Pagina 4 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 46 la 60 din 72

Subiect: "Apa vie"

Tixti este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Implicit Re: "Apa vie"

asta da informatie pretioasa
    Dumnezeu ne iubeste pe toti

maramureseanca este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2009
    Posturi
    4

daca e asa grozava ar merge si la sf. agheasma decat apa de la mine din oras care e plina de fecale, da asa se face baie si orice la baia mare... ce baie; daca te gandesti ce batjocura e sa folosesti ac. apa ca materie prima in biserica noastra si de preoti, si de toti oamenii, asta numai pt. edilul sef e... cu reptilian in el

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

chinuindu-ma sa citesc asta de mai sus, ma duce gandul ca prin alte parti, deocamdata, limba romana mai are mult pana sa penetreze in randul maselor. Frumoasa zona Maramuresul, acu observ ca e si locuita... interesant.

maramureseanca este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2009
    Posturi
    4

da, iubeste cel de sus pe toti, si o faci si domnia ta, binevoieste si corijeaza-ma si pe mine ca eu ma voi bucura si poate si domnia ta ca ai ajutat-o pe cea care chiar nu va cunoaste modul cu care obisnuiti a comunica in scris, oricum nu o fac cu stil mess, nu prea stiu cat de literar aveti obiceiul de a scrie aici si nu m-am gandit sa ies in evidenta discordand si inca intr-un mod ce nu ar onora pe nimeni, asa ca d-ta ajuta-ti seamana cu buna inima si fara de rezerve,esti bine venit, si oricand

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Scuze daca am jignit, nu am intentionat, eu sunt mai glumet de felul meu. Dar mi-a fost mai greu sa citesc printre strofe. Treaba e in felul urmator: sa ma scuze cei pe care ii citez, nu sunt de la mine, dar... nu conteaza calitatea apei, ci a celui care o bea. Daca urmaresti filmul "Apa" vei avea lucruri multe eda flat. Daca nu l-ai urmarit: poti sa bei apa din canalizare si sa fie mai buna decat cea mai pura apa de izvor. gandul bun si curat o face si pe ea buna de baut. Eu n-am testat, dar nici ganduri bune si curate nu am. Dar daca vrei ceva cu adevarat, reusesti. Alt exemplu l-a mai dat dl Furtuna. In India, in raul sacru Gange, unii se spala pe picioare, altii beau din apa, pentru ca e raul sacru si e purificator. Cel care se spala se vindeca de boli de piele, cel care o bea se vindeca de boli de alta natura. Asta pentru ca au credinta. Noi, daca incepem sa criticam preotii, si sa vedem murdaria din apa sfanta, deja suntem cu un picior in tabara adversa. De fapt, nu te supara pe mine, mie mi se pare cea mai mare tampenie din lume sa critic un preot. Sunt multe tentative in lumea asta... cu biserica, cu preotii... ma depasesc pe mine. Hai sa lasam preotii in pace si sa bem apa pe care o gasim pahar si sa ne bucuram de viata si de faptul ca apa aceea a iesit din inima unui munte, curata si pura, indiferent cat de murdara ar fi ea. Gandeste-te ca si un om, oricat de murdar si rau este, a fost odata un copilas mic si nevinovat. Daca a ajuns asa e vina societatii. Daca crezi ca poti sa indrepti un om fara sa te murdaresti tu, vei putea sa bei si un pahar de apa fara sa te murdaresti, oricat de murdara ar fi acea apa.

energy este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    13

am vazut ca e o discutie aprinsa , despre apa saracita in deuteriu ...... insa eu propun , sa vede-ti problema apei in alt mod ...... urmari-ti documentarele care vi le voi pune link ..... si o sa va schimba-ti modul de a vedea apa .....
    Aceste documentare , va vor demonstra ca totul este energie ......

http://www.humanrestore.com/?p=204 (water)

http://www.humanrestore.com/?p=206 (grander water revitalized)

si ca sa fiu in off topic , inca un articol despre Inedia , modul in care se poate trai doar incarcandu-te cu energye , fara sa mai mancam si sa bem apa , este un lucru real ............inca un lucru, care intareste afirmatia conform ca totul este energie .......

http://www.humanrestore.com/?p=282 (breatharianism (inedia ) )

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Aceste filmulete au mai fost publicate si putin dezbatute si pe alte subiecte din forum
    Nu cred ca trebuie sa demonstrezi nimanui ca totul este energie, banuiesc ca pentru toata lumea este clar asta.
    Problema este ca nu avem capacitati de absorbi si prelucra aceaste energie din apa, aer, lumina solara, etc cu o eficienta si un randament corespunzator pentru a asigura necesarul de energie pentru viabilitatea unii sistem viu.
    Daca ai capacitatile potrivite poti prin transmutare sa obtii orice element chimic din orice element sau doar din energie fundamentala, dar nu avem aceste potente deocamdata si nici nu este deloc usor pentru a le obtine.
    Apa saracita in deuteriu se poate obtine, la costuri mari dar se poate obtine.
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

energy este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    13

am pus , pentur persoanele care nu au apucat sa le vad , ca sunt multe persoane care nu vazut documentarele .....
    Nu cred acum ca apa saracita in deuteriu e principalul factor , pentru viata lor longeviva , daca stai sa te gandesti si modul de acolo de viata la rusi sau locurile astea departe de aglomeratie nu exista , stress , agitatie , nu exista Poluare , din punct de vedere spiritual acolo esti mult mai curat ...... daca nu ai un dezechilibru energetic undeva prin corp , numai apar bolile grave asa de devreme , fatza de cum apar la cei din mediul urban ......... Ganditi-va numai la faptul ca la copii nou nascuti ,cate injectiii ei fac , cred ca in jur de 20 pana la 2 ani , si astea slabesc sistemul imunitar , el nu se mai dezvolta la parametrii lui maximi natural , este afectat de reactii chimice venite din exterior de la injectii ............. Acum 50- si mai mult de ani in trecut , nu cred ca copii faceau atata de mult vaccine , sau vreun vaccin ....... numai daca erau bonlavi sau mai stiu alt probleme ........

Punctu meu de vedere este ca 1 singur element nu iti poate aduce viata mai lunga ,
    Trebuie sa fii sanatos Psihic si Fizic , ca sa poti sa te ajuti sa traiesti mai mult ....
    Nu uita-ti stresul este unul din principalele cauze ale aparitiei multor boli grave ....

alioshaman este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Posturi
    3

cum se numeste site-ul unde se gasesc documentarele subtitrate in romana?

VitaminaC este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    15

Implicit "Apa vie"

Citat Citat din alioshaman Vezi post
    cum se numeste site-ul unde se gasesc documentarele subtitrate in romana?
    Eu sunt curioasa ce parere ai de apa obisnuita dupa ce vizionezi documentarul din linkul de mai jos. Este la fel de "vie"?

http://video.google.com/videoplay?docid=-2933349021550318008&hl=en ffice
    Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

alioshaman este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Posturi
    3

Filmuletul l-am vazut mai demult, de cristalizarea apei sub diferite forme influientata de mediul inconjurator stiam, stiam ca apa are memorie precum cristalul de cuart, subcostientul uman sau documentul akash, nu e ceva nou sub soare numai ca totul e ocultat. Ionel Mohirta prezinta un ritual cu apa vechi de 6000 de ani!

kangen este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    4

De curand am achizitionat aparatul care produce apa vie in timp real. Transofrma apa de la chiuveta in apa alcalina vie. Aparatul este produs de firma japoneza Enagic si este considerat "mercedesul" aparatelor generatoare de sanatate.
    Incredere garantata de 36 de ani de producatorul japonez

Ultima editare de lovelife : 23 aug 2010 la 08:45

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Felicitari. Insa nu ne dai toate informatiile. De exemplu pretul ca produsu in sine face toti bani.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Apa alcalina nu este apa vie, sunt ceva diferente majore, una din calitatile apei vii este acela ca este saracita in deuteriu
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Guguam Vezi post
    Felicitari. Insa nu ne dai toate informatiile. De exemplu pretul ca produsu in sine face toti bani.
    Cine stie ce stift vandut in sistem MLM mai e? Datele privind pH-ul unor sorturi de apa sunt aberante. Ei, dar mediul IT suporta orice, asa ca de ce n-ar suporta si o astfel de reclama?

Pagina 4 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Invitație la Sala de meditare "Sf.Nicolae"
    De centru ortodox in forum Medicina clasica
    Replici: 2
    Ultimul post: 11 iun 2009, 21:56
  2. Invitație la Sala de meditare "Sf.Nicolae"
    De centru ortodox in forum Sfaturi si sugesii. Ajutor terapeutic
    Replici: 0
    Ultimul post: 09 iun 2009, 17:09
  3. despre Criza de vindecare din "Manualul Vindecatorului"
    De lovelife in forum Sfaturi si sugesii. Ajutor terapeutic