Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 16 la 21 din 21

Subiect: Sanatatea proprie si a planetei

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Implicit Re: Sanatatea proprie si a planetei

Citat Citat din cris Vezi post
    Hehe, nu sta in casa aceea , a stat la un moment dat ,e in alt oras casa.
    Are mai multe case,colegul meu si este foarte tanar si neinsurat nu stiu cat curat face el sau parintii lui cat fac.Marul a ramas in camara,in spatele unor oale...

Am sa caut si eu despre alimentatie cate ceva ,sper interesant ,am o carte cu medicina isihasta ,eu m-am simtit foarte bine cand eram bolnava si am mancat dupa retete de acolo.

Ce spui tu ...bitum este un fel de argila,nu?
    Bitumul e carbun pur... e un tip de carbune(ceva de genul)...e carbon 100%... vezi ca am postat la Nemurirea...undeva cum functioneaza smecheria... si de ce mancau zeii...
    dar nu prea se gaseste in forma pura decat la famacii...dar nu-i stiu numele...l-am uitat... il caut din nou... mie imi cauta cineva .... extras direct din pamant...
    PS: nu bagati n gura bitumul extras din petrol... este obtinut prin procese chimice si este un fel "E"...
    Trebuie luat din pamant... ala de la farmacie e din sursa pamant...

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Da,m-am lamurit. Poate scrii mai multe,unde se gaseste ,cum se numeste ...eu n-am auzit inca de acest carbune (cred).
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Alchimiel este offline USER Bobocel
    Data inscrierii
    ianuarie 2008
    Posturi
    455

Citat Citat din cris Vezi post
    Da,m-am lamurit. Poate scrii mai multe,unde se gaseste ,cum se numeste ...eu n-am auzit inca de acest carbune (cred).
    acest carbune este folosit de cei de la drumuri si poduri... doar ca ei il prelucreaza pentru al folosi...

Bitumul= Hrana zeilor ce reprezinta substanta primordiala organica (toate substantele organice au carbon in ele...)
    piatra de la Mecca este din Bitum... am pe blog la tratamenete naturiste...despre el...

mihaella Avatar
    mihaella este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    42

Andu...blogul?il dai?

In privinta carnii...absolventii de medicina uita atat de usor anii 1 si 2 de medicina in care se spune frumos ca intestinul uman are caracteristicile intestinului de ierbivor si ca produsul "carne" contine 2 substante extrem de toxice numite cadaverina si putresceina.
    de asemenea,carnea este unul din produsele care scad vibratia organismului.
    sa nu facem precum sclavii papilelor gustative si cei "hipnotizati"de vechile conceptii si sa dam atributii false unui aliment.

tibi2008 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    13

sanatatea planetei o infuenteaza in mod direct pe a noastra. oricat te-ai chinui sa mananci sanatos tot nu poti pentru ca totul este poluat sau plin de E-uri.

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din tibi2008 Vezi post
    sanatatea planetei o infuenteaza in mod direct pe a noastra. oricat te-ai chinui sa mananci sanatos tot nu poti pentru ca totul este poluat sau plin de E-uri.
    daaaaa , dar o umpli cu IE-uri si scapi...
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte Similare

1. Experienta proprie sau din experienta altora
    De Tudor STEFAN in forum Alte stiinte spirituale
    Replici: 449
    Ultimul post: 29 ian 2012, 16:53
  2. alimente, obiceiuri, stari care ne pot afecta sanatatea
    De diasomie in forum Discutii libere
    Replici: 21
    Ultimul post: 01 feb 2008, 09:09
  3. Sanatatea psihica la copil
    De Etienne in forum Familia: copii, parinti, bunici