Rezultate de la 1 la 14 din 14

Subiect: Regenerare nervoasa

zurly este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Posturi
    1

Exclamation Regenerare nervoasa

Buna, in urma cu 4 ani in timp ce ma aflam intr-un strand, in urma unei sarituri cu capul in apa am suferit o fractura cominutiva de corp vertebral C6, in urma careia am paralizat complet de la gat in jos.
    Tot cautand informatii pe net despre ce, cum se poate recupera o persoana cu tetraplegie, am gasit site-ul http://www.prostemcell.ro/ care are o prezentare foarte buna a mai multor cazuri asemanatoare. Din discutiile membrilor pe forum reiese ca un implant cu celule stem intr-o clinica din strainatate, nu este la ora actuala cea mai potrivita solutie, nu sunt multi care si-au revenit dupa o leziune la coloana.>>
    Rugamintea mea la dvs este de a ma ajuta cu o informatie, sugestie sau un sfat referitor la aceste implanturi cu celule stem, se merita intr-un caz asa grav ca al meu (am lezata maduva) sau sunt doar bani cheltuiti degeaba.>>
    Nu evitati va rog postul meu, ajutati-ma sa depasesc acest hop din viata mea>>
    Orice parere conteaza enorm. Va multumesc!>>

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit Re: Regenerare nervoasa

Ai sanse ,spune te rog si o forma de ajutor.
    Ai avut o forma de orgoliu la strand ,mare orgoliu,sa stii.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

sunt sanse, dar vertebra a revenit pe pozitie normala, sau este tot deplasata si preseaza maduva?
    In cazul tau ti-as recomanda intai sa iti faci o analiza a vietii tale de dinainte de accident, sa incerci sa iti dai seama ce anume ai gresit in viata pentru care ai meritat aceasta suferinta.
    Apoi daca nu ai facut-o deja inearca sa inveti foarte bine din cartile, tratatele si atlasele de anatomie structura anatomica din zona lezata, sa iti dai seama care este forma anatomica normala, apoi sa faci exercitii de meditatie si constientizare in care sa vizualizezi cum se refac conexiunile nervoase care comanda toti muschii corpului si cum muschii incep sa poata fi controlati si toate sistemele isi reiau functiile dein ce in ce mai mult, si aceste exercitii trebuie sa le faci mult timp.

PS Poti sa imi trimit si opoza de a ta de dinainte de accident si una mai actuala?

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Puteti sa luati legatura cu Maria Predoi care acum ceva vreme a postat pe forum si care a fost in China cu copilul sau pentru o interventie de tipul uneia prezentata pe forumul indicat de dumneavoastra. Puteti eventual sa luati legatura cu ea pentru a afla mai multe detalii despre ce a vazut acolo si, eventual, alte detalii. suferinta unui copil

In ceea ce priveste tratamentul cu celule stem, exista preocupari si sperante in lume dar se pare ca pana la un tratament care sa dea un prognostic cat de cat sigur va mai trece ceva vreme. Deocamdata, se incearca in diverse locuri din lume iar rezultatele sunt, dupa cum ati vazut, controversate in lumea medicala si dezamagitoare pentru o parte dintre cei care le-au incercat.

mariuskl este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    16

Medicina a evoluat mult, insa nu a acoperit toate laturile. Totusi, exista multi oameni care au ramas paralizati si s-a putut face ceva pentru ei. De ce nu s-ar putea face si pentru dumneavoastra ?

sinclocker este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    3

Citat Citat din Catalin Vezi post
    sunt sanse, dar vertebra a revenit pe pozitie normala, sau este tot deplasata si preseaza maduva?
    In cazul tau ti-as recomanda intai sa iti faci o analiza a vietii tale de dinainte de accident, sa incerci sa iti dai seama ce anume ai gresit in viata pentru care ai meritat aceasta suferinta.
    Apoi daca nu ai facut-o deja inearca sa inveti foarte bine din cartile, tratatele si atlasele de anatomie structura anatomica din zona lezata, sa iti dai seama care este forma anatomica normala, apoi sa faci exercitii de meditatie si constientizare in care sa vizualizezi cum se refac conexiunile nervoase care comanda toti muschii corpului si cum muschii incep sa poata fi controlati si toate sistemele isi reiau functiile dein ce in ce mai mult, si aceste exercitii trebuie sa le faci mult timp.

PS Poti sa imi trimit si opoza de a ta de dinainte de accident si una mai actuala?
    Cataline, din postul tau reiese ca ai o minte batrana rau (si nu in sensul bun). Spunandu-i un om in suferinta sa se gandeasca la ce-a facut pentru a i se intampla acest lucru nu face decat sa agraveze situtia pe plan psihic a acestei persoane. Nu cred ca are nevoie de acest lucru acum. Oricui i se poate intampla!...

Zurly imi pare nespus de rau pt. accidentul tau si iti doresc insanatosire grabnica.
    Implantul cu celule stem functioneaza si chiar ti-l recomand. Cat despre ce spui tu ca ai citit si ca nu sunt multi care si-au revenit, este si normal. Niciodata nu o sa mai fi ca inainte, pot aparea furnicaturi, maini sau picioare grele, etc..Nu te gandi ca nu o sa mearga, gandeste-te ca sigur o sa mearga, ca o sa-ti misti iar membrele! Nu mai sta...

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Orice suferinta este datorita unor greseli, pacate, si constientizarea acestora, inseamna vindecare sufletului, un om cu sufletul bolnav nu se poate vindeca deplin, eu spun asta din experienta, eu am spus sa gandeasca la ce a gresit si cum sa repare, nu sa intre in bucla de autocompatimire

-

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Catalin Vezi post
    Orice suferinta este datorita unor greseli, pacate, si constientizarea acestora, inseamna vindecare sufletului, un om cu sufletul bolnav nu se poate vindeca deplin, eu spun asta din experienta, eu am spus sa gandeasca la ce a gresit si cum sa repare, nu sa intre in bucla de autocompatimire
    foarte frumos spus. si foarte adevarat. as mai avea insa o mica adaugire de facut. o persona afectata, este mai putin capabila sa vada adevarul si, de multe ori, chiar daca isi doreste foarte mult, are nevoie de ajutor. fara ajutor, suferinta poate creste si oricata vointa ar avea, poate s aclacheze. pericolul este foarte mare.
    putina intelegere si compasiune, mila crestinesca de care unii se cramponeaza atat de mult, sunt adevarate pansamente si dau posibilitatea sufletelor sa se deschida si sa accepte greselile de abordare a unei probleme si pacatele ce decurg din aceasta.
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

ellalove Avatar
    ellalove este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    6

Citat Citat din zurly Vezi post
    Buna, in urma cu 4 ani in timp ce ma aflam intr-un strand, in urma unei sarituri cu capul in apa am suferit o fractura cominutiva de corp vertebral C6, in urma careia am paralizat complet de la gat in jos.
    Tot cautand informatii pe net despre ce, cum se poate recupera o persoana cu tetraplegie, am gasit site-ul http://www.prostemcell.ro/ care are o prezentare foarte buna a mai multor cazuri asemanatoare. Din discutiile membrilor pe forum reiese ca un implant cu celule stem intr-o clinica din strainatate, nu este la ora actuala cea mai potrivita solutie, nu sunt multi care si-au revenit dupa o leziune la coloana.>>
    Rugamintea mea la dvs este de a ma ajuta cu o informatie, sugestie sau un sfat referitor la aceste implanturi cu celule stem, se merita intr-un caz asa grav ca al meu (am lezata maduva) sau sunt doar bani cheltuiti degeaba.>>
    Nu evitati va rog postul meu, ajutati-ma sa depasesc acest hop din viata mea>>
    Orice parere conteaza enorm. Va multumesc!>>

Eu ti-as recomanda tratamentul cu Olimpiq Stemxcell , deja foarte multi medici recurg la acest tratament si s-au vindecat de boli grave oameni care sufereau de scleroza in placi ,diabet... pentru amanunte intra pe site:
    http://www.olimpiqstemcell.ro/product_info.php?products_id=205
    merita sa incerci fara sa fie nevoie sa faci transplant pentru ca intr-adevar se pot inmulti celulele stem existente cu acest produs si organismul se regenereaza.
    Daca te mai pot ajuta cu ceva lasa-mi mesaj.

danynec este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    4

ellalove, din nesansa pentru mine, si eu am aceasi problema de sanatate pe care a descris-o zurly in acest topic. Am incercat aceasta combinatie prezentata de tine, dar nu am nici o imbunatatire dupa 6 luni de administrare. Se pare ca e un efect placebo si nimic mai mult... poate doar o metoda de imbogatire a unora pe seama miilor de 'disperati de soarta' care cauta o noua sansa de revenire la o viata... aproape normala , daca un TVM se poate cataloga drept handicap grav, paralizie pe viata... cum vezi tu revenirea lui dupa aceste suplimente nutritionale?

Catalin are dreptate, mai multa credinta nu strica, boala este consecinta pacatelor, mostenite sau facute in viata, dar Dumnezeu in marea sa milostivire fata de oameni, stie cel mai bine ce e de mai folos fiecaruia... sanatatea este un har, dar si rabdarea in boala duce tot acolo... poate asa, bolnavul cu trupul are sansa de a evolua spiritual catre mantuire... mari si multe sunt caile Domnului... minuni exista, trebuie insa sa si credem...
    Doamne ajuta-ne!
    Ultima editare de lovelife : 18 nov 2008 la 22:01

dia Avatar
    dia
    dia este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    40

depinde si cat costa. Un rezultat vizibil la scurt timp ,de mare amploare si cu revenire totala este putin probabil.Asa spun studiile medicale. Si este important si cati bani dati pentru acest tratament.La multe persoane au adus mici modificari in timp,neconcludente si efortul de-a face rost de o suma mare de bani, transportul pana acolo,etc,nu-si au sensul.E doar o parere,unii medici din China fac recuperari bazate pe asta,dar evolutia ulterioara e putin diferita de cea dinainte de tratament.
    Isi merita viata,libertatea,acela numai ce zilnic si le cucereste neincetat- Goethe

cosycosy este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Posturi
    1

buna am o bola asemanatore numita paraplegie daca ai mai multe informati despre regenerare nervi te rog sa ma contactezi la tel 0751380477

eqvagel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

Implicit Raspuns Regenerare nervoasa

Dragul meu i mi pare sincer rau pentru suferinta ta,dar vad ca sunt o gramada de binevoitori care incearca sa te converteasca sau sa ti vanda tratamente minune,din pacate la ora actuala pentru boala ta nu exista tratament(MADUVA LEZATA).Am un nepot care este la fel in urma unui accident de masina si au dat parintii o gramada de bani pe tot felul de leacuri minune si tratamente aiuristice.Se pare ca a reactionat putin la tratamentul prin acupunctura.si asta doar prin instalarea unei senzatii de bine.Iti doresc o viata linistita si nu dispera medicina face progrese cu o viteza uimitoare

.... este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2013
    Posturi
    8

Implicit Raspuns Regenerare nervoasa

Domnul sa va da multa sanatate si sa incercam cat sta cu putinta sa ne rugam lui Dumnezeu...

Subiecte Similare

1. Bulimie nervoasa
    De lovelife in forum Medicina clasica
    Replici: 2
    Ultimul post: 29 feb 2012, 12:58
  2. Anorexie nervoasa
    De lovelife in forum Medicina clasica
    Replici: 3
    Ultimul post: 04 nov 2006, 12:18

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici