Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 49

Subiect: Unde se duc sufletele copiilor pierduti prin avort spontan

iustina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    2

Implicit Unde se duc sufletele copiilor pierduti prin avort spontan

Stie cineva, unde se duc sufletele copiilor avortati spontan?

iustina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    2

Implicit Re: Sarcina pierduta sau avort

Astazi, fetita mea ar fi implinit 1 luna, daca ar fi trait si ar fi fost sanatoasa, nu caut explicatii medicale ci mai degraba de suflet, oare unde este fetita mea? sufletelul ei este alaturi de Dumezeu? a luat-o in ceata ingerilor lui? ma va astepta cand va fi vremea? oare stie cineva raspunsul la astfel de intrebari?

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: Unde se duc sufletele copiilor pierduti prin avort spontan

Fiecare suflet dupa deces ajunge acolo unde merita conform ceea ce a facut de cand a fost creat pana in acel moment, aceasi regula se aplica si pentru sufletele copiilor care decedeaza in urma unui avort spontan, ei se intorc acolo de unde au venit in momentul conceptiei si asteapta alti parinti mai potriviti pentru destinul si evolutia lor si vin din nou la conceptie.

Important pentru tine este sa te concetrezi pentru viitor, fii sigura ca acel suflet este bine acolo unde este, incearca sa pui ordine in viata ta si a sotului tau ca sa nu mai pierzi si alta sarcina, si daca Dumnezeu crede ca este bine poate ca acelasi copil se va naste prin tine

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Iustina,tu ai trait o lectie pe care ai meritat-o ,adica o lectie karmica.
    Iubeste orice om si fetita ta va fi cu sufletul impacat.Nu este o lectie ptr fe tita,ci ptr tine si sot.Fetita nu a simtit nimic datorita protectiei divine ,dar tu simti durerea si de aici trebuie sa inveti(spiritual).Fetita n-a murit,ci a acceptat o karma prin care voi sa evoluati(daca vreti) .Nu te ingrijora ptr fetita,ci cauta pentru voi sa fiti buni (nu fraieri) ci buni in esenta ,sa va schimbati mentalitatea de clan in favoarea celei de umanitate.
    Cum te gandesti cu drag la fetita ta ,gandeste-te cu drag la miile de copii care mor de foame in Africa,sau care mor violati si transati de catre criminali.
    Ei toti sunt " fetita ta" , " a mea" ,a tuturor.Daca nu vei reusi sa iubesti oamenii si copiii lumii ,fetita ta a facut sacrificiul degeaba.
    Este mai greu sa te incarnezi pe pamant decat sa stai " la ceruri" .Este mult mai greu.Spiritul fetitei se va incarna foarte evoluat spiritual pe pamant datorita misiunii sale.
    Capul sus si iubire in suflet .
    Cu adevarat n-a murit nimeni ,doar trupul de carne.
    Evolutia spirituala iti da sansa sa vorbesti cu fetita ta daca reusesti.
    Numai bine si multa vointa .
    Cu drag .
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

madalinutza este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Posturi
    1

ma intreb oare?...asa in sinea mea ''eu am doar 18 ani,, dak m-as trezi cu un copil ...ce as face? mi-e frica de avorturi...mi-e frica de Dumnezeu..oare ce ar face cu mine dupa ce as muri...dak as avorta?

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Daca ai gija si esti prudenta nu vei ramana insarcinata fara sa vrei, dar daca nu ai suficient discernamant in a-ti alege partenerul si modul cum te comporti si protejezi cand faci sex ........ poti suferi consecinte
    Frica de dumnezeu este o mare greseala, dumnezeu te iubeste indiferent de ce faci, dar la fel ca si parintii tai daca incalci regulile casei suferi consecintele incalcarii acelor reguli.

-

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din madalinutza Vezi post
    ma intreb oare?...asa in sinea mea ''eu am doar 18 ani,, dak m-as trezi cu un copil ...ce as face? mi-e frica de avorturi...mi-e frica de Dumnezeu..oare ce ar face cu mine dupa ce as muri...dak as avorta?
    Ce sa faca cu tine ? Te-ar iubi in continuare D-zeu ,si te-ar trimite inapoi la "scoala" ,pe pamant.Insa poti si tu sa casti ochii ,cum se spune si sa gandesti inainte sa actionezi .

artvalentina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    1

Pt Iustina
    Iti inteleg durerea pt ca si eu am piedur o sarcina zilele trecute avea peste 3 luni bebe mic....am inteles ceva in urma pierderii bebeului nostru...ca durerea fizica trece ( in urma unui chiuretaj)..dar durerea SUFLETEASCA este imensa...eu inca din spital ma gandeam oare unde s-a dus sufletul copilului meu.Sotul meu a terminat teologie ortodoxa si am mai citit si eu despre asta pt ca de atunci nu mai am liniste....
    Conform tradititei ...d.p.d .v a Bisericii ortodoxe se spune ca sufletele copiilor avortati sau pierduuti prin avort sponta ..la fel copiii care nu au reusit sa fie botezati se udc intr-un loc dea ASTEPTARE...nu este un loc unde ei sufera...nu sufera doar asteapta...la a doua venirea a Mantuitorului acesti copiii vor dobandi viata vesnica ..vor ajunge in Rai..deci vor fi fericiti pt ca ei au fost nevinovati...
    Ceeea ce putem noi face este sa ne rugam pt ei...sa ne gandim la ei..dar cel mai bine este sa ne gasim un duhovnic bun ,un preot cu rabdare..care sa ne asculte durerea..si de la care putem primi mai multe raspunsuri si sfaturi despre sufletelele acestor copiii.Ii ziceam si sotului meu...sa incercam sa ne gandim ca pe lumea cealalat ne vom intalni cu el...il vom recunoaste ca e al nostru (desi nu stim daca a fost fetita sau baiat)...viata noastra s-a schimbat mult de la aceasta pierdere...ma gandesc mult cum s afac ..sa fim mai buni ..sa dobandim Imparatia Cerurilor...unde va sta si sufletelul nostru mic ...Va pup.Doamne ajuta!
    Te pup si Doamne ajuta!

karamonia este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    2

Implicit Re: Sarcina pierduta sau avort

Buna, Iustina!

nu de mult mi-am luat o carte despre copii ce se incarneaza in acesti ani,o noua generatie, copiii de cristal. si am citit o chestie foarte frumoasa(poveste reala): o femeie, melissa, a ramas insarcinata cu un barbat pe care il adora, dar acest barbat nu era interesat de o relatie durabila cu ea. melissa nu i-a spus nimic despre sarcina fiului ei(dintr-o alta relatie),Liam, dar intr-o zi liam ii da mamei sale un desen facut de el si ii spune ca a facut portretul fratelui lui(melissa il avea doar pe Liam la acea data.). dupa o perioada de framantare, melissa s-a hotarat sa intrerupa sarcina, fara sa-i spuna lui Liam. dupa o saptamana Liam a venit la ea si i-a spus ca fratele lui i-a spus "am decis sa nu vin inca, dar sunt bine si te iubesc!" si a mai spus ca are grija de melissa ca si inger pazitor, pana cand va fi pregatit sa se intrupeze. cand va fi timpul, ambii, si Liam si fratele cel mic vor avea grija de mama lor.

iti doresc sa ai parte doar de iubire, si sa ai incredere ca dumnezeu e in tine si cu tine!

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Primii copii de cristal au venit pe pamant in anii 60.
    Unicate de cristal au venit inca din anii 1800.
    Ei sunt copiii erei de aur ,copii transfigurarii ,copiii "miere si lapte".

Asa e ,karamonia,D-zeu e in tine...oriunde te-ai afla.
    Eu cred in copiii viitorului .Ei darama cliseele mincinoase si construiesc pe alte baze.

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din cris Vezi post
    Primii copii de cristal au venit pe pamant in anii 60.
    Unicate de cristal au venit inca din anii 1800.
    Ei sunt copiii erei de aur ,copii transfigurarii ,copiii "miere si lapte".

Asa e ,karamonia,D-zeu e in tine...oriunde te-ai afla.
    Eu cred in copiii viitorului .Ei darama cliseele mincinoase si construiesc pe alte baze.
    mai, asta ma cam dispera...
    copii de cristal sau entitati de cristal?
    la fel e si in cazul indigoului...

"copilul" de cristal este acea entitate elevata care ori face parte dintre acele entitati aflate la ultimul stadiu de iluminare(sunt 3 stadii de iluminare...adica mantuire...albastru, indigo-violet, argintiu)si au aura argintie(si nu violet cum cred altii... violetul e a doilea stagiu la fel si indigoul...inceputul celui de al doilea stagiu), ori sunt fiinte eliberate(de ignoranta ...adica aura de culoare vernil ca jadul, aurie sau spectrul de culori ROGVAIV) adica ceva deasupra iluminatului... aceste fiinte nu stiu sa faca diferenta intre oameni sau actiuni, lucruri, animale, plante... ei vad doar scanteia divina si ii iubesc pe toti si toate la fel de mult ca pe Dumnezeu.
    Ei nu critica sitemul manipulator... totul isi are rostul...desi si doar unul singur are puterea necesara ptr a darma intregul sistem manipulator din lume. Dar nu o fac pentru ca acest sistem e voia Tatalui ... omul si-l merita... este examentul fiecruia dintre noi... experienta noastra ca entitati...
    Iar copii indigo sunt acele fiinte care ori au aura albatra si foarte placuta, ori indigo sau violet... nu neaparat doar astea...pot contine si alte culori...precum verde...dar deobicei aurele cu o vibratie mai ridicata contin mai toate caracteristicile .... aura care se vede este cea mai des manifestata dintre culori.
    Noi practic continem toate culorile in aura noastra, depinde cam ce caracteristici manifestam ptr a percepe o anumita culoare.

Iisus avea aura aurie si spectrul de culori in jur. El manifesta toate calitatile.

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Nu e vorba atat despre culoarea aurei cat e vorba despre manifestare.
    Spectrul indigo -albastru-violet -bleu are manifestarile sale complementare.
    Copiii de cristal sau spiritele de cristal au spectrul lor.
    Isus avea culori aurii.
    Isus are si azi aceste culori ,chipul sau este ca din aur topit.Chipul sau depaseste culorile aurei .In sensul ca aura paleste si devine inexistenta ramanand doar chipul sau.
    Nu am scris bine ,Isus avea aura ,Crist este altfel .Crist este chip .Chip.
    Chipul arata ca aurul topit si amestecat in miere.Isus are aura,el devenit Crist nu este asa,este chip de aur si miere. Binecuvantat este El !

ananicoleta032 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    1

Citat Citat din cris Vezi post
    Nu e vorba atat despre culoarea aurei cat e vorba despre manifestare.
    Spectrul indigo -albastru-violet -bleu are manifestarile sale complementare.
    Copiii de cristal sau spiritele de cristal au spectrul lor.
    Isus avea culori aurii.
    Isus are si azi aceste culori ,chipul sau este ca din aur topit.Chipul sau depaseste culorile aurei .In sensul ca aura paleste si devine inexistenta ramanand doar chipul sau.
    Nu am scris bine ,Isus avea aura ,Crist este altfel .Crist este chip .Chip.
    Chipul arata ca aurul topit si amestecat in miere.Isus are aura,el devenit Crist nu este asa,este chip de aur si miere. Binecuvantat este El !
    Si eu sper sa fie bine copilul meu pierdut prin avort .Sper sa se fi intalnit cu parintii mei.Si poate,pana la urma se va intrupa si acela care va fi sa fie copilul meu si pe care il astept.

Remus este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Posturi
    10

Citat Citat din ananicoleta032 Vezi post
    Si eu sper sa fie bine copilul meu pierdut prin avort .Sper sa se fi intalnit cu parintii mei.Si poate,pana la urma se va intrupa si acela care va fi sa fie copilul meu si pe care il astept.
    Copii avortati sau cei care mor de foarte mici (daca imi este permisa licenta),
    nu mai parcurg etapele normale ci sunt dusi direct intr-o noua reincarnare - sarcina de 3 luni de obicei de catre ghizii lor spirituali. Dar nu este o regula.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din Remus Vezi post
    Copii avortati sau cei care mor de foarte mici (daca imi este permisa licenta),
    nu mai parcurg etapele normale ci sunt dusi direct intr-o noua reincarnare - sarcina de 3 luni de obicei de catre ghizii lor spirituali. Dar nu este o regula.
    Nu se baipaseaza etapele de intrupare, si alegerea parintilor este una dintre ele, nu poate exista o sarcina pana la 3 luni fara un suflet care sa fie legat d ea
    In momentul cnad sa rupt legatura dintre suflet si fat apare si avortul spontan
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Carti pt dezvoltarea sufleteasca si spirituala a copiilor nostri
    De AlinaC in forum Familia: copii, parinti, bunici
    Replici: 10
    Ultimul post: 28 mar 2009, 17:00
  2. Sarcina pierduta sau avort
    De Etienne in forum Despre sarcina
    Replici: 46
    Ultimul post: 16 iun 2008, 11:19
  3. Romania vazuta cu ochii copiilor
    De Dana Di Maiuta in forum Discutii libere