Pagina 11 din 11 PrimulPrimul ... 567891011
Rezultate de la 151 la 160 din 160

Subiect: Oare ce va fi in Anul 2012 ?

diasomie Avatar
    diasomie este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    119

Implicit Raspuns Oare ce va fi in Anul 2012 ?

SI anul viitor mai interesant decat celalat..
    Bun situl acela copile insa..greu de citit ca are multa informatie scrisa pe un font cam..aiurea.
    In fine e de studiat.
    vand
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

oinaldecs este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

eqvagel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

Mai avem un an si o sa vedem .Rabdare

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Suntem la inceput de mai 2012. Toata indoctrinarea privind 2012 are urmatorul efect:

Unul din șapte locuitori ai Terrei crede că Apocalipsa se apropie - sondaj

Aproximativ 10% dintre locuitorii Pământului cred că Apocalipsa va avea loc în acest an, pe 21 decembrie, fiind convinși că sfârșitul lumii este legat de interpretarea calendarului mayaș, potrivit unui studiu bazat pe un sondaj realizat în 21 de state de către institutul Ipsos Global Public Affairs.

Astfel, 6% dintre francezi, 7% dintre belgieni și 8% dintre englezi cred că vor trece prin sfârșitul lumii în cursul vieții lor, scrie Daily Mail. Porcentul urcă atunci când vine vorba de turci și americani. 22% dintre aceștia cred în șansele de a vedea apocalipsa.

Dintre cei 10%, care cred că sfârșitul lumii va avea loc potrivit interpretării calendarului mayaș, cei mai mulți se regasesc în Rusia și Polonia, în timp ce cei mai sceptici sunt in Anglia.

Calendarul mayaș are o durată de 5.125 de ani și se termină, conform interpretărilor, în 21 decembrie 2012.

"Indiferent că sfârșitul ar veni prin voia lui Dumnezeu, în urma unui dezastru natural, a unui eveniment politic, sau din orice alt motiv, unul din șapte locuitori ai planetei crede că sfârșitul lumii se apropie", afirmă Keren Gottfried, director de cercetare la institutul care a realizat sondajul.

"Acest lucru se datorează probabil atenției pe care mass-media o acordă interpretării profeției mayașe potrivit căreia sfârșitul lumii va veni în anul 2012 din calendarul nostru", adaugă cercetătorul, care precizează că sunt unii experți în civilizația mayașa care nu sunt de acord cu acestă teorie.

Sondajul mai scoate la iveală că cei cu un nivel de educație redus, cu venituri modeste sau cu vârsta sub 35 de ani sunt mai predispuși să creadă că vor prinde apocalipsa sau chiar că acest eveniment se va întâmpla în 2012. "Probabil că cei cu vârste mai înaintate consideră că au trăit destul, astfel că nu se mai tem foarte mult de ceea ce s-ar mai putea întâmpla cu viitorul lor", încearcă Gottfried să explice aceste date.

Țările în care s-a realizat sondajul: China, Turcia, Rusia, Mexic, Coreea de Sud, Japonia, SUA, Argentina, Ungaria, Poponia, Suedia, Franța, Spania, Belgia, Canada, Australia, Italia, Africa de Sud, Marea Britanie, Indonezia și Germania.
    sursa: http://www.jurnalul.ro/observator/ap...daj-611693.htm

Denumirea institutiei creditata ca a facut sondajul este interesanta - probabil ca este numai o potrivire de nume cu denumirea romaneasca a materialului.

