Rezultate de la 1 la 9 din 9

Subiect: Alifia care vindeca psorizis-ul si cancerul

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Alifia care vindeca psorizis-ul si cancerul

ALIFIA DE ARGINT
    Inventatoarea Delia Dumbrava alifiei a folosit si inforenergetica pentru a face aceasta inventie si multe alte inventii pe care le-a prezentat si la simpozioanele de in Inforenergetica

La Salonul de Inventică de la Geneva, profesorii de la Universitatea Agricolă și-au adjudecat o medalie de argint pentru un unguent minune. În ultimii 5 ani, universitarii au adus la Timișoara o colecție impresionantă de medalii pentru remedii inovatoare
    Pentru profesorii de la Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului (USABT), participarea la saloanele internaționale de inventică a devenit deja rutină. În cinci ani de zile invențiile timișorenilor le-au adus nu mai puțin de opt medalii de aur, două de argint și cinci medalii de bronz. Ultima performanță: la ediția de anul acesta al Salonului Internațional al Invențiilor, Tehnicilor și Produselor de la Geneva, cercetătorii de la USABT au prezentat un unguent terapeutic pe bază de fructe de cătină care are o acțiune eficientă în tratarea unui număr de afecțiuni dermatologice grave. Unguentul a fost premiat cu medalia de argint. Cu un an în urmă, la același salon, cercetătorii timișoreni luau aurul cu un medicament asemănător, cu extracte din porumb.
    Psoriazis sau cancer
    Invenția premiată anul acesta la Elveția s-a născut într-un gup de cercetare care reunește profesori de la mai multe facultăți din cadrul USABT. Inventatoarea, Delia Dumbravă, inginer șef lucrări la Facultatea de Tehnologie a Produselor Agroalimentare a început să lucreze cu extrase de plante pentru a-și pregăti lucrarea de doctorat. Are deja la activ două invenții premiate cu aur și argint: două unguente pe bază de compuși carotenoidici extrași din porumb și cătină. "Ambele s-au dovedit a fi foarte eficiente pentru bolile de piele, având o acțiune antioxidantă și anticancerigenă. Cu unguentul pe bază de porumb am avut rezultate remarcabile în cazul bolnavilor de cancer de piele, iar cel pe bază de cătină a fost foarte eficient în tratarea psoriazisului, o bloală de piele cauzată în principal de stres", a explicat cercetătoarea.
    Inspirație din bătrâni
    Idea de a lucra cu plante precum porumbul și cătina, spune Delia Dumbravă, a venit și din încercarea de a explica faptul că acestea și-au căpătat în timp o reputație de "leacuri minune": "Există obiceiul din bătrâni de a pune cataplasme cu mălai la răni. Cătina este, la rândul său, foarte apreciată. M-am gândit că tocmai pigmenții carotenoidici pe care îi studiam ar putea fi explicația pentru care asemenea remedii sunt eficiente". Produsele au fost testate pe câteva sute de pacienți voluntari din clinicile de dermatologie și oncologie din cadrul Spitalului Județean, pentru care nici un alt medicament nu avusese vreun efect. "M-a căutat mama unui copil care a vea de la patru ani psoriazis. Se pare că a avut un șoc în prima zi de grădiniță, care i-a declanșat boala. O situația asemănătoare am întâlnit la un polițist de frontieră, care avusese, la rândul său, un șoc. La ambii unguentul pe bază de cătină a dar rezultate foarte bune", arată Delia Dumbravă.

BIROCRAȚIA INVENTICII.După ce invențiile timișorenilor au fost foarte bine primite pe plan internațional, rămâne deschisă problema omologării și producerii la scară industrială a acestora. Profesorul Iosif Ianculov, membru al grupului de cercetare, participă la saloanele de inventică încă din 1998 și este posesorul unei colecții impresionante de medalii. Cu toate acestea, a reușit să omologheze o singură invenție, un unguent pe bază de extracte din varză foarte eficient în tratarea reumatismului. "Au trecut șapte ani până am reușit să o brevetăm", a detaliat profesorul Ianculov, care speră ca invențiiile de la USABT să ajungă în toate farmaciile din Timișoara.

PIGMENȚII MINUNE. Ingredientul cheie al invențiilor de la USABT sunt pigmenții sau compușii carotenoidici, numiți așa pentru că au fost descoperiți pentru prima oară în banalul morcov. Aceștia se găsesc în fructele și legumele de culoare galbenă, portocalie și roșie, de la pepene galben, până la caise. Cel mai cunoscut dintre ele este betacarotenul, care protejeaza organismul de efectele dăunatoare ale radicalilor liberi și ale radiațiilor UV.

sursa: ziarul Banateanul

cornel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2008
    Posturi
    1

Implicit Re: Alifia care vindeca psorizis-ul si cancerul

Se cuvin mai multe informatii despre alifia anti psoriazis si cancer (Alifia de argint).

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

se cuvin dar nu am aceste informatii deocamdata

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

zlavogmaria este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Posturi
    1

olimpiq stem x cell - noul produs revolutionar ce combate cancerul,boli metabolice,accidente vasculare,infarct miocardic, boli auto imune, pareze, scleroza multipla, osteoporoza senila,afectiuni cardiovasculare,tulburari de ritm cardiac,dureri de cap si umeri, imunodeficienta,mielom,apoplexie cerebrala,infectii virale(hpv,etc.) ,afectiuni oculare, de circulatie,leucemie limfoida, nevroze anxioase, poliartrita reumatoida degenerativa, colagenoze, (lupus eritematos),hepatite cronice, ciroza, miodistrofie, parkinson, alzheimer,tetrapareza spastica,anemie severa,diabet zaharat si altele.

in anul 2007, s-a primit premiul nobel in medicina pentru rezultate spectaculoase obtinute in tratamentul cu celule stem. Daca in toate cazurile s-a vorbit de transplantarea celulelor stem de la un donator la un primitor, eu va ofer o modalitate originala de a stimula organismul sa produca celule stem cu ajutorul plantelor.

celulele stem sunt celule care au functia de a da nastere altor celule ce intra in alcatuirea unui tesut.

cercetatorii unguri ai institutului "crystal research", bazandu-se pe experienta medicinei traditionale au creat suplimentul alimentar olimpiq stem x cell, un produs natural fara riscuri, utilizand un amestec de substante fara toxicitate, cu valente intaritoare: Intr-o ora,maduva rosie produce cu 50% mai multe celule stem in sange, aspect dovedit in laborator.

Produsul olimpiq x stem cell contine 10 substante dintre care cele mai importante sunt doua organisme vegetale, o alga si o ciuperca: Afa si ganoderma lucidum precum si cartilajul de rechin.
    alga afa albastra provine din lacuri de origine vulcanica din canada si dakota de sud, si este cercetata inca din anii 90' pentru efectul sau regenerator. Primele concluzii de referinta apartin spitalului regal din montreal: "cine consuma regulat alga afa obtine o stimulare fara precedent a celulelor natural killer , celule responsabile sa recunoasca si sa distruga celulele canceroase si infectate cu virusi in corp"
    ganoderma lucidum este o ciuperca denumita de chinezi "planta potentei spirituale" si e considerata de peste 4000 de ani drept "regele plantelor" in medicinile traditionale chineza si japoneza.
    In ceea ce priveste cartilajul de rechin, actiunea sa regeneratoare asupra colagenului si afectiunea de inhibitie a formarii tumorilor sunt bine cunoscute.

studii clinice de pionerat ale folosirii stimulatorului "olimpiq stem x cell'' arata succese deosebite in regenerarea ficatului, pancreasului, splinei, articulatiilor, muschiului miocardic, chiar si a fibrei nervoase si a retinei. Produsul olimpiq are in plus si efecte de reglare metabolica, imunitara, neuro-endocrina, detoxifiere etc.

Produsul ''olimpiq x stem cell'' nu combate in mod direct afectiunea, in schimb amplifica starea de sanatate a corpului, care ulterior devine capabil sa lupte si sa elimine boala.
    Ultima editare de Catalin : 11 sep 2008 la 01:12

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

daca produsul asta de mai sus e asa de minunat olimpiq stem x cell, cum se face ca in medicina nu-l recomanda nimeni ??? nici despre alifiile de mai sus nu am auzit sa le recomande cineva !!! ???
    Ultima editare de padme : 06 ian 2009 la 18:14

mihaella Avatar
    mihaella este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    42

sunt medici ce recomanda olimpiq stem x cell.nu-l dau toti insa pt ca produsul se comercializeaza in sistem MLM,la farmacii se gaseste mai putin,romanul e suspicios cand e vorba sa cumpere direct de la medic.Sunt multe produse bune,facute de cercetatorii ce lucreaza la producatorii ce distribuie in sistem MLM.

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Marul Lupului - eficient si in psoriazis.
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

vladuli este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    37

cum se poate intra in posesia medicamentului ? comanda ?

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din vladuli Vezi post
    cum se poate intra in posesia medicamentului ? comanda ?
    ti-a zis mai sus nea cutare.
    cel mai simplu dai pemeu omului si-l intrebi direct.
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Subiecte Similare

1. Replici: 52
    Ultimul post: 14 aug 2011, 02:46
  2. Aparatul SALIN - Vindeca astmul si boli respiratorii
    De Santamia in forum Medicina naturista
    Replici: 5
    Ultimul post: 25 feb 2011, 12:25

Etichete pentru acest subiect