Pagina 2 din 17 PrimulPrimul 1234567812 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 247

Subiect: O gluma pe zi = Un zambet pe zi

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

Implicit Re: O gluma pe zi = Un zambet pe zi

Doi avocati care se plimbau prin padure au atras atentia unui urs fioros.

Ursul i-a observat si a inceput sa se indrepte catre ei.

Unul dintre avocati si-a deschis de indata servieta, a scos o pereche de adidasi si a inceput sa se incalte.

Al doilea avocat l-a privit mirat si i-a spus:

- Esti nebun! N-ai cum sa alergi mai repede decat ursul!

- A, dar stiu asta! Ursii sunt mult mai rapizi decat oamenii. N-am nici o speranta ca voi putea vreodata sa intrec un urs.

- Ei, si daca stii asta, atunci de ce iti mai schimbi pantofii?

- Pai dupa cum gandesc eu, spune primul avocat, nu trebuie sa intrec ursul. Trebuie sa te intrec doar pe tine.

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

[FONT='Verdana','sans-serif']Un cuplu decide sa-si petreaca concediul pe o plaja din Caraibe , la acelasi hotel unde si-au petrecut luna de miere acum 20 de ani.

Datorita unor probleme de serviciu , sotia n-a putut calatori cu sotul ei , ramanand sa-l ajunga din urma cateva zile mai tarziu.

Cand sotul a ajuns acolo , s-a cazat la hotel , si observa cu uimire ca in camera era un calculator conectat la internet , atunci sotul a decis sa-i scrie un e-mail sotiei sale , dar a gresit o litera din adresa si fara sa-si dea seama e-mailul a fost trimis la alta adresa. E-mailul ajunge din greseala la o vaduva care tocmai a venit de la inmormantarea sotului sau , si citind mailul respectiv a lesinat instantaneu.

Baiatul vaduvei intrand in camera , si-a gasit mama lesinata fara cunostinta langa calculator , pe al carui ecran se putea citi:

" Draga mea sotie , am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale , dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta , vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de linistita si relaxanta asa cum a fost a mea!

PS: Te rog nu-ti lua multe haine cu tine , deoarece aici este o caldura infernala!"[/FONT]
    fficeffice" />>>
    >>
    >>
    >>

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Un chirurg moare, ajunge la poarta Raiului si se aseaza la coada. Imediat il observa Sf. Petru care ii zice:
    - Furnizorii, poftiti pe usa din spate, va rog!

Un tip umbla prin desert de vre-o doua zile si era mort de foame. Intre timp il jefuiesc si banditii, astfel ca nu-i mai raman decit vre-o 10 centi. Ajunge lihnit de foame intr-o oaza unde vede un magazin. Bucuros, intra si il intreaba pe vinzator ce poate cumpara cu banii pe care ii avea. Acesta ii raspunde:

- Pai la pretul asta avem noile conserve din fund de elefant.
    - Din ce?!!
    - Din fund de elefant.
    - Si sint bune de ceva?
    - Da, domnule, sint excelente, cel mai nou gust din occident!
    - Bine, da-mi si mie una.
    Tipul ia conserva, iese afara, scoate cutitul, o desface tremurind de foame si... surpriza... cutia era goala. Nervos, intra inapoi in magazin si tipa la vinzator:
    - Domnule uite cum sta treaba: am cumparat de aici o conserva din fund de elefant si cutia era goala. Ce inseamna asta?
    - Imi pare rau domnule, dar se pare ca ati nimerit gaura...

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Un medic se intalneste pe holul spitalului cu un pacient:
    - Dumneata este pacientul pe care l-am operat ieri?
    - Da domnule doctor, eu sunt - sa va dea Dumnezeu sanatate!
    - Si dumneata, profitand de un moment de neatentie, mi-ai strecurat in buzunarul de la halat un plic cu bani?
    - Nu domnule doctor! Doamne fereste!
    - Gandeste-te bine, era un plic cu 300 de euro, in bancnote de cate 50!
    - Nu domnule doctor, va jur ca nu eu l-am pus!
    - Hmm... si de ce nu l-ai pus?

-

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

O domnisoara batrana, ajunsa la Judecata de Apoi, e întrebata de Dumnezeu:
    - Ai pacatuit?
    - Nu!
    - Ai baut?
    - Nu!
    - Ai fumat?
    - Nu!
    - Ai preacurvit?
    - Nu!
    - Bine. Petre, adu o pereche de aripi.
    - Ohh... ma faceti inger?
    - Nu. Te facem gâsca!

- Si acum, daca aveti cumva vreo intrebare despre firma noastra...
    - Pai... m-ar interesa sa stiu cam cati oameni lucreaza in firma dumneavoastra.

- In general, cam un sfert...

-

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Asistenta către doctor: – Domnule doctor, ce ne facem? Pacientul de adineauri, pe care tocmai l-ați consultat, când a ieșit din cabinet, a căzut pe holul de la intrare și a murit! – Schimbă-i poziția, să pară că intra!

-

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Moare bulibasa tiganilor. Inmormantare cu fast, intr- o zi de miercuri (meciuri de fotbal tari, in cupele europene). Preotul (mare microbist), tine slujba in curtea din fata vilei, dupa care se formeaza cortegiul spre cimitir. In fata popa, dupa el 6 tigani purtau siciriul pe umeri, si pe urma rudele apropiate si restul multimii. Mai era un sfert de ora pana la inceperea meciului. Popa, in fata cortegiului, lungea cam tare pasul. Nu se oprea nici la rascruci de drumuri, dupa obicei. Tiganii cu sicriul gafaiau deja cam tare si ii treceau toate apele. La un moment dat, unul dintre ei zice catre preot: - Hai stai parinte mai incet, ca doar nu l- am furat!

-

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Tipuri de femei "IT": 1. Femeia Virus: Cand te astepti cel mai putin, se instaleaza in apartamentul tau si se face stapana. Daca incerci sa o dezinstalezi, pierzi multe lucruri. Daca nu, o sa pierzi totul. 2. Femeia Internet: Trebuie sa platesti ca sa ai acces la ea. 3. Femeia Server: Intotdeauna e ocupata cand ai nevoie de ea. 4. Femeia Windows: Stii ca are multe defecte, dar nu poti trai fara ea. 5. Femeia Apple Macintosh: Atragatoare, fara cusur, destul de scumpa, dar nu prea compatibila cu altele; doar 5 la suta dintre barbati cunosc placerea de a o avea. 6. Femeia PowerPoint: Ideala pt a o prezenta la petreceri, mese de afaceri, etc. 7. Femeia Excel: Se zice ca stie sa faca multe lucruri, dar tu o folosesti doar pt functia de baza.

-

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

ANUNT!! “Angajam vanzatoare”. Se prezinta o fatuca la interviu, patronul o ia si-o prelucreaza: “Fata draga, noi nu zicem NU la clienti chiar daca nu avem produsul in stoc…. ii aburim, ii amanam”. Zis si facut, trece o luna, prinde fata manevra, intra un cetatean:
    - Manusi aveti?

- V: Pai, sigur… de care sa fie? de piele? tricotate? cu un deget, cu 2 cu 5?

- C: De piele, normale, cu 5 degete

- V: Le purtati la palton sau la jacheta?

- C: La palton, ca vine iarna

- V: Domnule, eu va propun sa veniti maine cu paltonul, sa vedem ce se asorteaza.

Pleaca omul, cand sa iasa pe usa intra unul hiper-furios c-un colac de buda si c-o placa de faianta in mana:

- Cucoana, uite asta-i capacul de la buda, asta-i nuanta la faianta, analiza coprologica ti-am dat-o ieri, acuma-mi dai hartie igienica?

Virgil este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    16

Iepurasul de Paste intra intr-un bar si spune hotarat:
    -Cine-i cel mai tare de-aici?
    Dupa cateva secunde de liniste nedumerita se ridica leul:
    - Eu!
    - Vino aici langa mine! Si acum: cine-i al doilea cel mai tare de-aici?
    Se ridica ursul:
    - Eu!!
    - Vino aici langa mine!
    Acestea fiind spuse, iepurasul, aflat intre leu si urs, se umfla si zice:
    - Cine se pune cu noi trei?

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    16

Intrebare intrebatoare..

- De ce se imbraca rockerii numai in negru?
    - Poarta doliu dupa frizer.

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    16

Banc de generatie..

La instructia de front, dom' plutonier ordona:
    -Pluton, alinierea în front cate unul! Pentru verificarea bocancilor, ridicati picior' drept!
    Unul dintre soldati ridica, din greseala, piciorul stîng, la care dom'
    plutonier, vazand si un bocanc stang ridicat, striga imediat:
    -Ba, care ai ridicat amandoua picioarele?

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    16

D'ale lui Bula

Bula se intoarce acasa in permisie, de pe front. Parintii lui Strula prieteni de familie si vecini, il intreaba.
    - Dar Strula ce face, de ce n-a venit?
    - Pai... stiti eram in transee, ne ataca inamicu', cand... ce-i trece lui Strula prin cap...?
    - Ce??
    - Iote' asa un glont di marii....!!!

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    16

'Lucrari' divine..

Sfantul Petru da anunt de licitatie pentru executarea unui gard imprejmuitor pentru Gradina Raiului.
    Primul liciteaza un constructor african care solicita 5.000 Euro
    Justifica : 3.000 Euro materialele si 2.000 Euro manopera.
    Al doilea liciteaza un constructor italian care solicita 8.000 Euro si justifica : 3.000 Euro materialele si 5.000 Euro manopera pentru ca el este un constructor foarte cunoscut.
    Al treilea liciteaza un constructor evreu care cere 25.000 Euro.
    El justifica Sfantului Petru :
    10.000 Euro pentru tine, 10.000 Euro pentru mine si 5.000 Euro pentru african sa faca lucrarea !

Data inscrierii
    octombrie 2008
    Posturi
    16

Coruptus interruptus..

-Pot sa vorbesc cu sefu'?
    -Acum,nu. E plecat la Tribunal.
    -Cand sa mai revin?
    -Incercati peste vreo 5 ani!

Pagina 2 din 17 PrimulPrimul 1234567812 ... UltimulUltimul