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Oamenii care au cap ca sa nu le ploua in gat pot crede ca vor muri in 21 dec 2012. Ceilalti care mai si gandesc cu propria lor minte avand discernamant stiu ca nu va fi sfarsitul omenirii dar va incepe sfarsitul lumii asa cum o cunoastem noi. Procentele din sondajul de mai sus sunt in realitate mult mai mari dar multi nu vor sa recunoasca ca le e frica. Le e frica de tot ce insemana schimbare. Ce vor face aceia care constata cu surprindere ca nu se sfarseste nimic? Vor provoca ei sfarsitul! Aici este si poanta... Personal cred ca din 21 dec 2012 va incepe sa doara prostia! Toata rautatea provenita din frustrarile unei omeniri denaturate va da un clocot si va erupe spre o noua schimbare. Pana la urma tot raul este spre bine. Modificarile climatice, cosmice, poluarea, razboiul vor fi problemele ce se vor acutiza la maxim. Toate vor duce la o schimbare de constiinta a umanitatii. Toti stim asta. Intuitia din noi potentata de energia cosmica in crestere ce ne strabate ne spune acest lucru. De cate ori incercam sa deschid o discutie despre 2012 anii trecuti toti vorbeau ca despre fotbal sau despre politica cu dezbateri pro si contra, acum tac, schimba discutia, pe fetele lor se vad microexpresii ale fricii. 2012 e acu...

NIKI68 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2012
    Posturi
    1

Azi a fost 21 decembrie 2012...... a fost o zi ca oricare alta.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Eu chiar n-am mai fost demult pe forum.
    Pe 9 dec 2o12 am venit din UK intr-o Romanie inghetata si cu zapada , am cazut la benzinarie pe gheata, e posibil asa ceva?
    Ce sfarsit al lumii, al carei lumi?
    Oare ce va fi in 2o12 ? Pai ce sa fie, iti rupi picioarele pe la benzinarii.
    Energia cosmica si black ice inteleg.
    Fara mila sunt fata de Romania in aceasta situatie.
    E prima si ultima data cand mi se intampla sa petrec sfarsitul romaniei asa.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Klavs este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2007
    Posturi
    73

Eu am venit din US si e 2014. Evident, subiectul este tampit. Ca majoritatea. E bine ca unii mai si cred, pana la urma, trebuie sa aiba creierul invaluit in mister, altfel realitatea i-ar zdrobi.
    Ciao!
    "Moneda falsa straluceste intotdeauna mai puternic decat cea adevarata."

Klavs este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2007
    Posturi
    73

Eu am venit din US si e 2014. Evident, subiectul este tampit. Ca majoritatea. E bine ca unii mai si cred, pana la urma, trebuie sa aiba creierul invaluit in mister, altfel realitatea i-ar zdrobi.
    Ciao!
    "Moneda falsa straluceste intotdeauna mai puternic decat cea adevarata."

gabriela m. este offline Utilizator
    Data inscrierii
    martie 2014
    Posturi
    0

Oare ce ne rezerva anul 2014?

alesulluiyhweh este offline Utilizator
    Data inscrierii
    august 2014
    Posturi
    0

stiti ca noul ierusalim va fi romania?? nu stiti si de aceea nu puteti crede, adevar va spun

alesulluiyhweh este offline Utilizator
    Data inscrierii
    august 2014
    Posturi
    0

anticristul se afla in austria,va cere omenirii sa accepte semnul fiarei 666,nu il primiti,veti fi decapitati dar mintuiti,amin

Pagina 11 din 11 PrimulPrimul ... 567891011

Subiecte Similare

1. Anul 2012. Oare ce o fi atunci?
    De Santamia in forum Paranormal
    Replici: 99
    Ultimul post: 13 aug 2011, 11:55
  2. Previziuni astrologice pentru anul 2009
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 92
    Ultimul post: 12 oct 2009, 10:22
  3. Previziuni astrologice pentgru anul 2008
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 95
    Ultimul post: 01 feb 2009, 10:22
  4. Oare corpul tau este mai inteligent decat tine?
    De Catalin in forum Discutii libere
    Replici: 2
    Ultimul post: 27 mar 2008, 23:26
  5. A.I. Cuza - oare care este adevarul?
    De Tixti in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 2
    Ultimul post: 02 oct 2006, 11:53

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile