Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate de la 31 la 37 din 37

Subiect: Alti domnitori initiati in IO

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

Implicit Re: Alti domnitori initiati in IO

Ioo, channeling nu inseamna plagiat! inseamna ca "primesti" informatii. cel putin asa stiam eu. o explicatie mai detaliata si daca este intr-adevar vorba de channeling in cazul tau probabil ca o sa primesti de la persoanele mai avizate de pe forum!

Marchidan21 este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    213

Citat Citat din Ioo Vezi post
    Referitor la semnificația cuvântului IO, mă bucur să aflu aceste informațiil.
    Referitor la termenul channeling, dacă înseamnă plagiat, mă simt onorat de apariția necesității de a se da o explicație plauzibilă celor scrise de mine, mă bucur.
    Mai degrabă cred că înseamnă armonizare descendentă, de la sistemul colectiv spre tine.
    Ultima editare de Marchidan21 : 27 sep 2009 la 17:18
    Renunțînd la puțină libertate de cuget pentru a cîștiga puțină securitate spirituală nu le meriți pe niciuna și le vei pierde pe amîndouă.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Ioo Vezi post
    Referitor la termenul channeling, dacă înseamnă plagiat, mă simt onorat de apariția necesității de a se da o explicație plauzibilă celor scrise de mine, mă bucur.
    Nu se pune semnul egalitatii intre cei doi termeni. Ceea ce spuneti dumneavoastra in postarea http://www.forum.santamia.ro/showpost.php?p=22295&postcount=3 seamana cu ceea ce altii denumesc ca fiind channeling, adica captarea unui flux, canal informational. Uneori se cunoaste sursa si este identificata cu entitati din lumea nevazuta. La dumneavoastra, din cate spuneti fenomenul a aparut spontan si deocamdata sursa/sursele este/sunt necunoscuta/necunoscute.
    Am folosit termenul acesta fiindca este mai cunoscut. Iar daca ati relatat despre el la rubrica paranormal, banuiam ca stiti despre ce este vorba. Acum, ca m-am inselat, ce sa fac, asta este. Mi se mai intampla. Va rog frumos sa ma iertati fiindca v-am produs nelamuriri.
    Daca urmariti contextul postarii, nu era vorba decat despre un exemplu si un argument intr-o discutie cu un alt user. Va multumesc frumos ca mi l-ati oferit! Daca considerati insa ca v-am adus vreo atingere, va rog frumos sa-mi spuneti si n-am sa o mai fac.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ioo
    Ioo este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2009
    Posturi
    30

Am înțeles și tac, pacea să fie cu noi cu toți, vă mulțumesc

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

De ce sa taceti? Aici este un forum facut tocmai pentru ca oamenii sa comunice.

Apar si opinii diferite, apar si neintelegeri, dar toate se rezolva prin comunicare, mai ales ca cei care posteaza sunt cu totii animati de bunavointa.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ioo
    Ioo este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2009
    Posturi
    30

Profund citatul din Blaga, oare vom invata asta?

cosmin_rei este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    81

IO inseamna constientizarea legaturii permanente cu divinitatea insotita de asumarea indrumarilor aducandu-le in planul material devenind detinator al initiativei aici, avand totodata resursele de a conduce pastrand un echilibru intre extreme cum ar fi mila si severitatea, frumosul si exactul.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •