Pagina 2 din 11 PrimulPrimul 12345678 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 160

Subiect: Oare ce va fi in Anul 2012 ?

oxyygen este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    186

Implicit Re: Oare ce va fi in Anul 2012 ?

[quote=gabryna;17088] intuitia si capacitatile paranormale se dezvolta mai repede;
    - folosirea unei parti mai mari din creier, peste 10-15% cat in prezent;

- toate bolile incurabile vor disparea, inclusiv SIDA si cancerul;
    - se vor inmulti bioterapeutii si telepatii;
    - corpul fizic va incepe sa se schimbe si probabil vom vedea(cei care scapa!) o aura de lumina ca sfintii de pe peretii bisericilor. ..

Desi nu suntem in 2012,aceste semne deja au aparut

Pentru ca romanii sunt adevaratul Popor Ales, au ridicat biblica si profetia Casa Popoarelor iar insusi Iisus a afirmat ca a ales un alt popor pentru a-I continua misia pe Pamant. German, deci crestin, Jan van Helsing stie si el ca Iisus Christos va reveni pe Pamant in 2011 iar extraterestrii ar fi confirmat profetia.

domnul meu, nu stiu ce pregatire ai ca sa apreciezi capacitatea creierului si cat este ea folosita,ma rog si in procentaj.
    -intuitia si capacitatile paranormale vor ramane aceasi pentru ca sunt doar niste reflexe biologice si nicidecum niste capacitati extraomenesti
    -Bolile vor disparea gratie medicamentelor dar se vor ivi altele cu afectiuni mult mai garave.Asta este evolutia,nu ai ce sa-i faci
    -sincer eu nu cred in bioterapeuti mai ales in aceste timpuri in care sarlatanii si excrocii ii pacalesc pe credului
    -cine a vazut aura unei persoane?(daca o are inseamna ca orice fiinta ar trebui sa- aibe inclusiv si albinele....
    -corpul fizic este intr-o stare de evolutie,si normal ca va trebui sa se adapteze noilor conditti ce vor aparea
    -cu poporul ales de d-zeu? hmmm eu cred ca glumesti.Scrierile persane sunt mult mai vechi decat scrierile evreilor,din care cauza multe din legendele lor apar in biblie.In cine sa crezi acum? Oare ce vor patii cei care cred in altceva decat d-zeu?II=issus cum va reveni pe "Pamant"?Unde este acum? In ce stare se afla?De unde stie acest Jan van Helsing atatea si noi habar nu avem de nimic?Esti cam glumet...

Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    186

[quote=gabryna;17088] intuitia si capacitatile paranormale se dezvolta mai repede;
    - folosirea unei parti mai mari din creier, peste 10-15% cat in prezent;

- toate bolile incurabile vor disparea, inclusiv SIDA si cancerul;
    - se vor inmulti bioterapeutii si telepatii;
    - corpul fizic va incepe sa se schimbe si probabil vom vedea(cei care scapa!) o aura de lumina ca sfintii de pe peretii bisericilor. ..

Desi nu suntem in 2012,aceste semne deja au aparut

Pentru ca romanii sunt adevaratul Popor Ales, au ridicat biblica si profetia Casa Popoarelor iar insusi Iisus a afirmat ca a ales un alt popor pentru a-I continua misia pe Pamant. German, deci crestin, Jan van Helsing stie si el ca Iisus Christos va reveni pe Pamant in 2011 iar extraterestrii ar fi confirmat profetia.

domnul meu, nu stiu ce pregatire ai ca sa apreciezi capacitatea creierului si cat este ea folosita,ma rog si in procentaj.
    -intuitia si capacitatile paranormale vor ramane aceasi pentru ca sunt doar niste reflexe biologice si nicidecum niste capacitati extraomenesti
    -Bolile vor disparea gratie medicamentelor dar se vor ivi altele cu afectiuni mult mai garave.Asta este evolutia,nu ai ce sa-i faci
    -sincer eu nu cred in bioterapeuti mai ales in aceste timpuri in care sarlatanii si excrocii ii pacalesc pe credului
    -cine a vazut aura unei persoane?(daca o are inseamna ca orice fiinta ar trebui sa- aibe inclusiv si albinele....
    -corpul fizic este intr-o stare de evolutie,si normal ca va trebui sa se adapteze noilor conditti ce vor aparea
    -cu poporul ales de d-zeu? hmmm eu cred ca glumesti.Scrierile persane sunt mult mai vechi decat scrierile evreilor,din care cauza multe din legendele lor apar in biblie.In cine sa crezi acum? Oare ce vor patii cei care cred in altceva decat d-zeu?II=issus cum va reveni pe "Pamant"?Unde este acum? In ce stare se afla?De unde stie acest Jan van Helsing atatea si noi habar nu avem de nimic?Esti cam glumet...

gabryna Avatar
    gabryna este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Graba strica treaba..asa si dvs.v-ati grabit si m-ati facut domn iar eu sunt o ea..si nu prea inteleg ce anume vreti sa spuneti..ce era ingrosat stiti foarte bine ca face parte dintr-un studiu,nu sunt spusele mele..iar mica mea constatare vine de aici de pe forum,unde observ ca sunt oameni care au asemenea capacitati..iar a doua constatare..nu inteleg ce nu ati inteles din ea?

anima Avatar
    anima este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    404

Si nu are orice fiinta aura? Ca parca asa am inteles. Nu ma pricep foarte bine, dar ar fi logic sa avem ceva energii si emisii, deoarece unde este activitate, este si energie. Preluam din mediu destula, nu prea cred ca nu emitem nimic in jur. Avem energie calorica, electrica, termica si de care o ami fi, de ce nu am avea si o energie emisa de centrul fiintei noastre, creierul??
    Posibil este, demonstrat nu stiu cat, dar e bine sa lasi loc de buna ziua.

In privinta lui 2012 eu cred ca nu s eintampla nimic deosebit in afara de incalzirea globala care a si inceput si, eventual, efectele ei imprevizibile in parte.

Poate e doar o strategie, ca sa obisnuiasca oamenii cu ideea de catastrofa, cataclism, chimbare, etc. Sunt si oameni care iau astea in serios. Nu e rau. Poate mai scapa vreunul.

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

PAi oamenii de aici de pe forum vad aure,acum daca eu nu vad, asta nu inseamna ca nu sunt,nu?
    Si facem noi haz de necaz cu 2012..dar eu am mai zis..ce ne garanteaza ca ajungem acolo..drept urmare nu ar trebui ca fiecare zi a noastra sa fie mereu plina de iubire si de ..iubire?

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Cand o poarta se deschide intra tot felul pe poarta ,uite de-aia ma enerveaza pe mine forumurile inchise dar ptr care am tot respectul!
    Atata cern pana chiar ramane o elita.
    Tare ma enerveaza.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Nu am inteles nimic,ce vrei sa zici?)

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din gabryna Vezi post
    Nu am inteles nimic,ce vrei sa zici?)
    Ce vreau sa zic?
    Ce sa zic ,multe.Nimic .
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

anima Avatar
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    404

PAi oamenii de aici de pe forum vad aure,acum daca eu nu vad, asta nu inseamna ca nu sunt,nu?
    Si facem noi haz de necaz cu 2012..dar eu am mai zis..ce ne garanteaza ca ajungem acolo..drept urmare nu ar trebui ca fiecare zi a noastra sa fie mereu plina de iubire si de ..iubire?
    Poate asta trebuie sa facem indiferent daca exista un bau in viata noastra, cum ar fi 2012

anima Avatar
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    404

Citat Citat din cris Vezi post
    Cand o poarta se deschide intra tot felul pe poarta ,uite de-aia ma enerveaza pe mine forumurile inchise dar ptr care am tot respectul!
    Atata cern pana chiar ramane o elita.
    Tare ma enerveaza.
    sa iti dam un calmant!
    Uite ce simpatica e!

A intrat si ea cu restul!!!

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Citat Citat din anima Vezi post
    Poate asta trebuie sa facem indiferent daca exista un bau in viata noastra, cum ar fi 2012
    Pai si nu asta a reiesit din ce am scris eu?

Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    186

Graba strica treaba..asa si dvs.v-ati grabit si m-ati facut domn iar eu sunt o ea..si nu prea inteleg ce anume vreti sa spuneti..ce era ingrosat stiti foarte bine ca face parte dintr-un studiu,nu sunt spusele mele..iar mica mea constatare vine de aici de pe forum,unde observ ca sunt oameni care au asemenea capacitati..iar a doua constatare..nu inteleg ce nu ati inteles din ea?
    In primul rand imi cer scuze,nu ma iau dupa nume ,asa s-a intamplat aceasta inversare.As dori sa-ti cunosc parerile tale personale nu continutul unui studiu.inca odata scuze pentru confundarea involuntara.

gabryna Avatar
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    699

Personal?Nu cred nimic,dar in acelasi timp cred totul..dar cum am zis mai sus..sfarsitul poate fi maine ,ori azi..deci sa traim fiecare zi cat mai frumos..

Dumneavoastra in schimb ce parere aveti?

Anton este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Posturi
    56

Posibil sa nu se intample nimic. Asa cum nici in 2000 nu s-a intamplat nimic, nici la eclipsa, nici in 1666, samd.

savanah Avatar
    savanah este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    338

Citat Citat din silviucostea Vezi post

Undeva, pe forum, dl. Furtuna a detaliat o parte din notiunile fizice folosite in articolul asta. E un model de folosire a unor termeni cu un inteles de te doare capul, amestecati cu ceva ingrediente istorice si ceva parfum de trecut si gata amenintarea....
    Ce este hilar este ca textul circula fix in aceeasi forma peste tot, iar numele "personalitatilor" care atesta catastrofa din 2012 sunt distractive: fizician american Marian McLein (cred ca Gheorghe McLein tot atita era) sau cercetator rus Ghenadi Belimov (oare vine de la belea sau de la belire??)..... Oricum numele americanului nu poate fi gasit decit asociat cu acest text. Nimic in afara lui.
    Cit despre proiectul Montauk, cred ca se refera la cu totul altceva decit la tehnologii extraterestre cu care sa circulam in timp. Dar, numele dadea bine, asa ca a fost folosit.

Pagina 2 din 11 PrimulPrimul 12345678 ... UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Anul 2012. Oare ce o fi atunci?
    De Santamia in forum Paranormal
    Replici: 99
    Ultimul post: 13 aug 2011, 11:55
  2. Previziuni astrologice pentru anul 2009
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 92
    Ultimul post: 12 oct 2009, 10:22
  3. Previziuni astrologice pentgru anul 2008
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 95
    Ultimul post: 01 feb 2009, 10:22
  4. Oare corpul tau este mai inteligent decat tine?
    De Catalin in forum Discutii libere
    Replici: 2
    Ultimul post: 27 mar 2008, 23:26
  5. A.I. Cuza - oare care este adevarul?
    De Tixti in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 2
    Ultimul post: 02 oct 2006, 11:53

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile