Pagina 3 din 17 PrimulPrimul 12345678913 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 247

Subiect: O gluma pe zi = Un zambet pe zi

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: O gluma pe zi = Un zambet pe zi

Un tip gonea pe autostrada cu mult peste viteza legala. Vazand girofarul unei masini de politie in oglinda, se gandeste: "Am o masina buna si pot sa dispar". Asa ca accelereaza si urmarirea incepe. Cand acul kilometrajului ajunge la capatul cursei, vazind ca totusi nu poate sa scape de politist, barbatul se gandeste ca ar fi mai bine sa renunte si trage pe dreapta. Politistul se apropie de masina si spune:
    - Asculta, baiete. Am avut o zi groaznica si vreau sa ajung acasa. Inventeaza o scuza buna ca sa te las sa pleci.
    Tipul se gandeste putin si raspunde:
    - Acum trei saptamani, sotia mea a plecat cu un politist. Cand te-am vazut in spatele masinii, am crezut ca vrei sa mi-o aduci inapoi.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

gero este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    51

Vasile si Ion merg cu trenul intr-un compartiment cu un alt calator. La un moment dat acesta ii serveste cu o banana. Pentru ca nu au mancat niciodata banane si nu stiau cum sa o manance s-au uitat cum o desface calatorul si incepura sa o desfaca si ei la fel.Se uita apoi la el cum o musca, moment in care trenul intra intr-un tunel.
    Ion : - Vasile, ai muscat si tu ?
    Vasile : - Nu !
    Ion : - Nu musca, ca orbesti!

Gero

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Un student la cantina. Gaseste un loc liber langa profesor. Profesorul:
    - Lebada porcului nu-i este prieten. Studentul:
    - Bine, atunci eu am zburat. Profesorul se supara si hotari sa-l pice la examen. Ii da cele mai grele intrebari,dar studentul raspunde foarte bine. La sfarsit, profesorul ii pune o ultima intrebare:
    - Mergi pe drum si vezi doi saci: unul cu aur si unul cu minte. Pe care il alegi?
    - Pe cel cu aur.
    - Dar eu l-as lua pe cel cu minte.
    - Asta pentru fiecare ce-i lipseste.
    Profesorul innebuneste si scrie pe lucrare "Magar". Studentul, fara sa se uite in ea se ridica si pleaca. Peste un timp se intoarce si spune:
    - D-le profesor, ati semnat, dar nu mi-ati pus nota.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Sotia care intelege
    Un om de afaceri ii trimite un fax sotiei sale:
    "Draga mea sotie, o sa intelegi ca acum cand tu ai 54 de ani, eu am
    anumite nevoi pe care tu nu mi le mai poti satisface. Sunt foarte fericit
    alaturi de tine, te consider o sotie minunata si, sincer, sper ca nu te vei
    simti ranita sau jignita cand vei afla ca in momentul in care tu primesti acest fax, eu fac sex in hotelul Camino Real cu Nicole, secretara mea, care are 18 ani. Totusi, voi ajunge acasa inainte de miezul noptii."

Cand se intoarce tipul acasa, gaseste pe masa din sufragerie un biletel in care scria: "Dragul meu sot, am primit faxul tau si nu pot decat sa-ti multumesc ca m-ai anuntat. Profit de aceasta ocazie sa iti reamintesc ca si tu ai tot 54 de ani. In acelasi timp, te anunt ca atunci cand vei citi acest mesaj, eu voi fi in mijlocul unei partide de sex la Grand Hotel cu John, profesorul meu de tenis, care la fel ca si secretara ta, are tot 18 ani.

Si cum, pe langa faptul ca esti un om de afaceri de succes esti si licentiat in matematica, vei intelege cu usurinta ca ne aflam in aceleasi imprejurari, dar cu o mica diferenta: 18 intra de mai multe ori in 54 decat 54 in 18. Deci nu ma astepta in aceasta seara, ma voi intoarce maine . Te saruta sotia ta, care te intelege cu adevarat."

-

mama dana Avatar
    mama dana este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    79

POEZIE SCRISA DE UN AFRICAN Cand ma nasc, sunt Negru Cand cresc, sunt Negru Cand stau la soare, sunt Negru Cand mi-e frig, sunt Negru Cand sunt speriat, sunt Negru Cand sunt bolnav, sunt Negru Iar cand mor, sunt tot Negru Iar tu, tipule Alb Cand te nasti, esti Roz Cand cresti esti Alb Cand stai la soare, esti Rosu Cand ti-e frig, esti Albastru Cand esti speriat, esti Galben Cand esti bolnav, esti Verde Iar cand mori, esti Cenusiu Si tu ma numesti pe mine COLORAT? CURCUBEULE !!!!!!!!!!!!!

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

PRIN fata unei gradinite se plimba agitat, de vreo 10 minute, un barbat.
    Educatoarea:
    - Buna ziua! Asteptati un copil?
    Barbatul:
    - Nu doamna, asa sunt eu, gras!!!
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Daca NU citesti acest mesaj vei primi 1 milion de euro. Prea tirziu! L-ai citit. Trimite mai departe, e incredibil! chiar functioneaza! Si eu l-am citit si nu am primit 1 milion de euro.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Daca NU citesti acest mesaj vei primi 1 milion de euro. Prea tirziu! L-ai citit. Trimite mai departe, e incredibil! chiar functioneaza! Si eu l-am citit si nu am primit 1 milion de euro.
    Din pacate o sa mai aman pe perioada nedefinita incasarea cecului de 1 milion de euro. Ce sa ii faci daca ma apuc sa citesc pe forum?
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

mama dana Avatar
    mama dana este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2008
    Posturi
    79

Un barbat si sotia lui aveau probleme acasa si
    si-au aplicat tratamentul tacerii. La un moment dat,barbatul si-a dat seama ca in ziua urmatoare avea nevoie ca sotia sa sa-l trezeasca la ora 5.00 pentru un zbor de afaceri.
    Nedorind sa fie primul care sa rupa tacerea (si sa piarda), a scris pe o bucata de hartie "Te rog sa ma trezesti la ora5.00 , si a lasat biletul unde stia ca sotia sa o sa-l gaseasca.In dimineata urmatoare, barbatul se trezeste si descopera ca este ora 9.00 si ca a pierdut avionul.
    Furios, tocmai se pregatea sa se certe cu sotia lui ca nu l-a trezit, cand a observat un biletel langa pat:
    "Este ora 5.00.Trezeste-te !".
    Concluzia: barbatii nu sunt echipati pentru genul acesta de intreceri.
    Se poate ca Dumnezeu a creat barbatul inaintea femeii, dar intotdeauna exista o ciorna inainte de capodopera !
    ( PS gluma nu-mi apartine nu de alta, dar nu parerea asta o am despre sotul meu

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Un roman si un ungur se duc la pescuit, dupa ceva vreme unul prinde pestisorul auriu.
    -Lasati-ma inapoi si va indeplinesc la fiecare cate o dorinta.
    Primul incepe ungurul:
    -Ba, Pestisorule, cunosti Marele Zid Chinezesc?
    -Da... -Ia-l si inconjoara Ungaria cu el sa nu mai calce nici un roman pe acolo.
    Ia pestisorul zidul si imediat inconjoara toata Ungaria.
    Vine randul ramanului sa-i ceara ceva:
    -Pestisorule, Marele Zid Chinezesc are ferestre?
    -Nu.
    -Are usi?
    -Nu.
    -Atunci umple-l cu apa!
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Fat_Frumos Avatar
    Fat_Frumos este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    298

La radio Erevan cineva pune o intrebare:

Cum se face ca pe vremea lui Adam oamenii traiau 800 de ani,
    iar in zilele noastre nu depasim 100 ?

Raspuns: Medicina a evoluat foarte mult de atunci!
    Romanul la care scriu (neterminat):

Lupul de Nea: "iubeste si fii iubit/a"

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

La New York s-a deschis un magazin unde femeile pot alege si cumpara un sot.
    La intrare sunt afisate regulile de functionare ale magazinului:
    - Poti vizita magazinul O SINGURA DATA!
    - Sunt 6 etaje si caracteristiciule barbatilor se imbunatatesc pe masura ce urci la etajul superior.
    - Poti alege orice barbat de un etaj, sau poti urca la etajul urmator.
    - Nu te poti intoarce la etajul inferior!
    O femeie decide sa viziteze magazinul pentru a gasi un barbat care sa ii tina companie
    La etajul unu pe usa este urmatorul afis:
    Acesti barbati au un loc de munca!
    Femeia decide sa mearga la etajul urmator
    La etajul al doilea pe usa este urmatorul afis:
    Aceasti barbati au un loc de munca si iubesc copiii!
    Femeia hotaraste sa urce la etajul urmator.
    La etajul al treilea pe usa este urmatorul afis:
    Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii si sunt extrem de frumosi!
    "Wow" isi spune femeia, insa hotaraste sa mearga la etajul urmator.
    La etajul al patrulea pe usa este urmatorul afis:
    Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de inebunesti si ajuta si la treburile din casa!
    Incredibil! exclama femeia. Cu greu pot rezista! Insa decide sa mearga la etajul urmator
    La etajul cinci pe usa este urmatorul afis:
    Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de inebunesti si ajuta si la treburile din casa si sunt extrem de romantici!
    Femeia este tentata sa ramana si sa aleaga un barbat, insa pana la urma decide sa urce la ultimul nivel.
    La etajul sase se afla urmatorul afis: Esti vizitatoarea cu nr. 31.456.012 a acestui etaj. Aici nu sunt barbati, acest etaj exista numai pentru a demonstra ca este imposibil sa satisfaci o femeie. Multumim pentru ca ati ales sa vizitati magazinul nostru!

Vis a vis de acest magazin, s-a deschis unul asemanator de unde barbatii isi pot cumpara o nevasta.
    La primal etaj sunt femei care sunt inebunite dupa sex.
    La etajul doi sunt femei care sunt inebunite dupa sex si nu te bat la cap.
    Etajele de la 3 la 6 nu au fost niciodata vizitate de barbati!

Happy Shopping everyone!

Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

Asta este ceea ce se cheama a fi REZONABIL...

Un individ isi suspecta sotia ca avea un alt barbat.
    Intr-o zi , se hotara sa vina acasa la o alta ora ca deobicei si a surprins-o efectiv, dormind cu alt barbat.
    Scoase revolverul cu grija, ca sa nu-i trezeasca... il arma... si cand era gata sa traga primul glont... incepu sa se gandeasca.... In ultimul timp, isi daduse seama ca viata lui de barbat casatorit, se imbunatatise.

Sotia nu-i mai cerea bani sa cumpere carne, nici pentru haine, bijuterii
    sau pantofi, cu toate ca aparea mereu cu o rochie noua, o bijuterie
    noua, sau sandale la moda. Copiii schimbasera scoala publica din cartier, cu o scoala privata , intr-un cartier elegant al orasului. Ca sa nu mai spunem, de noua masina pe care sotia o achizitionase, in ciuda faptului ca de 4 ani nu-i mai crescuse salariul si de atunci am suspendat cota lunara pe care trebuia sa i-o dau.

Iar de provizii, ce sa mai vorbimc. Niciodata nu a avut atata abundenta in casa, ca in ultimele luni. Si plata luminii, apa, telefon, internet, mobile, carduri de credit, de cat timp nici nu mai auzise vorbind despre ele.
    Motivul era ca sotia lui era o combinatie intre Nicole Kidman, cu
    Katherine Zeta Jones si Elizabeth Hurley. O nebunie, delicioasa, apetisanta si dorita.

A pus arma inapoi cu aceiasi grija ca sa nu-i trezeseasca si a iesit din camera incetisor.
    S-a oprit in usa salonului. A aprins o tigara, a reflectat un pic si si-a zis :
    "Tipul plateste chiria, supermarketul, educatia copiilor, facturile casei, masina ? Toate cheltuielile casei ? Eu ma culc cu ea in fiecare zi...
    Si, iesind din casa, casa lui, trase concluzia:
    - La naiba !!! INCORNORATUL este EL !!!
    Ultima editare de lovelife : 22 ian 2009 la 17:52

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din padme Vezi post
    Asta este ceea ce se cheama a fi REZONABIL...

Un individ isi suspecta sotia ca avea un alt barbat.
    Intr-o zi , se hotara sa vina acasa la o alta ora ca deobicei si a surprins-o efectiv, dormind cu alt barbat.
    Scoase revolverul cu grija, ca sa nu-i trezeasca... il arma... si cand era gata sa traga primul glont... incepu sa se gandeasca.... In ultimul timp, isi daduse seama ca viata lui de barbat casatorit, se imbunatatise.

Sotia nu-i mai cerea bani sa cumpere carne, nici pentru haine, bijuterii
    sau pantofi, cu toate ca aparea mereu cu o rochie noua, o bijuterie
    noua, sau sandale la moda. Copiii schimbasera scoala publica din cartier, cu o scoala privata , intr-un cartier elegant al orasului. Ca sa nu mai spunem, de noua masina pe care sotia o achizitionase, in ciuda faptului ca de 4 ani nu-i mai crescuse salariul si de atunci am suspendat cota lunara pe care trebuia sa i-o dau.

Iar de provizii, ce sa mai vorbimc. Niciodata nu a avut atata abundenta in casa, ca in ultimele luni. Si plata luminii, apa, telefon, internet, mobile, carduri de credit, de cat timp nici nu mai auzise vorbind despre ele.
    Motivul era ca sotia lui era o combinatie intre Nicole Kidman, cu
    Katherine Zeta Jones si Elizabeth Hurley. O nebunie, delicioasa, apetisanta si dorita.

A pus arma inapoi cu aceiasi grija ca sa nu-i trezeseasca si a iesit din camera incetisor.
    S-a oprit in usa salonului. A aprins o tigara, a reflectat un pic si si-a zis :
    "Tipul plateste chiria, supermarketul, educatia copiilor, facturile casei, masina ? Toate cheltuielile casei ? Eu ma culc cu ea in fiecare zi...
    Si, iesind din casa, casa lui, trase concluzia:
    - La naiba !!! INCORNORATUL este EL !!!

nu pot sa cred asa ceva. mai ales ca daca pui alaturi cuvintele despre ce inseamna iubirea, chiar iti iese!
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

despre chestia asta aveau si actorii nostri o mini-piesa prin '90 parca, am vazut-o la tv, erau emisiunile alea cu glume. din pacate nu mai imi aduc aminte cine erau actorii ! super tare !

Pagina 3 din 17 PrimulPrimul 12345678913 ... UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •