Pagina 7 din 9 PrimulPrimul 123456789 UltimulUltimul
Rezultate de la 91 la 105 din 122

Subiect: Din ce motive ati parasit inforenergetica?

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Din ce motive ati parasit inforenergetica?

Sunt si destui oameni care au parasit inforenergetica, eu cunosc de toate cazurile
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din marfi Vezi post
    Buna ziua
    Pe scurt marea diferenta intre zis si facut.
    Pe larg citeste cursul de gradul II la C. si-l aplica si apoi ramai daca poti. Apoi aplica ceea ce ai invatat la ultimul grad in viata ta si a celor dragi tie si daca ai terminat si rezultatul este bun, abia atunci treci mai departe si lucreaza si asupra altora.
    Cati dintre membrii filialei tale, pe care-i cunosti fac sau au facut asa ?
    Atunci care este rostul cursurilor ?
    Vampiri energetici pot face si alte scoli de spiritualitate, iar acceptarea celor cu CAM mare la grade mari doar pentru ca sunt bune relee si o putina cunoastere si analiza a EN...S pot fi alte cauze a slabirii Egr. IE.

P.S.
    I-mi poti arata un singur absolvent de curs care a parasit Inforenergetica, poate a parasit filiala ,,X", poate pe ,,X", dar Inforenergetica niciodata.
    Marfi, nu stiu cu cine vorbesti, dar este clar ca esti mai nou prin IE.
    este drept ca IE nu poti parasi.
    dar este o diferenta, nu este asa?

interesant este ca pui problema vampirilor energetici care se plimba pe la alte scoli de spiritualitate.
    in primul rand ca omul se duce acolo unde simte ca intelege, iar in fata bunului Dumnezeu s-ar putea sa avem surprize si sa constatam ca un musulman sau un catolic este considerat mai bun slujitor de Dumnezeu, la fel cum un om ce este privit cu dispret de inforenergeticieni sau de cine stie ce alta grupare spirituala, este, in fata Mantuitorului mai demn decat nus ce coleg care se simte sfant in lumea asta, dar care foloseste cunosterea ca pe o vrajitorie, in scop personal marunt. am convingerea ca in fatza Domnului MOTIVATIA conteaza mai mult decat ceea ce faci efectiv. adica succesul si cataratul cu orice pret in functii si in grade este desertaciune... atata vreme cat nu meriti cu adevarat, nici indatoririle nu ti le faci PENTRU CEILALTI. ca nu ai viziune. tu, personal , poti crede ca esti minunat si, culmea, in ultimul timp vad ca oportunistii sunt f agreati. sa fie sanatosi si sa-si gasesca drumul. MOTIVATIA cu care partici conteaza, stii de ce? ca toate se fac sau nu DACA VREA EL. deci, credinciosul nu va muri daca un scop nu a fost atins ci va cauta solutii.
    a si apropo, de alte scoli de spiritualitate. culmea e ca multi se duc si la alte scoli. foarte multi. dintre ei multi tocmai ce au ajuns sefi. aici problema nu este cine se duce, ci cine stie sa se ascunda mai bine.. si apoi vin si dau lectii altora? si cel ce primeste lectiile sa suporte asa un fariseu? de ce?

dar, daca vei calca peste sufletele celorlalti numai pt ca tu asa crezi ca e bine, sa fii motz, chiar crezi ca asta iti ofera mantuirea? sa ramai intr-o fundatie doar manat de nebunia de a te cocota intr-o functie care nici macar nu sti ce inseamna? fireste, tu poti crede ca stii, dar aici este totdeauna capcana. omul care nu se indoieste nici o clipa, care merge inainte orbeste.. cui foloseste? eu am exemple clare de pers care au impresia ca stiu si care in realitate sunt niste mediocritati. intrebarea este de ce sunt ei preferati? de ce ??? cand ti se pune pumnul in gura sa ii accepti ca sefi, nu esti oare anulat c aom? Dumnezeu nu a creat suflete pt ca acestea sa ajunga sclavi nicaeiri in lumea asta.

iata 2 pilde. pe cea a femeii samaritene, pe care orice iudeu ar fi ocolit-o, dar sa mai si bea apa de la ea, si , pe care Iisus a tratat-o omeneste, considerand ca de fapt credinta si drumul mantuirii este pentru toti, si pe de alta, vorbele lui Iisus care spune: degeaba credinta ta, daca nu iti iubesti apropelel ca pe tine insuti. caci fara iubire de fratele, sincera, curata, desavarsita, poti fi oricine, ca nimic nu esti de fapt.

ei, cred ca atunci cand respectul fata de colegul tau si fata de munca lui, vor exista in acesta fundatie, sau spitul lor va fi regasit, atunci va fi iar atmosfera spirituala si curata, ce a domnit odata.

adica, atunci cand orice membru va fi respectat si iubit fara sa fie privit cu aroganta, ceva se va schimba. pana la urma, care este scopul unei fundatii de spiritualitate? nu cumva acela de a sluji oamenii? asa cum Iisus a spalat picioarele ucenicilor sai, la fel ar trebui sa fie si aici. cu cat stii mai mult, cu atat sa fii mai bun, mai bland, mai intelept si nu sa te slujesti pe tine, personal. poti avea toata cunoasterea de pe lumea asta si din cer, nimic nu te va scapa de judecata de a intrista oameni si a trata fara respectul cuvenit. iar pentru cunoasterea acumulata fara merit vei da socoteala , indiferent cine esti. clar.

de aceea, ce vina are colegul, daca tocmai acestia sunt alesi sa conduca, daca acestia sunt agreati? ce vina paote avea un om cinstit, daca ascultatul de barfe si de informatii dupa ureche este mai agreat decat ansa sau decizia luata in urma unor argumentatii sanatoase?
    colegul care pleaca, pleaca pentru ca nu vrea s aparticipe la astfel de uraciuni. nu judeca pe nimeni, dar nu se paote face partas la astfel de lucruri, mai ales ca stie ca acolo unde se iau deciziile, nu sunt oameni nestiutori.
    daca colegul meu s esimte nerespectat, el va pleca, pentru c anicaieri nu scrie ca ai dreptul s aurgisesti suflete in numele credintei. deci, problemele nu sunt musai personale, de neputinta sau de necredinta, ci de proasta organizare.
    nu e frumos ca unii sa greseasca si altii sa suporte consecintele si tot ei sa fie gasiti vinovati.
    Ultima editare de Camelia : 26 dec 2009 la 18:45
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

marfi este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    3

Multumesc Camelia.

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Multumesc Camelia.
    dragul/draga mea, nu stiu cine esti, dar uite, eu cred ca asa cum spune TIXTI, un coleg simpatic de pe aici, DUMNEZEU NE IUBESTE PE TOTI. este asa de simplu..
    Ultima editare de Camelia : 26 dec 2009 la 19:12

marfi este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    3

si cerul este albastru.
    multumesc

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

si cerul este albastru.
    multumesc
    da..
    albastru ca flaorea de miozotis..

...si iarba este verde,
    iar strugurii sunt indigo
    zapada alba
    si macul efemer este rosu..
    ca bucuruza,
    ca ciresele
    si ca sangele..
    soarele este de aur
    si ne protejeaza la sanul sau,
    iar fluturii portocalii...
    violet sunt ochii muntilor de branduse
    iar haina Maicii Domnului purpurie..

exista atata frumusete,
    incat,
    oriunde ai pleca,
    esti acasa..

Mihaitza Avatar
    Mihaitza este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    356

Citat Citat din Camelia Vezi post

pentru a nu da curs si a nu participa la intrigi de grup si pentru a pastra neintinate idelurile pana azi curate.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=NNC1iaSeqhY[/media]
    Wawwwww! Daca te hotarasti sa pleci si iti dau astia drumul sa imi spui si mie! Te iau la mine la firma. Sunt numai ingineri, dar au nevoie de psiholog, pe bune! O luna sa stai si i-ai pus pe roate! Sunt in stare sa pun pariu!:P

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Mihaitza Vezi post
    Wawwwww! Daca te hotarasti sa pleci si iti dau astia drumul sa imi spui si mie! Te iau la mine la firma. Sunt numai ingineri, dar au nevoie de psiholog, pe bune! O luna sa stai si i-ai pus pe roate! Sunt in stare sa pun pariu!:P
    hai, lasa vrajeala! daca e nevoie, vin si asa, ce ma impiedica?

krisonuta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Posturi
    3

Ca si kyra... am plecat in urma discursului plin de "judecati" a comandorului, de la prima optimizare. Momentan nu rezonez cu acest om. Ca atare voi astepta momentul cand voi rezona pentru a continua. In schimb, am intalnit multi oameni extraordinari in filiala Brasov, si daca/ cand voi continua, sunt sigura ca voi regasi aceeasi atmosfera minunata din filiala. Complimente pt Liviu de la Bv si multi dintre cei de la gradele mai inalte...

mihaella Avatar
    mihaella este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    42

Comandorul nu e un sfant.Este important sa realizam ca indiferent de evolutie,omul e om si tot are cate ceva in sufletul si gandirea sa ce este necesar sa constientizeze si sa rezolve.Nu pentru comandor vrea cineva sa parcurga acest drum,nu renunti la o cale pentru ca nu ti-a placut ceva la cineva care face parte dintr-un grup.La ceea ce exista acum in fundatie nu a contribuit doar comandorul,ci el este este cel ce a pus bazele.Insa aici se afla munca multor oameni.Sincer,daca nu ar fi fost stilul comandorului,aceasta fundatie nu ar fi rezistat.
    Inainte sa ma apuc de IE(vroiam sa fac reiki,dar in vis mi s-a aratat cineva care ma invata sa utilizez ansa) auzisem multe despre comandor,evident de la cei care parasisera IE.In viata am invatat insa ca omul are si calitati si defecte,caci mai are mult pana la faza de inger si,am mers pe calea visata.Unii sunt pro,unii sunt contra,insa e important ce inveti din aceste studii efectuate nu de un om,ci de mai multi.
    Bineinteles ca nu m-am oprit la IE si am studiat,in pararel si alte cai.Am aflat ca toate sunt bune,ca in fiecare nimeni nu a ajuns la perfectiune,ca peste tot sunt orgoliosi-nici IE nu-i mai prejos-judecatori,rautaciosi.Dar poate ca inainte de a studia aceste drumuri defectele lor erau mai pronuntate.
    Si am mai aflat ceva.....ca si ei sunt buni,ca au si calitati.Si ca pot invata din caile spirituale,toate cate exista,dar si de la acesti oameni care au si calitati dar si defecte.Doar ca ei sunt cautatori,ca si mine,pe drumul divin.
    Intradevar,comandorul judeca mult,dar am descoperit in el un om bun,un suflet sensibil,care doreste atat de mult sa vada redescoperita radacina romaneasca si sa vada un trai bun pentru aceasta tara.
    Peste tot in viata exista pareri,judecati,rautati,tristeti etc,important este sa descopar ce e dincolo de aceste perdele de fum adaugat de suferinte.
    Depinde de noi ce vrem sa vedem si ce vrem sa ne influenteze viata.un exemplu banal!asta-vara sora mea a fost la Jerusalim,cu persoane care erau practicante de Tai Chi,ca si ea.In camera a dormit cu o colega.Dimineata fiecare isi manifesta trairea si experienta noptii.Una spunea ca a avut o noapte superba si ca trilul pasarelelor de la geam a fost superb.Cealalta se vaita ca i-a uruit toata noaptea in cap frigiderul si nu a auzit corul pasaresc de la geam.
    Depinde de noi ce alegem.

mihaella Avatar
    mihaella este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    42

Citat Citat din Eolh Vezi post
    E atat de usor sa cazi prada asteptarilor.. si te fura fara sa simti. Asteptarile sunt atat de parsive.. te fac sa uiti ca totul se reflecta din tine.. si incerci sa arunci vina in curtea celui care "te-a dezamagit". Cica. De fapt, te dezamagesti tu pe tine.
    Intradevar,ce vezi si simti ca exterior este de fapt interiorul tau.Iar cauza trebuie cautat in propria persoana.Cand schimbarea vine din interior,se schimba si exteriorul.

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din mihaella Vezi post
    Intradevar,ce vezi si simti ca exterior este de fapt interiorul tau.Iar cauza trebuie cautat in propria persoana.Cand schimbarea vine din interior,se schimba si exteriorul.
    Mihaela, de multe ori rezonantele functioneaza dupa proverbul: unde dai si unde crapa.

imi pare rau ca pe fete nu le-a sfatuit nimeni sa practice rugaciunile de iertare in 3 parti, sa isi masoare si sai si rezolve subiectele cu diverse persoane, inclusiv cu Comandorul.

problemele apar nu ca sa fugim, nici ca sa ne intristam, dar nici ca sa fim masochisti indurand aiurea. ele sunt semnale subtile cu mesajul: alo, aici ai o problma, ia vezi ce solutie gasesti.
    caile spirituale de obicei usureaza aceasta munca de decelare si rezolvare.

cat priveste alegerile, putem spune ca in Kyubalion: totul este bine asa cum este. , adica, undeva, a avut loc o echilibrare de potential.. de obicei atasamentele aduc dupa ele astfeld e trairi..
    exemplu: o femeie era preocupata de curatenia excesiva in casa , de estetica, de perfectiunea hainelor si a obiectelor. care a fost efectul? era vraiste in viata personala! haos!

cand suntem agresati de judecati, cu siguranta in viata de fiecare zi suntem mai intuitivi, mai romantici, mai putin atenti la efectele pe care le are comportamentul nostru asupra altora si dam foarte putine explicatii celor din jur asupra comportamentului personal, avand pretentia sa fim intelesi din mers. . ia sa o intreb eu pe kKrisonuta, o fi asa?

Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Posturi
    3

cand suntem agresati de judecati, cu siguranta in viata de fiecare zi suntem mai intuitivi, mai romantici, mai putin atenti la efectele pe care le are comportamentul nostru asupra altora si dam foarte putine explicatii celor din jur asupra comportamentului personal, avand pretentia sa fim intelesi din mers. . ia sa o intreb eu pe kKrisonuta, o fi asa?
    Camelia, multumesc ca doresti sa ma luminezi cumva asupra evenimentelor.. si la fel si Mihaelei.
    Descrierea ta nu mi se potriveste, din pacate, decat in foarte mica parte. Poate aici incerci sa generalizezi un tipar, si ... fiecare e diferit

In postul precedent nu am mentionat decat o mica parte a problemei... Nu este prima "scoala" spirituala pe care am "incercat-o", si asta cred ca ma ajuta sa imi dau seama mai bine daca este buna sau nu pentru mine. Informatiile sunt foarte faine, si ajuta foarte mult, si ma bucur ca am reusit sa urmez 3 grade. Restul... cand ma va ajuta El.

Am fost "soft" cand am pomenit de "judecata" Comandorului. La optimizare dumnealui, lumina fie-i caile, ne-a spus ca ne-a legat a.i. sa nu putem pleca din tara, si daca cumca indraznim sa plecam, dupa maxim 2 ani vor incepe sa apara necazurile. Asta la intreaga "generatie" picata la optimizarea din primavara de la Buzau. Si cu asta pentru mine s-a incheiat episodul SRR, pt ca nu mi se pare ok ca intemeietorul unei scoli spirituale sa imi incalce liberul arbitru (si mai rau, am inteles ca asta nu e singurul "legamant" care se practica in SRR)

Va rog mult sa proiectati intreaga imagine luand toti factorii in considerare.

Nu am cerut perfectiunea, dar nici asa...

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

ok, am inteles..
    f ciudat.. scuza-ma.. e un subiect nou pt mine.. nu pot sa iti raspund imediat. dar nici nu voiam sa crezi ca tac asa, ostentativ. sper sa ma intelegi. adica tre sa inteleg mai intai eu,.)

de altfel, ceea ce ti-am spus mai devreme cu egalizarea potentialelor este o lege a energiilor. eu nu te cunosc, am scris o posibilitate, cea car emi s-a aprut mai plauzibila, dar nu ioti pun o eticheta, fii linistita..
    insa poti tu sa te gandesti de ce te-ai intilnit cu asta.
    ideea ii apartine lui Lazarev si nu numai.. dar, cel putin in experienta mea se verifica.
    te pup si iti doresc multa lumina in tot ce faci. cu drag,

Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Posturi
    3

de altfel, ceea ce ti-am spus mai devreme cu egalizarea potentialelor este o lege a energiilor. eu nu te cunosc, am scris o posibilitate, cea car emi s-a aprut mai plauzibila, dar nu ioti pun o eticheta, fii linistita..
    Draga mea, iti multumesc Sunt indeajuns de deschisa ca sa [incerc macar] sa ascult ceea ce oamenii imi spun ca vad in mine.. si le multumesc tutror celor care fac acest efort de a sonda. Iau in considerare si efectul de oglinda (noi vedem in ceilalti ceea ce exista in noi) dar.. stiu si ca fiecare are un gram de obiectivitate. Complicat subiect, nici nu as putea sa il abordez intr-o postare pe un forum.. mai degraba m-as aventura in asa ceva intr-o discutie fata in fata, unde cu siguranta altul ar fi rezultatul

Am divagat cu succes

In ceea ce priveste IE... inca nu pricep ce s-a petrecut de fapt si la optimizare, si cu alte ocazii (pt ca stiu ca tot ceea ce se petrece este cu voia lui Dumnezeu) insa ma rog sa aflu candva, si... sa inteleg cu adevarat ceea ce trebuie sa invat si asimilez.

O zi plina de iubire si lumina!

Subiecte Similare

1. 12 motive pentru care te afli in zodia ta
    De Catalin in forum Astrologie
    Replici: 42
    Ultimul post: 19 feb 2013, 22:31
  2. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86
    Ultimul post: 11 nov 2011, 18:04

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi