Pagina 5 din 9 PrimulPrimul 123456789 UltimulUltimul
Rezultate de la 61 la 75 din 122

Subiect: Din ce motive ati parasit inforenergetica?

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Din ce motive ati parasit inforenergetica?

In legatura cu perceptia liderilor spirituali de catre majoritatea oamenilor este o problema.
    Oamenii atribuie o multime de calitati liderului, isi imagineaza ca poate desface si desface, ca poate muta muntii, ca nu are defecte ci doar calitati, ca nu poate gresi, ca este infailibil, si asa mai departe. Pe scurt oamenii ajung sa puna pe un piedestal pe liderul spiritual.

Apoi in anumite situatii ajung sa vada anumite defecte ale omului respectiv, ajung sa vada ca de fapt nu poate munta muntii din loc, ajung sa vada ca si el poate gresi, vad ca este un om abisnuit poate mai bun decat altii, dar nu la fel de bun decat modelul care il construisera in mintea lor si l-au pus pe un piedestal, si pentru faptul ca nu corespunde cu modelul lor incep sa il desconsidere, se simt dezamagiti, sa spuna ca nu e suficient de bun si asa mai departe, dar de fapt totul este in mintea lor, nu lea zis liderul ca el nu greseste si ca nu are defecte, ci din contra.

Invatati sa numai puneti oameni pe piedestal si nu veti mai fi dezamagiti, ca si liderii spirituali sunt tot oameni, ei nu sunt Dumnezeu pe pamanat, sunt oameni care incearca sa devina mai buni, oameni care incearca sa afle adevarul, la fel cum sunteti si voi sau macar cum ar trebui sa fiti.

Luati oamenii asa cum sunte-ti si iubitii
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Eolh Vezi post
    Nu mai comentez subiectul acesta pentru ca, deocamdata, tot ce stiu este din auzite.. si nu e in regula sa dezvolt un subiect pe care sa nu-l cunosc din prima linie.
    mai, motocel de primavara, ai luat o hotarire inteleapta. pupicei si tie,
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

M-am lamurit. Hai sa ne ignoram reciproc de acum inainte.

Multumesc.
    hihi!
    parca sunteti doua pisicute care ati iesti la soare si in joaca va mai si zabarliti una la alta.. cred ca daca ati fi fata in fata v-ar pufni rasul si mai cred ca ati fi si prietene la catarama.. dar aici, pe forum, in lumea virtuala e mai greu.

unde sunt emoticoanele cu pupiciuri si cu imbratisari? eeeeeeeeeeeeeee

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Luati oamenii asa cum suntei si iubiti-i
    pai daaaaaa, dar cand omul e mai aspru si mai militaros e mai greu sa te apropii. aici e ideea.
    mai bine sa faca asa cum scria pe aici pe undeva, sa vada de de ce o/il deranjeaza tonul mai aspru. eu asa am facut. si mi-am rezolvat problema .. cred eu..nu stiu sigur..

mi se tragea de la copilaria petrecuta alaturi de un tata militar care, cand incepea sa ridice tonul ma facea sa ma bag in sifonier!.

Eolh este offline Experienta Mugurel
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    195

Citat Citat din Camelia Vezi post
    hihi!
    parca sunteti doua pisicute care ati iesti la soare si in joaca va mai si zabarliti una la alta.. cred ca daca ati fi fata in fata v-ar pufni rasul si mai cred ca ati fi si prietene la catarama.. dar aici, pe forum, in lumea virtuala e mai greu.

unde sunt emoticoanele cu pupiciuri si cu imbratisari? eeeeeeeeeeeeeee
    Nu-i vorba de asta.. ci de faptul ca daca comentez mesajele cuiva.. automat asta inseamna ca "sar ca arsa", ori asta e foarte aiurea. Pana la urma, forumul este ca sa dezbatem niste chestii.. da' ma rog.

Iar cand vad chestii de genul: "Niscaiva subiecte nerezolvate? Bafta la rezolvari !", ma fac sa-mi vad de treaba.

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Nu-i vorba de asta.. ci de faptul ca daca comentez mesajele cuiva.. automat asta inseamna ca "sar ca arsa", ori asta e foarte aiurea. Pana la urma, forumul este ca sa dezbatem niste chestii.. da' ma rog.

Iar cand vad chestii de genul: "Niscaiva subiecte nerezolvate? Bafta la rezolvari !", ma fac sa-mi vad de treaba.
    pai si ce e rau? chiar asa, bafta la rezolvari, ca stii, nu ne ajunge toata viata!

cu forumul asa este, pe un forum sunt dezbateri si, ca atare, fiecare ar edreptul al o aprere, fie ca e fie ca nu este intrebat. are o aprere si vrea s ao spuna, foarte bine, asa sa faca

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

[QUOTE]
    Citat Citat din lovelife Vezi post
    In legatura cu perceptia liderilor spirituali de catre majoritatea oamenilor este o problema.
    Oamenii atribuie o multime de calitati liderului, isi imagineaza ca poate desface si desface, ca poate muta muntii, ca nu are defecte ci doar calitati, ca nu poate gresi, ca este infailibil, si asa mai departe. Pe scurt oamenii ajung sa puna pe un piedestal pe liderul spiritual.

Apoi in anumite situatii ajung sa vada anumite defecte ale omului respectiv, ajung sa vada ca de fapt nu poate munta muntii din loc, ajung sa vada ca si el poate gresi, vad ca este un om abisnuit poate mai bun decat altii, dar nu la fel de bun decat modelul care il construisera in mintea lor si l-au pus pe un piedestal, si pentru faptul ca nu corespunde cu modelul lor incep sa il desconsidere, se simt dezamagiti, sa spuna ca nu e suficient de bun si asa mai departe, dar de fapt totul este in mintea lor, nu lea zis liderul ca el nu greseste si ca nu are defecte, ci din contra.

acum sa lamuresc si eu o chestie.. asta cu vocea..
    mai, este chiar un procedeu oratoric.
    plus ca e in firea omului, daca vb despre un subiect greu si dur sa aiba o vece ferma. mai este ceva, ce noi stim si altii nu..
    la orice optimizare, se aduna cei ce au si ei legaturi spirituale intre ei si de binwe si de rau. cum s-ar spune, au o karma comuna.. deasupra acelui grup se vede un egregor d egrup care trebuie si el curatat..
    pls ca sa nu isi mai imagineze cineva ca la o optimizare fortele negative stau degreaba.. poate ca tre o forma de a te dezice de ele, a taia ce e de taiat, a curata ce e de curatat, dar a si atrage atentia celor ce vor fi optimizati , botezati intru spiritualitate, asupra problemelor si asupra misiunilor personale pe care le au, ce ii asteapta.

mai trebuie inteles si printre randuri, ca de aia zicem ca suntem mai cu ..cunoastere.. daca nu, sutnem liberi sa alegem, care e problema de fapt?

iar cei care rezoneaza rau cu asta. asa cum am fost si eu, sensibila, de, aceia clar au o problema pe tema asta. cum spuneam si mai jos. se intelege gresit cand se spune ai o problema. multi inteleg ca sunt ei de vina si se rusineaza. iar cel ce spune asa devine arogant, adica ..stii? ios mai curat si mai uscat, dar tu, ca raspunzi vehement esti nashpa/

nu, nu tre s afii nashpa. cu parametri mici sau cine mais tie ce. pur si simplu ai icasat-o de rpea lmulte ori ep tema aia si nu te-ai priceput sa re aperi. sau nu ai inteles de ce o iei peste botic pe tema aia.. sau tre sa faci ceva sa cresti un aprametru. strict vorbind d etonul ridicat care de ranjeaza, e clar ca e o sensibilitate care are nevoie de intelegere si de meditatie. de ce patesc asta? de ce ma doare? hai sa vad,/ sa descopar. si se rezolva.. mai greu...dar s erezolva

Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    195

pai si ce e rau? chiar asa, bafta la rezolvari, ca stii, nu ne ajunge toata viata!
    Tocmai asta este Camelia. Replica respectiva, pentru mine ce-i drept, e fix degeaba, in conditiile in care oricate stii, de fapt, nu stii nimic. E doar asa.. sa te mai traga putin de guler.

Da' depasim subiectul topicului.

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Eolh, atata timp cat imi citezi posturile care nu iti sunt adresate TIE si le critici si speculezi dupa cum doresti tu, rastalmacind ideea mea initiala, deduc ca ai ceva personal cu mesajele postate de mine sau ca vrei sa ingrosi numarul de mesaje postate pe forum scriind doar ca sa te contrazici sau sa postezi ceva.
    Daca gresec, tu ignora-ma in continuare si vezi-ti de ale tale, eu asa am facut si pana acum.
    Nu te trage nimeni de guler, nu-ti da nimeni peste nas, ba dimpotriva ti se vorbeste deschis, concis si la obiect. Alegerea conduitei tale de TINE depinde.

PS: ar fi bine daca nu ne-am autovinctimiza si a nu cauta sa ne aciuim in umbra cuiva. Daca ai ceva de comentat, foloseste cu incredere mesajgeria privata si lamurim direct problema, daca ea exista cu adevarat.

Tot in optiunile profilului ai optiunea ignore membru. Asta inseamna ca daca te incomodeaza posturile mele, ai optiunea de a nu le mai vedea. Simplu ca buna ziua !
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    195

Multumesc pentru parere.

Nu mai am nimic de adaugat.

m00nchild este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2007
    Posturi
    3

imi place atitudinea dumneavoastra sincera si demna. daca nu agreati interpretarile spirituale promovate de societatea de IE, intr-adevar, este mult mai bine sa fiti in acord cu ceea ce simtiti, decat sa fi vocifearat si sa fi barfit, cum fac multi, indiferemnt ca este vorba de aceasta societate sau alta. felicitari pentru atitudine.
    Mda, din pacate o astfel de atitudine sincera si demna lipseste multora (si aici nu ma refer doar la membri fundatiei). Probabil ca din aceasta cauza mi-a fost si editat post-ul anterior de vreun moderator si scoasa o scurta fraza dar foarte adevarata, din pacate. Apropos de asta...cum ramane cu smerenia si cu supunerea...?
    Ceea ce spun acum nu spun ca sa arat ce persoana grozava sunt eu, pentru ca nu sunt, ci din contra, o spun cu regret. Stiu ca este mult mai simplu sa te complaci intr-o situatie mai putin favorabila, decat sa iei atitudine si sa incerci sa schimbi ceva, am facut-o si eu multa vreme, dar nu este bine, nu asta doreste Mantuitorul Iisus Hristos de la noi. Poate daca am lua mai multi atitudine si, mai ales, daca am fii mai uniti, am putea schimba multe lucruri in bine, in general, nu doar in ceea ce priveste Fundatia "Sf. Apostol Andrei".
    Oricum, am tot respectul fata de tot ceea ce a facut bun domnul Claudian Dumitriu, si ii multumesc din suflet pentru toate lucrurile bune pe care le-am invatat de la el, dar mai ales pentru cele mai putin bune. Cum spuneam, nici nu-l judec, pentru ca nu am acest drept, nici nu improsc cu noroi si arunc cu pietre cum, din nefericire, au facut-o altii atat la adresa comandorului (si in trecut si in prezent) cat si la adresa colegilor si prietenilor mei care si-au dat demisiile si au parasit fundatia.

Draga Claudiu:

Intre a a spune cuiva o parere despre cineva/ceva sau a avertiza pe cineva de altcineva/ceva si a judeca este mare diferenta, si anume, atunci cand judeci o spui cu patos si cu ura, emanatiile tate din acel moment fiind pe masura (ceea ce ai fii putut vedea si mai ales simti la optimizari daca ai fi fost...pe faza, ca sa ma exprim asa), pe cand o parere simpla sau o avertizare este spusa cu detasare si atat.

Va doresc numai bine si fie ca Dumnezeu sa fie cu voi in fiecare clipa!

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din m00nchild Vezi post
    Mda, din pacate o astfel de atitudine sincera si demna lipseste multora (si aici nu ma refer doar la membri fundatiei). Probabil ca din aceasta cauza mi-a fost si editat post-ul anterior de vreun moderator si scoasa o scurta fraza dar foarte adevarata, din pacate. Apropos de asta...cum ramane cu smerenia si cu supunerea...?
    Interventiile userilor si ale moderatorilor apar in partea de jos a mesajului atunci cand sunt efectuate. (cine a facut interventia, data, ora si minut ultimei interventii). La prima dumneavoastra postare nu apare nimic.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Eu am facut modificarea, pentru ca era ceva din cursul de GR 10 si nu se permite facerea unor inforamtii din gradele superioare publice. Si nu apare acea data cu modificare este pentru ca sa facut foarte repede
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

cosmin_rei este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    81

"Ce ai propune sa facem in legatura cu francmasoneria? sa ii mangaiem pe crestet sa sa spunem: e foarte bine..tineti-o tot asa?...din cate imi aduc aminte, au fost afurisiti de sinodul BOR din 1939 asa ca daca Biserica i-a afurisit, iar noi aratam ceea ce fac ei, ii judecam?! Eu as fi foarte atent in ceea ce priveste definitia tolerantei ca aici e vorba de ceva care iti face rau, si ceea ce iti face rau nu poti tolera. Sau nu am dreptate?"

Claudiu sustinerea unei idei atat de abitir nu te absolva de riscul saririi din lac in put.

"Eu am facut modificarea, pentru ca era ceva din cursul de GR 10 si nu se permite facerea unor inforamtii din gradele superioare publice."

Lovelife gradele superioare cui? Mi se pare ca e riscul lui.

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

10 gr in cati ani se fac?
    2-3-5-6?

e mult mai usor sa-ti dai seama la primele grade ca nu poti merge mai departe, dar sa te rupi dupa atatia ani de practica...dupa gr 10...
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Subiecte Similare

1. 12 motive pentru care te afli in zodia ta
    De Catalin in forum Astrologie
    Replici: 42
    Ultimul post: 19 feb 2013, 22:31
  2. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86