va fi in Anul 2012 ?

Emptyness este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2009
    Posturi
    46

Implicit Re: Oare ce va fi in Anul 2012 ?

Atat interpretarile matematice ale profetiei biblice cat si inscrisurile de pe Marea Piramida, vorbesc despre un dezastru natural, care urma sa se intample in jurul anului 2000.Toate profetiile vorbesc despre anii cuprinsi intre 1992 si 2012 ca fiind era pregatirii pentru Noua Lume iar calendarul maias inseamna anul 2005 ca pe un an profetic.Dar toate prezicerile pentru ultimele milenii se incheie in 2141, ceea ce va urma,inca nu s-a prezis.Putem alege sa vedem profetiile in alt fel si sa le folosim pentru a ne ajuta sa ajungem la urmatoarea etapa a evolutiei umane.Daca ne schimbam punctul de vedere, putem vedea ca unele din evenimentele recente cele mai importante sunt menite sa ne ajute sa invatam si sa evoluam ca fiinte umane, in aceste vremuri de noi credinte. Unii spun ca In anul 2012 nu va fi sfarsitul lumii, pur si simplu va incepe o noua etapa pentru civilizatie, in care se spune ca totul va fi diferit. Aceasta este o perioada de tranzitie, o perioada de pregatire pentru noua etapa a omenirii, Nu e sfarsitul lumii, doar o schimbare! Nu va muri nimeni, nu va pieri niciun continent. .. dar pe plan religios mai exact anul 2012 este un an in care v-om trece in a patra dimensiune ( 4D ) ; in prezent suntem in a treia dimensine ( 3D ) ; a patra dimensiune este o dimensiune a spiritelor foarte aproape de Dumnezeu
    vor fi doar spirite si atat , nimic material nu va mai exista ; toate lucrurile vor fi formate doar din lumina , un fel de Rai ; o sa fim mai intelepti si cum mai zic unele carti vom avea puteri spirituale : telepatia , telekinezia , clarviziunea , etc .
    cel mai important lucru este sa nu va ganditi la ce o sa se intample , ci cum va puteti schimba viata in bine
    PS: numai cei credinciosi o sa poata trece in acea dimensiune , ceilalti vor fi izgoniti . totusi .. si eu tot cam asa ceva stiam, am auzit ca daca poti trece in a 4 a dimensiune te v a intreba Dumnezeu daca vei vrea sa mergi in rai sau vei vrea sa ramai pe pamant (un fel de mic iad) si ca sa te duci in rai v a trebui sa te duci doar cu sufletul adica trupul sa l lasi pe pamant, adica sa mori...

nimeni nu v a fi izgonit, daca nu crezi in nimic nu vei fi izgonit nicaieri vei ramane pe pamant, si se spune ca doar cei credinciosi (in Dumnezeu, in nimeni altul) va putea sa se duca la el, sa se ridice spre el...

(sursa. gliphy. vesperala.com)

Marchidan21 este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    213

Citat Citat din Emptyness Vezi post
    Atat interpretarile matematice ale profetiei biblice cat si inscrisurile de pe Marea Piramida, vorbesc despre un dezastru natural, care urma sa se intample in jurul anului 2000.Toate profetiile vorbesc despre anii cuprinsi intre 1992 si 2012 ca fiind era pregatirii pentru Noua Lume iar calendarul maias inseamna anul 2005 ca pe un an profetic.Dar toate prezicerile pentru ultimele milenii se incheie in 2141, ceea ce va urma,inca nu s-a prezis.Putem alege sa vedem profetiile in alt fel si sa le folosim pentru a ne ajuta sa ajungem la urmatoarea etapa a evolutiei umane.Daca ne schimbam punctul de vedere, putem vedea ca unele din evenimentele recente cele mai importante sunt menite sa ne ajute sa invatam si sa evoluam ca fiinte umane, in aceste vremuri de noi credinte. Unii spun ca In anul 2012 nu va fi sfarsitul lumii, pur si simplu va incepe o noua etapa pentru civilizatie, in care se spune ca totul va fi diferit. Aceasta este o perioada de tranzitie, o perioada de pregatire pentru noua etapa a omenirii, Nu e sfarsitul lumii, doar o schimbare! Nu va muri nimeni, nu va pieri niciun continent. ...

Totul se va schimba d.p.d.v. spiritual și nimic d.p.d.v. fizic. Vom rămîne așa cum suntem acum DAR vom putea schimba iadul de pe pămînt în rai. Nu uitați că OMul sfințește locul. Numai noi putem schimba iadul în rai, nimeni altcineva, și numai aici pe pămînt îl vom putea trăi nicăieri altundeva.

Provocarea de după 2012 va fi să salvăm lumea pe care am distruso pentru că altă lume nu vom primi. Pămîntul este casa noastră și nimeni nu ne va da alta. Trebuie să ne asumăm responsabilitatea faptelor părinților noștri și să le reparăm greșelile curățind și îngrijind Pămîntul nu fugind în lumi de rai promise undeva în altă parte, pentru că nu există altă parte pentru noi.
    Suntem condamnați/binecuvîntați cu acest pămînt și este responsabilitatea noastră să-l îngrijim după ce l-am exploatat.

OAMENI BUNI, TREZIȚI-VĂ, Iadul și Raiul sunt aici și acum, pe acest pămînt și numai noi alegem în ce lume trăim!
    Renunțînd la puțină libertate de cuget pentru a cîștiga puțină securitate spirituală nu le meriți pe niciuna și le vei pierde pe amîndouă.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Emptyness Vezi post
    Atat interpretarile matematice ale profetiei biblice cat si inscrisurile de pe Marea Piramida, vorbesc despre un dezastru natural, care urma sa se intample in jurul anului 2000.Toate profetiile vorbesc despre anii cuprinsi intre 1992 si 2012 ca fiind era pregatirii pentru Noua Lume iar calendarul maias inseamna anul 2005 ca pe un an profetic.Dar toate prezicerile pentru ultimele milenii se incheie in 2141, ceea ce va urma,inca nu s-a prezis.Putem alege sa vedem profetiile in alt fel si sa le folosim pentru a ne ajuta sa ajungem la urmatoarea etapa a evolutiei umane.Daca ne schimbam punctul de vedere, putem vedea ca unele din evenimentele recente cele mai importante sunt menite sa ne ajute sa invatam si sa evoluam ca fiinte umane, in aceste vremuri de noi credinte. Unii spun ca In anul 2012 nu va fi sfarsitul lumii, pur si simplu va incepe o noua etapa pentru civilizatie, in care se spune ca totul va fi diferit. Aceasta este o perioada de tranzitie, o perioada de pregatire pentru noua etapa a omenirii, Nu e sfarsitul lumii, doar o schimbare! Nu va muri nimeni, nu va pieri niciun continent. .. dar pe plan religios mai exact anul 2012 este un an in care v-om trece in a patra dimensiune ( 4D ) ; in prezent suntem in a treia dimensine ( 3D ) ; a patra dimensiune este o dimensiune a spiritelor foarte aproape de Dumnezeu
    vor fi doar spirite si atat , nimic material nu va mai exista ; toate lucrurile vor fi formate doar din lumina , un fel de Rai ; o sa fim mai intelepti si cum mai zic unele carti vom avea puteri spirituale : telepatia , telekinezia , clarviziunea , etc .
    cel mai important lucru este sa nu va ganditi la ce o sa se intample , ci cum va puteti schimba viata in bine
    PS: numai cei credinciosi o sa poata trece in acea dimensiune , ceilalti vor fi izgoniti . totusi .. si eu tot cam asa ceva stiam, am auzit ca daca poti trece in a 4 a dimensiune te v a intreba Dumnezeu daca vei vrea sa mergi in rai sau vei vrea sa ramai pe pamant (un fel de mic iad) si ca sa te duci in rai v a trebui sa te duci doar cu sufletul adica trupul sa l lasi pe pamant, adica sa mori...

nimeni nu v a fi izgonit, daca nu crezi in nimic nu vei fi izgonit nicaieri vei ramane pe pamant, si se spune ca doar cei credinciosi (in Dumnezeu, in nimeni altul) va putea sa se duca la el, sa se ridice spre el...

Sursa asa cum e scrisa nu duce nicaieri.
    In rest, in afara de faptul ca trebuie sa ma pregatesc sa mor in 2012, n-am vazut nici o informatie argumentata.
    Chestia cu matematica de la inceput e din filme sau romane SF, inscrisurile de pe Marea Piramida fara sa precizati unde este ea situata si multe exprimari de tipul "se spune", "am auzit" fac ca aceasta postare sa semene cu inregistrarea unei suete.
    S-ar putea sa ma insel, asa ca va rog sa spuneti care este rostul interventiei dumneavoastra, ce voia ea sa spuna de fapt. Macar atat!

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Tilak este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    decembrie 2007
    Posturi
    364

In 21.12.2012 va fi sfarsitul..... anului. Incepe 2013. Acest "4D" este aici si acum. A fost dintotdeauna.

stroeloretta este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

Cartea asta a-ti cititt-o?apar multe informatii aici dar nu stiu cit de adevarate sunt.Da multe chestii peste cap...http://www.scribd.com/doc/21332388/1...Un-Nou-Inceput Dar e interesanta, totusi.

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

Voi chiar credeti ca daca se pun seminte de plante sub piramide si sunt semanate in alta parte apoi ,creste planta de trei ori mai mare?Atunci ma intreb care o fost faza cu foametea care se abatuse peste Egipt despre care se povesteste in biblie?Pai daca aveau destul atunci de ce s-a abatut foamete?Deasta ma intrebam daca informatiile sunt adevarate, la restul nu ma bag pt ca nu sunt fizician eu sunt in pom la fizica,dar poate intelegeti voi ceva...

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

Mai am gasit o carte in care se scrie de cea de-a patra dimensiune...http://www.scribd.com/doc/17719232/Parapsihologie si inca una care are legatura cu anul 2012 http://www.scribd.com/doc/25143902/B...-Efectul-Isaia

onischor este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    6

Citat Citat din padme Vezi post
    si mai am o intrebare vizavi de vibratii si alte schimbari: voi cei care vibrati si vedeti anumite lucruri, energii subtile, entitati si altele pe care omul de rand nu le vede, nu vedeti ce se intampla ? nu simtiti schimbari sau altceva ?? sau nu se spune !!
    Sincer, tot ce vad in jurul meu este ura, rautate si egoism. Si stiu ca trebuie sa ia un final. Ca orice trup (ex. trupul uman) care contacteaya un virus, acesta lupta, face temperatura si distruge raul din el. Cred ca asta se intampla si cu planeta noastra. Raspunsurile le avem in fata noastra, insa unele lucruri ni se par atat de normale incat nu reusim sa vedem miracolul din ele, si sfaturile pe care ni le pot da.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din onischor Vezi post
    Sincer, tot ce vad in jurul meu este ura, rautate si egoism.
    Si pe celelalte, chiar nu le vedeti? Ma refer la opusul celor expuse de dumneavoastra. Poate va ajuta doua link-uri:
    http://www.lumebuna.ro/
    NOSCE TE IPSUM

Raspunsurile le avem in fata noastra, insa unele lucruri ni se par atat de normale incat nu reusim sa vedem miracolul din ele
    Frumos exprimat, numai raspunsurile nu ajung, mai trebuie si facut ceva. Motivatia fricii da uneori rezultate, numai ca ele nu sunt stabile.
    Pana una alta, poate postati o contributie la http://www.forum.santamia.ro/showthr...rului-996.html
    Multumesc frumos!

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    6

[QUOTE=Ion Furtuna;24175]Si pe celelalte, chiar nu le vedeti? Ma refer la opusul celor expuse de dumneavoastra. Poate va ajuta doua link-uri:
    http://www.lumebuna.ro/
    NOSCE TE IPSUM

Multumesc pentru link-uri. Daca ati citi mai bine cele afirmate de mine, veti observa ca nu vad doar lucrurile rele.

Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    6

Ma refeream la faptul ca in ziua de azi predomina raul. Cati oameni vedeti ajutand un altul? Mai multi decat cei care fac rau? Nu cred. cati oameni isi "fac curaj" sa dea o bucata de paine unui caine? Mai multi decat cei care prefera sa de a cu piciorul? Nu cred.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Ma refeream la faptul ca in ziua de azi predomina raul.
    De la "numai" la citatul de mai sus, este o diferenta semnificativa.
    Cati oameni vedeti ajutand un altul?
    La forumul Familia: copii, parinti, bunici veti gasi destule exemple exprimate public. Cei mai multi insa doar o fac, simplu, fara sa iasa in evidenta.
    Mai multi decat cei care fac rau?
    Nu sunt eu cel mai in masura sa contorizez faptele bune sau pe cele rele de pe lumea asta. Stiu insa ca are cine sa o faca, asa ca pana una-alta am grija la ceea ce fac eu. Chiar daca si asta poate fi catalogata ca egoism.
    cati oameni isi "fac curaj" sa dea o bucata de paine unui caine? Mai multi decat cei care prefera sa de a cu piciorul?
    Cateii au un comportament imprevizibil si in plus au si ceva dotari speciale. Cei care dau cu piciorul in ei, ar trebui sa aiba ceva curaj fiindca daca o fac, cele mai multe sanse sunt de a face, apoi, niste doze de vaccin contra turbarii. Asta cu cainii fara stapan. Cu ceilalti este o alta poveste.
    Revenind insa la subiect, manifestarile care exista si pe care le-ati adus in discutie, ar putea fi diminuate ca numar si ca intensitate, daca ar fi mai multi care sa stie ca se poate face ceva care este extrem de simplu exprimat in Matei 7:12.

Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    6

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    De la "numai" la citatul de mai sus, este o diferenta semnificativa.

La forumul Familia: copii, parinti, bunici veti gasi destule exemple exprimate public. Cei mai multi insa doar o fac, simplu, fara sa iasa in evidenta.

Nu sunt eu cel mai in masura sa contorizez faptele bune sau pe cele rele de pe lumea asta. Stiu insa ca are cine sa o faca, asa ca pana una-alta am grija la ceea ce fac eu. Chiar daca si asta poate fi catalogata ca egoism.

Cateii au un comportament imprevizibil si in plus au si ceva dotari speciale. Cei care dau cu piciorul in ei, ar trebui sa aiba ceva curaj fiindca daca o fac, cele mai multe sanse sunt de a face, apoi, niste doze de vaccin contra turbarii. Asta cu cainii fara stapan. Cu ceilalti este o alta poveste.
    Revenind insa la subiect, manifestarile care exista si pe care le-ati adus in discutie, ar putea fi diminuate ca numar si ca intensitate, daca ar fi mai multi care sa stie ca se poate face ceva care este extrem de simplu exprimat in Matei 7:12.
    Nu are nicio relevanta comportamentul cainelui. Animalul simte. oricum, nu vreau sa intram acum in polemici despre animale si iubitorii acestora.
    Repet, predomina raul. Cunosc si exemple de fapte extrem de bune, cunosc oameni extremi de buni si altruisti, dar sunt putini. Stiu ca ceea ce incercati sa imi spuneti este ca ar trebui sa ma axez mai mult pe partile bune ale vietii, insa, da, trebuie sa facem cumva sa inlaturam si raul.
    Iar daca ceea ce se spune de 2012 e adevarat, atunci abia astept sa vina si sa inghita tot raul, chiar daca poate si eu m-as numara printre cei rai.
    Daca doriti sa povestim sau sa-mi raspundeti, onischor@yahoo.com e adresa mea de email.

O zi frumoasa si plina de ganduri bune!

Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    6

NU sunt in masura sa va judec, insa se spune ca daca vrei sa schimbi ceva in lume, atunci schimbarea ar trebui sa inceapa cu tine. Daca cei care se agita pentru un lucru bun in lumea asta s-ar gandi ca "lasa, exista cineva care face treaba asta", oare unde am ajunge?

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Repet, predomina raul. Cunosc si exemple de fapte extrem de bune, cunosc oameni extremi de buni si altruisti, dar sunt putini. Stiu ca ceea ce incercati sa imi spuneti este ca ar trebui sa ma axez mai mult pe partile bune ale vietii, insa, da, trebuie sa facem cumva sa inlaturam si raul.
    Iar daca ceea ce se spune de 2012 e adevarat, atunci abia astept sa vina si sa inghita tot raul, chiar daca poate si eu m-as numara printre cei rai.
    Interesant ca nu conteaza partea buna, aproape de loc, ca o considerati ca pe o exceptie.
    In ce priveste povestile cu 2012, nu sunt decat povesti, se pare de succes, odata ce intereseaza pe atata lume. Dar asta nu-i decat parerea mea.
    Daca doriti sa povestim sau sa-mi raspundeti, onischor@yahoo.com e adresa mea de email.
    Multumesc frumos, dar prefer discutiile pe forum fiindca le consider utile, atat pentru cei care participa la ele cat si pentru cei care doar le citesc.

Pagina 4 din 11 PrimulPrimul 12345678910 ... UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Anul 2012. Oare ce o fi atunci?
    De Santamia in forum Paranormal
    Replici: 99
    Ultimul post: 13 aug 2011, 11:55
  2. Previziuni astrologice pentru anul 2009
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 92
    Ultimul post: 12 oct 2009, 10:22
  3. Previziuni astrologice pentgru anul 2008
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 95
    Ultimul post: 01 feb 2009, 10:22
  4. Oare corpul tau este mai inteligent decat tine?
    De Catalin in forum Discutii libere
    Replici: 2
    Ultimul post: 27 mar 2008, 23:26
  5. A.I. Cuza - oare care este adevarul?
    De Tixti in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 2
    Ultimul post: 02 oct 2006, 11:53

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile