Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 47

Subiect: Astept un copil

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Apropos de "a te curta" o entitate: eu am aflat de aceasta "curte" de la cineva mai mare in grad decat mine.Mie la masuratori imi iesea ca sunt insarcinata.Pe suta. La toate masuratorile la fel. Si totusi nu eram.Am fost sfatuita sa mai astept, ca entitatea (pe care eu o astept - ca din moment ce iti doresti sa mai ai un copil astepti sa si vina la un moment dat) se poate razgandi.Zis si facut.Astept.Dar masuratorile tot insarcinata imi dadeau.Si asa am aflat ca 'cineva' a venit, sta pe langa mine, stiu unde este, cat de mare este, am simtit-o de cand a venit .Ca si grad de elevare, am aflat tot de la cineva cu grade in plus fata de mine. Si de cand am aflat ca aceasta entitate este iesita din lantul karmic ma tot gandesc ce implicatii poate sa aiba o astfel de intrupare.Ma simt mica si plina de lucruri nerezolvate. Simt ca nu pot cuprinde cu mintea acest lucru, dar in egala masura ma grabesc sa fac tot ce pot/stiu/simt/trebuie ca ea, entitatea, sa se simta bine atat cat va sta langa mine.Dupa, vom vedea.

Vestea buna este ca totusi daca eu voi constinetiza la un moment dat propriile-mi greseli, acest lucru va avea o implicare destul de mare in viitorul copiilor mei, in sensul ca ei nu vor mai plati ceea ce eu deja am rezolvat.Si asta e o mare usurare pt.tine, ca si parinte, sa stii ca copiii tai vor plati cat mai putin pt.greselile tale.

Citat Citat din Catalin Vezi post
    Greseli pot fi multe pe langa cele citate de tine mai sus, si sexul fara iubire este una din ele
    Tot Aivanhov scria cum ca in timpul actului sexual, la niste oameni "obisnuiti", vin entitati de o vibratie joasa, care...lucreaza. Aivanhon sfatui ca in momentul actului sexual sa invoci, sa zicem entitati elevate sa vina sa se bucure alaturi de cei doi.Insa nu inteleg pe cine kemi, cand anume kemi.Daca nu faci nimic, pur si simplu se consuma un act sexual simplu, de natura carnala, in ciuda faptului ca partenerii se iubesc, vin entitati nu tocmai bune.dar ca sa vina entitati benefice, pozitive, de lumina, ce trebuie sa faci?Doar sa le kemi pur si simplu inainte de inceperea actului sexual?In timpul actulu sexual?
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: Astept un copil

In timpul contactului se degaja energii mai mult sau mai putin benefice de iubire sau pur carnale si vin entitati in jurul cuplului compatibile cu energiile degajate, daca este numai iubire si sentimente frumnoase vin ingerii, daca este interes social material, sau hai sa o facem ca ma plictisesc cin altfel de entitati, deci trairile si sentimentele din timpul sexului "cheama" entitatile , are si rugaciunea importanta ei, dar faptele gandurile si sentimentele noastre ne definesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

JUST ME este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    3

Poti sa dai mai multe detalii? De cand va straduti sa concepeti? Mai aveti copii? ai mai fost insarcinata?
    Din ce oras esti?

Nu, nu mai am alti copii. Da, am mai fost insarcinata acum 11 ani. De straduit ne straduim de cativa ani dar cu intreruperi (motivele? mai mult sau mai putin obiective) Cert este ca incercarea de acum dureaza de un an si ceva, acum fiind la a 4 inseminare artificiala (dpdv medical totul este ok la amandoi- am facut toate analizele posibile inclusiv laparascopie). Sunt din Pitesti.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Subiectul este mai complex in cazul asta, daca sunteti OK din punct de vedere fizic, sigur aveti ceva pacate care nu le permite sufletelor sa se intrupeze prin voi, trebui sa incercati sa va dati seama ce greseli ati facut in trecut voi sau parintii vostri, sa va spovediti, acatiste la anumite manastiri, si poate var fi util si ajutorul unor terapeuti inforenergeticieni din Pitesiti si pentru asta puteti lua legatura cu Domnul Ion Furtuna de pe acest Forum

-

savanah Avatar
    savanah este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    338

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Apropos de "a te curta" o entitate: eu am aflat de aceasta "curte" de la cineva mai mare in grad decat mine.
    Trebuie sa spun de la inceput ca nu am legaturi cu i.e. nici eu si nici prietena despre care vreau sa iti povestesc.
    Prietena mea avea un copil, ajuns la 6 ani si resimtea mereu dorul anilor cind fetita ei era mica: mirosul bebelusului, gingureala lui, dar de fiecare data nu era timp de inca un copil, terbuiau bani pentrui o rata, trebuia facut ceva la serviciu.
    Dupa un timp a uitat de "proiectul" inca un copil, dar a inceput sa viseze diverse lucruri, fara legatura intre ele, doar ca de fiecare data ea se visa tinind in mina fotografia unui copil. La inceput nu distingea trasaturile copilului, abea dupa ceva timp a realizat ca mereu apare cam acelasi copil. S-a tot intrebat ce inseamna visul, a pus pe seama dorintei de a mai avea un bebe, apoi am inceput sa ne intrebam daca nu cumva acel copil (din fotografie) asteapta sa se intrupeze la ei in familie....
    Cind a ramas insarcinata, primul gind a fost ca nu va avea timpul sa mai faca un copil pentru ca erau cu totul alte probleme de care sa se ocupe. A nascut un ingeras, aproape leit cu cel pe care il visa cu un an in urma. Dar dupa ceva timp a descoperit ca baietelul este autist.
    Ce este cert, este ca acest copil le-a schimbat viata. Din fugaritii si vesnic nemultumitii oameni care erau au devenit oameni tihniti. Au renuntat la o parte din activitatile haotice, mama si-a facut un fel de contract (nu stiu exact forma) pentru ingrijirea copilului si isi petrece toata ziua alaturi de fetita (destul de mare acum ca sa inteleaga ca ingrijirea unui fratior autist este nu numai o povara) si de baiatelul lor.
    Nu stiu sa spun daca acest copil va insemna pentru ei o suferinta sau o bucurie. Deocamdata inseamna clar un moment de cotitura. Si poate ca voi, cei initiati in i.e. puteti sa spuneti si daca acest lucru putea fi prevenit. Sau daca trebuia prevenit .....
    Ultima editare de Catalin : 11 iun 2008 la 17:48

JUST ME este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    3

trebui sa incercati sa va dati seama ce greseli ati facut in trecut voi sau parintii vostri
    Sa-ti dai seama care au fost greselile tale, poate. Sunt semne (oare daca exista aceste semne inseamna ca mai exista o sansa?) pe care le intelegi sau nu, si daca le intelegi cum stii oare daca ceea ce ai inceput sa faci, pentru a remedia cat mai mult din raul facut, este bine? Dar cum sa-ti dai seama de greselile parintilor nostrii?
    Parca si vad raspunsul: poti cere ajutorul celor initiati (asta am si facut deja) dar si ei pot sa nu aibe acces (cazul meu), sau poate da, la informatiile care pot sa-ti dea raspunsuri si uite asa cand credem ca stim toate raspunsurile….,deodata se schimba intrebarile. In aceasta situatie sunt la acest moment, imi pun si pun intrebari la care sper sa gasesc raspunsuri sau macar sa-mi dau seama ce alte intrebari as mai putea pune, sa gasesc capatul de fir pe care e bine sa merg. Eu am multa rabdare dar sotul meu nu prea

Multumesc pt orice raspuns mi-a fost dat si pt orice raspuns ar mai putea fi

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Cris, cred ca tu mai mult recurgi la simturi, decat la cuvinte (ma refer apropos de rugaciune)...Desi, dupa mine, ai asa un dar minunat de a vorbi (gandi)! Ti-amintesti ca iti spuneam cu mult timp in urma ca citindu-te asa ma umplu de lumina, ca si cand o raza de soare ar cadea pe mine si eu stau exact sub ea!
    Asa simti? Serios? Iarta-ma ,nu-mi amintesc sa-mi fi spus ,dar ...hm ! Nu m-asteptam sa-mi spui asta.
    Iti multumesc ,dar lumina este in orice om ,sa stii .iti multumesc
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din cris Vezi post
    Iti multumesc ,dar lumina este in orice om ,sa stii .iti multumesc
    O simt pregnant din partea ta.Si nu numai ieri, sau azi, de fiecare data cand citesc cuvintele tale, indif de subiect, simt ca emani un "ceva" linistitor, calm, care ma face sa ma simt minunat!
    ...Puiu la ele!

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din savanah Vezi post
    Si poate ca voi, cei initiati in i.e. puteti sa spuneti si daca acest lucru putea fi prevenit. Sau daca trebuia prevenit .....

Catalin, ce ne poti spune despre asta? Se putea preveni, trebuia prevenit? Inainte de conceptie cu mult timp sau kiar si pe timpul sarcinii?
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Etienne,sa-ti ajute D-zeu sa ai copii binecuvintati.
    Eu ,si sotul...ne gindim (serios) sa adoptam un copil de la casa de copii,o fetita .Fetitele abandonate nu prea au sanse in viata.
    Ne gindim sa luam o fetita mare,de vreo 6 ani,o fetita pe care n-o vrea nimeni,a nimanui.
    Totul depinde sa ne terminam casa la timp ptr ancheta sociala.
    Sigur exista undeva un suflet singur care sufera.
    Doamne-ajuta tuturor .

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Multumesc, Cris! Asemenea sa va ajute Dumnezeu!

Si eu cu ceva timp in urma ma gandeam la adoptia unul copil orfan, apoi m-am gandit la un copil refugiat...Intre timp insa vreau sa am proprii mei copii.Daca va veni timpul si pt adoptie, cu siguranta ne vom gandi mai serios la asta...
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Catalin, ce ne poti spune despre asta? Se putea preveni, trebuia prevenit? Inainte de conceptie cu mult timp sau kiar si pe timpul sarcinii?

Iti trebuie cunoastere multa ca poti preveni un astfel de lucru, in primul rand trebuie sa ai acces la informatia ca se va naste un astfel de copil, si subiectul poate rezolvat mai sigur pana in 9 zile de la conceptie, dar e bine ca inainte de conceptie parintii sa face cele necesare pentur a nu le fi necesar si a nu merita ca copilul lor sa se nasca cu astfel de probleme.

-

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Etienne,sa-ti ajute D-zeu sa ai copii binecuvintati.
    Eu ,si sotul...ne gindim (serios) sa adoptam un copil de la casa de copii,o fetita .Fetitele abandonate nu prea au sanse in viata.
    Ne gindim sa luam o fetita mare,de vreo 6 ani,o fetita pe care n-o vrea nimeni,a nimanui.
    Iti recomand sa te ogi mult inainte ca sa iti scoata Dumnezeu in cale copilul cel mai potrivit pe care sa il adoptati, si poate un copil mai mic ar putea avea mai multe sanse de integrare in familia voastra.
    Adoptia unui copil este o actiune foarte importanta care are efecte mari asupra destinului tuturo celor implicati de asta trebuie facuta cu mare precautie si intelepciune.
    Ma vazut cateva cazuri de adoptie din partea unor parinti de calitate spirituala, unele reusite, altele un dezastru, compatibilitatea intre toti membrii familiri este importanta, de asemenea si potentialul ancestral a celui adoptat, "nu conteaza ce a fost sau ceea este acum un om, ci ceea ce poate deveni daca este iubit"

-

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Catalin,multumim,eu am sa fac ceea ce fac de obicei,il intreb pe D-zeu.
    El,in mare frumusetea sa ,imi va raspunde .Chiar si tacerea e un raspuns.
    Deocamdata parca " vad " un chip de suflet .
    "nu conteaza ce a fost sau ceea este acum un om, ci ceea ce poate deveni daca este iubit"
    si ceea ce devine daca iubeste.
    Multumim,o sa va spun cind demarez ceva.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Catalin,multumim,eu am sa fac ceea ce fac de obicei,il intreb pe D-zeu.
    El,in mare frumusetea sa ,imi va raspunde .Chiar si tacerea e un raspuns.
    Deocamdata parca " vad " un chip de suflet .
    "nu conteaza ce a fost sau ceea este acum un om, ci ceea ce poate deveni daca este iubit"
    si ceea ce devine daca iubeste.
    Multumim,o sa va spun cind demarez ceva.
    Ar fi bine sa nu faci informatia publica pe site si nici printre cunoscuti, decat in momentul cand sa finalizat adoptia, e mai bine asa pentru tine si pentur copil, cand spui se declanseaza mutle energii pe care nu le poti cotroloa si care iti pot pune piedici, daca o sa simti poti sa imi spui atunci pe privat, asta e un sfat care il dau din experienta proprie

-

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Primul copil nascut dintr-un ovul dezvoltat in laborator
    De cristicarstea in forum Miracolul nasterii
    Replici: 38
    Ultimul post: 04 aug 2011, 18:39
  2. mi-a murit un copil la 1 zi de la nastere
    De lorettastroe in forum Despre sarcina
    Replici: 43
    Ultimul post: 20 sep 2010, 18:53
  3. suferinta unui copil
    De mihaela_p in forum Familia: copii, parinti, bunici