Pagina 4 din 9 PrimulPrimul 123456789 UltimulUltimul
Rezultate de la 46 la 60 din 122

Subiect: Din ce motive ati parasit inforenergetica?

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Implicit Re: Din ce motive ati parasit inforenergetica?

ce frumos.. ne gandim la tine frumos, sa iti fie bine acolo departe..
    dar la tine este altceva..cu totul si cu totul altceva..
    insa cine se plictiseste.. e bine s a caute locurile care il fac fericit.. eu asa cred. nu e bine sa se forteze...
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

mihaella Avatar
    mihaella este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    42

atunci ce cauti aici,draga Iuga?

Daniel19 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Posturi
    1

Nu stiu ce motiv sa gasesc, pentru ca nu am gasit nici un lucru in care sa nu ma regasescsi sa nu imi placa sa-l fac.
    Daca ar fi ceva contrar credintei cu siguranta nu asi fi intrat, si nu asi avea motiv sa plec. Dar sa stau acum sa ma gandesc sa plec di fundatie nu ar fi un motiv care sa ma faca sa renunt.

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Din ce am observat recent, cei ce au parasit inforenrgetica sunt foarte 'contra' dlui comandor , insa acestia contiua sa practice si sa culeaga roadele invataturii dobandite in aceasta scoala spirituala.
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

dia Avatar
    dia
    dia este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    40

Se vorbea mai sus despre cum vede un medic diferentele...Facand Ie-ca am reusit sa inteleg mai bine ceea ce am invatat in medicina,nu se poate vorbi de diferente,pentru ca a fost ceva ce a completat o baza, mi se dadeau explicatii la multe intrebari de mai demult. As dori sa insist pe un aspect cu care m-am confruntat in practica mea: facand cursurile am avut tendinta sa minimalizez informatia multor medici care au studiat unele boli,considerand ca acum le stiu pe toate, ceea ce este o greseala. Informarea continua, acumularea de notiuni din diverse domenii ajuta biosicul nostru sa inteleaga mult mai bine chiar si notiunile din Ie-ca. Am parasit IE-ca de cateva ori perioade destul de mari,insa niciodata de tot sau considerand ceva negativ aici,a fost nevoie de sedimentarea informatiei...si de alte experiente de viata. Uneori distanta a fost de vina. Important e sa iei informatia, sa o folosesti corect si apoi vezi singur daca ai de ce sa pleci sau sa ramai.Poti sa fii Ie-an si la distanta,nu e o problema,depinde cum consideri.
    Isi merita viata,libertatea,acela numai ce zilnic si le cucereste neincetat- Goethe

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Din ce am observat recent, cei ce au parasit inforenrgetica sunt foarte 'contra' dlui comandor , insa acestia contiua sa practice si sa culeaga roadele invataturii dobandite in aceasta scoala spirituala.
    foarte putini sunt cei care sunt contra, multi il respecta in continuare, dar cei care sunt certareti ies mai usor in evidenta.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

m00nchild este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2007
    Posturi
    3

Am plecat de buna voie in primul si in primul rand datorita faptului ca nu sunt de acord cu modul aproape... dictatorial, as spune, in care este condusa fundatia, nu mai este demult ceea ce a fost initial. Imi pare rau s-o spun, si o spun cu durere in suflet, dar cam acesta este adevarul.

In ceea ce priveste cursurile nu sunt si nu am fost niciodata de acord cu anumite lucruri, cum ar fi unii parametri de genul RVD, DH, IP si nu numai. De asemenea discursul domnului comandor de la optimizari este de neacceptat, acesta fiind nimic altceva decat o critica dura si o judecata a francmasonilor, a Bisericii s.a.m.d., ceea ce contravine Invataturilor Mantuitorului nostru.
    Ar mai fii multe de spus, dar prefer sa ma opresc aici.
    A nu se intelege gresit! Nu judec si nu critic pe nimeni, nu am nimic impotriva domnului Claudian Dumitriu si nici a membrilor fundatiei. Sunt doar constatari. Constatari pe care nu le pot accepta. Am auzit foarte des spunandu-mi-se "Da, ai deptate, dar prefer sa raman in fundatie pentru cunoastere.Iau doar ce este bun." Ei bine, pentru mine asta inseamna a face compromisuri cu propriul meu suflet. Am facut mult prea multa vreme astfel de compromisuri, este cazul sa inchei.

P.S. Nu mai folosesc nici una dintre tehnicile invatate la IE.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Poate ca cine se loveste de duritatea dlui Comandor are nevoie de o mai mare smerenie si supunere.
    ...Puiu la ele!

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din m00nchild Vezi post
    Am plecat de buna voie in primul si in primul rand datorita faptului ca nu sunt de acord cu modul aproape... dictatorial, as spune, in care este condusa fundatia, nu mai este demult ceea ce a fost initial. Imi pare rau s-o spun, si o spun cu durere in suflet, dar cam acesta este adevarul.

In ceea ce priveste cursurile nu sunt si nu am fost niciodata de acord cu anumite lucruri, cum ar fi unii parametri de genul RVD, DH, IP si nu numai. De asemenea discursul domnului comandor de la optimizari este de neacceptat, acesta fiind nimic altceva decat o critica dura si o judecata a francmasonilor, a Bisericii s.a.m.d., ceea ce contravine Invataturilor Mantuitorului nostru.
    Ar mai fii multe de spus, dar prefer sa ma opresc aici.
    A nu se intelege gresit! Nu judec si nu critic pe nimeni, nu am nimic impotriva domnului Claudian Dumitriu si nici a membrilor fundatiei. Sunt doar constatari. Constatari pe care nu le pot accepta. Am auzit foarte des spunandu-mi-se "Da, ai deptate, dar prefer sa raman in fundatie pentru cunoastere.Iau doar ce este bun." Ei bine, pentru mine asta inseamna a face compromisuri cu propriul meu suflet. Am facut mult prea multa vreme astfel de compromisuri, este cazul sa inchei.

P.S. Nu mai folosesc nici una dintre tehnicile invatate la IE.
    imi place atitudinea dumneavoastra sincera si demna. daca nu agreati interpretarile spirituale promovate de societatea de IE, intr-adevar, este mult mai bine sa fiti in acord cu ceea ce simtiti, decat sa fi vocifearat si sa fi barfit, cum fac multi, indiferemnt ca este vorba de aceasta societate sau alta. felicitari pentru atitudine.

pe de alta parte, nu cred ca exista forma de organizare care sa nu aiba si opozitie, pentru a se putea contura mai bine. Pana si Dumnezeu are opozitie!.. e drept, tolerata, dar are.
    mai mult, nu cred ca exista forma de organizare umana perfecta, in care sa nu existe si nemultumiti, sau oameni care nu stiu ce cauta acolo. nu ma refer la dv, v-am explicat ca va admir atitudinea.spun asta ca o observatie geneala, pt ca de cele mai multe ori, e mai usor ce ai de facut, decat a lucra ocu oamenii, care sunt diferiti si simt si cer diferit. este foarte greu. si eu am avut probleme cu tonul care face muzica.. dar apoi mi-am dat seama ca altfel nu rezisti pe aici, in lumea asta, iar societatea asta este cea mai longeviva. si, mi-am zis, eu cu tonul meu, altii cu tonul lor. si, din diversitate va ioesi adevarul. e gresit?

am facut si eu gr 10, si, sincer, nu imi aduc aminte sa scrie undeva in caietul meu ce ziceati de arhanghelul respectiv. este adevarat ca se insista f mult asupra lui, pentru ca are un rol important si pentru ca specificul activitatilor noastre, din cadrul fundatieie, de vindecare si intr-ajutorare, ne face sa fim compatibil cu acesta si sa avem nevoie sa stim mai multe despre.

parerea mea este ca fiecare sta intr-un loc atat cat isi ajunge siesi, cat face, pentru viata in care este, ce are de facut. apoi pleaca mai departe sau, eventual ramane. nimic nu este rau sau bun in aceasta priovinta, decat atitudinea interioara. cum a dv este plina de intelegere si deloc aroganta, cred ca aveti treaba in alta parte si, atunci, decat sa stati degeaba intr-un loc cu care nu mai sunteti compatibil/a, mai bine va faceti faptele bune acolo unde simtiti ca tre sa fiti.
    sa aveti incredere, DUMNEZEU NE IUBESTE PE TOTI, deci oriunde ati fi sunteti bine. mult succes!
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Eolh este offline Experienta Mugurel
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    195

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Poate ca cine se loveste de duritatea dlui Comandor are nevoie de o mai mare smerenie si supunere.
    Care duritate???

Moonchild a afirmat urmatorul lucru: "discursul domnului comandor de la optimizari este de neacceptat, acesta fiind nimic altceva decat o critica dura si o judecata a francmasonilor, a Bisericii s.a.m.d., ceea ce contravine Invataturilor Mantuitorului nostru". Stau si ma intreb.. cine i-a dat dreptul de a emite judecati, chiar si impotriva masoneriei, ca sigur Dumnezeu nu i l-a dat.

Apoi vii si zici ca cine nu este de acord cu ce spune comandorul.. "are nevoie de o mai mare smerenie si supunere". Nu cred ca smerenia si supunerea au ceva, cat de mic, in comun. Tu, daca sufletul tau iti trage un semnal de alarma cum ca convingerea cuiva nu este cea corecta (sau ca nu este pentru tine).. ce faci? Iti ignori sufletul si perseverezi in ceva ce nu crezi si nici nu simti?

Etienne, iarta-ma ca te intreb, dar ce grad ai?

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Citat Citat din Eolh Vezi post
    Stau si ma intreb.. cine i-a dat dreptul de a emite judecati, chiar si impotriva masoneriei, ca sigur Dumnezeu nu i l-a dat.
    Eu as spune asa: cine imi da MIE dreptul sa ma uit in ograda unuia care oricum imi este mie superior? Si daca o fac, imi este mie de folos cu ceva sau lui?
    Mie imi este arhisuficient sa ma uit la mine si la cele strambe din ograda mea.

Apoi vii si zici ca cine nu este de acord cu ce spune comandorul.. "are nevoie de o mai mare smerenie si supunere".
    Am spus "poate". Poate fi asta, poate fi SI asta, poate fi altceva.

Nu cred ca smerenia si supunerea au ceva, cat de mic, in comun.
    Cam au.

Tu, daca sufletul tau iti trage un semnal de alarma cum ca convingerea cuiva nu este cea corecta (sau ca nu este pentru tine).. ce faci? Iti ignori sufletul si perseverezi in ceva ce nu crezi si nici nu simti?
    Sunt situatii cand sufletul iti da semnale de alarma, dar tu le decodifici gresit.
    Exemplu: o prietena a mea nu suporta un prof. Doar pt ca nu-i place proful nu ar mai trebui sa frecventeze cursul, sau ar trebui sa isi puna intrebarea : de ce nu ii suport prezenta? E ceva din trecut care ma impiedica sa il accept in preajma mea ca pe un alt om?

Si sunt situatii ca cea prezentata mai sus de userul respectiv, cand omul pur si simplu isi da seama ca nu ii este locul in momentul si in imprejurarrile rspective.

Situatiile cred ca pot fi nenumarate si fiecare cu particularitatea ei.
    Ce nu inteleg este de ce sari asa ca ars/a la posturile mele?
    Niscaiva subiecte nerezolvate?
    Bafta la rezolvari !
    ...Puiu la ele!

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Care duritate???
    Etienne, iarta-ma ca te intreb, dar ce grad ai?
    Te iert.
    Te ajuta cu ceva daca ai sti ce grad am?
    ...Puiu la ele!

Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    195

M-am lamurit. Hai sa ne ignoram reciproc de acum inainte.

Multumesc.

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Draga eolh,

Ce ai propune sa facem in legatura cu francmasoneria? sa ii mangaiem pe crestet sa sa spunem: e foarte bine..tineti-o tot asa?...din cate imi aduc aminte, au fost afurisiti de sinodul BOR din 1939 asa ca daca Biserica i-a afurisit, iar noi aratam ceea ce fac ei, ii judecam?! Eu as fi foarte atent in ceea ce priveste definitia tolerantei ca aici e vorba de ceva care iti face rau, si ceea ce iti face rau nu poti tolera. Sau nu am dreptate?

Nu am facut inca gradul 10 insa sunt convins ca nu e chiar asa. Se stie clar ca Mantuitorul este singurul Judecator Suprem si nimeni in acest cdv nu are precendenta in fata Lui, arhangel sau din Familie (asta ca sa clarificam un aspect).

Evident ca toti avem defectele noastre insa nu poti judeca pe cineva numai conform defectelor ci sa ne uitam la ceea ce spune benefic. Daca am fi toti sfinti..nu am mai fi pe aici
    Dumnezeu este Iubire!

Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    195

Nu mai comentez subiectul acesta pentru ca, deocamdata, tot ce stiu este din auzite.. si nu e in regula sa dezvolt un subiect pe care sa nu-l cunosc din prima linie.

Subiecte Similare

1. 12 motive pentru care te afli in zodia ta
    De Catalin in forum Astrologie
    Replici: 42
    Ultimul post: 19 feb 2013, 22:31
  2. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86
    Ultimul post: 11 nov 2011, 18:04

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici