Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 47

Subiect: Astept un copil

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Astept un copil

Dragii mei, de curad am hotarat noi, ca si familie, sa mai avem un copil (deja avem unul).As vrea sa stiu ce trebuie sa facem (mai mult eu, decat sotul) pentru ca la intrupare sa vina un suflet care sa contribuie la armonizarea familiei noastre, un suflet care sa fie compatibil cu noi toti.La ce trebuie sa renunt dpdv ie?

Stiu ca deja o entitate ma "curteaza".Inca nu s-a intrupat.Nu e hotarata 100% daca ne va alege pe noi acum sau alta data, daca vom fi noi sau altii.

Colegii de grade mai mari, ce sfaturi imi puteti da pt.a atrage entitatea care este in Voia Sfintei Treimi, pt ca toata famila sa evolueze in mod linistit, armonios, fara perturbari si fara conflicte?

Nu stiu cum sa ma rog si pt.ce anume.Pana acum m-am rugat ca Sf.Treime sa ajute entitatea care sta in preajma mea sa se hotarasca daca vom fi noi sau nu, daca acum sau altadata, m-am rugat ca SF.Treime sa o trimita la noi in familie la intrupare numai daca ea este cea potrivita pt noi si noi pt ea, astfel incat sa parcurgem drumul spre indumnezeire cat mai lin si mai placut pt.toti 4.Ma mai rog ca Sf.Treime sa- itrimita acestei entitati toate ajutoarele care trebuie, vor si pot sa o ajute in misiunea pe care o are, ii transmit toata iubirea mea, tot ce e mai bun si mai frumos in mine.

Inca nu am renuntat la carne.Si nici nu am ajuns la spovedanie.Si nici casa nu am mai sfintit-o de mult timp.Lucrurile astea am impresia ca trebuie sa le fac.

Daca mai aveti si alte sfaturi, le ascult/citesc cu mare drag!
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: Astept un copil

Si consumul de carne ar fi indicat sa il deruceti semnificativ, daca nu chiar renuntat complet la el. Eforturi trebuie sa faca ambii parinti nu se poate numai unul. Roagate sa se nasca prin voi acel suflet (nu neaparat acel copil care il simti acum) care va ajute pe toti (o sa fiti cel putin 3+1) sa va mantuiti cel mai repede (nu sa va muceniciti prin jertfa ).
    Si ideal ar fi un coleg de grad mare 9-10 sa va dea sfaturi direct, sa vada exact ce probleme aveti si la ce mai aveti de "imbunatatit" in voi, eu in perioada asta ma ocup deja de 2 cupluri care diresc sa aiba copii, unul este steril
    Daca e, poate ne cunoastem o data cand venim in Bucuresti, si va mai si spunem ce este de facut, si daca o fi sa fie, poate ne depunem si candidatura la botezat bebe-ul.

Succes si sa stiti ca ati luat o decizie buna

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Doamne, Catalin , ce bucurie imi faci!MI-as dori sa ne intalnim cu toti (noi cu voi) daca aveti drum prin Buc!Daca nu, poate va facem noi o vizita. Vorbim pe privat!

Multumesc mult!

Nu inteleg ceva: sa ma rog pt.sufletul respectiv ca prin el sa ne manuim mai repede ORICUM, adica kiar de e sa suferim mai mult (aici ma refer la acele entitati foarte elevate care se intrupeaza ca niste vijelii in familii mai "modeste" spiritual si din cauza diferentelor de evolutie ajung sa sufere si parintii si entitatea elevata intrupata intr-un copil deosebit).Ei bine, de vijelii d-astea mi-e teama.!Pana acum Dumnezeu a fost tare gentil cu mine !Poate totusi n-o intoarce foaia!

Ce inseamna a te muceni prin jertfa?Ce am scris eu mai sus apropos de vijelii?

Entitutza de langa mine este una iesita din ciclul karmic si din cauza asta ma gandesc...ca ar trebui sa fac ceva lucruri ca sa ne fie bine tuturor!
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

M<ucenici prin jerfa ar fi ca te-ar ajuta sa te mantuiesti dar prin suferinta si nu prin iubire si frumusete.

si daca un sfant vine la trup intr-o familie modesta spiritual, nu vine intamplator, inseamna ca mai are ceva de invatat si din astfel de experiente

-

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Cum te poti mantui prin iubire si frumusete?

Cred ca printre iubire si frumusete exista si suferinta, p'ici pe colea, dar eu asa as dori sa pot alege o cale de mijloc.Sa pot gusta si din frumusete si iubire, si din suferinta, atat cat trebuie ca sa pot intelege si aplica adevarurile divine.
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Pai daca ai parte de suferinta insemna ca nu esti suficient de bun si de frumos , sau in cazuri exceptionale ca ai cerut-o

-

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din Catalin Vezi post
    o sa fiti cel putin 3+1

De ce spui "cel putin" 3+1? Iarta-ma daca despic ca mult firul in 4...dar cred ca acord o mare importanta cuvintelor....
    ...Puiu la ele!

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Pai daca ai parte de suferinta insemna ca nu esti suficient de bun si de frumos , sau in cazuri exceptionale ca ai cerut-o

O entitate iesita din lantul karmic si intrupata se poate totusi sa sufere (alegand ea la intrupare asta)?

Mai, ma deranjeaza ca imi apare reclama exact cand dau "citat"...e asa inestetic...La altii vad ca nu apare, decat la mine.De ce?

Scuze pt. off-topic!
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

sunt foarte multe aspecte legate de suferinta, sunt si pacatele celor din jurul tau care te influenteaza

-

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Multumesc, Catalin! Voi mai afla pe parcurs!
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

tu + sotul tau + copil actual + viitorul copil deci 3 membri actuali ai familiei + unul in proiect, si poate o sa mai apara si bebe 3 cine stie

-

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

tu + sotul tau + copil actual + viitorul copil deci 3 membri actuali ai familiei + unul in proiect, si poate o sa mai apara si bebe 3 cine stie
    Oi fi stiind tu ce spui...si mie tot 3 copii mi-au iesit la masuratori, dar cand am citit "cel putin" 3+1 nush de ce m-am gandit la gemeni.Si nu pot nega ca ...deh...sunt tare firava, din mai multe puncte de vedere...si 2 deodata...hm...ar fi cam mult!!!Dar Dumnezeu nu ne da mai mult deat putem duce, nu?
    ...Puiu la ele!

Floare_de_coltz este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    81

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Dragii mei, de curad am hotarat noi, ca si familie, sa mai avem un copil
    Eu am 3 luni jumatate de cand el-bebele, a hotarat sa vina la noi si ne-a ales ca parinti.Suntem foarte fericiti si il asteptam cu dragoste si dor.
    Eu stiu ca sufletelul intra in trup in momentul nasterii, odata cu primul tipat al bebelui..asa cum iese din trup odata cu ultima suflare.Pana la nastere, sufletelul "sta" in preajma mamei.Stiu ca poti atrage un spirit elevat prin gandurile de iubire,lumina si intelepciune pe care le ai. Dar nu incerca sa programezi anumite insusiri fizice sau spirituale pe care tu ti le-ai dori pentru bebele tau ci lasa sufletelul sa se manifeste liber,facand voia divina.Bun sau rau, frumos sau urat,elevat sau nu, el te va alege sa-i fii mamica si trebuie sa fi coplesita de fericire.Nimic nu este intamplator,cu siguranta toti veti evolua impreuna.Fii deschisa la lectiile de iubire ce vor urma si supusa vointei divine.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Sufletul incepe sa intre in trup progresiv cu momentul conceptiei, si gradul de intrupare creste progresiv pana la cateva luni de dupa nastere

-

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Cum te poti mantui prin iubire si frumusete?

Cred ca printre iubire si frumusete exista si suferinta, p'ici pe colea, dar eu asa as dori sa pot alege o cale de mijloc.Sa pot gusta si din frumusete si iubire, si din suferinta, atat cat trebuie ca sa pot intelege si aplica adevarurile divine.
    Etienne,care sint adevarurile divine?
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Primul copil nascut dintr-un ovul dezvoltat in laborator
    De cristicarstea in forum Miracolul nasterii
    Replici: 38
    Ultimul post: 04 aug 2011, 18:39
  2. mi-a murit un copil la 1 zi de la nastere
    De lorettastroe in forum Despre sarcina
    Replici: 43