Pagina 4 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 46 la 60 din 74

Subiect: Sai Baba - Cine este cu adevarat

SelfEnquiry este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2009
    Posturi
    7

Implicit Re: Sai Baba - Cine este cu adevarat

Pare de-a dreptul dezarmanta atitudinea unora care au scris pe acest forum in legatura cu scamatorul. Se lasa impresionati de cuvinte pe care le poti gasi in gura oricui, chiar si a unui criminal. De altfel Bivolaru chiar asta a facut aici in Romania, a copiat cartile sacre ale indiei, a imprumutat invataturile clasice orientale pe care in cele din urma si le-a insusit fraudulos... si care a fost rezultatul? O practica milenara cum este yoga, a ajuns sa fie batjocorita. Cuvinte frumoase se gasesc peste tot. "Poti asculta ore intregi conferinte si sa te intorci acasa fara nici o schimbare in bine si poti sta un minut in tacere la picioarele unui Invatator adevarat si sa-ti schimbe intreaga viata in bine" - spunea Ramana Maharshi.

A facut acte de caritate sai baba? Sigur, este foarte usor sa faci din banii altora, mai ales cand ai numai de castigat. El ce nevoie avea de prea multi bani, pusi la picioarele lui de cele mai multe ori dintr-o supradimensionare a egoului? Lui ii trebuiau tineri si tinere pe care sa le abuzeze sexual.

Suntem impresionati de cuvintele lui artificiale, dar nu ne impresioneaza suferinta celor violati si ramasi cu sechele pe viata, nu ne impresioneaza ratacirea milioanelor de adepti, pacaliti de poleiala cuvintelor unui suflet murdar!

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Murdaresti numele unui om, fara absolut nici o dovada, e usor sa arunci cu noroi, o faci intr-o secunda, ca sa il curati iti poate trebui o viata.
    Eu cunosc pe cineva care sa dus acolo sa vada ce si cum este cu Sai Baba si a analizat obiectiv, fiind un om cu o capacitate mare de analiza, si a analizat si bune si rele, cert este ca acolo in zona unde isi are el ashramul (parca asa se numeste), este mult mai bine decat in alte zone ale Indiei, si asta datorita lui, datorita oamenilor pe care i-a determinat sa faca fapte bune, sa ajute pe cei nevoiasi, iti recomand sa vezi in ce mizerie traiesc marea majoritate a indienilor, si sa ii compari cu cei de care are grija Sai Baba si ai sa vezi diferentele. Pe mine ma intereseaza binele care la facut omul ala, si din cate stiu eu nu a facut abuzuri sexuale sau de alta natura, daca era interesat de asa ceva, fii sigur ca mii de femei ar face orice ca sa primeasca macar o mangaiere sau altceva de la el.
    Nu poti sa compari pe Bivolaru cu Sai Baba este o diferenta de la cer la pamanat intre unul si altul, am ascultat cateva din discursurile si invataturile lui, cum le-am citit pe ale altora, dar pe mine ma intereseaza faptele, ca astea ne definesc pana la urma, si cuvintele care nu sunt insotite de fapte nu au valoare.
    Tu ai doar informatii despre Sai Baba luate de pe internet, si pe tine te-a interesat doar acele informatii rautacioase.
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    mai 2009
    Posturi
    7

Nu stii nimic despre mine. Te anunt ca am fost in India si nu doar o data.

Am vrut sa merg si la ashramul lui, dar oameni de cultura cu capul pe umeri, mi-au recomandat cu tarie sa nu o fac.

Probabil ca cel pe care-l cunosti tu are ca si tine, dese crize mistice si nu este in stare sa vada ceea ce este deja prea evident si nu numai in India, ci chiar in toata lumea.

Stiu prea bine care este realitatea indiei si tocmai de aceea vorbesc. Osho a fost mult mai talentat decat scamatorul de sai baba, cu toate ca se aseamana in multe privinte. Daca nu reusesti sa cunosti un om doar privindu-l in ochi, nu vor avea nici un folos conferintele pe care le asculti.

Iti recomand sa fii fericita ca nu ai avut nesansa sa fii langa el si sa te atinga.

P.S: Una dintre persoanele care m-au implorat sa nu ma duc acolo, era o mama indurerata care isi pierduse fica din cauza mascariciului, ceva in genul mamelor care isi plang copii ce au luat-o razna la MISA. Realitatea de care m-am lovit eu este mult mai cruda decat iti imaginezi, nu dor informatii de pe net. Aici am la indemana din pacate doar informatiile de pe net ca proba si crede-ma sunt cu miile.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Probabil ca cel pe care-l cunosti tu are ca si tine, dese crize mistice si nu este in stare sa vada ceea ce este deja prea evident si nu numai in India, ci chiar in toata lumea.
    Nu am crize mistice, stai linistit. Sunt cu capul pe umeri si nu cred orice spune cineva, sau chiar orice se vede, astept sa vad faptele, si nici atunci nu trag o concluzie, pentru ca trebuie sa fiu atent la ce trairi produc respectivele fapte in sufletul faptuitorului, primitorului si al meu ca observator.

P.S: Una dintre persoanele care m-au implorat sa nu ma duc acolo, era o mama indurerata care isi pierduse fica din cauza mascariciului, ceva in genul mamelor care isi plang copii ce au luat-o razna la MISA.
    Nu toate mamele care plan ca copilul a plecat au o justificare reala, si soacra mea a plans si a fost suparata cand m-am casatorit cu fata ei, pentru ca nu putea accepta sa plece de langa ea, datorita atasamentului, dar apoi in timp si-a dat seama ca afost bine ca sa maritat, pentru ca viata fetei ei sa schimbat radical in bine. A dobandit experiente pe care altfel nu avea cum sa le aiba, etc.
    Sau am cunoscut mame disperate ca baiatul lor a plecat la manastire sa se calugareasca, in unele cazuri ala era destinul baiatului si mamele nu aveau dreptate, in altele baiatul doar incerca sa fuga de realitate, si nu avea ce cauta in manastire.

Iti recomand sa fii fericita ca nu ai avut nesansa sa fii langa el si sa te atinga.
    In primul rand sunt barbat, si am spus asta , cunoscand comportamentul multor femei, care pica ca mustile in fata unor barbati foarte apreciati de cei din jur.

Daca nu reusesti sa cunosti un om doar privindu-l in ochi, nu vor avea nici un folos conferintele pe care le asculti.
    Nu l-am cunoscut personal ca sa il privesc in ochi, dar i-am simtit o parte mica din suflet si este OK, e o entitate batrana si foarte experimentata, dar care datorita influentelor lumii materiale , din pacate face si multe boacane spirituale. Dar entitatea este deosebita, la fel ca si Joao de Deus.

Bivolaru ca si Osho se simt de la distanta, doar privindule poza ca sunt entitati decazute, doar ca Osho este mai inteligent si mai parshiv.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Anisa este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Posturi
    39

Citat Citat din SelfEnquiry Vezi post
    Nu stii nimic despre mine. Te anunt ca am fost in India si nu doar o data.

Am vrut sa merg si la ashramul lui, dar oameni de cultura cu capul pe umeri, mi-au recomandat cu tarie sa nu o fac.

Stiu prea bine care este realitatea indiei si tocmai de aceea vorbesc. Osho a fost mult mai talentat decat scamatorul de sai baba, cu toate ca se aseamana in multe privinte. Daca nu reusesti sa cunosti un om doar privindu-l in ochi, nu vor avea nici un folos conferintele pe care le asculti.

P.S: Una dintre persoanele care m-au implorat sa nu ma duc acolo, era o mama indurerata care isi pierduse fica din cauza mascariciului, ceva in genul mamelor care isi plang copii ce au luat-o razna la MISA. Realitatea de care m-am lovit eu este mult mai cruda decat iti imaginezi, nu dor informatii de pe net. Aici am la indemana din pacate doar informatiile de pe net ca proba si crede-ma sunt cu miile.
    Odata pe an vine in Romania Doamna Meena-ma, o vindecatoare care lucreaza cu Iisus, Fecioara Maria si Sai Baba. Nu stiu cine sunt cei care organizeaza aceasta venire, Doamna da binecuvantari si imparte anumite daruri celor prezenti. Totul este absolut gratuit. Iar doamna este ca un inger, de o blandete extraordinara. Nu stiu daca e permis sa dau site-ul ei, acesta este http://www.meena-ma.de/ma_port_e.htm, priviti-i fotografia ca sa va faceti o parere.
    Cunosc un discipol al lui Sai Baba si mi-a povestit cate ceva despre el, era extrem de fericit cand il visa si se simtea mai aproape, el locuind in Italia.
    Nu va inteleg pe cei care aruncati cu noroi fara sa aveti o experienta personala cu persoana respectiva, va stabiliti limite si preluati energii negative care nici macar nu sunt ale voastre, dar le aratati cu foarte mare incredere.

Data inscrierii
    mai 2009
    Posturi
    7

Citat Citat din Anisa Vezi post
    Odata pe an vine in Romania Doamna Meena-ma, o vindecatoare care lucreaza cu Iisus, Fecioara Maria si Sai Baba. Nu stiu cine sunt cei care organizeaza aceasta venire, Doamna da binecuvantari si imparte anumite daruri celor prezenti. Totul este absolut gratuit. Iar doamna este ca un inger, de o blandete extraordinara. Nu stiu daca e permis sa dau site-ul ei, acesta este http://www.meena-ma.de/ma_port_e.htm, priviti-i fotografia ca sa va faceti o parere.
    Cunosc un discipol al lui Sai Baba si mi-a povestit cate ceva despre el, era extrem de fericit cand il visa si se simtea mai aproape, el locuind in Italia.
    Nu va inteleg pe cei care aruncati cu noroi fara sa aveti o experienta personala cu persoana respectiva, va stabiliti limite si preluati energii negative care nici macar nu sunt ale voastre, dar le aratati cu foarte mare incredere.
    Roag-o pe Doamna Meena sa-l intrebe pe Iisus si pe Fecioara Maria, ce parere au despre Sai Babau.

Si eu cunosc mai multi discipoli de-ai lui Bivolaru extremi de fericiti cand viseaza ca fac urinoterapie cu maestrul lor in Guru gol.

Anisa este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2008
    Posturi
    39

Citat Citat din SelfEnquiry Vezi post
    Roag-o pe Doamna Meena sa-l intrebe pe Iisus si pe Fecioara Maria, ce parere au despre Sai Babau.

Si eu cunosc mai multi discipoli de-ai lui Bivolaru extremi de fericiti cand viseaza ca fac urinoterapie cu maestrul lor in Guru gol.
    Dupa cum raspunzi nu cred c-ai putea sa accepti deschis raspunsul ei. De ce nu incerci sa intrebi singur? Roaga-te la Iisus si la Fecioara Maria cu sufletul curat si fara nici o prejudecata, roaga-te din adancul sufletului tau si cere raspuns. Daca respecti conditiile de mai sus, ai sa primesti raspuns.

tathagata Avatar
    tathagata este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2009
    Posturi
    43

cei care vor sa faca un pelerinaj la sai Baba in ashram va pot da anumite informatii....anul asta am stat acolo 2 saptamini(martie2009)

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Te rog sa povestesti din experienta ta de la Ashram, cum l-ai perceput pe Sai Baba?
    Un site
    si un

tathagata Avatar
    Data inscrierii
    mai 2009
    Posturi
    43

experienta din ashramul lui Sai Baba e unica si fiecare din grupul cu care am fost la perceputo in felul lui.............. cei care au indoieli aspra autenticitatii lui Lui Sai Baba le pot spune ca e autentic si ca in prezenta Lui ai niste trairi foarte puternice........el schimba viata celor care ajung acolo.......am avut si marele noroc sa ii dau scrisoarea personal......... la El in ashramnu mai esti in India....nu sunt cersetori.....si atit cazarea cit si masa e pt toate buzunarele......ashramul e alcatuit din vreo 50blocuri cu 3 etaje,3 cantine,supermarket cu mai multe nivele,o cladire care e librarie cu carti in toate limbile+muzica +video.,citeva parcuri,banca,etc....e un oras.......a construit colegiu,universitate,spital....fara sa aibe vreo pretentie din partea celor din jur......sunt multe de povestit.......pot relata doar o intimplare din prima zi......am pierdut avionul pt cursa delhi-bangalore,am fost imbarcat intr-un alt avion al unei compani de lux,din bangalore pina in putaparti(traseu care l-am facut noaptea) de cite ori mi se inchideau ochi fiind foarte obosit imi aparea Sai Baba in fata,fapt care imi da siguranta ca ma asteapta ......va pot da muzica de acolo.....si va mai pot povesti multe alte intimplari de la Sai Baba....

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Nu ma indoiesc de autenticitate, am si eu prieteni care au fost acolo la el, dar astept sa ascult si alte experiente
    Un site
    si un

tathagata Avatar
    Data inscrierii
    mai 2009
    Posturi
    43

Implicit

am fost de fata in 3 zile in care a materializat pt niste studenti de la colegiul lui 2 lantisoare si a 3a oara eram mai la distanta si nu am vazut ce a materializat dar au inceput sa aplaude cei de acolo si mam prins....

http://s4.transfer.ro/storage/sai_baba-0db67.zip

10 zile gasiti pe linkul asta muzica de la Sai Baba....
    Ultima editare de lovelife : 26 mai 2009 la 18:51

tathagata Avatar
    Data inscrierii
    mai 2009
    Posturi
    43

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din tathagata Vezi post
    am fost de fata in 3 zile in care a materializat pt niste studenti de la colegiul lui 2 lantisoare si a 3a oara eram mai la distanta si nu am vazut ce a materializat dar au inceput sa aplaude cei de acolo si mam prins....

http://s4.transfer.ro/storage/sai_baba-0db67.zip

10 zile gasiti pe linkul asta muzica de la Sai Baba....
    Studentii de la colegiu reusesc si ei sa materializeze?
    Multumesc frumos pentru darurile facute!

tathagata Avatar
    Data inscrierii
    mai 2009
    Posturi
    43

studenti din colegiul lui nu si-ar permite sa studieze fara bursele lui.....am vazut la rugaciuni 10mi-30 mi persoane in extaz la aparitia lu Sai Baba.....e ceva unic....nu cred ca voi mai vedea undeva asemenea devotament.....

Pagina 4 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Cine este Sfantul Duh?
    De lovelife in forum Crestinismul
    Replici: 35
    Ultimul post: 31 dec 2012, 17:49
  2. Daniel Fat - un muzician si actor adevarat roman
    De Santamia in forum Discutii libere
    Replici: 1
    Ultimul post: 21 dec 2012, 20:09
  3. Cine sunt eu - Ramana Maharshi
    De Ilia in forum Alte stiinte spirituale