Pagina 5 din 17 PrimulPrimul 123456789101115 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 61 la 75 din 247

Subiect: O gluma pe zi = Un zambet pe zi

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: O gluma pe zi = Un zambet pe zi

[media]http://www.youtube.com/watch?v=QswdDvj-Xys&eurl=http://antena3.ro/stiri/fun/pe-picior-de-egalitate-maimutele-danseaza-o-sarba-mai-cu-foc-decat-oltenii_63055.html[/media]
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

John era un viteaz cavaler al regelui Artur dar avea si el o obsesie pentru frumosii sani ai reginei! Stia bine ca, daca i-ar fi atins, ar fi fost condamnat la moarte. Intr-o zi, John nu mai rezista si isi face cunoscuta dorinta lui secreta magului Merlin. Baiat orientat, magul gaseste o solutie pentru a satisface dorinta acestuia dar numai contra a 1000 monede de aur. John accepta fara sa ezite! In dimineata urmatoare, magul Merlin prepara o pulbere urticanta si o pune in sutienul reginei, in timp ce ea isi facea dusul. Imediat ce regina se imbraca incepe sa simta o mancarime din ce in ce mai mare. Regele Artur il convoaca imediat pe vrajitor, pentru a-i cere un remediu, iar acesta ii spune ca doar o saliva speciala, aplicata timp de 4 (patru) ore ar putea trata aceasta teribila urticarie.
    A mai mentionat ca din testele efectuate in laborator, a observat ca doar saliva lui John ar avea aceste caracteristici speciale.
    Regele il convoaca imediat pe John, care deja isi luase antidotul pentru pulberea urticanta.
    Asa se face ca John are ocazia de a saruta (la ordinul regelui!), pentru cateva ore bune, sanii pe care ii visase dintotdeauna si pe deasupra vine sarbatorit de curte ca un erou !

Inainte de a se intoarce la mosia lui, John este oprit de vrajitor, care ii reaminteste datoria de 1000 de monede de aur Surpriza, insa, John, deja satisfacut, refuza sa plateasca, mizand pe faptul ca magul nu s-ar fi putut confesa, fiind complice la ceea ce s-a intamplat.

In dimineata urmatoare, insa, magul Merlin pune aceeasi pulbere urticanta in chilotii regelui .........

Morala:

PLATITI-VA FACTURILE LA TIMP !

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

E-mail de la si pentru feministe

Povestea cea mai scurta si frumoasa pe care ai citit-o vreodata
    A fost odata ca nicodata un baiat care i-a cerut unei fete sa se marite cu el.
    Fata a spus “NU”.
    Si a trait fericita pana la adanci batraneti........
    Fara sa spele,
    Fara sa gateasca,
    Fara sa calce pentru nimeni,
    Iesind cu prietenele ei,
    Facand-o cu cine avea chef,
    Cheltuindu-si banii pentru ea insasi,
    Fara sa lucreze pentru altcineva.
    Sfarsit.

Comentariu:
    ...Problema este ca NU ne spuneau de mici povestile astea...
    ..........Si ne-au prostit cu tampenia aia cu “Fat-Frumos”

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    E-mail de la si pentru feministe

Povestea cea mai scurta si frumoasa pe care ai citit-o vreodata
    A fost odata ca nicodata un baiat care i-a cerut unei fete sa se marite cu el.
    Fata a spus “NU”.
    Si a trait fericita pana la adanci batraneti........
    Fara sa spele,
    Fara sa gateasca,
    Fara sa calce pentru nimeni,
    Iesind cu prietenele ei,
    Facand-o cu cine avea chef,
    Cheltuindu-si banii pentru ea insasi,
    Fara sa lucreze pentru altcineva.
    Sfarsit.

Comentariu:
    ...Problema este ca NU ne spuneau de mici povestile astea...
    ..........Si ne-au prostit cu tampenia aia cu “Fat-Frumos”
    mai degraba e de plans!
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Un bărbat merge la psihiatru:
    - Doctore, soția mea e infidelă. În fiecare seară merge la barul pescarilor și agață bărbați. Chiar mai rău, se culcă cu oricine o întreabă! Înnebunesc! Ce crezi că ar trebui să fac?
    Doctorul răspunde:
    - Relaxează-te, respiră adânc și încearcă să te calmezi. Acum spune-mi, unde mai precis e barul acesta?
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Auzita ieri pe strada.

Doi batrani: Unul imbracat mai sportiv si cam artagos, catre altul imbracat cu palton:
    -Ce, ba, te dai smecher? Cand ti-oi da una de 24 de ani nu stiu cum o sa te descurci!

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Datorita crizei economice mondiale,
    Renault a anuntat concedierea a 2000 de angajati;
    Ford a anuntat concedierea a 3000 de angajati;
    Opel a anuntat concedierea a 4000 de angajati;
    Pentru a se alinia acestui trend, Toyota a anuntat scoaterea din priza a 100 de roboti.

Furnica alerga disperata prin padure... La un moment dat da nas in nas cu leul, regele animalelor:
    - Ce faci, furnicuto, unde alergi in halul asta?
    - Pai, cum, marite rege, n-ai auzit?
    - Nu, ce e?
    - S-a produs un accident ingrozitor...
    - Zi odata, ce e?!
    - Pai, s-au ciocnit elefantul si hipopotamul, rau de tot.....
    - Bine, si ce treaba ai tu, de ce alergi ca disperata?
    - Ma duc sa donez sange

Un bărbat la volanul unei mașini. e noapte, el e foarte obosit după multe ore de condus. La un moment dat, trage pe dreapta pentru necesarul pui de somn. Nici n-apucă s-ațipească, că-l trezește unul:
    - Nu vă supărați, aveți un ceas?
    Acesta nervos răspunde:
    - E 4 jumate! Se bagă iar la somn. După ceva timp, altul îi bate-n geam:
    Și mai nervos răspunde:
    - E 5 fără 10! După care scrie pe o foaie mare: "NU ȘTIU CÂT E CEASUL" și o lipește pe mașina. Un al treilea se oprește și îi bate-n geam.
    - Tu ce mai vrei mă? întreabă șoferul enervat la culme.
    - E 5 și 10!
    >

Anton este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Posturi
    56

Citat Citat din Ilia Vezi post

Un bărbat la volanul unei mașini. e noapte, el e foarte obosit după multe ore de condus. La un moment dat, trage pe dreapta pentru necesarul pui de somn. Nici n-apucă s-ațipească, că-l trezește unul:
    Acesta nervos răspunde:
    - E 4 jumate! Se bagă iar la somn. După ceva timp, altul îi bate-n geam:
    Și mai nervos răspunde:
    - E 5 fără 10! După care scrie pe o foaie mare: "NU ȘTIU CÂT E CEASUL" și o lipește pe mașina. Un al treilea se oprește și îi bate-n geam.
    - Tu ce mai vrei mă? întreabă șoferul enervat la culme.
    - E 5 și 10!
    >
    Se potriveste cu comportamentul de pe anumite topicuri! Multumesc frumos, Ilia!

Ilia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Tiganca intarzie. La sosirea ei, tiganul, nervos, o intreaba:
    - Unde-ai fost, fa?
    - La servici.
    - Fa, te rup! Pana la ora asta, la servici?
    - Taci, omule, c-am luat salariul si am fost la piata, la cumparaturi.
    - Si ce ai cumparat, fa?
    - Ete asta am cumparat, zice tiganca si ii arata o lingura de lemn.
    - Auzi, fa, noi n-avem bani de-o tuica si tu cumperi mobila de bucatarie?

Un oltean si un ardelean erau intr-un tren.
    Olteanul: M-a facut muica oltean, maaa!
    Ardeleanul: No, iart-o !

O bruneta, o roscata si o blonda se ratacesc in savana. merg ele ce
    merg si apare leul fugind spre ele. Bruneta, mai isteata, ia un pumn de
    pamant, il arunca in ochi leului, asta se intoarce si pleaca. Mai merg ele
    ce mai merg prin savana si iar vine leul spre ele. Roscata ia repede un pumn
    de pamant si il arunca leului in ochi, leul se intoarce si pleaca. Iar mai
    merg ele ce mai merg si iar vine leul in fuga. Bruneta si roscata vad un
    copac si se suie repede in el. Blonda statea si se uita la leu cum venea
    spre ea. Bruneta si roscata: - Urca tu repede in copac ca te mananca leul!
    Blonda: - Da' ce tu, eu i-am dat cu pamant in ochi?

O doamna se intoarce din concediu,de la mare,iar sotul o intreaba:
    -E,cum te-ai diustrat?
    -Acolo femeile ori impletesc ori fac sex
    -Si tu ce ai facut?
    -Pai avand in vedere ca mi-am uitat andrelele.....

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

La sfarsit de decembrie si inceput de ianuarie circula o poanta: Criza economico-financiara este atat de profunda ca femeile au inceput sa se marite din dragoste.
    Astazi am aflat mai multe :

O femeie din New York a scris pe un site finaciar cerind sfaturi despre cum sa gaseasca un sot bogat: deja acest fapt singur e distractiv, dar partea cea mai tare e ceea ce i-a raspuns un tip.

*Ea*:
    Sint o fata frumoasa (mai mult, foarte frumoasa) de 28 ani. Sint inteligenta si am multa clasa. As vrea sa ma casatoresc cu cineva care cistiga minim jumate de milion de dolari pe an. Exista pe site-ul asta vreun barbat care sa cistige atit?
    Sau sotii ale unor milionari care pot sa-mi dea sfaturi pe aceasta tema?
    Am avut deja relatii cu barbati care cistigau 200 sau 250 mii $, dar acest lucru nu-mi permite sa locuiesc in Central Park West.
    Cunosc o doamna care face yoga cu mine, care s-a casatorit cu un bancher bogat si traieste la Tribeca, nu e atit de frumoasa ca mine si nici macar atit de inteligenta.
    Asa ca ma intreb, ce am facut ca sa merit acest lucru si de ce eu nu reusesc? Cum pot sa ajung la nivelul ei?

*EL*:
    Am citit e-mailul dvs cu mult interes, m-am gindit profund la cazul dvs si am elaborat un prospect al situatiei dvs.
    Va asigur ca nu va fac sa pierdeti timpul, deoarece cistig 500 mii $ pe an. Clarificat acest lucru, consider faptele in urmatorul mod:
    Ceea ce dvs oferiti, vazut din perspectiva unui barbat ca acela pe care-l cautati e pur si simplu o afacere foarte proasta. Si acest lucru din urmatoarele motive:
    Lasind la o parte blablabla, ceea ce dvs oferiti e o negociere foarte simpla.
    Dvs oferiti frumusetea dvs fizica iar eu ofer banii mei. O propunere foarte clara aceasta; dar exista o mica problema.
    In mod sigur frumusetea dvs se va diminua putin cite putin si intr-o zi va disparea, in timp ce e foarte probabil sa creasca progresiv contul meu in banca.
    Asadar in termeni economici dvs sinteti un activ care sufera de depreciere in timp ce eu sint un pasiv care produce dividente.
    Dvs nu numai ca suferiti o depreciere, dar e si progresiva si creste in fiecare an!
    Va explic mai bine: azi dvs aveti 28 de ani, sinteti frumoasa si veti continua sa fiti pt urmatorii 5/10 ani, dar din ce in ce mai putin.
    Si intr-o zi, cind veti observa o poza a dvs de azi va veti da seama ca ati devenit o pruna uscata.
    Acest lucru inseamna, in termeni de piata, ca azi sinteti bine cotata pentru a fi vinduta, nu cumparata.
    Utilizand un limbaj wall street cine va poseda azi trebuie sa va puna in "trading position" pozitie de comert si nu "buy and hold" (cumpara si pastreaza), cum se pare ca sugerati.
    Asadar in termeni comerciali, casatoria ("buy and hold") cu dvs nu e o afacere buna pe termen mediu/lung.
    In schimb inchirierea pe o anumita perioada poate fi, chiar si din punct de vedere social, o afacere inteleapta si am putea s-o luam in calcul.
    Am putea sa avem o relatie pt o anumita perioada. ..... Hmmmm ....
    Daca ma gindesc bine si ca sa ma asigur de cit sinteti de inteligenta, cu clasa si frumoasa, eu potential "client care inchiriaza" o astfel de "masina" cer ceea ce este corect: sa facem un test drive.
    Va rog sa stabiliti data si ora.

Cu stima
    Investitorul dvs

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Ajunge Vasile in Rai dupa moarte. Acolo, da peste o multime de femei, fiecare spunandu-i acelasi lucru:
    - Fiule, nu ma mai recunosti? Sunt soacra ta!!
    Vasile se duce la Sf. Petru si zice:
    - Uite ce patesc, toate femeile astea imi spun ca sunt soacrele mele! Si eu nu stiu pe care sa o cred!
    Sf. Petru iese afara la multime si spune:
    - Eu zic sa facem asa: il taiem pe Vasile in cate bucati sunteti voi, va dau cate o bucata, si veti fi toate multumite.
    Multimea tace, numai o voce se aude dintr-un colt:
    - Da!!! Asa sa facem, sa-l taiem!!!!
    La care Sf. Petru se intoarce spre ea:
    - Te-am gasit! Tu esti adevarata soacra!!!!
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Trei blonde pe malul Nilului, isi bateau capul cum sa treaca tefere pe partea cealalta. Duhul fluviului le vede amarite, i se face mila de ele si le zice:
    - Uite, eu nu va pot trece dincolo, dar va pot indeplini la fiecare o dorinta.
    Prima zice:
    - Vreau sa fiu cea mai rapida inotatoare din lume.
    Zis si facut. Inoata tipa voiniceste, dar nu ajunge nici la jumatate, ca o prind din urma crocodilii si o mananca.
    A doua se gindeste ce se gindeste si zice, luminata:
    - Vreau o barca cu motor.
    Apare barca. Sare blonda in barca, dar cand sa ajunga pe malul celalalt o ajung din urma niste crocodili enormi, sfarma barca si o halesc.
    A treia blonda, ingrozita, se gindeste, se gindeste si zice:
    - Fa-ma bruneta.
    Zis si facut. Se uita tipa in jur si zice:
    - A, uite un pod...
    Un site
    si un

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Dumnezeu , dupa ce a facut barbatul si femeia , isi admira opera. Intai ii cade privirea asupra barbatului: - Ce minunatie ! Ce opera reusita ! Cata frumusete ! Apoi se uita si la femeie: - Eh ... Tu va trebui sa te machiezi putin ...
    Un site
    si un

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Un baietel de trei ani isi examineaza testiculele in timp ce face baie si intreaba: - Mami, astia sunt creierii mei? - Nu inca, dragul meu!
    Un site
    si un

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Pentru a veni in intimpinarea dorintelor angajatilor,luna aceasta vom da salariile marite, dupa cum urmeaza : Fluturasii vor fi tipariti pe format A4, cu litere bolduite,font 36..
    Va dorim numai bine! CONDUCEREA
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •